Polecane posty

januszm1    3

A puzniej odpowiedzialnosc w sadzie za narazenie zycia. Zlodziej jest na wiekszych prawach niz wlasciciel na swojej posesji.Ot nasze polskie prawo. Ja montuje u siebie proste czujniki otwierania drzwi[od srodka] z sygnalizacja a po takim ewentualnym otwarciu przejde do dalszych dzialan.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk546    413

Czytam wasze komentarze i zastanawiam się nad jednym. Dlaczego wy piszecie tutaj dokładnie o waszych zabespieczeniach? Nie zabraniam nikomu pisać ( nawet nie ośmieliłbym się), ale na AF wchodzą różni ludzie. :)

Edytowano przez patryk546

Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę , że złodzieje na wsiach przejmują się alarmami? .Przypuśćmy że się uda go złapać i co dalej?.Ano dalej wezwiemy policję, która go przesłucha i wypuści a potem możliwe że będą się mścili.Najlepiej zabezpieczyć garaże aby maksymalnie utrudnić włamanie. Lub dać złodziejowi manto tak aby nie wiedział od kogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Kolego ja akurat podpowiedzialem niektorym jak w prosty sposob mozna postarac sie zabezpieczyc swoje mienie. Mam w tym troche doswiadczenia bo juz 10 lat pracuje w ochronie i jezdze po ruznych obiektach na interwencje. NIE podaje swoich szczegulowych danych ani wytycznych gdzie umieszczane sa takie zabezpieczenia.A wiem ze nie wszystkie patenty dobrze sprawdzaja sie w praktyce.Wiem tez jak ciezko nieraz trzeba pracowac zeby cos sobie kupic a taka meda przychodzi i to sobie przywlaszcza robiac jeszcze wkolo szkody.I na to jestem ciety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Czytam wasze komentarze i zastanawiam się nad jednym. Dlaczego wy piszecie tutaj dokładnie o waszych zabespieczeniach? Nie zabraniam nikomu pisać ( nawet nie ośmieliłbym się), ale na AF wchodzą różni ludzie. :)

o kurcze, racja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

raczej wątpię by złodzieje wchodzili na AF i czytali nasze posty ale nigdy nie wiadomo , i nie wiadomo też jak się zabezpieczyć przed złodziejem bo coś mu się stanie i my będziemy mieć o niego większe kłopoty niż on , i też przez przypadek niewinnym ludziom może coś się stać o to że chcieliśmy się zabezpieczyć przed złodziejem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk546    413

@klepk995 setki osób nie zarejstrowanych odwiedza tą stronę. Nie wiesz który spośród nich jest złodziejem, a który się do tego przymierza. Dzięki waszym opowieścią oni rosną w siłę.


Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

@patryk546 w sumie masz racje na AF zawsze sporo osób jest i możliwe że też i złodzieje i wychodzi na to że tymi postami to nie pomagamy sobie tylko im wysyłamy zaproszenie do kradzieży z instrukcjami gdzie są jakieś zabezpieczenia przed nimi sad.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk546    413

Radziłbym o zabespieczeniach porozmawiać na chacie. :)


Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

najlepiej o takich jak zrobiono w filmie Kevin sam w domu laugh.gif a tak na serio to nie wiadomo jak się przednimi zabezpieczyć nie ma żadnego skutecznego sposobu ale lepiej już nie piszmy tu o tych zabezpieczeniach niech każdy coś wymyśli nie chwaląc się tym tu ani na innych stronach z podobnymi treściami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Nie przesadzajcie :) Złodziej przeczyta ten temat i dzisiaj w nocy pójdzie Wam coś ukraść? :)

Co do zabezpieczeń to alarm będzie najskuteczniejszy, bo myślę że 90 procent kradzieży jest sprawką amatorów, a reszta to bardziej wyspecjalizowane osoby. Jeszcze nie spotkałem się z sytuacją, aby ktoś miał alarm założony i został okradziony, na pewno wielu z Was ma większą wiedzę, ale jak u mnie w okolicy ktoś założył alarm od tego dnia zawsze ma spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

ja jednego nie rozumiem masz drzwi albo kłódkę od garażu pod 220v przyjdzie jakiś złodziejaszek w nocy pier***nie go prąd i później rolnik ma przerąbane. No coś jest tu nie tak.


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Z prądem to więcej kłopotu niż pożytku, tez o takim czymś myślałem, ale nie chodzi tutaj o złodzieja... tylko spróbowałby ktoś zapomnieć wyłączyć i samemu bym złapał lub ktoś z rodziny, to troszkę tak jak mieć psa który zagryzie złodzieja jak i mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

@suzuki wtedy sam zostaniesz oskarzony o niumyślne lub umyślne spowodowanie śmierci. Będzie też zarzut narażanie osób trzecich. Sąsiad założył monitoring bo paliwo z maszyn znikało ale co on poradzi jak złodzieje w kominiarkach. Najlepiej samemu pilnowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

nie no oczywiście sobie trochę żartuję, ale kiedyś czytałem o takim zdarzeniu, jak koleś zabezpieczył ziemniaki przed zwierzyną leśną, podłączył pastucha pod fazę, i znależli człowieka z workiem i motyką , zgon na miejscu, gospodarz 3 lata więżenia

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Ja nie pisałem o monitoringu. Zresztą nadal by się tylko do tego, aby obserwować pracowników jak mnie nie ma w domu np. ale do nocnych zabezpieczeń najlepszy jest alarm z głośnym sygnałem, lub albo informacją dla mnie np. jak koledzy wyżej pisali sms lub dzwoniłby na komórkę. Bo monitoring sprawdziłby się tylko gdyby ktoś znajomy nas odwiedził :) ale i tak do kradzieży by doszło, więc jeśli kominiarki to nic z tego.

Edytowano przez Darekpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Nie cytujemy OST postów. lecą % hehe tez znam przypadek właśnie że dziecko zginęło przez takiego "mądrego"

SOLID security bierze nie wielkie opłay ale nie sądzę aby byli na miejscu zanim złodziej ucieknie

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

z prądem nie ma żartów ani takich zabaw bo można sobie szkody narobić a nie złodziejowi

Edytowano przez Klepk995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

 

SOLID security bierze nie wielkie opłay ale nie sądzę aby byli na miejscu zanim złodziej ucieknie

Niech ucieka :) nie interesowałoby mnie to, ważne aby nic nie ukradł i nie przyszedł ponownie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Bez obaw. Ze znajomością podstaw elektroniki i głową do pomysłów można zdziałać bardzo dużo, nawet kable mogą być na wierzchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lary97    2

u mnie w okolicy chcieli ukraść c-360 3p podpieli przyczepe i odjechali

zagotowała im sie reszta wody w chłodnicy to chcieli zeby im taka babka dała wody ale ona zadzwoniła po policje złodzieje uciekli a rano policja ku zdziwieniu gospodarza odstawiła mu traktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

to dobrze że traktor wrócił do właściciela a są też takie przypadki że właściciel się już z traktorem pożegnał bo go nie mogła policja odnaleźć blink.gif

Edytowano przez Klepk995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj