Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rekultywacja łąk

272 odpowiedzi na ten temat

#121 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 09:19

Rekultywacja łąk Ile Fernando kosztuje?
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rekultywacja łąk Dzisiaj, 09:13
  •  

#122 Share Didi

Didi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mięsnego

Napisany 05 kwiecień 2013 - 11:10

Rekultywacja łąk Fernando jest w cenie ok 55zł za litr.Dawki to od 2 do nawet 4 litrów /ha w zależnosci co tam Ci w trawie "piszczy".Nie jest to tanie,ale czasem nie ma wyjscia gdyż postępująca degradacja runi to tez straty.Generalnie -lepiej zapobiegać,niż leczyć.:)

#123 Share kuba5997

kuba5997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 12:39

Rekultywacja łąk to co radzicie zrobić ?
chciałbym już coś na wiosnę zdziałać ale nie wiem czy nie opryskać na jesieni zaorać i dopiero za rok na wiosnę posiać z owsem. Dodam że jest to pastwisko

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share Didi

Didi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mięsnego

Napisany 05 kwiecień 2013 - 18:56

Rekultywacja łąk Tak czy siak musisz czekać trochę ,gdyż każdym z tych oprysków wykonujesz zabieg na rośliny gdy mają około 10-15 cm i są w fazie bujnego wzrostu.Moja rada.Poczekać i po jakości runi ocenisz,czy dajesz fernando i zbierasz jeszcze w tym roku,czy lecisz totalnym i przesiewasz. Innej rady tu nie ma:)

#125 Share kuba5997

kuba5997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 20:44

Rekultywacja łąk ok dzięki Didi zrobię chyba to jak będzie rósł 3 pokos a te 2 pokosy jeszcze przeczekam i na jesieni postaram się zasiać łąkę na zimę

#126 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 20:41

Rekultywacja łąk witam dziki poryły mi prawie całą łąkę i chce się starać o odszkodowanie od koła łowieckiego . i moje pytanie jest takie , jaki jest koszt rekultywacji 1 ha łąki torowej, czyli koszt wszystkich zabiegów agrotechnicznych ; glebogryzarka , wałowanie , sianie i co tam jeszcze będzie potrzebne

#127 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 21:48

Rekultywacja łąk Policz mniej więcej ile zużyjesz paliwa przy tych pracach.

Powodzenia w odzyskaniu jakichkolwiek pieniędzy od nich. Nam za 0,5ha porytej łąki facet proponował 150zł.
"Kupi Pan kilka kg trawy, zawoła Pan dzieci z grabkami i ją wsieją w poryte miejsca." Jednak na propozycję że nie chcemy tej kwoty a jeszcze mu drugie tyle zapłacimy za zasianie to nagle zamilkł.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#128 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 19:38

Rekultywacja łąk to sobie mogę policzyć ale co z tego ale ja muszę te usługi wynająć nie mam tych maszyn a grabiami nie chce się mi zapierniczać i chce znać ceny tych usług. a łąka wygląda jak by pijany z kultywatorem jeździł 90 % zryte

Edytowany przez kamis, 22 kwiecień 2013 - 19:40.

#129 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 22:07

Rekultywacja łąk jakby tak starą łąkę zwapnować, następnie dwa razy przejechać głęboko talerzówką, a następnie zasiać trawę dwa razy talerzówką tak jak się sieje poplon? czy to zda egzamin?

#130 Share Paaatryk

Paaatryk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 19:53

Rekultywacja łąk Chciałbym odnowić łaki, ponieważ jakośc i ilość zbieranej paszy jest coraz gorsza.... Siew łaki od nowa to strasznie duży koszt, więc pomyslałem o wsianiu trawy, co o tym sądzicie ?
Miało by to wyglądać tak : jesienią skoszenie łaki, później talerzówka żeby rozerwać darń, wsianie na hektar 20 kg trawy ( trawe pomieszalbym z płukanym piaskiem i zasiał siewnikiem do nawozu ) i zwałowanie łaki na koniec. Co powiedzieć na taką opcję ? z góry dziękuję za pomoc :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 13 sierpień 2013 - 21:45

Rekultywacja łąk Dziury będą straszne. Poszukaj w okolicy może ktoś ma siewnik do podsiewu traw i najlepiej spal stara trawę glifosatem a wczesną wiosną podsiew w pełnej dawce trawy ok 40kg/ha. Czyli bez jakiejkolwiek uprawy.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#132 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 15:13

Rekultywacja łąk Co myslicie o tym by wiosną delikatnie rozluźnić drań łąki a następnie rozsiać rzutowo trawę i przywałować ? W okolicy nie ma specjalistycznych siewników a nie chce niszczyć całej łąki bo trawa rośnie tam ok tylko chce dorzucić trochę szlachetnych gatunków i koniczyny.

