Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ścieżki technologiczne

634 odpowiedzi na ten temat

#81 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 22:23

Ścieżki technologiczne W AMAZONKACH automat do ścieżek dzała tak że zawsze jak jest zero to są zakładane ścieżki.
Np. chcesz robić na 15 m to automat powinien mieć 5 pozycji, czyli 1,2,3,4 i 0.
Zaczynasz od 3 dalej 4, następnie 0 (ścieżki) potem 1 i 2 co w sumie daje 15 m ze ścieżkami w środku przy szer. rob 3m.
Jak masz od 0 do 6 to są na 21 m.
Przy niektórych kombinacjach trzeba zamykać połowę siewnika, albo robić ścieżki w dwóch przejazdach tam i z powrotem po jednej.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ścieżki technologiczne Dzisiaj, 21:11
  •  

#82 Share 13091993

13091993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Oczywiście praca na 80 ha , mój sprzęt muzyczny i rolniczy , oraz muzyka

Napisany 19 marzec 2009 - 15:52

Ścieżki technologiczne My mamy nowego Amazone i jak na razie super, komputerek itd. <_<
Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

#83 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 23 marzec 2009 - 15:01

Ścieżki technologiczne A jak zrobić ścieżki do siewnika 3 metry i opryskiwacza 10m. oraz jeżeli siewnik ma 2,5 metra a opryskiwacz 12metrów

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 15:05

Ścieżki technologiczne To będzie ciężko! Wiem ze kiedyś firma Krukowiak robiła opryskiwacze do siewników 2,7m.

#85 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 19:23

Ścieżki technologiczne na 10 m to chyba trzeba robic tak ze zamykasz tylko jedna sciezke wiec na te dwie sciezki musisz zrobic 2 przejazdy raz jedna a raz druga strona siewnika a na 2,5 m do 12 m to nie wiem a co do 2,7 m to do opryskiwacza 12 m dokladasz chyba po jednej dyszy na konce lanc i wtedy pasuje. kiedys tak moj tata robil ale ja nie pamietam jak to bylo dokladnie.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#86 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 19:53

Ścieżki technologiczne 3metrowym siewnikiem nie zrobi ścieżek na 10metrowe lance chyba że się zaślepi po jednej końcówce skrajnej to tak. dlugość belki polowej opryskiwacza musi się dac podzielić przez szerokość siewnika a wynikiem musi być liczba calkowita bo inaczej to się raczej nie da. tak mi sie wydaje mogę sie mylić jak tak to niech mnie ktoś poprawi :)
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#87 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 20:22

Ścieżki technologiczne siewnik 3m lance 10 m zaślepić po jednej skrajnej dyszy zostaje lanca 9m 3*3=9m,
siewnik 2,5m 12m zmniejszasz szerokość roboczą siewnika na 2,4m 2,4*5=12m,
siewnik 2,7m 12m zaślepić po jednej skrajnej dyszy zostaje lanca 11m i zwiększyć szer. siewnika na 2,75m 2,75*4=11m/to rozwiązanie stosowałem u siebie/
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#88 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 17:40

Ścieżki technologiczne

to jest tak że mam taki włącznik w kabinie (pilot) i podłączony do gniazdka zapalniczki drugi kabel idzie do siłownika elektrycznego w siewniku i musisz pamiętać gdzie robiłeś ścieżkę i przejedziesz np 4 przejazdy co daje ścieżkę co 15 m
(1,5+3+3+3+3+1,5m) i zamykasz lub otwierasz w danym momencie tylko musisz zliczać w głowie przejazdy

sam montowałeś te scieżki elektryczne?? jesli tak to mniej wiecej jak to wygląda.... i jaki jest koszt zamontowania czegoś takiego... mam Hassie du 100 z automatem do scieżaek... narazie sieje 60 ale moze sie to zmieni.. scieżki ustawione są chyba na 15m.. nie pamiętam... mam zebatke na 12... ale jest pytanie jak później rególować jesli np opószcze siewnik do zasypu? a takie sciezki elektryczne fajna sprawa... tylko jaki jest koszt takiej inwestycji? i jeśli ktoś ma pomysł do przerobienia prosze o opinie...

PS. ścieżki na 10m moja Hassią da sie zrobic bo ma 3,33m;d ale odczepione ma dwa lejki za kołami i sieje na 3m...;d tak więc ściezki na 12 żaden problem..
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

#89 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 20 kwiecień 2009 - 14:20

Ścieżki technologiczne A mój ojciec uważa że po tym jak ciągnik przejedzie to zawsze się coś podniecie no i plon większy ;) czy to prwada?
Ja mam c330 siewnik poznaniak 2.7m opryskiwacz 12m i siewke motyl ale chyba zrobie tak by rzucała na jedną strone na 6metrów. Czy opłaca mi się robic ścieżki? Ile zamknąc rurek żeby było akurat na c330? I jeszcze jedno mam tylko jeden znacznik przy siewniku więc musze jeździc tak jak pługiem zagonowym czyli zajeżdżac, i jak wtedy? Którą rurke zamknąc? (przyjmijmy że zaczynam od prawej strony ponieważ po lewo jest znacznik)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#90 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 15:08

Ścieżki technologiczne jeździ sie raz przy razie a nie tak jak plugiem... to po pierwsze po drógie przeczytaj cały temat tam już były poruszane problemy na temat poznaniaka 2,7m i ściezek.... jak przeczytasz to sie wszystkiego dowiesz;p zawsze zamyka sie dwa lejki po przy jednym widac nie będzie...
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 20 kwiecień 2009 - 15:14

Ścieżki technologiczne Jak raz przy razie? Jeździ sie tak jak z pługiem zagonowym ponieważ jest znacznik z jednej strony... Niby jest napisane w temacie tylko jak to się ma w praktyce, bo jak coś zrąbe to będe pośmiewiskiem całej wsi...
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#92 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 16:08

Ścieżki technologiczne no wlasnie jak bys jezdzil tak jak z plugiem to bys sie stal posmiewiskiem bo z siewnikiem jezdzi sie raz przy raz bo inaczej to sciezki ci dziwnie na srodku pola wyjda i bedziesz mijaki przy opryskach robil.

#93 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 20 kwiecień 2009 - 16:35

Ścieżki technologiczne eh, przez 10 lat ojciec siał dookoła - tak jak pługiem zagonem i było ok, co to ma do rzeczy ze scieżkami? mozecie mi to fachowcy wyjasnic?
jak bedzie zakładał co któryś siewnik to i tak i tak wyjdzie.
a co do zakładania sciezek to sa 2 opcje synchroniczna i asynchroniczna - najczesciej stosowana przy parzystej wielokrotności siewnika

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#94 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 19:06

Ścieżki technologiczne to ile mu poprzeczniakow wychodzilo??? tak jak koledzy pisali, jak sial dookola to mu cuda na srodku wychodzily, chyba ze macie bardzo ksztaltne pola, u mnie sa niektore takie trojkaty, zebys pozniej nie wiem jak wjechal w taka sciezke, jakby ci sie na srodku skonczyla
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#95 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 19:29

Ścieżki technologiczne poprzeczniak standard - 4 siewniki - 11m, tyle mu było potrzeba bo sie nie musiał krecić.
Jak siejesz raz przy razie to tez gdzies z boku cuda ci wychodza co nie?

nie wiem jak wy siejecie ale ja teraz jezdze 5 razy do okoła tak jak pługiem zagonowym, tak aby miec 1. sciezkę na 15m a pozniej raz za razem ale pomiedzy tym do okoła a tym raz przy razie tez "cuda" wychodza bo tak jak napisałeś nie ma prostokątnych pól

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#96 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 19:52

Ścieżki technologiczne no to prawda ze pierw pare razy do okola ale pzoniej raz przy raz bo ze sciezkami jest identycznie jak ze sianiem kuku. musisz siac od strony bo inaczej ci wyjdzie klin na srodku i nie bedziesz mogl zrobic tam oprysku w tym klinie. wiec lepiej zeby takie "cuda" wychodzily przy miedzy.

#97 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 19:57

Ścieżki technologiczne @yacenty
jak zrobisz przy boku to zjezdzasz w polowie pola ale na sciezke ktora biegnie dookola pola, wiec zawsze jest polaczenie
z reszta moze i na to samo wyjdzie, ja wole pojechac od rownego boku i miec wysztkie sciezki rowne, jakbym robil dookola to mialbym czesto szlaczki, wiec to nie mialoby sensu w moim przypadku
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#98 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 20:00

Ścieżki technologiczne ja mam chyba tylko jedno pole które chociaz troszke przypomina prostokąt ;)
reszta ma takie kształty ze nawet nie wiem jak je okreslić, no moze poza tymi 11ha - tam jest idealny trojkat, ale zaden bok nie jest prosty w linii :)

#99 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 20 kwiecień 2009 - 20:53

Ścieżki technologiczne ja też mam takie wigibaresy, ale wybieram równy bok pola i sieje raz przy razie bądz staram się wyrównać je , lepiej by przy brzegu pola wychodziły te cuda czy jak je tam nazywacie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 20 kwiecień 2009 - 22:04

Ścieżki technologiczne wieć na zero masz ścieżka a 1-6 to normalna praca jeśli siewnik jest 3m to masz 18m ścieżkę ;) a żeby to ustawić inaczej to ja nad tym pracuje trzeba nową naklejkę na koło z numerkami no i jakis tam tryb:D pozdrawiam

Dodaj odpowiedź