Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ścieżki technologiczne

634 odpowiedzi na ten temat

#121 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 16 wrzesień 2009 - 21:21

Ścieżki technologiczne JOACHIM; Odnośnie tych ścieżek w D-8 to steruje nimi specjalny zawór który przepuszcza olej w odpowiednim momencie a znajduje się z automatem.
Po pierwsze przełączając ścieżki musisz chwilkę przytrzymać dźwignię rozdzielacza aby olej podniósł talearze, a jak po zwolnieniu ciśnienia opadaję to sróbuj go wyregulować.
Regulacja polega na przestawieniu tulejki która jest na rurce wychodzącej z automatu ku dołowi do tyłu, wspomniana tulejka ma wkręconą śrubę M 8 i łączy się przez płaskownik z zaworem.
Poluzu śrubę i przestaw wspomnianą tulejkę, ale nie wiele, bo skok całości jest nie wielki.
D-8ki miały montowane rónież inne zawory (ale żadko) do sterowania ścieżkami przedwschodowymi, być może opisana regulacja nie będzie przydatna w twoim przypadku.
W jakiej kondycji masz sprężynę która pomaga cofnąć dźwignię zaworu?
Dlaczego nie sprawdzałeś tego przy zakupie?
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ścieżki technologiczne Dzisiaj, 15:44
  •  

#122 Share cyfral

cyfral

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 16 wrzesień 2009 - 22:24

Ścieżki technologiczne Witam,

panowie robiąc ścieżki na 12m siewnikiem 3m, należy jak piszecie wyżej siać pierwszy siewnik jego "połową", zatem ten drugi przejazd jedziecie środkiem siewnika "na oko"? Mam nowego poloneza ze ścieżkami elektronicznymi, cZy muszę mu ustawiać jakoś - ile redlic ma zamykać oraz które? podejrzewam że tak, jeszcze jakby ktoś podrzucił...jak to zrobić?

#123 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 17 wrzesień 2009 - 06:10

Ścieżki technologiczne Witam wszystkich stałem się posiadaczem siewnika Nordsten CLB MK II, który posiada mechaniczne ścieżki :) Wie ktoś jak one działają? Tam jes tak regulacja kułkiem 0,1,2,3 i od nowa 0,1,2,3 :) Nigdy nie miałem doczynienia z takim siewnikiem :) Może ktoś by pomógł i wytłumaczył jak to działa? :) Z góry dziękuje :)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 17 wrzesień 2009 - 19:16

Ścieżki technologiczne @cyfral
Skoro masz nowego to w instrukcji pisze co zrobić i jak przestawić zamykanie danych redlic. Ja mam Poznaniaka ze ścieżkami elektronicznymi i nic w nim nie przestawiałem.Jak otworzysz klapę zasłaniająca aparaty wysiewające to będzie widać które rynienki automat zamyka.Podłącz kabel pod instalację i niech ktoś ci włączy zamykanie ścieżek i wtedy zobaczysz jak to działa.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#125 Share tomi217

tomi217

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Muzyka,Technika rolnicza,Motoryzacja,itd

Napisany 27 wrzesień 2009 - 10:25

Ścieżki technologiczne MAm podobny problem tylko że posiadam siewnik Poznaniak 2.7m mam opryskiwacz z belka 12 metrowa i rozsiewacz tez na 12 metrów i jak zrobic ścieżki technologiczen tym siewnikiem pod te maszyny(opryskiwacz i rozsiewacz??
Moje filmy: http://www.youtube.c...177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

#126 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 12:19

Ścieżki technologiczne najłatwiej zmniejszyć szerokość opryskiwacza i siewnika do nawozu podaję przykład o którym pisałem wcześniej Ścieżki technologiczne - Agrofoto.pl Forum - strona 5
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#127 Share tomi217

tomi217

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 18:27

Ścieżki technologiczne a nieda rady jakos ustawic tych scieżek z tym siewnikiem 2.7 pod te maszyny znaczy 12 metrowe??
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

#128 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 19:04

Ścieżki technologiczne Ma ktos patent na ulatwienie zliczania przejazdow przy siewniku bez komputera bo czasami mozna sie pogubic

#129 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 28 wrzesień 2009 - 08:39

Ścieżki technologiczne tam gdzie masz ścieżkę stawiaj jakiegoś kijka lub gałąź :)

