Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarka rotacyjna nie docina środka

128 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 08 maj 2011 - 15:45

Kosiarka rotacyjna nie docina środka zainwestuj kase w dobre nozyki-kup 96 mm a nie 94 mm, polskie zeszly na psy teraz kupuje niemieckie mws
czy obroty maja znaczenie,raczej male, niskie obroty-mala predkosc-tyle samo obrotow bebna na powierzchnie koszenia, te nowe, tanie polskie kosiarki to badziewie i to tlumaczy wszelkie problemy,kupilem droga i zobacze niedlugo czy bylo warto. 100 ha przed nia ostrej jazdy, poprzednia 5 lat wytrzymala.
kosiarka zawsze powinna byc skrecona na srubie rzymskiej ze 2-3 obroty bo wtedy dokladniej kosi, jak jest za bardzo to sie nozyki wyginaja.

Edytowany przez jacus, 08 maj 2011 - 15:49.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarka rotacyjna nie docina środka Dzisiaj, 23:20
  •  

#42 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 08 maj 2011 - 19:32

Kosiarka rotacyjna nie docina środka wczoraj podregulowałem sprzęgło zobacze czy to pomorze jeśli nie to wymiana tarczy mnie czeka a jeśli mowa o nożach to się zgadzam gerlach-polska zszedł na psy już od jakiegoś czasu używam niemieckich cena troche wyższa ale rekompensuje ją za to żywotność noża i jego skuteczność cięcia, też zauważalnie jest lepsza. No cóż nie dotyczy to mojej obecnej kosiarki ona by nawet na laserowych ciąć nie chciała. Ale może teraz się coś zmieni popracuje troche nad tym sprzęgłem może to wcale nie kosiarka jest winna,(mam nadzieje) zobaczę.
Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#43 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 12 maj 2011 - 21:34

Kosiarka rotacyjna nie docina środka A może spróbujecie wyjąć pierscienie /dystanse i ustawic kosiarkę na niższe koszenie ?

Czesiu , górne talerze masz już "powycinane" od nożyków ? trzymaki wymieniałes ?

To ile za nią chcesz ? :D Ja chętnie kupię bo to dobra kosiarka , porównywalnie dobra do czeskich ZTR ;)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym zbierać zielonki? zobacz »

•  

#44 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 12 maj 2011 - 21:47

Kosiarka rotacyjna nie docina środka pierścienie wyjąłem i powtórnie założyłem bo na "czeskich" nożach było za nisko w każdym razie nic to nie dało, talerze i trzymaki są ok.
po 15 planuje cięcie więc się okaże czy te wszystkie nowe zabiegi pomogą. Kosiarkę mam przygotowaną, pataj ma wyregulowane sprzęgło, musi ciąć a jeśli nie będzie to jeszcze zostanie wymiana tarcz sprzęgła, jeśli i to nie pomorze to ją handluje i drugą kupuje.
Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#45 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 13 maj 2011 - 10:46

Kosiarka rotacyjna nie docina środka a @ruban ,Ty też masz famarolkę ? czy jakąś inną ? Wrzuciłbyś fotkę ;)

Powiem wam szczerze ,że moja famarolka cięla super , bez grzyw itp. pracowała bardzo ładnie -nawet ludzie na łąkach się dziwili ,że cicho pracuje i słychać taki delikatny świst . Ale pod koniec gdy górne talerze (talerz roboczy) w miejscach gdzie pracują nozyki wytarły sie tak ,że brakowało metalu az do dziur to nożyki zaczeły chodzic wyżej podczas pracy i tez zaczeło nie docinac ;) Więc przemieniłem na drugie dziury (koniecznie w obu bębnach) i znów było ok. , wazne są tez trzymaki , trzeba zajżeć czy nożyki już ich nie "podcieły" bo wtedy tez będa zle pracowac .
Po sprawdzeniu i wymianie tego co napisałem w starej kosiarce - pomogło , ale teraz mam gorszy problem bo kosiarka nowa (grassrol) i do czasu wymiany bębnów (awaria) ładnie cieła a po wymianie też nie jest kolorowo , co prawda tragedii nie ma ale wczesniej było lepiej zarówno w famarole jak i przed naprawą grassrolki ;) ale podejżewam ,że teraz mam założone własnie pierscienie dystansowe (można uzyskac 3 różne wysokosci koszenia) i chyba to jest problemem , bo jesli nie to lipa :mellow:

Dużo zależy tez od trawy , kosiłem już różniste gatunki i niektórych poprostu nie da się wykosic bez grzyw <_<
A co do regulacji cięgłem (łącznikiem górnym) to im bardziej skręcimy cięgło tym grzywy większe a srodki wygolone ;) Ja ustawiam kosiarkę lekko pochyloną do przodu ale to zalezy od tego gdzie się kosi , bo na łące czesto bębny potrafią przy dużych nierównosciach zaryc w ziemię (prawie przez to tata utpil ciągnik).

