Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarka rotacyjna nie docina środka

128 odpowiedzi na ten temat

#1 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 01 maj 2011 - 14:56

Kosiarka rotacyjna nie docina środka witam problem z kosiarką mamy od nowości ale ja byłem za mały a ojciec nie dał jej na gwarancje. Więc kosiarka na środku zostawia grzbiet. Bardzo to nie wygodne przy koszeniu po 1 przyczepie zielonki gdzie cięzko się grabi. Przerabiał ktoś taki problem? Zakładane są już x lat od ZTR noożyki troche lepiej ale jeszcze badziewnie to wygląda
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarka rotacyjna nie docina środka Dzisiaj, 03:37
  •  

#2 Share UrsusByczaSila

UrsusByczaSila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 01 maj 2011 - 15:09

Kosiarka rotacyjna nie docina środka ja tak mialem jak nową mi przywiezli- pomogło napięcie pasków klinowych- mimo iz nie wyglądało aby sie ślizgały.

#3 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 01 maj 2011 - 15:20

Kosiarka rotacyjna nie docina środka paski już naciągane były do oporu i to nic a nic nie pomogło

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 01 maj 2011 - 15:48

Kosiarka rotacyjna nie docina środka problem zapewnw tkwi w nożykach lub ich trzymakach

#5 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 01 maj 2011 - 15:49

Kosiarka rotacyjna nie docina środka witam...mialem kiedys podobny problem...wina byla w koniku..poprostu byl praktycznie niewidocznie skrzywiony...bebny wzgledem ciagnika nie moga byc pod kątem prostym...bebny musza isc delikatnie do tylu....rozloz ja i pozniej wez bebny zloz okolo 5cm moze troszke wiecej....tak powinna byc gotowa do pracy...

#6 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 01 maj 2011 - 18:12

Kosiarka rotacyjna nie docina środka Hmm to musze sprawdzić. Czyli po prostu nie moze być 90 stopni względem ciągnika ale wiecej np: 100

#7 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 01 maj 2011 - 21:08

Kosiarka rotacyjna nie docina środka wiecej niz 90....nie wiem dokladnie ile wiecej...mysle ze to musisz dokladnie sam zbadac na lace...na poczatek moze zastosuj jakas prowizoryczna regulacje....u mnie grzelismy palnikiem konik....przegielismy troszke.....proba na lace jak bylo dobrze to dospawalismy male wzmocnienie

#8 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 02 maj 2011 - 20:18

Kosiarka rotacyjna nie docina środka Ah tracę wiare w narodowe maszyny już <_<

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 maj 2011 - 20:39

Kosiarka rotacyjna nie docina środka pierdoły piszecie, pewnie przeleciał jakiś słupek między bębnami i jest rozłamane koryto, ja różnie ustawiam kosiarki z róznymi ciągnikami i pod róznymi kontami koszą a nożyki to czasami ledwie czubeczki wystają za bęben

Edytowany przez Ferdek07, 02 maj 2011 - 20:41.

#10 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 02 maj 2011 - 23:23

Kosiarka rotacyjna nie docina środka Nic nie przeleciało! Bo kosiarka ma tak od nowości a nie było w niej nic doslownie nic robione prócz wymiany nozyków i naciągnięciu paska. Ktoś mi o tym już mówił a ma identyczną jak ja. Być może była to trefna seria

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 03 maj 2011 - 06:37

Kosiarka rotacyjna nie docina środka Ferdek dobrze napisał. Noże krzywe, czasem brakuje i żadnego paska nie zostawia. Bębny idą prosto z ciągnikiem, tak jest od nowości nic kombinowane nie było. Jak pochylisz kosiarkę za bardzo do przodu żeby cięła niżej to robi pasek, tak samo jak byś noże ścięciem do dołu założył. Napisze ci pózniej jaki jest odstęp między talerzami na dole. Jeśli masz tyle samo to mysi iść. Zresztą to można sprawdzić. Noże między bębnami muszą się zakładać, Iść częściowo tą samą drogą, tylko w innym czasie żeby się nie zderzały. Tyle.
KPK Kumurun Team

#12 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 03 maj 2011 - 10:05

Kosiarka rotacyjna nie docina środka Nie kosiarka nie jest ustawiana żeby kosiła niżej czy coś. Jest w normalnej pozycji tak jak jest zachepiana gdy stoi rozłozona na betonowych płytach

