Polecane posty

HondaMtx    121

Bo najłatwiej gotowy zapier*dolić. :wacko: Po co mają płacić jak za free w polu na krzakach wisi.. Już się boję co będzie w tym roku :(


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

na lepsze się niestety się nie ma , ja jak o tym się dowiedziałem to tytoń wieszam tylko na plantacjach pod domem jeszcze na takich żebym je z podwórka widział bo na dalszych kawałkach to się boje bo zawsze się ktoś kto ma lepkie ręce trafi , sąsiadowi koło plantacji na której miałem zamiar wieszać tytoń widły w wykopki ukradli wziął żeby łęty po rozwalać jakby się źle kopało i z ostatnią przyczepą ziemniaków odjechał i zapomniał o nich to na drugi dzień poleciał po nie o 7 rano i już ich nie było a jak każdy wie chodził jeden koleś przez jego pole do sklepu na skróty i sobie pożyczył je na wieczne oddanie więc powiedziałem że tam tytoniu nie powieszę nigdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

moje pola na których jest tytoń też widze z podwórka, ale przecież jak będą chcieli ukraść to i tak zapierniczą.. Prawda jest taka,że nie upilnujesz bo podjadą w nocy i du*pa.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

no to prawda ich się nie da upilnować , tylko ja ten kawałek mam 20m od podwórka a wokół są domy a żeby do niego dojechać musieli bym przez kogoś podwórko przejechać więc jakaś znikoma szansa jest ale zresztą to nie koniecznie musi być jakiś lewy handlarz tytoniem , nawet sąsiedzi mogą przyjść i to zrobić więc masz racje tego się upilnować nie da :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja pierniczę, co za akcje, Czytam wątek i nie mogę się nadziwić. A ciekawe jak te kury zakosili autorowi tematu, masakra jakś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johnson    4

prawdę mówiąc, jak czytałem o kurach ukradzionych to płakałem przed kompem przez parę minut :D U nas w opolskim sporadyczne kradzieże się zdarzały paliwa - dziwne było to że złodziej zawsze wiedział gdzie ono było (nie chodzi tu o paliwo z baków.) Raz tylko ojciec opowiadał że pokradli mu koła zapasowe z przyczep :D ale poszedł od razu do pewnego alkoholika ze wsi powiedział - Antek koła mają wrócić. I tu wydarzył się cud! Jak koła nie było tak już 25 lat nie ma ;/

Edytowano przez MAT912
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ja tu cudu nie widzę bo koła się nie znalazły (albo nie rozumiem tekstu).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Najpierw stylisko od łopaty a potem pytanie po coś przyszedł

TO NA PEWNO ODSTRASZY NASTĘPNYCH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malymiro    3

u nas gość kosił qq i powiedział ze dwie przyczepy nakosił a trzecia u ludzi

Edytowano przez malymiro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

z polskiego na nasze to bedzie chyba tak że dwie przyczepy z swojego pola. A tą trzecią to wjechał na pola innych i sobie trochę ziarna przygarnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

aha, to ciekawie

Dodam jeszcze że w zeszłym roku znajomemu z wioski przez noc ukradli 10 okrągłych balotów słomy z pola

w tym roku tylko złośliwie sznurki w 5szt. poprzecinali

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub512    0

U mnie jakieś 15 lat temu zginęły deski z budowy budynku gospodarczego, oczywiście na drugi rok ojciec spotkał te same deski na innym podwórzu w naszej wsi ^^ ale już nic się nie odzywał...

U mojego wujka, który mieszka kilka kilometrów dalej wieczorem podczas kolacji po wywózce obornika zaczęły szczekać psy, zanim wyskoczył na podwórze to już WOM nie było.

3 lata temu spuszczono paliwo z c360 i napewno był to ktoś z okolicy, bo ciągnik stał pomiędzy maszynami w krzakach i w okół było pełno gruzu, więc obcy by się tam zabił po ciemku, w dodatku uciekał pieszo przez pola, bo wygniótł zielonkę ale dalej ślad się urwał.

2 lata temu ktoś okradał małe garaże w domach letniskowych. Jeden znajomy mieszka 30 km od tego domku i zawsze przyjeżdżał autem, raz przyjechał rowerkiem i złodzieje myśleli, że w środku nikogo nie ma, więc sobie swobodnie weszli z brzeszczotami, bo chcieli rurki powycinać. Trochę się zdziwili, gdy zobaczyli właściciela w hamaku, tym bardziej, że to był dobry kolega ojca jednego z włamywaczy:) Po tym incydencie do dzisiaj jest spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luc826421    4

W zeszłym tygodniu w mojej wsi ukradli gospodarzom 4 krowy z pastwiska ale zaraz po tym incydencie złodzieje zostali złapani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Panowie dwa tygodnie temu 500 metrów ode mnie ukradli gościowi sznury tytoniu podobno około 500 sztuk zakosili. A w zeszłym tygodniu ktoś się na mojego małego pekińczyka przyczaił i ukradł :/ za jaja bym takich powiesił...


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luc826421    4

Człowiek pracuje całe życie, a przyjdzie taki ...typek i kradnie dorobek życia; kilka lat temu znajomemu ukradli auto z garażu ( świeżo ściągnięte, nie zdążył przerejestrować), psa odużyli, kłódkę zrzucili, auto wyprowadzili i słuch po nich zaginął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

tydzien temu ukradli nam z pola które znajduje sie pod korzenistem 5gwiazdowe stare brony zostawil tylko srodkowa rame w korzenistem jest taki jeden typek co chodzi po nocach i kradnie...ale za reke jego nie złapałem takze nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luc826421    4

Dobrze, że złapali tych co ukradli 50 krów (trąbili o tym w polsacie), właśnie niedaleko mnie grasowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj