Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ścieżki technologiczne

634 odpowiedzi na ten temat

#101 Share radek83

radek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 14 czerwiec 2009 - 13:19

Ścieżki technologiczne a jak zrobic sciezki siewnikiem 3 m na 12 m najprostrzym sposobem ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ścieżki technologiczne Dzisiaj, 18:06
  •  

#102 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 13:30

Ścieżki technologiczne najprostrzy sposob to pierwszym przejazdem jechac na pol siewnika a potem juz wszystko calym. i sciezki wlacza sie chyba co czwarty przejazd siewnikiem.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#103 Share woju88

woju88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 17:15

Ścieżki technologiczne jak to jest ?? ja wjade w pole z siewnikiem 3m a zakładam sciezki na 18m to przy pracy ze znacznikami to pewna ilość opuszczania i podnoszenia prawych i lewych znaczników , sama uruchomi zamykanie poszczególnych sekcji w siewniku. zadaje to pytanie bo nadejdzie niebawem nowy agregat kuhn-a , i sie zastanawiam ja to sie bedzie wszytsko działo w polu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share dubzell

dubzell

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 12:27

Ścieżki technologiczne a czy ktoś wie na jakiej zasadzie napędzane są kółka wysiewające, te przy ścieżkach przy amazonce D7 30E. Bo kupiłem taki siewnik i tam ścieżki troche są za szeroko i muszę to przestawić i zastanawiam czy jak przestawie aparat o 2 kółka obok to jak sie zamknie ścieżka czy sie te drobne trybiki nie wyłamią bo ośka bedzie napędzać kółko, a aparat ścieżkowy będzie je blokował. troche zawiłe ale mam nadzieje że ktoś zrozumie o co mi chodzi :D

#105 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 14:26

Ścieżki technologiczne ma ktoś pomysł jak prosto zrobić ściezki dla siewnika 3m i opryskiwacza 10 m ?? :D zacząłem czytać ten temat i już z pół godzinki kombinuje na różniste sposoby jak to wszystko pogodzić...;/
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#106 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 28 czerwiec 2009 - 14:32

Ścieżki technologiczne Zaślepic skrajne dysze w opryskiwaczu?? :D

#107 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 16:31

Ścieżki technologiczne ja nie robię wogóle ścieżek i sieje jak mi pasuje :) Przynajmniej nie mam pasków na polu :D

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#108 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9681 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 28 czerwiec 2009 - 17:12

Ścieżki technologiczne pasków? a jak pryskasz i rozsiewasz nawozy?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#109 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 28 czerwiec 2009 - 17:26

Ścieżki technologiczne Po zbozu pewnie :D

#110 Share kuba25

kuba25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 07:56

Ścieżki technologiczne Witam.
Mam opryskiwacz 18m szeroki i siewnik poznaniak 3m a do tego ciągnik c-360. Jak najlepiej zrobić żeby wyszły mi ścieżki technologiczne?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 14:56

Ścieżki technologiczne Ja mam problem, jak zrobić scieżki poznaniakiem 2,7 :) :) do rozsiewacza i oprywskiwacza 12 m I czy tam jakoś jest zautomatyzowane załazanie tych ścieżek, czy zabawa w mierzenie na polu :) Bo miałem pierwszy rok go i wiele przy nim sie nie bawiłem tylko siałem. Kumpel w rzepaku wymyslił taki sposób, zasiał i jak wzeszedł, to rozmierzył po 18 metrów pod jego opryskiwacz i wyjeździł ścieżki pod ZTSa :)
Mój Wladimirec podbija świat

#112 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 15:05

Ścieżki technologiczne "siewnik 2,7m 12m zaślepić po jednej skrajnej dyszy zostaje lanca 11m i zwiększyć szer. siewnika na 2,75m 2,75*4=11m/to rozwiązanie stosowałem u siebie/" cytat z postu @ferdka1, wystarczylo poszukac na poprzedniej stronie. inaczej nie dasz rady zrobic.

#113 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 20:10

Ścieżki technologiczne Zgadza się dla innych szerokości też podałem wielkości.
dzięki Henius91@,niektórzy nie czytają tylko wolą się zapytać
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#114 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 20:32

Ścieżki technologiczne bo ja przeczytałem 2 pierwsze i nic nie znalazlem a mi się paliło w jedno miejsce to sie zpaytałem hmm wezme oprywkiwacz, naleje wody, jak wzejdzie zboze to sobie pozaznaczam, a jak ciut większe bedzie to powyjeżdzam ścieżki i juz jak mam sie bawić, albo wezme sprzedam i kupie d7 :)

#115 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 21:39

Ścieżki technologiczne ile masz ha?? czy ja wiem czy Ci sie oplaca kupowac inny siewnik ze wzgledu na sciezki?? wedlug mnie sciezki najwazniejsze aby byly w rzepaku i pszenicy bo tam robisz najwiecej zabiegow a w pozostalych jezeli masz pare ha to nie warto.

