Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarka rotacyjna nie docina środka

128 odpowiedzi na ten temat

#61 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 14 maj 2011 - 21:38

Kosiarka rotacyjna nie docina środka to znaczy że ty masz po problemie ja drugiego konika nie mam więc pozostaje mi dopracowanie tego co jest. Tylko pokaże się pogoda i wychodzę w łąki.
Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarka rotacyjna nie docina środka Dzisiaj, 08:54
  •  

#62 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 14 maj 2011 - 22:34

Jak by wałek stawał to by było czuć bo jednak jak startował z kosiarką to go przydusiło. Dziwne że od nowości tak było potem po remocnie calutkiej skrzyni to samo żadnych zmian B) są cuda na świecie być może wina leżała w tuzie. Inaczej ustawić w MTz inaczej w C-360 inaczej w T25. Nie wiem no nie mam pojęcia czemu tak :D cuda się dzieją. Ale przy 2 tyś obrotów to i tak kosiarka musiała miec większe obroty niz w mtz przy 1200. Ale jaka cisza na łące od razu słychać tylko było bzykanie nozyków i warkot MTZ bez zbędnego Wyyyyyyyyyyyyyyyyyycia :D A ja zawsze myślałem że to Kosiarka tak wyje bo z niczym innym stojąc z boku nie było tak doraźnie słychać a jednak kosiarka chodzi cichutko

Może obrotomierz Ci walił i wcale nie miał 2000obr.
Ale zapewne coś nie pasowało na TUZ, nie każda maszyna pasuje do każdego ciągnika, np do mojej C-360 jest problem z opryskiwaczem i lejkiem. Przy opryskiwaczu strasznie mało miejsca ciężko się zapina, a przy lejku to zawsze był mocno pochylony do tyłu....
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#63 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 15 maj 2011 - 11:11

Kosiarka rotacyjna nie docina środka A może rzeczywiście jeździcie za wysokim biegiem , proponuję dwójkę i obroty ok. 2000 , kosiarka może np. źle wykaszać drobne turzyce które są śliskie i przy niskich obrotach , luźnych paskach czy tępych nożach połowa roślin może zostać nie do koszona .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 15 maj 2011 - 11:57

Bez żartów sześćdziesiątka pójdzie normalnie na dwójce , max na prostych kawał na trójce i niech mi nikt nie mówi że pójdzie szybciej to nie gra FARMA CZY COŚ TAK - z tego co czytam to te maszyny są wadliwe , ja swoją z 1986 r. od nowego koszę bez większych usterek a koszę rocznie ok. 15 ha . - dużo , nie mało ale czas robi swoje .

Dokładnie , z mojego taty i ze mnie się smiał zawsze jeden sasiad ,że 2 biegiem kosimy ;) ale tak "wygolonej" łąki na całych łąkach nie było :) a kosiarka (famarol z-105/1) tylko swistała , daj Boże kazdemu takiej kosiarki :D

Czesiu , czyli wiara w polski sprzęt (famarol) powróciła ? B) jedna z nielicznych solidnych polskich kosiarek ;)

Ostatnio kosiłem lucernę i musiałem wyciągnąć kosiarkę po zimie , zamontowac osłony i natknęła mnie myśl o której juz słyszałem na forum ale przy problemie z inną kosiarką ;)
@ruban - masz w swojej kosiarce osłony brezentowe/fartuch ? może jest za nisko , albo w szwie u dołu zebrała się ziemia przez co jest ciężki i zawija trawę za bardzo ? może to śmieszny pomysł ale próbuję pomóc ;)

Hm... znajomy ma kosiarkę też jakąś z tych rzemieslniczych firm , kupioną jakies 5 lat temu , współpracuje z zetorem 7211 i też zawsze narzeka ze mu nie docina , zawsze się denerwował ze nasza stara i swistała a jego nówka i nie bardzo ;) Ale zdjął osłony i kosi nadal , nie wiem czy to coś pomogło ale kosi ;)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#65 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 15 maj 2011 - 12:15

Może obrotomierz Ci walił i wcale nie miał 2000obr.
Ale zapewne coś nie pasowało na TUZ, nie każda maszyna pasuje do każdego ciągnika, np do mojej C-360 jest problem z opryskiwaczem i lejkiem. Przy opryskiwaczu strasznie mało miejsca ciężko się zapina, a przy lejku to zawsze był mocno pochylony do tyłu....

a zapinać rozłożoną kosiarke do c-360 to istny hardcore. Zero miejsca. Nie wspomne rotine do C-360 gdzie jeden siedział w rozsiewaczu a dwóch unosili i ten w środku zaczepiał bo miejsca zero lub na leżaka a cięgło troche skręcone i lamp nie ma gdzie przy t25 można tańczyć między błotnikiem a rozsiewaczem nie wspomne już o MTZ gdzie jest już naprawde odległość ramion jest duża.