P.S. a jak wam nie docina , to podczas koszenia rozrzuca wam pokos ? tzn. podrzuca skoszoną trawę do tyłu ?

#46 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 13 maj 2011 - 13:27

Kosiarka rotacyjna nie docina środka Z tym rozrzucaniem to troche masz racje ale u mnie rozrzuca tylko wtedy gdy np nozyk zaryje w ziemi i nie chce sie odwrócić. jeżeli jednak zostawia "grzebień" to wtedy nie widać bo normalnie układa pokos. Generalnie jednak jak wrzucisz na 1000obr to musi ciąć tylko, że tak niby sie nie powinno robić bo na kosiarze jest napis 540. My posiadamy talexa 1,65 jeżeli chodzi o sprawy mechaniczne to jest ok, po kilku latach poszło tylko 1 łożysko, jednak farba to totalna porażka, ta w dodatku to jest niby wersja na export(zielona i z blachą) za dopłatą 500 zł po misiącu farba odchodziła płatami, teraz jest troche pozamalowywana ale mysle czy by jej nie wypiaskowac i pomalować akrylem bo kosiarka naprawde nawet niezła.

#47 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 13 maj 2011 - 13:54

Kosiarka rotacyjna nie docina środka Wersja eksportowa ? chyba Cię podpuścił sprzedawca :)

metalowe osłony jak ja kupowałem (grassroll) były za dopłatą 100zł , tak samo zbuczyn . A teraz chyba robią talexa na zielono - na allegro widziałem .

Jak trawę rozrzuca a nożyki wszystkie pracują to własnie świadczyło by o zużyciu kosiarki , wtedy to już grzywa jak ch... zostaje ;)

#48 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 13 maj 2011 - 14:09

Kosiarka rotacyjna nie docina środka Jeśli rozrzuca trawę to : za małe obroty , luźne paski lub tępe nożyki no i oczywiście nie dokładnie skoszona trawa tak jak pisze pawlus . Co do sprzęgła to nie lepiej poprosić sąsiada niech sprawdzi kosiarkę na swoim ciągniku , po co zaraz rozkręcać ursusa na pół .

#49 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 13 maj 2011 - 19:37

Kosiarka rotacyjna nie docina środka @pawlus224 kosiarka to Z-178 producent "AGROMAL" z Rawy Mazowieckiej to będzie jej trzeci sezon więc o zużyciu trudno mówić ale rzeczywiście pokosu nie układa jak należy, rozrzuca i do tego jak starsza trawa to robi trochę sieczki. Regulacja łącznikiem odpada wypróbowałem wszystkie możliwe ustawienia i nic. Zapszęgam do niej zetora 4011, praca na trzecim biegu 1800-2000 obrotów czeszka przy tych obrotach potrafiła na czwórce ciąć. Paski do maksa naciągnięte więc ta przyczyna też odpada, na razie sprzęgła (poza regulacją) nie ruszam,
Zetor Team

#50 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 13 maj 2011 - 20:15

Kosiarka rotacyjna nie docina środka Moja ze Zbuczyna 14 lat i nic nie wysiadło tnie super. Teraz u3512, a wcześniej T25 targał. Ale więcej niż 8 km/ h nie koszę i sprzęt służy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 13 maj 2011 - 21:18

Kosiarka rotacyjna nie docina środka Bez żartów sześćdziesiątka pójdzie normalnie na dwójce , max na prostych kawał na trójce i niech mi nikt nie mówi że pójdzie szybciej to nie gra FARMA CZY COŚ TAK - z tego co czytam to te maszyny są wadliwe , ja swoją z 1986 r. od nowego koszę bez większych usterek a koszę rocznie ok. 15 ha . - dużo , nie mało ale czas robi swoje .