#116 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 22:55

Ścieżki technologiczne Nie warto akurat,. jak mi sie pszenzyto okłosiło i mi mszyca wlazła to co jam iałem robić 5 ha do pryskania tylko jak teraz jak nie wiadomo jak :) Zżarła i mialem 2 silosyx 10 ton tylko zapowiadało sie więcej. wogóle to teraz idzie u nas nowa technologia uprawy. W jednej wsi, to w zwykłych zboząch po 7 razy jeżża to na takie chwasty to na robaka, to odżywek pelno ale i wqydajnosć jest tam tam opryskiwaz robi na 100ha ale jak policzyć cała robote co odwali to te prawie 1000 rocznie zalicza ciagnika wcale nie odczepiają. 12 ha mam do obsiania,. I jak powieksze nie będe isę tym kaleczył, po sezonie wymienie na D7 moze kumpel bedzie kupowal D8 to D7 sprzeda to wezme

#117 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 10:19

Ścieżki technologiczne no chyba ze tak.

#118 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9681 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 15 sierpień 2009 - 21:37

Ścieżki technologiczne 7 przejazdów w łanie to zadne halo.
3 dawki nawozu i czesto 5-6 oprysków się robi, bo przecież pryskamy na różne rzeczy, wiele srodków nie można łączyć, na wiele rzeczy trzeba reagować szybko i nie ma jak połączyć z czymś co trzeba lac za 2tyg dlatego nie wyobrażam sobie teraz pol bez sciezek, szcegolnie na moich polach gdzie nie widac końca

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#119 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, myślistwo

Napisany 10 wrzesień 2009 - 22:44

Ścieżki technologiczne Witam powroce do glownego problemu tego tematu... :) moj sposob na sciezki przy jakiej kolwiek szerokosci siewnika i jakiej kolwiek szerokosci opryskiwacza jest taki... potrzebne beda dwa paliki i sznurek i izolacja :) sznurek musi mieć długość naszego opryskiwacza... na jego koncach przywiazujemy po jednym paliku... nastepnie rozmierzamy gdzie wypadaja koła naszego traktora ktorym wykonujemy oprysk(i zaznaczamy je izolacja obwijajac nia sznurek- najlatwiej podzielic sznurek na dwie polowy a nastepnie ustawiamy rozstaw kół tak aby jego srodek byl w pkt gdzie wypada srodek sznurka czyli szerokosci naszego opryskiwacza<juz jasniej sie nie dało>). Bedac na polu przy siewie wbijamy pierwszego palika w miejscu gdzie wykonujemy pierwszy przejazd czyli na "miedzy" przy "uwrociu" :) a sznurek rozciagamy po dlugosci tegoz "uwrocia" i gdy siewnik znajduje sie wmiejscu gdzie wypadaja na sznurku nasze sciezki po ustawieniu sie na lini nowego przejazdu zamykamy lejki ktore wypadaja na wprost dwoch pkt oznaczonych na sznurku izolacja, i gdy sciezka bd zrobiona przekladamy pierwszy palik dalej i dzieki czemu mamy gotowa pierwsza i przygotowana do zamkniecia 2 sciezke i tak za kazdym razem... :) i nasza praca przy robieniu sciezek ogranicza sie do przekladania palika i zamykania odpowiednich lejkow... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Joachim

Joachim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 16 wrzesień 2009 - 12:15

Ścieżki technologiczne Witam!
Mam problem troszke z innej beczki ale związany ze ścieżkami. Chodzi o siewnik Amazone D8 special, problem polega na tym iz przy każdym przeżucaniu znaczników oczywiście chydraulicznie opada mi znacznik przedwschodowy a powinien tylko na zero w momencie gdy sa zamykane lejki. Dodam że lejki sa zamykane w odpowiednim momencie tylko gdy pokazuje sie zero. Bardzo prosze o pomoc bo juz wszystkiego probowalem i niewiem co moze byc przyczyna
dzieki i pozdrawiam

Dodaj odpowiedź