Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rekultywacja łąk

272 odpowiedzi na ten temat

#221 Share ursusek-360

ursusek-360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 06:16

Rekultywacja łąk Zgłoszone było że na tej działce jest łąka, ale trzeba myśleć o posianiu nowej bo ta już wyginęła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rekultywacja łąk Dzisiaj, 07:59
  •  

#222 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3190 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 07:30

Rekultywacja łąk Łąka £ąka. Łąkę można oznaczyć jako TUZ lub trawę na gruncie ornym. Nie wiem co zgłosiłeś, ale jak jest tam trawa dłużej jak 5 lat to raczej masz TUZ.

#223 Share piotrp88

piotrp88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 14:18

Rekultywacja łąk

Zasiałem wiosną tego roku trawę ze zbożem, na skutek suszy szczególnie na południowych stokach trawa wygląda jak sadzona. Co z tym zrobić, próbować podsiać?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 15:16

Rekultywacja łąk

Ja bym próbował podsiać żeby nie wchodzić w koszta z ponowną uprawą. Tylko w tym roku raczej kicha bo jest sucho najkorzystniej będzie wiosną jak będzie więcej wilgoci.

Tylko spokój może nas uratować....

#225 Share rafalo939

rafalo939

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 październik 2015 - 19:47

Rekultywacja łąk

Co myślicie o siewie trawy w listopadzie, w końcu zaczeło padać. Może ktoś praktykował zwłaszcza na podlasiu bo na południu to czytałem w TAP, że siali i na wiosnę fajna trawa była. Niby ma być ciepła zima ale jak wymarznie to szkoda kasy bo nasiona tanie nie są. Jeśli ktoś praktykował to był bym wdzięczny za odpowieć.

przy okazji co sądzicie o trawach PIETRZAK

#226 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 25 październik 2015 - 19:59

Rekultywacja łąk Ja zasialem kawałek ponad tydzień temu. Wątpię czy coś z tego będzie

#227 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3190 postów

Napisany 25 październik 2015 - 20:30

Rekultywacja łąk Nigdy bym nie posiał w listopadzie. Jestem z mazur i dla mnie ostateczny termin to do połowy września. Sąsiad posiał po kukurydzy w dość wilgotną ziemię na początku października i nic nie widać. Widocznie kilka dni mrozów ją załatwiło.

#228 Share Michalk13

Michalk13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 25 październik 2015 - 21:50

Rekultywacja łąk

Co myślicie o siewie trawy w listopadzie, w końcu zaczeło padać. Może ktoś praktykował zwłaszcza na podlasiu bo na południu to czytałem w TAP, że siali i na wiosnę fajna trawa była. Niby ma być ciepła zima ale jak wymarznie to szkoda kasy bo nasiona tanie nie są. Jeśli ktoś praktykował to był bym wdzięczny za odpowieć.

przy okazji co sądzicie o trawach PIETRZAK

jaka cena taka jakość... w mieszankach masz od 20% do 40% zycicy wielokwiatowej i życicy westerwoldzkiej czyli traw na max 2 lata, a później konieczny podsiew

#229 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 17:16

Rekultywacja łąk

a jak mogę zwalczyć lub ograniczyć śmiałka darniowego i sity bo mam taki kawałek ok 1ha klasa ziemi V i VI dość wilgotna

Jaki nawóz polecacie NPK lub PK do zastosowania na łąki wiosną ? co sądzicie o Kainicie ?

Edytowany przez marcin2057, 02 listopad 2015 - 17:33.

#230 Share Damianb89

Damianb89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 03 listopad 2015 - 14:25

Rekultywacja łąk witam. Jak myślicie zaorać już łąke bo planuje zasiać trawe na nowo na wiosne czy jeszcze się troche wstrzymać z orką?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 03 listopad 2015 - 17:31

Rekultywacja łąk

a jak mogę zwalczyć lub ograniczyć śmiałka darniowego i sity bo mam taki kawałek ok 1ha klasa ziemi V i VI dość wilgotna

Jaki nawóz polecacie NPK lub PK do zastosowania na łąki wiosną ? co sądzicie o Kainicie ?

Ze śmiałkem  próbuj walczyć przez niskie koszenie, a sity to włókowanie i wałowanie wiosną. 