Edytowany przez lamboEVO100, 15 sierpień 2013 - 19:17.

#133 Share paszczak

paszczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 20:33

Rekultywacja łąk a może czymś takim

usługi tą maszyną robi firma Bogard ja skorzystałem i jestem mega zadowolony zwrost plonu o około 30-40% jak porównałem rok do roku

kupił bym taką maszynkę ale niestety sporo kosztuje ;(

#134 Share mom

mom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 21:54

Rekultywacja łąk ja obstawiałbym przy czymś takim, zapewne efekt jest podobny

http://agrotechnik.c...o-podsiewu-traw
tylko koszt zakupu spory :(
http://otomoto.pl/vr...75-A307948.html

specjalistyczny sprzęt zawsze więcej kosztuje, a używanych jest mało na rynku i atrakcyjnymi cenami też nie grzeszą <_<
Pomogłem, dobrze gadam ??? Kliknij zieloną strzałkę -----------------------------------------> UP

#135 Share PolishLandwirt

PolishLandwirt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 12:27

Rekultywacja łąk Czy próbował ktoś łąkę uprawić glebogryzarką a potem wsiać nasiona siewnikiem takim choćby Poznaniakiem ? Moim zdanie efekt o niebo lepszy niż po siewie bezpośrednim w osłabioną ruń i trochę taniej (lecz nie wiele) od pełnej uprawy płużnej .

#136 Share Paaatryk

Paaatryk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 18:59

Rekultywacja łąk też się nad tym zastanawiałem,ale łąka która nie była ruszana latami jest bardzo spójna... ciężko będzie ruszyć porządnie darń. osobiście zastanawiam się nad talerzowaniem ( talerzówke ustawić na prosto ), ale milanreal1 napisał, że będą straszne dziury, więc się zastanawiam co z tym zrobić, obecnie jest tak sucho że nawet nie próbuje ruszać łąki, ale wczoraj zebrałem trawę, więc trzeba myśleć co z tym zrobić

#137 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 31 sierpień 2013 - 19:12

Rekultywacja łąk Przy silnej darni glebogryzarka musi przejść podwójnie bo inaczej nie wykona zabiegu poprawnie. A koszt takiej uprawy drogi jak wiadomo.

#138 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 31 sierpień 2013 - 23:19

Rekultywacja łąk

też się nad tym zastanawiałem,ale łąka która nie była ruszana latami jest bardzo spójna... ciężko będzie ruszyć porządnie darń. osobiście zastanawiam się nad talerzowaniem ( talerzówke ustawić na prosto ), ale milanreal1 napisał, że będą straszne dziury, więc się zastanawiam co z tym zrobić, obecnie jest tak sucho że nawet nie próbuje ruszać łąki, ale wczoraj zebrałem trawę, więc trzeba myśleć co z tym zrobić

Na silne zadarnienie, albo gdy na łące mamy śmiałka darniowego to nie ma lepszego sposobu jak 2 razy glebogryzarka, lub 2 razy talerzówka na krzyż, do tego talerze ustawione prosto i następnie orka, odkładnie śrubowe lub pług dobrze kryjący na sporą głębokość o ile to możliwe.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#139 Share Tomasz-rolnik78

Tomasz-rolnik78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 19:56

Rekultywacja łąk Może ktoś mi doradzi jak zrekultywować pastwisko. Chcę zrobić oprysk rund*pem,w końcu października wapnowanie,dwa razy talerzówka i siew siewnikiem do poplonów 40 kg na ha. Czy to zda egzamin? Dodam tylko że jest sporo kęp i chwastów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 30 wrzesień 2013 - 20:02

Rekultywacja łąk Aby desykacja się powiodła musi trwać wegetacja aby glifosat został wchłonięty przez roślinę, a wątpię czy przy końcu października to coś da.