#52 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 13 maj 2011 - 21:48

Kosiarka rotacyjna nie docina środka Ja swoja Famarol Meduzą z C-360 bez problemów ganiałem na 4 biegu, oczywiście jeśli łąka bez dołków i kretowisk była

#53 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 13 maj 2011 - 22:07

Kosiarka rotacyjna nie docina środka 60- tak ale zetor przy 2000 na trójce łapie ledwie 11km a na czwórce 16km dlatego pisałem że czeszką potrafiła czasami z naciskiem na czasami, kosić czwórką.Rzecz jasna zdarzało się to gdy trawa na to pozwalała. U 4011 jest podobno szybszy od 60 ale nie zetor przynajmniej nie mój. Jest z tymi prędkościami troche kłopotu bo dwójka jest zdecydowanie za wolna a trójka czasami mogła by być troche wolniejsza, o zdięciu gazu też nie może być mowy bo muszą być obroty WOM-u.
andrzej612b - piszesz że te maszyny są wadliwe -chodzi ci o ciągnik czy o kosiarkę bo nie do końca rozumiem.
panowie rozwińcie temat tego rozrzucania pokosu, ciekawi mnie to, może na coś wpadnę, coś co pomoże mi rozwiązać problem.

Edytowany przez rkuban, 13 maj 2011 - 22:10.

Zetor Team

#54 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 14 maj 2011 - 11:24

Kosiarka rotacyjna nie docina środka rkuban - miałem na myśli kosiarki , a zetor rzeczywiście szybszy , w zetorze drugi bieg to jak w C-360 trójka . Zapomniałem dodać że moja kosiarka jest " słupska" na tamte czasy to była chyba jedyna fabryka a sprzęt był naprawdę dobrej jakości . Nad mienie jeszcze że pisząc zetor miałem na myśli zetora 6211 i tu prędkości są dwa razy większe od C-360 , począwszy od jedynki do trójki , zależy jeszcze od wysokości koła .

Edytowany przez andrzej612b, 14 maj 2011 - 11:41.

#55 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 14 maj 2011 - 19:26

Kosiarka rotacyjna nie docina środka Pawlus. W kosiarce nic nei jest wyrobione trzymaki jeszcze jak nowe na talerzach zero zużycia. Poszła kosiarka z MTZ i na 4 przy 1200 obr cieła jak głupia. Czyzby ursus był oczarowany? :o :D
dodam że oczywiscie wom 540

Edytowany przez UrsusCzesio, 14 maj 2011 - 19:26.

Mój Wladimirec podbija świat

#56 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 14 maj 2011 - 20:46

Kosiarka rotacyjna nie docina środka Teraz jest świeża trawa to nie ma co porównywać, być może miałeś coś rypniete w ciągniku i nie było tych 540 obrotów. Ja przeważnie kosze 60 i jakoś nie narzekam, jedynie w ekstremalnych warunkach tne na 1000

#57 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 14 maj 2011 - 20:52

Kosiarka rotacyjna nie docina środka czemu wtedy nie kosił świeżej w pytke to mnie zastanawia. Zobaczymy jak dalej będzie moze ja będę miał okazje sam ją przetestować bo narazie ojciec kosi tak pyr pyr pyr ale docina docina. W ciągniku na bank rypnięte nic nie było. Prasa czy rozrzutnik chodziły elegancko. Być może tutaj inaczej ona stoi przy tym ciągniku. A nic nie regulowałem jak zaczepiłem tak jechaliśmy potem tylko troche cięło skręciłem bo za wysoko

#58 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 14 maj 2011 - 20:55

Kosiarka rotacyjna nie docina środka To że inne maszyny chodziły ok to bym się za bardzo nie sugerował ;) Jeśli przy MTZ'cie docina to ewidentnie wina po stronie ciągnika była. No innej drogi nie widzę :huh:

#59 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 14 maj 2011 - 21:16

Kosiarka rotacyjna nie docina środka Może wałek stawał w kosiarce?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 14 maj 2011 - 21:30

Kosiarka rotacyjna nie docina środka Jak by wałek stawał to by było czuć bo jednak jak startował z kosiarką to go przydusiło. Dziwne że od nowości tak było potem po remocnie calutkiej skrzyni to samo żadnych zmian B) są cuda na świecie być może wina leżała w tuzie. Inaczej ustawić w MTz inaczej w C-360 inaczej w T25. Nie wiem no nie mam pojęcia czemu tak :D cuda się dzieją. Ale przy 2 tyś obrotów to i tak kosiarka musiała miec większe obroty niz w mtz przy 1200. Ale jaka cisza na łące od razu słychać tylko było bzykanie nozyków i warkot MTZ bez zbędnego Wyyyyyyyyyyyyyyyyyycia :D A ja zawsze myślałem że to Kosiarka tak wyje bo z niczym innym stojąc z boku nie było tak doraźnie słychać a jednak kosiarka chodzi cichutko

Edytowany przez UrsusCzesio, 14 maj 2011 - 21:31.