Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rekultywacja łąk

272 odpowiedzi na ten temat

#261 Share pawel121

pawel121

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 08 luty 2016 - 14:23

Rekultywacja łąk Jak laka ma 15 lat to warto by bylo zrobic oprysk na pedraka , nastepnie kultywator aby rozerwac i przesuszyc darn a nastepnie orka , oczywiscie lepiej by bylo gdyby bylo zaorane na zime bo jednak trawa by czesciowo juz przetrupiala a na wiosne orka tylko ziemie przesuszy a z roku na rok sezony letnie coraz suchsze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rekultywacja łąk Dzisiaj, 15:47
  •  

#262 Share tnaglak

tnaglak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 14 luty 2016 - 14:22

Rekultywacja łąk

Kurcze nie mogę się zdecydować właśnie, może zaczekać do jesieni.. Aaaa i jeszcze nie napisałem jednej, ważnej rzeczy. Łąka nie jest drenowana i często stoi tam woda.

#263 Share pawel121

pawel121

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 15 luty 2016 - 13:44

Rekultywacja łąk No to Panie kolego zrób sobie mieszanke traw samemu z takimi roslinami ktore przetrzymaja okresowe zalania , choc wiadomo gdy woda za dlugo postoi to i te trawy wypadna .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kiedy pierwsze pokosy? zobacz »

•  

#264 Share cycu12

cycu12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 28 luty 2016 - 19:49

Rekultywacja łąk

witam! planuję podsiew łąk mieszanką traw z motylkowymi, najlepiej lucerną, z przeznaczeniem na sianokiszonkę. czym wykonać zabieg? do dyspozycji mam zestaw uprawowo-siewny kvernelanda brona aktywna + wał  dogniatający + redlice talerzowe. jak myślicie, nada się? 

#265 Share MrCiapek330

MrCiapek330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 14:23

Rekultywacja łąk

Witajcie, ponieważ w tym roku dziki strasznie poryły łąkę i nie da się już tego wyrównać zdecydowaliśmy, że trzeba będzie ją zaorać i zasiać od nowa. Planujemy najpierw przejechać talerzówką, potem orka, uprawa i siew. I teraz pierwsze pytanie: kiedy można siać trawę wiosną? Jak najwcześniej czy jak już będzie ciepło (centralna Polska)? Zawsze siejemy jesienią więc nie wiem jak to jest wiosną. Dodatkowo polecacie stosować przedsiewnie jakieś nawozy? Przydałoby się też powapnować bo łąka ma ze 30 lat i wydaje mi się że najlepiej byłoby sypnąć to wapno przed orką, co o tym myślicie?

Pozdrawiam

Edytowany przez MrCiapek330, 05 marzec 2016 - 14:23.

#266 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3177 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 08:16

Rekultywacja łąk Siej, gdy już miną przymrozki. U mnie to mniej wiecej początek maja. Warto posiać z owzem czy jęczmieniem jako roślinę ochronną. Wapno lepiej przed uprawą rozsiać.

#267 Share Armag

Armag

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 07:35

Rekultywacja łąk

nie wapno tylko kredę. taniej wychodzi i lepszy efekt. po drugie po zaoraniu bo wypłukuje się w głębsze warstwy glebu. pamiętaj tylko że od odkwaszania gleby musi minąć 6 tyg do nawozów fosforowych. najlepsza jest orka zimowa łąki. sam tak robiłem w tym roku. zbadaj kwasowość gleby to będziesz wiedział jaką trawę siać bo inaczej nie będzisz miał motylkowych. siew jak najwcześniejszy ze zbożem. jak dla krów albo bydła tam gdzie chodzą lepiej życica+Kostrzewa+kończyna biała. jak na łąkach gdzie nie wypasasz życica+ kostrzewa+ kończyna szwecka, kończyna biała. nie siejcie ludzi kupkówki dla bydła. to jedna z najgorszych traw. uczę się na swoich błędach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#268 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3177 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 08:02

Rekultywacja łąk A kreda to nie wapno? Kupkowka jest wartościowa pod warunkiem, że jest wczesnie koszona. Zobacz w tabelach żywieniowych zawartość białka przed wykłoszeniem.

#269 Share Armag

Armag

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 08:29

Rekultywacja łąk

mam te tabele, ale dietetyk odwiedziający gospodarstwo robiący próby zadawanej paszy polecił, że lepiej zmienić gatunek trawy. co do wapna ja tylko nakierowuje że kreda dużo szybciej daje efekt i szybciej jest dostępna dla roślin niż wapno. chodzi o stopień reaktywności również. wapno masz max 50-60% a kreda ma reaktywność na poziomie 98% nawet

#270 Share cycu12

cycu12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 08:52

Rekultywacja łąk Może ktoś na moje pytanie odpowie? Zestaw uprawowo siewny czyli brona aktywna + siewnik talerzowy nada się do podsiewu?

#271 Share reebok

reebok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Zainteresowania:żywienie bydła, trzody

Napisany 23 marzec 2016 - 19:42

Rekultywacja łąk

Czy pryskacie łąki herbicydami? Jeśli tak, to jakimi?

pozdr.

#272 Share tomek0889

tomek0889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 20:24

Rekultywacja łąk

np. chwastox extra i fernando forte

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#273 Share Armand

Armand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 sierpień 2016 - 19:41

Rekultywacja łąk

Może ktoś na moje pytanie odpowie? Zestaw uprawowo siewny czyli brona aktywna + siewnik talerzowy nada się do podsiewu?

U siebie robię broną aktywną i siewnikiem pneumatycznym z redlicami talerzowymi (zestaw Kverneland).

Idzie ładnie ale nie w beton, czyli działam dosłownie po deszczu (zależy na jakiej glebie i jaki stan darni). 

Pozdrawiam.

A kreda to nie wapno? Kupkowka jest wartościowa pod warunkiem, że jest wczesnie koszona. Zobacz w tabelach żywieniowych zawartość białka przed wykłoszeniem.

Dokładnie i zależy też od odmiany. Polecam mieszanki traw z kupkówką od DSV - C2013, 2401 - miękkolistne i wysoko strawne kupkówki.

Załączam zdjęcie jak to wygląda :)

Załączone pliki

• Załączony plik  2.png   1,41MB   0 pobrań