Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rekultywacja łąk

272 odpowiedzi na ten temat

#181 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 16 maj 2014 - 13:04

Rekultywacja łąk Witam mam do was pytanie pomyślałem sobie że na jesieni tak we wrześniu starą łąkę po kultywatoruje następnie ja zaorze później przejadę parę razy talerzówką dam nawóz i zasieje trawę razem z żytem żeby na wiosnę normalnie jak resztę lak kosić podpowiedzcie mi czy to dobry pomysł???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rekultywacja łąk Dzisiaj, 03:28
  •  

#182 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 16 maj 2014 - 17:52

Rekultywacja łąk A nie myślałeś aby tą łąkę podsiać naprawdę rewelacja u nas jeden ma taki specjalny siewnik do podsiewu łąk usługi robi nawet w sąsiednich gminach bierze coś koło 200 zł od ha

#183 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 16 maj 2014 - 20:49

Rekultywacja łąk U mnie niema nikt takiego sprzętu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kiedy pierwsze pokosy? zobacz »

•  

#184 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 20 maj 2014 - 13:48

Rekultywacja łąk A ja mam do was pytanie o kończynę
W tamtym roku koleś zebrał zboże (robię mu usługi) i miałem mu posiać kończynę ale zwlekał az do teraz - dzwonił do mnie że już kupił :D Chce to zrobić tanim kosztem i tak myślę aby:
1 - myślałem aby przejechać kultywatorem + brona aby zruszać i wsiać kończynę
2- jak się przyjmuje kończyna (łatwo puszcza korzonki) bo jeśli tak to od razu przejechać siewnikiem (amazone zwykły)

Podpowiecie mi jak to zrobić aby gość mnie z rok nie przeklinał za koszta i oby się przyjęła????

U nas taki jeden z 200ha posiał rozsiewaczem do nawozów i zabronował (zaperzone ściernisko) i kończyna była jak las.

#185 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 894 postów

Napisany 26 maj 2014 - 20:18

Rekultywacja łąk skosiłem I pokos łąki i chcę ją przesiać i będę ją orał bo jest bardzo nie równa mam pytanie czy dać przed orką obornik i jakie nawożenie zastosować, kiedy najlepiej siać trawe i czy pryskać przed orką czy tylko po talerzować ?

#186 Share mateusz2711

mateusz2711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 15:06

Rekultywacja łąk chciałbym posiać trawę z koniczyną na starym pastwisku, czy byłby to dobry pomysł żeby wysiać ją z żytem ? na wiosnę koszę żyto na kiszonkę a trawa z koniczyną dalej rośnie. co o tym sądzicie ? dziękuję z góry za odpowiedzi :)

Edytowany przez mateusz2711, 05 lipiec 2014 - 15:10.

#187 Share tomek0889

tomek0889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 16:30

Rekultywacja łąk jeśli nie jest to zalewowa łąka to posiej na jesień i na wiosnę będziesz mógł wcześniej skosić

#188 Share seba07101

seba07101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 15:08

Rekultywacja łąk tomek0889 ja tez mam taką starą łąke nie koszona juz pare lat i chciałbym ją na jesien zasiać tylko nie wiem co jak i kiedy jaką trawe najlepiej zasiać? kosić bym chciał dopiero na przyszły rok jak byś coś mógł podpowiedzieć to bym prośił ?:)

#189 Share valadin1

valadin1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 18:40

Rekultywacja łąk najczęściej trawę to się chyba sieje wiosna jako osłona zboża jare itp. można też dać zamiast zboża życice wielokwiatową w pierwszym rok daje duży plon dobrze zadarnia ale większość wypada po pierwszej zimie

#190 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Różne - napisz to się dowiesz ;)

Napisany 06 lipiec 2014 - 18:47

Rekultywacja łąk Sąsiad siał kiedyś właśnie trawy z koniczyną na jesieni z żytem. Później wyszła bardzo dobra łąka. Wiosną można zasiać z owsem lub mieszanką jeśli nie samą trawę.

...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share tomek0889

tomek0889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 21:33

Rekultywacja łąk ja sieje wiosna na niższych kawałkach bo przez zimę by wymokła, ale jak teren bez stojącej wody to lepiej posiać sierpień/wrzesień tak żeby na zimę odrosła, wtedy wiosna 1 pokos razem z innymi trawami można robić i nie ma chwastów

#192 Share seba07101

seba07101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 04:12

Rekultywacja łąk mam zamiar posiać jakąś mieszanke traw z barenbrug ewentualnie do tego jeszcze coś owies lub żyto ?

#193 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 19:52

Rekultywacja łąk Opryskanie jest bardzo przydatne bo trawa na start będzie rosła bez wiekszego otoczenia namolnych chwastów a koszty oprysku nie są aż takie duże do desykacji. Obornik jak najbardziej sie przyda, tylko dodatkowo uzupełnij fosforem bo jego nie jest za dużo w oborniku

#194 Share t1987

t1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 08:34

Rekultywacja łąk mam starą wieloletnia trawe w sumie juz ona słabo odrasta i moje pyt jest takie czy wsiewac na to odrazu koniczyne i czy sie przyjmie? czy zruszyc to bronami podrapac i wtedy podsiac i wałem. a myslałem tez wsiac tam lucerne w taki sam sposób zrobic jak pisałem powyzej, warto bawic sie w takie eksperymenty czy lepiej zaorac?

#195 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 10:10

Rekultywacja łąk Czy nie za późno jest teraz na oprysk glifosatem starej łąki na której bardzo dużo jest mięty

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#196 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 listopad 2014 - 20:35

Rekultywacja łąk

Teraz odpuścił bym sobie. Za chłodno.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#197 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 13 listopad 2014 - 18:26

Rekultywacja łąk

Mam możliwość zakupu łąki torfowej V kl. Jest dostęp do rowu więc można zdrenować bo wiosną stoi tam woda. Co ze zboża może urosnąć na zdrenowanym torfowisku?

#198 Share PiotrekNHts

PiotrekNHts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 18:32

Rekultywacja łąk

Witam, mam takie pytanie otóż parę miesięcy temu mój ojciec złożył wniosek o zezwolenie na wycinkę drzew, a dokładnie mówiąc na 5 topol które rosną na mojej łące tak z 2 metry od drogi powiatowej zezwolenie otrzymaliśmy ale niestety podobno my tych drzew nie możemy zerznąć tylko to musi zrobić drogówka i nie wiem jak to dokładnie jest i o co w tym chodzi czy możecie mi jakoś to wyjaśnić są jakieś na to prawa, paragrafy że my tego nie możemy zrobić, bo dziś już drogówka wkroczyła do akcji i zerznęli 2 topole i czy te drzewo co ścieli to należy do nich czy jest moje a oni sobie po prostu przywłaszczyli ?

#199 Share wioskowy

wioskowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 19:31

Rekultywacja łąk

Skoro rosły 2 metry od drogi to jeszcze sie liczy jako pas drogowy i raczej to oni na nich pojadą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 20:39

Rekultywacja łąk Co do rekultywacji to wczoraj znajomy zaorał mi łąkę pługiem obrotowym bez wcześniejszego pryskania czy talerzowania. Drugi kawałek gryzkowałem i orałem sam parę dni wcześniej. Muszę przyznać że ta surowa orka lepiej wyszła i polecam kogoś najać z większym pługiem i prędkość orki też robi swoje .