Tak pawle wiara powróciła w famarola :D
Mój Wladimirec podbija świat

#66 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 15 maj 2011 - 21:20

Kosiarka rotacyjna nie docina środka @ pawlus224 - sprawe fartucha też przerabiałem, ciąłem na zawiniętym i nic to nie dało.
Z tym fartuchem to masz racje mój znajomy tylko tak tnie.
Twierdzi że tak mu lepiej tnie, fartucha nawet na zime nie odwija.

Witam ponownie
więc tak ; wyregulowałem sprzęgło, założyłem niemieckie (większe i cięższe) noże, pszerobiłem naciąg pasków klinowych - pod cięgno dospawałem kawałek płaskownika minimalnie dłuższego niż był, przeciąłem i zrobiłem wspawkę na śrubie napinacza. W skutek czego paski teraz napina się lekko i mocniej. Nie wiem co z tego wszystkiego podziałało bardziej ale maszyna tnie jak brzytwa.
dane robocze:
zetor 4011 obroty 1800 III bieg prędkość w okolicach 12km
na równej prostej w ubiegłym roku sianej mocnej łące robiłem próby na 4 biegu obroty te same prędkość 16-17km cieła bez problemu więc niech nikt mi nie mówi że 4-ą się nie daje , daje się i to super idzie a jak poletka ubywa, aż miło.:D

Edytowany przez rkuban, 23 maj 2011 - 21:30.

Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#67 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 31 maj 2011 - 08:44

Kosiarka rotacyjna nie docina środka Czyli co ? naciąg pasków jednak ;) mógłbyś wstawić fotkę tych przeróbek ? może sie komus przyda :)

#68 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 31 maj 2011 - 14:01

Kosiarka rotacyjna nie docina środka rkuban - gratuluję koszenia na czwartym biegu C - 360 , a może samolotem będzie szybciej .

#69 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 31 maj 2011 - 19:11

Kosiarka rotacyjna nie docina środka @ pawlus224 przeróbka to nic wielkiego , po prostu kawałek płaskownika pod spód cięgna w celu jego przedłużenia. Dało to większe przełożenie co pomaga w naciągu pasków. Zdjęcia są możliwe ale po ostatniej imprezie mojego syna aparat nie nadaje się do użytku. Więc czeka mnie zakup nowego. Myślę że najwięcej w tym wszystkim dało odpowiednie dopasowanie noży. w trakcie ostatniego (poniedziałkowego) cięcia na próbę założyłem inne komplety i okazało się że najgorzej cięła właśnie na orginalnych tych co uwzględnione są w DTR - kosiarki. Używam teraz noży firmy MWS o wymiarach 102 * 46* 3-fi21 tego pierwszego wymiaru nie jestem pewien ale na pewno jest powyżej 100 mm

@ andrzej po primo - nie c-360 a zetor 4011 po duo - dlaczego niektórym się wydaje że praca na 4-ce z kosiarką jest niemożliwa i budzi to takie zdziwienie. Zgodzę się że dopuszczalna prędkość pracy w wyżej wspomnianej DTR jest podana 12km ale to nie znaczy że jazda np. 17 kilometrami jest nie możliwa . otóż jest... i to na długiej , równej łące nawet wskazane (moim zdaniem) , ja np. takową łąkę posiadam i stwierdzam że to wcale nie jest takie dziwne jak się niektórym wydaje.

Edytowany przez rkuban, 31 maj 2011 - 19:14.

Zetor Team

#70 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 31 maj 2011 - 20:54

Kosiarka rotacyjna nie docina środka A ... już zatrybiłem o jaki płaskownik chodzi :)

dłuższe nożyki nie zahaczają o sąsiedni bęben ?