#13 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 03 maj 2011 - 10:37

Kosiarka rotacyjna nie docina środka Coś mi się wydaje że poprostu nie wiesz jak ustawić tę kosiarkę, góra dół ustawia się śrubą rzymską, skręcając obniża się, rozkręcając pozostaje wyższe ściernisko, prawe ramię u traktoru trochę rozkręć tak aby było ciut niżej,aby dalszy bęben nie wisiał w powietrzu,w niektórych kosiarkach da się regulować rozłożenie kosiarki tył przód, może masz zbyt do przodu, spr kręcąc bębnami jaka szpara pozostaje między nożykami, mi kiedyś wpadły w ręce nożyki o ok 1cm krótsze, ale szybko się kapnołem :rolleyes:

Edytowany przez bobytempelton, 03 maj 2011 - 10:39.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#14 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 03 maj 2011 - 11:13

Kosiarka rotacyjna nie docina środka pewnie przez tyle czasu jak ja ma to wszystkie ustawienia wykorzystal...

#15 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 03 maj 2011 - 11:29

Kosiarka rotacyjna nie docina środka Ja tez uważam że kąt ustawienia kosiarki nie ma nic wspólnego z tym że nie docina,noze w kazdej pozycji musza minimalnie na siebie zachodzic,faktycznie nieco wyższy grzbiet zostaje jak się zbyt mocno wkręci lub wykreci górny łącznik.Albo rozjechane bębny,albo kiepski operator...

#16 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 03 maj 2011 - 11:52

Kosiarka rotacyjna nie docina środka kat ma duzo wspolnego bo to on wplywa ile zachodzi beben za beben...pewnie kazdy pamieta czeskie czterobebnowe kosiarki i byly pod katem prostym wzgledem ciagnika....???

#17 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 03 maj 2011 - 15:35

Kosiarka rotacyjna nie docina środka

Coś mi się wydaje że poprostu nie wiesz jak ustawić tę kosiarkę, góra dół ustawia się śrubą rzymską, skręcając obniża się, rozkręcając pozostaje wyższe ściernisko, prawe ramię u traktoru trochę rozkręć tak aby było ciut niżej,aby dalszy bęben nie wisiał w powietrzu,w niektórych kosiarkach da się regulować rozłożenie kosiarki tył przód, może masz zbyt do przodu, spr kręcąc bębnami jaka szpara pozostaje między nożykami, mi kiedyś wpadły w ręce nożyki o ok 1cm krótsze, ale szybko się kapnołem :rolleyes:

Nie ja nic nie umiem pożyczona miałem ZTR to jednak ją ustawiałem sam tak samo jak moją i szła jak burza. sprzet do d*py i tyle kombinowane było wiele. Nie ustawiam na łączniku żeby wyżej czy niżej kosiła. Jest ustawiona że po prostu bęben całą powierzchnią płynie po łące i taka wysokosć jest ok.
Teraz stawiam że nożyki nie zachodzą na to, sprawdze jak ją przyprowadze do domu

#18 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 03 maj 2011 - 19:17

Kosiarka rotacyjna nie docina środka A z jakim ciągnikiem pracuje ta kosiarka? Pewnie za niskie obroty na WOM-e i stąd cały problem, w rotacyjnej trzeba dawać po garach :lol:

#19 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 03 maj 2011 - 19:53

Kosiarka rotacyjna nie docina środka C-360. Od teraz z MTZ będzie zobaczymy jak ona będzie szła.
Obroty były myśle w porządku poniżej 1600 nigdy nie było schodzone.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 03 maj 2011 - 20:26

Kosiarka rotacyjna nie docina środka No to za niskie obroty, musi byc powyżej 2000 w 60ce. Po prostu przy niskich obrotach nożyki się chowają i wtedy zostaje grzbiet. Sprawdź jak zachodzą nożyki(najlepiej to ręką pomalutku zakręcić bębnami i wysunąć nożyki w miejscu w którym powinny nachodzić na wspólny ślad). Jak będą zachodzić to albo nie ostre noże albo za małe obroty. Bo rozumiem że bębęn nie ma żadnych luzów itp?
A gdy łącznik skręcony/rozkręcony za mocno to się "fale" robią na łące.