Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rekultywacja łąk

272 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Kamilos

Kamilos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 24 kwiecień 2008 - 20:32

Rekultywacja łąk co sądzicie o tym abym wyorał trawe w maju i zasiał nową. czy to sie uda?? B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rekultywacja łąk Dzisiaj, 05:20
  •  

#22 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 24 kwiecień 2008 - 20:48

Rekultywacja łąk z orką trochę przy późno jak byś wyorał na jesieni było by lepiej, a udać się uda tylko zbiór będzie późno

#23 Share skrok18

skrok18

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 24 kwiecień 2008 - 21:00

Rekultywacja łąk może się udać ale ja bym ci radził posiać ze zbożem to jak nie bedziesz miał trawy to zboże bedziesz miał a jak jeszcze po żniwach to bydło możesz wypaść B)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kiedy pierwsze pokosy? zobacz »

•  

#24 Share Kamilos

Kamilos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 25 kwiecień 2008 - 14:59

Rekultywacja łąk może zaryzykuje jak będzie mokro,i ja zawsze sieje trawe ze zbożem. robie w kiszonke albo krowy zjedzą B)

#25 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 25 kwiecień 2008 - 19:09

Rekultywacja łąk robiłem tak nawet w lipcu i było git. łąka na wiosnę potrafiła być mokra, tak że po pierwszym pokosie , talerzówka orka i trawa w czysty siew wałowanie i na jesieni można było kosić. wszystko zależy od pogody . jak trafisz z sianiem przed deszczykiem to trawa piorunem zchodzi bo w lipcu było cieplutko i po tygodniu się zazieleniło. gorzej jak będzie susza

#26 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 04 maj 2008 - 11:51

Rekultywacja łąk ja rok temu siałem trawe ze zborzem w okolicy kwiecień maj i było git, gdy zborze urosło skosiłem, sprasowałem i było super jedzenie dla krów, teraz rośnie ładna trawa :)

#27 Share wojtek1312

wojtek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 18 październik 2008 - 17:30

Rekultywacja łąk Witam! Mam zamiar zlikwidować łąki i zrobić pole orne macie może jakiś dobry sposób na pozbycie się łąk jakiś sposób orki lub coś w tym stylu?

#28 Share Danex89

Danex89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 18 październik 2008 - 18:08

Rekultywacja łąk Najlepiej glebogryzarka i pług ale to trochę drogo i długo wychodzi. Ja kiedys kasowałem kawałeczek łąki, nie było tego duzo ale sposób się sprawdził. Najpierw poszedł zwykły kultywator dwa razy. Pierwszy przejazd płyciutko żeby rozerwać darń a drugi już znacznie głębiej. Potem orka na minimum 30 cm i efekt jak na zaoranym ściernisku. Zero śladu po łące. Najlepiej żeby trawa była krótka, inaczej kultywatorem nic się nie zrobi bo sie będzie zapychał, więc jak masz zarośniętą to dobrze by było skosić i zebrać lub tez powiedzieć komus żeby skosił.

pozdrawiam

#29 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 18 październik 2008 - 18:34

Rekultywacja łąk Najlepiej na sam początek opryska Roundup'em odczeka aż trawa zżółknie następnie z talerzować ze dwa razy wzdłuż i w poprzek a następnie zaorać no ok 30 cm. Jest to trochę drogi sposób bo roundup kosztuje, ale skuteczny bo wielokrotnie sprawdzony przez mojego wujka. Tylko nie wiem czy na zabieg roundupowania nie jest już za późno bo jednak zimno i deszcze robią swoje, ale najlepiej na wiosnę spróbuj ;)
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#30 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 18 październik 2008 - 18:38

Rekultywacja łąk Najpierw ja bym potraktował Roundupem. Potem 2 razy talerzówka (w odstępie 2 tygodni) i głęboka orka. My w tym roku tak zrobiliśmy tylko bez Roundupu. Ale nawet dobrze się zasiało.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Bombay

Bombay

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Lokalizacja:woj.zachodniopomorskie, powiat Myślibórz, gmina Debno

Napisany 18 październik 2008 - 18:42

Rekultywacja łąk Można pryskać roundapem nawet do póznej jesieni tylko jest jeden warunek po oprysku nie może padac przez conajmniej 5-6 godzin czasem mniej zalezy jaki to środek czy pospolity Roundap czy tez polski zamiennik Rofosat. Ja popryskałem rofosatem łąkę teraz ztalerzuje pobronuje (mam zrobione 8 bron na wózku nie podskakuja tak jak to jest z podnoszonymi na pompie i idealnie bronuja) Potem bedzie orka zimowa i na wiosne pójdzie owies.

#32 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 18 październik 2008 - 19:08

Rekultywacja łąk Napisz jakie maszyny byś miał do dyspozycji (gruber talerzówka itp.)
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#33 Share wojtek1312

wojtek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 18 październik 2008 - 19:15

Rekultywacja łąk Grubera nie mam ale jest możliwość wziąć na usłudze. Talerzówka 2,80. Pług 4 i zetor 8111

#34 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 18 październik 2008 - 19:25

Rekultywacja łąk Można i Rofosat spróbować, ale on jest nie wiele tańszy od roundupu , a co do uprawy to tak jak mówiłem roundup talerzówka orka głęboka, ewentualnie między talerzówką a orką można potraktować pole bronami, ale też nie koniecznie ;)
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#35 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 18 październik 2008 - 19:44

Rekultywacja łąk ja co jakiś czas kasuje stare trawy to wiezdzam talerzówko lub drapaczem. Potem brona, potem gnój i orka.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#36 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 18 październik 2008 - 21:23

Rekultywacja łąk jeśli chcesz siac na wiosne a sądzę że tak bo teraz już za póżno na siewy bedzie to glifosat ale dobrze jakby ciepło było bo lepiej zadziała a póżniej zaoraj to odrazu przez zime to wszystko przemarznie, o ile bedzie zima normalna.

#37 Share wojtek1312

wojtek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 18 październik 2008 - 21:37

Rekultywacja łąk Właśnie tak bym chciał zrobić żeby zasiać na wiosnę

#38 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 19 październik 2008 - 01:50

Rekultywacja łąk Ja stosuje jedynie oprysk (rondup, rofosat, glifosat lub klinik) po dwóch tygodniach orka z przedpłuzkami i według mnie efekty sa dużo lepsze niż po uprzednim talerzowaniu ponieważ jak ssie potnie trawę to póżniej tylko kępy skaczą po skibie podczas orania w efekcie czego zostają na wierzchu. w tym roku wyorałem 5 ha trawy pod przenice ozima i po orce pługiem z wałem nie było sladu po tym że kiedykolwiek rosa tam trawa. Jak dla mnie taka metoda jest dużo lepsza i mniej kosztowna dlatego nie stosuję juz kultywatora i talerzówki do likwidacji łaki.

#39 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 19 październik 2008 - 07:22

Rekultywacja łąk dokładnie a jak masz dobry pług to nie bedzie śladu po darni,a jak ktoś ma dużo czasu i paliwa to niech jeżdzi czym tam chce po tej trawie a i tak glifosat lepszy i taniej wyjdzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 19 październik 2008 - 08:07

Rekultywacja łąk Ja bym to potraktował talerzówką a potem zaorać ale można to nisko skosić i potem jak masz dobry pług zaorać najlepiej z przedpłużkami.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53