Ja 3512 kosze prawie zawsze na 1 biegu , ale ostatnio zdazyło sie 2 biegiem i w ładnej wysokiej trawie (kupkówka) pięknie docinało i pola ubywało :) ale to był jeden z nielicznych równych kawałków , dzis kosiłem łąkę i jest tyle kretowisk ,że miejscami na 1 już nie wytrzymywałem tego skakania <_<
Zazdroszcze ludziom równych pól do koszenia u mnie nie pogonię :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 31 maj 2011 - 21:29

Kosiarka rotacyjna nie docina środka noże nie zawadzają ponieważ są wybrzuszone i swoim wybrzuszeniem stykają się z górnym talerzem kierując je w dół co też powoduje niższe cięcie. Natomiast jeśli chodzi o łąkę to jak już wcześniej pisałem jest to świeżyzna - zeszło roczny siew. niestety krety się już o niej zwiedziały i zaczynają krecią robotę, więc pewnie przyszły rok będzie 3-ka i 12km/h.
dochodą do tego jeszcze dziury i dołki które po ścięciu zaczęły kopać lisy a raczej liski bo to małe szczeniaki, chyba - sądząc po śladach jakie zostawiają w wygrzebanej ziemi.
no właśnie -tych lisów nie widziałem tylko próbuje się domyślać co mogło by nakopać takich norek. Może to wcale nie lisy ale co mogło by innego tak pokopać macie jakichś podejrzanych?
dołki to około 12 cm średnicy i do 20-25 cm głębokości.
@ pawlus nie podziękowałem ci za konkretne podpowiedzi i pomoc w temacie więc teraz to robię
dzięki serdeczne - tobie i wszystkim którzy mieli udział w temacie
Zetor Team

#72 Share diabloo07

diabloo07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 22:15

Kosiarka rotacyjna nie docina środka Witam mam problem z kosiarką rotacyjną "mesko z133". jak nią kosze to pod pokosem nie jest trawa dobrze wykoszona. nie wiem czy ją źle ustawiłem czy jest zepsuta? Bardzo prosze o odpowiedz

#73 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 22:26

Kosiarka rotacyjna nie docina środka A na łączniku dobrze pochyliłeś? (tak lekko do przodu trzeba) A nożyki nowe są?

#74 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 22:45

Kosiarka rotacyjna nie docina środka Niskie obroty, za szybka jazda, tępe noże lub brak niekórych np po skoszeniu kamieni. Pochylenie nie ma nic do rzeczy.Pochyleniem reg wysokość cięcia

#75 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 22:51

Kosiarka rotacyjna nie docina środka Ja jeszcze dodam, że te kosiarki z 2 nożykami na bębnie (szerokość robocza 1,35m) gorzej koszą niż te z 3 (szerokość robocza 1,65m), tak było przynajmniej w wypadku kosiarki 1,35 firmy famarol...

#76 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 22:56

Kosiarka rotacyjna nie docina środka Jak dwa noze to trzeba dać nieźle w gwizdek żeby kosiło. Kiedyś koleś dzwonił do mnie o kosiarkę. A mam na sprzedaż polską 1.65 chyba. i jak powiedziałem że jest na 3 noże to podziękował bo woli na 2 noze bo lżej idzie. Trochę to sprzeczne bo trzeba takiemu zapodać większe obr żeby te bębny obróciły się o 180o w przeciągu 1 - 2cm jazdy

Edytowany przez tomi382, 12 czerwiec 2011 - 22:57.

#77 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 08:45

Kosiarka rotacyjna nie docina środka Jeśli na środku pokosu jest nie do koszone to na pewno wina noży które są za mało naostrzone najlepiej założyć nowe noże i zobaczyć a i obroty też muszą być wysokie przy koszeniu

#78 Share tomcio87

tomcio87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, hodowla

Napisany 13 czerwiec 2011 - 08:57

Kosiarka rotacyjna nie docina środka a paski masz dobrze naciagniete??jak nie to w dlon klucz 22czy 24 i ogien

#79 Share diabloo07

diabloo07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 12:57

Kosiarka rotacyjna nie docina środka Noże nowe założyłem. szybko nie kosiłem bo mam c330 i kosiłem nawet na terenowych biegach i to samo było, pod pokosem trawa nie jest dobrze wykoszona. a może źle ustawiłem na grzymce lub na podnośniku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 13:49

Kosiarka rotacyjna nie docina środka moja kosiarka ma po 6 nożyków na bęben a wcale lepiej nie kosi jak ta na 3 noże, kosi pięknie puki czubeczki nożyków ostre nożyki mogą się podiwjać i zaklejać, ale jeli chodzi o c 330 to napisz kolego jakie obr silnika masz podczas koszenia i jakim biegiem kosisz, w c 330 z rotacyjną kosi się tylko gaz do oporu 540br na wom przy 2,2 ty obr silnika