Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą wsią ?

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share JACEKK1

JACEKK1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 01 maj 2011 - 19:14

Co z tą wsią ? Co myślicie o przyszłości polskiej wsi czy jest jakaś nadzieja ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą wsią ? Dzisiaj, 05:20
  •  

#2 Share piotrek6211

piotrek6211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa

Napisany 01 maj 2011 - 19:17

Co z tą wsią ? nie bardzo rozumiem o co ci chodzi o jaka nadzieje ci chodzi moim zdaniem wieś będzie trzymać się jeszcze długie lata.
Zetor Team

#3 Share 888adam888

888adam888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 01 maj 2011 - 19:27

Co z tą wsią ? Koledzy posłuchajcie mnie byłem w USA i za darmo nigdzie nie dają ani w zagranicy ani na Wsi.

#4 Share DanRol95

DanRol95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 maj 2011 - 20:08

Co z tą wsią ? Jak dla mnie to co robią nasi politycy to żenada.... Już napewno nie dadzą wzbogacić się rolnikowi, w tych czasach trzeba nastawić się na dużą hodowle albo nic (takie jest moje zdanie). Dawniej mój dziadek miał taka samą hodowle i 20ha co dzisiaj i kupił nowy kombajn, ciągnik, prasę i wszystkie maszyny miał nowe, a teraz bez kredytu nic nie zdziałasz wielkiego... Kto jeszcze nie robi starym URSUSEM, ZETOREM, albo MTZem lub w polu, bo poprostu nie stać na nowy i kupują używany sprzęt lub ściągają stare zatyrane zachodnie maszyny które już tam nie sa potrzebne, przez to upadł Bizon a Ursus jest chyba następny w kolejce.

Edytowany przez DanRol95, 01 maj 2011 - 20:22.

#5 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 01 maj 2011 - 20:49

Co z tą wsią ? To niewina tego że ludzie zaczęli sprowadzać tylko po prostu ani bizon ani ursus nie był na poziomie zachodnich maszyn. Wolał byś nowego rekorda gdzie trzeba stać czy używanego claasa który jest nowocześniejszy i wygodny? Zaczeli sprowadzać a ludzie widzieli że to co sprowadzali było dobre więc coraz bardziej przekopnali sie do zachodnich

A wedle mnie przetrwa każdy kto ma oby dwie głowy na odpowiednim miejscu czy 10 20 ha czy 100, 1000 ha
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 01 maj 2011 - 20:50

Co z tą wsią ? Dokładnie tak jak piszesz kolego, albo mieć jakąś duża godpodarkę albo nic, bo inaczej to nie ma sensu na dzień dzisiejszy. A Ursus to już dawno kolego upadł;)

#7 Share DanRol95

DanRol95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 maj 2011 - 21:14

Co z tą wsią ? @UrsusCzesio Ursus i Bizon nie był na poziomie zachodnich maszyn???? :blink: Człowieku Bizon i Ursus w swoim czasie były jednymi z największych marek maszyn rolniczych europie....

#8 Share vitara

vitara

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 01 maj 2011 - 21:27

Co z tą wsią ? nie wiem jak jest w waszych okolicach u mnie powiat Tarnowski
widzę co następuje tylko duże gospodarstwa wychodzą jakoś ale to takie sethektarowe,
- małe polikwidowane gdzieniegdzie traktor ostał używany raczej do prawozu drewna itd
- rolnicy myśleli że dopłaty ich uratują już im bokiem te dopłaty wychodzą
- jak ktoś spróbował pracy normalnej to rolniczenie mu nie w głowie nie mowimy tu o warzywkach 20 kurkach itd
- jak pracujesz 8 h to mozesz coś jeszcze przyrolniczyć jak pracujesz 10 to nie masz szans
- a te gospodarstwa takie po 20 30 ha mhm tragedia robota od świtu do nocy a kasy jak nie ma tak nie było, sprzedać nie ma komu kiszka totalna potem zaczyna się wódeczka i wszystko leży

#9 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 01 maj 2011 - 22:11

Co z tą wsią ? Może najpierw była wódzia a teraz narzekanie że Unia za mało daje? ;) Na mojej wiosce wszyscy koledzy w podobnym
do mojego wieku pracują,mamy gospodarstwa od 12 do 20 ha i jakoś nikt obdarty nie chodzi.Nie popadajmy w skrajności
że albo ileśset ha albo nic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 01 maj 2011 - 22:20

Co z tą wsią ? kto che i pofrafi cos robic to wyzyje a jesli ktos liczy ze zasieje i pozniej w zniwa pojedzie kosic i kokosy zrobi to jego problem . a bizon i ursus to zacofane maszyny kiedys byly super bo zachodnich sie nie znalo a teraz do muzeum sie nadaja