#130 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 28 wrzesień 2009 - 18:57

Ścieżki technologiczne @tomi217
Może i by szło tylko za każdym razem musiałbyś zamykać inne "rurki" aby mieć ścieżki co 12 metrów, a to jest bardzo upierdliwe.Najlepszym sposobem jest rozszerzenie siewnika i zmniejszenie szerokości opryskiwacza i siewnika nawozu,lub zmiana siewnika na 3 metrowy bądź ewentualna zmiana twojego na 3 metrowy ale wówczas zmieni się także ilość wysiewanych nasion na ha. bo koło będzie się znacznie mniej razy obracało na hektar.Natomiast przy rozstawieniu siewnika na z 2,7m na 2,75m różnica w wysiewie będzie nieznaczna ,natomiast w opryskiwaczu wystarczy pozatykać po 1 dyszy krańcowej.
@sthil007
co do pogubienia się w zliczaniu ścieżek to można bardzo szybko i na polu są potem niespodzianki ,bądź trzeba chodzić i liczyć przejazdy ale to jest uciążliwe
Ja robię ścieżki co 12metrów czyli co 4 przejazd i żeby się nie pomylić to co ten 4 przejazd agregat opuszczam już od samej "miedzy"czy jak kto zwał od samego początku poprzeczaka(tak że nie znać śladów kół ciągnika)trzy następne przejazdy zaczynam ze 4 metry od "miedzy"(widoczne są wtedy ślady kół)i przejazd z załączonymi ścieżkami znów od samiutkiego początku poprzeczaka.Tym sposobem wiem kiedy mają być załączone ścieżki.Może trochę zagmatwałem wyjaśnienie ale mam nadzieje że zrozumiesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share tomi217

tomi217

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 28 wrzesień 2009 - 19:31

Ścieżki technologiczne aha.Dzięki pomysle jeszcze nad tymi sciezkami moze da sie to jakos rozplanować zobacze ale jesli ma byc to takie trude to chbya dam sobie spokój.A jak rozszezyc siewnik na 2.7 na 3 metry?? taki jak mó poznaniak
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

#132 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 28 wrzesień 2009 - 21:25

Ścieżki technologiczne No ferdek1 ciekawy ten twój pomysł na te ścieżki.Ja jak siałem POZNANIAKIEM 2,7 m to robiłem ścieżki sumując 4 przejazdy co dawało 10,80 m, a w 12 m opryskiwaczu przytykałem po jednej dyszy i jakoś to wychodziło.
Dźiś użytkuję MAZONKĘ z automatem do ścieżek który jest przełączany hydra.
Widziałem u znajomego jak "poszeżył" POZNANIAKA w taki sposób że skrajne redlice przedłużył i zamocował je gdzieś za kołami,a żeby ziarno trafiło do niej użył giętkiego przewodu w którym niestety zdażały sie przytkania.
Z tego co pamietam to nie dodawał nowych lejków tylko te porozsuwał.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#133 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 29 wrzesień 2009 - 07:54

Ścieżki technologiczne jak siałem jeszcze Poznaniakiem 2,7 to żeby go przerobić na 2,75 nie było potrzeba wiele zachodu wystarczyło porozsuwać lejki a zewnętrzne troszkę wydłużyć ich mocowania bo są sprzężone parami a dodatkowo poobracałem jeszcze koła żeby koła nie ugniatały ziemi pod skrajnymi redlicami i wtedy 4 przejazdy dawały szer.11 metrów

#134 Share tomi217

tomi217

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 29 wrzesień 2009 - 18:53

Ścieżki technologiczne Aha dzięki bede musiał pomyslec nad rozszezeniem na 3 metry tego siewnika i bezie ok. :)
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

#135 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 29 wrzesień 2009 - 21:25

Ścieżki technologiczne co do znaczenia przejazdu ze sciezką wystarczy na koniec przejazdu cofnac ciagnik tak aby na zasianym zostawic wyrazny slad kół. bedzie to miejsce sciezek. ja mam u siebie licznik sciezek ale ze nie dziala mi czujnik magnetyczny (narazie) to sciezki licze recznie (na sterowniku specjalnym przyciskiem +) a gdybym sie pogubil to w trakcie robienia sciezek mam z tylu dwa pneumatyczne redelka ktore znaczą mi obie sciezki przez cala dlugosc przejazdu (znaczniki przedwschodowe). nie mam mozliwosci zeby pomyslic sciezke. agregat 3 metry, opryskiwacz 15