#232 Share yogi

yogi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 15:33

Rekultywacja łąk

witam mam łąke na której kilka lat temu został zasiany miskant https://pl.wikipedia.org/wiki/Miskant  i teraz chce znów zrobić z  niej użytek zielony i co teraz z tym zrobić. na pewno skosić i na pewno trzeba będzie opylić wiosną tylko czy ruszać to czymś teraz orka/talerzówka czy zostawić do wiosny aż sie zazieleni??

#233 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 06 grudzień 2015 - 14:46

Rekultywacja łąk

Jakie gatunki  traw  polecicie  do  przesiewu  łąki     część  łąki jest  dość wilgotna  a część sucha  więc  co posiać

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#234 Share maniusie23

maniusie23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 18 grudzień 2015 - 11:06

Rekultywacja łąk

Proszę o wypowiedzi tych którzy sprawdzili w praktycę rekultywację częściową użytków zielonych poprzez podsiew trawy wiosną Chodzi mi konkretnie o podsiew siewnikiem Vredo Jakie to daje efekty ??? Czy może szkoda ładować się w taką metodę i lepiej zastosować pełną uprawę i założyć od nowa użytki ??? ...

#235 Share piotrp88

piotrp88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 18 grudzień 2015 - 11:28

Rekultywacja łąk

Gdzieś widziałem opinie (chyba nawet na tym forum), że efekt jest słaby... Sam właśnie przeorałem starą łąkę...

Edytowany przez piotrp88, 18 grudzień 2015 - 11:30.

#236 Share tomek0889

tomek0889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 18 grudzień 2015 - 21:35

Rekultywacja łąk

Proszę o wypowiedzi tych którzy sprawdzili w praktycę rekultywację częściową użytków zielonych poprzez podsiew trawy wiosną Chodzi mi konkretnie o podsiew siewnikiem Vredo Jakie to daje efekty ??? Czy może szkoda ładować się w taką metodę i lepiej zastosować pełną uprawę i założyć od nowa użytki ??? ...

ja podsiewałem siewnikiem verdo, jak najbardziej się to sprawdza ale nie wszędzie. Najlepiej na jesień lub wczesna wiosna gatunki traw wczesnych i szybko rosnących, żeby stara darń nie zagłuszyła młodej trawy.

#237 Share maniusie23

maniusie23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 15:09

Rekultywacja łąk

Ja to myślałem zasiać raczej po pierwszym pokosie o ile będą odpowiednie warunki wilgotnościowe bo wiadomo wczesną wiosną to jeszcze może jakiś przymrozek a potem to jak ruszy pierwsza trawa to zagłuszy tą podsiana A wiadomo drugi odrost już tak nie szaleje z rośnięciem Planował bym podsiać życicami żeby to szybko rosło

#238 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 16:39

Rekultywacja łąk

Witam . Ja osobiście siałem trawy i na jesieni i na wiosnę . Podsiewanie szkoda zachodu efekt max 15% . Usługa i siew jednak kosztują. Stosujcie normalną rekultywację a efekt 100%. Ja osobiście wolę podsiewać na wiosnę gleba ma wieksza wilgotność wschody łatwiejsze a zbieramy i tak 3pokosy. Na 2 rok już 4 . Mam kawałek wsiany jesienią plus był taki że 1 pokos był gotowy tak jak na innych użytkach ale potem zauważyłem że za rok już nie było tak wysokich plonów .

#239 Share tomek0889

tomek0889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 19:48

Rekultywacja łąk

W moich okolicach wsiewka kosztuje w granicach 150-200 zł, a pełna uprawa to już sporo wyższe koszty.  U mnie 3 lata po wsiewce ładnie rosło, teraz już trzeba podsiać znowu. Pełną uprawę robię na starych użytkach gdzie nie było orane z 10 lat bo gęsta darń zagłuszy wsiewkę, a na uprawionych użytkach po 4-5 latach robię podsiew.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 14:35

Rekultywacja łąk

na jesien zrandapowałem łąkę i nie wiem czy przed zimną ją zaorać? jest to teren torfowy i wiem że torf albo lubi albo właśnie nie lubi orki zimowej?zimy może nie być ale i czasu na wiosnę może brakować żeby wszystko porobić. I jaką odmianę polecacie na torfową łąkę ? koło 0,5h mam do zasiania :)