Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarka rotacyjna nie docina środka

128 odpowiedzi na ten temat

#21 Share UrsusByczaSila

UrsusByczaSila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 04 maj 2011 - 09:35

Kosiarka rotacyjna nie docina środka sprobuj wolniej jezdzic i 1800 obrotow moze pomoze;) u mnie jezdze na 3 i 1800 obrotow i nawet ladnie wykasza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarka rotacyjna nie docina środka Dzisiaj, 01:46
  •  

#22 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 04 maj 2011 - 14:29

Kosiarka rotacyjna nie docina środka no średnio było trzymane tak żeby te 540 miał na wom.Ale nawet z 3P tak robił a tam to się cisnęło ile się dało. Luzow nie ma żadnych. Sprawdze jak nożyki jak nie bedą zachodzić o spróbuje dopasować jakieś dłuższe
U mnie 2 to max na 3 mo0żna zapomnieć. A noże są zwykle ostre bo nowe są zakładane i ostrzone raz a jak troche lepsze to 2 razyale nigdy nie były tak ostrzone w szpic na końcu bo wtedy wogóle nie cięła by

Edytowany przez UrsusCzesio, 04 maj 2011 - 14:30.

Mój Wladimirec podbija świat

#23 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 04 maj 2011 - 20:19

Kosiarka rotacyjna nie docina środka No to weź sobie popatrz przy jakich obrotach silnika 60 ma 540 obrotów, bo na pewno nie przy 1600. Ja tne c360 i powiem tak duży wpływ na prawidłowe cięcie ma to czy trawa jest stara czy młoda najlepiej zawsze idzie pierwszy pokos. Ustawienie kosiarki może jedynie wpływać na wysokość cięcia bo na jakość na pewno nie. Dużo łatwiej jest ciąć lucerne niż np trawe. A i jeszcze jedno ja nigdy nie kosze ale poniżej 1900-2000 tys bo jednak obr muszą być a jak jest stara trawa to gaz w podłoge i 3. Ale ogólnie jak jest starsza trawa to zapinam zetora bo ma obr na 1000. Zauważyłem, że niektórzy też tak robią, że starszą trawe tną ciągnikami z wałkiem na 1000. Ogólnie to myśle, że problem tkwi w zbyt miękkim sercu dla silnika:) Weź zapnij ivana tylko tego dużego to sie przekonasz.

Edytowany przez MajsterPopsuj88, 06 maj 2011 - 23:00.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 04 maj 2011 - 20:32

Kosiarka rotacyjna nie docina środka no też wom 1000 i zobacze jak to nie zadziała to w pi**u z nią :lol:

#25 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 05 maj 2011 - 06:21

Kosiarka rotacyjna nie docina środka W mojej odstęp między tarczami to 3cm. Ustawienie ma wpływ. Jak pochylisz kosiarke mocno do przodu to na środku i po bokach zostawia pasek trawy wyżej skoszony i to normalne, wynika to z konstrukcji. Ja nie jeżdżę szybciej niż 3 i 1800 obr i zawsze było skoszone gładko.
KPK Kumurun Team

#26 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 maj 2011 - 09:51

Kosiarka rotacyjna nie docina środka Sądzę koledzy że tu akurat problem nie tkwi w zbyt niskich obrotach WOM czy ustawieniu kosiarki. Ja już zdarzało się że kosiłem na 4 biegu 1800obr i dobrze cięło. Zazwyczaj kosze na 3 biegu i 1800obr, w mniejszej trawie i 1600obr wystarcza. Nożyki nachodzą na siebie więc nie ma bata musi docinać.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#27 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 05 maj 2011 - 10:03

Kosiarka rotacyjna nie docina środka Zgadza się. Trzeba by to widzieć, tak trudno coś powiedzieć.
KPK Kumurun Team

#28 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 06 maj 2011 - 21:58

Kosiarka rotacyjna nie docina środka poniżej 1800 to się nie kosiło i max 2 bieg ! Niestety będzie to może i wada fabryczna błąd ojca nie oddał na gwarancji. A ustawienie kosiarki bez żadnych udziwnień zawsze jest na płasko można by nawet cięgło wyjąć i jechac