#136 Share tomi217

tomi217

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 02 październik 2009 - 19:53

Ścieżki technologiczne Czy zeby rozszerzyć Poznanika 2.7m na 3m wystarczy tylko rozsunąć redlice??
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

#137 Share Rancher10t25

Rancher10t25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo w karzdej postaci ...i wszystko co z nim związane -a przedewszystkim częśc "motoryzacyjna";D

Napisany 08 grudzień 2009 - 22:31

Ścieżki technologiczne Na to aby nie pogubić się w przejazdach ja mam taki wsój sposób mianowicie mam licznik a właściwie liczydło :) zrobione ze starego rozdzielacza od opryskiwacza zdobytego na szrocie (wiecie tych zaworków od poszczególnych sekcji na belce opryskowej) i mam to zamontowane w traktorze w dogodnym miejscu. Z racji tego ze wykonuje cały cykl w 5 przejazdach to wystarczaja mi 4 zaworki a własciwie ich dzwigienki :lol: A wygłada to tak: pierwsze dwa przejazdy od miedzy to se mozna w pamieci policzyc potem robie sciezki, gdy zaczynam kolejny przejazd juz z otwartymi scierzkami - 4 z kolei - odchylam sobie pierwsza dzwigienke go góry lub na dół - to nie ma znaczenia i tak za każdym razem az skończą sie dzwigienki, wtedy wiem ze trzeba zamknąc scieżki. A pózniej od początku tylko trzeba założyć sobie ze zawsze bedzie sie odchylało jeden kołeczek (dzwigienke) albo przed zaczęciem przejazdu albo po zakończeniu - w przeciewnym razie wychodzi misz-masz. Mysle ze kogoś może zainspirpowac mój patent :)

#138 Share lukas435

lukas435

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 14:03

Ścieżki technologiczne

foty podam do galerii [jak dam radę] jutro lub po jutrze, a co do kół to odwróciłem je ,póżniej po przestawiałem redlice i to wszycho [siewnik ma tyle samo sekcji co 2,7 tylko w odstępach o 2cm większych].

Witam mam prośbę chciałbym podobnie do ciebie przerobić poznaniaka 2,7 m na 3 m ponieważ kupiłem właśnie agregat talerzowy 3m z hydropakiem a funduszy na nowy siewnik nie starczy, więc czy mógłbyś napisać dokładnie jak go przerabiałeś oczywiście zdjęcia równierz bardzo mi by to ułatwiły.
Jeśli by się udało chciałbym przetestować taki siewnik na wiosnę ale wszystko zależy od tego czy będę miał niezbędne informacje.

#139 Share grzesior90

grzesior90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 24 luty 2010 - 18:24

Ścieżki technologiczne Witam wszystkich. Widze ostatnio pracy w polu nie ma to i temat sciezek zaniedbany. mam siewnik amazone d7 3m i opryskiwacz pilmet 18metrów juz raz robilem sciezki w tkia sposób ze musialem rozlączac kółka wysiewajace z jednej strony i nie moglem uzywac tego automatu co jest w amazonkac poniewaz 3+3+3(sciezka z jednej str i powrót tez)3+3+3 =18m. Za kzdym włączaniem sciezki musialem wychodzic z ciagnika i podniesc z jednej str ta aparature na kółkach wysiewajacych. Zastanawiam sie czy nie byloby prostego i taniego sposobu aby robic to elektrycznie.....mam na mysli np elektromagnes od rozrusznika który gdy doprowadzimy do niego prąd sie wysówa. jak myslicie daloby tak radę?pzdr dzieki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:) i wiele różności

Napisany 21 marzec 2010 - 19:51

Ścieżki technologiczne Mam poznaniaka starego przerobionego na 3m. Ścieżki na zboża robię ręcznie przez zamknięcie odpowiedniej zasuwki. Siałem pierwszy raz rzepak, przestroiłem kółka próby kręcone zrobione, dawka dobra wschody też tylko brak ścieżek choć zamykałem 4 zasuwki na koło. Nasiona były drobne i dlatego przed kółkiem wysiewającym było tyle nasion że kółko i tak siało.Wiec jak Wy robicie?

Dodaj odpowiedź