#29 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 06 maj 2011 - 21:59

Kosiarka rotacyjna nie docina środka a może poprostu tarcza Ci sie slizgała w 60

#30 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 06 maj 2011 - 22:18

Kosiarka rotacyjna nie docina środka Od nowości kosiarki? jak byl remont sprzęgła to tarcz 2 stopnia została stara bo była bdb więc nie ma szans żeby był poślizg. Zobacze rozstaw między bębnami i wtedy wam powiem będzie wiadomo na czym stoje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 06 maj 2011 - 22:54

Kosiarka rotacyjna nie docina środka przyglądam się uważnie panowie waszej dyskusji bo jestem w takiej samej sytuacji moja kosiarka niestety zachowuje się podobnie. Mam ją dopiero trzeci rok wcześniejszą sprzedałem bo wymagała gruntownego remontu a to są koszty no i części zamienne niestety nie gwarantują bez awaryjnej eksploatacji dlatego też wymyśliłem sobie że sprzedam starą a kupie nową. Dzisiaj pewnie bym tego nie zrobił ale wtedy wydawało to się być dobrym pomysłem. Kombinacji dokonywałem różnych łącznie z nożami od czeszki może z tymi nożami było troche lepiej ale to wciąż nie jest to co być powinno.
@MajsterPopsuj88- zainteresowała mnie twoja teza dotycząca tarczy twierdzicie że to może być przyczyną? To by mogło być prawdopodobne bo moje tarcze są troche przychetane więc pytanie, czy jeśli przepołowie pataja i zmienie tarcze to jest szansa że problem zniknie. uprzedzę pytanie dotyczące gwarancji, kupiłem ją bez rachunku a więc taniej co oznacza że o gwarancji mogę zapomnieć. Producent kosiarki- "agromal" (Pukinin Rawa Mazowiecka).
Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#32 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 06 maj 2011 - 23:04

Kosiarka rotacyjna nie docina środka No jezeli tarcza sprzęgłowa się ślizga to napewno. Tylko musisz wyczuć czy napewno występuje w niej poślizg najbardziej to widac przy ruszaniu kosiarki.

Edytowany przez MajsterPopsuj88, 06 maj 2011 - 23:05.

#33 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 06 maj 2011 - 23:36

Kosiarka rotacyjna nie docina środka no to takiego poślizgu nie obserwuje kosiarka rusza wydaje mi się normalnie ale może w trakcie pracy pod obciążeniem coś się dzieje a to będzie już trudno przyobserwować.
Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#34 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, nowinki technologiczne

Napisany 07 maj 2011 - 13:37

Kosiarka rotacyjna nie docina środka Jak kolega sprawdzi odstęp między talerzami kosiarki to coś się dowiemy. Z tego co się orientuje to nominalne obroty c360 to 2200 obr/min i chyba przy tych obrotach jest te 540 na womie, a ja tnę na 2000 obr/min i 3 bieg.
P.S. sprzęgło mam liche, ale to nie sprawia problemu.

Edytowany przez Kojak, 07 maj 2011 - 13:39.

#35 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 07 maj 2011 - 14:28

Kosiarka rotacyjna nie docina środka C-360 ma przy 2000obr silnika 540obr na WOM. Przy 2200obr jest max moc.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#36 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 07 maj 2011 - 20:56

Kosiarka rotacyjna nie docina środka A może ktoś na ramie od kosiarki 1,85 założył bębny od 1,65 - czy to możliwe? na moje to jest gdzieś lekko przegięta .

#37 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 07 maj 2011 - 21:32

Kosiarka rotacyjna nie docina środka Zauważył by. Rzucająca się w oczy mniejsza średnica talerza i tylko dwa noże na każdy bęben.
KPK Kumurun Team

#38 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 08 maj 2011 - 11:38

Kosiarka rotacyjna nie docina środka Dwa noże ma ta 1,35 a po 3 na bęben mają te 1,65 i 18,5 , to co pisałem o pomyłce to trochę półżartem , chociaż to rzemiosło a tu może może być różnie , jedziesz po polu - patrzysz a połowy maszyny już nie ma , bo zaoszczędzili na podkładkach sprężynowych . Maszynę jak przejrzysz rano to do wieczora powinno starczyć , a oni robią na pięć minut ...

#39 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 08 maj 2011 - 11:46

Kosiarka rotacyjna nie docina środka No fakt. Trochę się zagalopowałem ale reszta się zgadza.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Dinek94

Dinek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów