Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ścieżki technologiczne

634 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Krzys83

Krzys83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 19:54

Ścieżki technologiczne

rozwiazanie bardzo, bardzo dziwne, moze wypowie sie ktos od amazona jak sobie z tym poradzil, a moze po prostu one sa ustawione na srodek ciagnika?
U mnie w kuhnie jest tak ze sa tak dlugie ramy od znacznikow ze po prostu ustawilem je sobie na srodek ciagnika i mam to z nosie

ja tez miałem taki problem w stegstedzie znaczniki długie u ciąć nie było jak bo trzeba było obie cześci skracać więc tez ustawiłem je na środek ciągnika i nawet jest teraz lepiej siać tylko ze na masce w ciagniku jest dobre znaczny środek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ścieżki technologiczne Dzisiaj, 04:56
  •  

#62 Share aju13

aju13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 19:54

Ścieżki technologiczne masz racje z tymi klinami tez mam z tym problem albo niedośieje nawozu albo niedopryskam

#63 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 24 styczeń 2009 - 20:07

Ścieżki technologiczne mam poloneza 4m zakładanie ścieżek odbywa się elektrycznie,przy zbożu to jest git,ale przy rzepaku porażka

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 24 styczeń 2009 - 21:00

Ścieżki technologiczne czemu przy rzepaku poracha?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#65 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 22:49

Ścieżki technologiczne są zamykane siłownikiem elektrycznym zastawki den czy jak to się tam nazywa,przy małej ilości wysiewu 2,5kg to ta ilośc rzepaku która zostaje pod kółkiem wysiewającym pozwala na przejechanie około 300m.pola sa różnej długosci, i poniżej 300m scieżek brak pozdrawiam

#66 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 22:56

Ścieżki technologiczne u mnie jest sprzęgło na rolkach i rolka od razu przestaje się krecic tak więc bedzie ok 1-2m nim zadziała

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#67 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 23:00

Ścieżki technologiczne a umnie kiszka ale tak jest jak się kupi prototyp mam tą satysfakcje że jest to pierwszy model w polsce.Rolmasz dwa razy go przerabiał

#68 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 10:30

Ścieżki technologiczne Tak jest z takim zamykaniem ale można zamykać dużo wcześniej i po problemie "teoretycznie", najlepiej w takich sytuacjach spisują się sprzęgieł ka rozłączające kółka wysiewające jak ma yacenty.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#69 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 11:05

Ścieżki technologiczne Wszystko ma wady i zalety ja mam sprzęgieł ka i kiedyś się zacięło i nie włączyło i miałem Ścieżki na każdym przejeździe na 2,5ha niezbyt to wyglądało teraz sprawdzam przy każdym napełnianiu skrzyni czy jest ok.

#70 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 11:10

Ścieżki technologiczne no tak fajnie tylko ze jak jadę siać 10ha rzepaku to do skrzyni zaglądam tylko od przypadku, najczęściej jak mi zacznie wyć czujnik ilości zboża, niestety dla rzepaku to mimo ze zacznie wyć to można jeszcze obsiać jakieś 4-5ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 11:26

Ścieżki technologiczne Ja akurat rzepaku nie sieje więc trudno mi się wypowiadać w tej materii.

#72 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 25 styczeń 2009 - 11:48

Ścieżki technologiczne ja w poznaniaku mam elektryczne ścieżki i fajna sprawa ale by się przydał komputer co by sam zliczał przejazdy u mnie z rzepakiem jest to samo co piszą koledzy wyżej

#73 Share Lesin

Lesin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 12:10

Ścieżki technologiczne ja niedawno kupiłem siewnik kongskilde demeter 3000 z komputerem i ścieżkami technologicznymi i też mam sprzęgło na rolkach, ciekawe jak będzie się nim siać

#74 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 19:05

Ścieżki technologiczne

ja w poznaniaku mam elektryczne ścieżki i fajna sprawa ale by się przydał komputer co by sam zliczał przejazdy u mnie z rzepakiem jest to samo co piszą koledzy wyżej

A mógłbyś coś więcej napisać na jakiej zasadzie to działa? Bo powiem szczerze że się nie spotkałem z elektrycznym zamykaniem ścieżek bez komputera...

#75 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 17:20

Ścieżki technologiczne to jest tak że mam taki włącznik w kabinie (pilot) i podłączony do gniazdka zapalniczki drugi kabel idzie do siłownika elektrycznego w siewniku i musisz pamiętać gdzie robiłeś ścieżkę i przejedziesz np 4 przejazdy co daje ścieżkę co 15 m
(1,5+3+3+3+3+1,5m) i zamykasz lub otwierasz w danym momencie tylko musisz zliczać w głowie przejazdy

#76 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 23:40

Ścieżki technologiczne z komputerem też trzeba pilnować potrafi sam załanczać ścieżki tam gdzie nie trzeba u mnie może te czujniki sa w złych miejscach,a czujnik poziomu nasion przy siewie rzepaku to zaklejam taśmą bo nie idze tegó wysłuchać,pozdrawiam

#77 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 14:43

Ścieżki technologiczne

to jest tak że mam taki włącznik w kabinie (pilot) i podłączony do gniazdka zapalniczki drugi kabel idzie do siłownika elektrycznego w siewniku i musisz pamiętać gdzie robiłeś ścieżkę i przejedziesz np 4 przejazdy co daje ścieżkę co 15 m
(1,5+3+3+3+1,5m) i zamykasz lub otwierasz w danym momencie tylko musisz zliczać w głowie przejazdy

Ale to można dokupić osobno czy jest to na wyposażeniu siewnika? Chodzi mi o to czy da rade takie sterowanie założyć do siewnika Famarolu i ile takie cudo kosztuje (orientacyjnie)...

#78 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Maszyny, j.Niemiecki

Napisany 27 styczeń 2009 - 15:36

Ścieżki technologiczne

to jest tak że mam taki włącznik w kabinie (pilot) i podłączony do gniazdka zapalniczki drugi kabel idzie do siłownika elektrycznego w siewniku i musisz pamiętać gdzie robiłeś ścieżkę i przejedziesz np 4 przejazdy co daje ścieżkę co 15 m
(1,5+3+3+3+1,5m) i zamykasz lub otwierasz w danym momencie tylko musisz zliczać w głowie przejazdy

A czy przypadkiem 1,5+3+3+3+1,5 to nie jest =12m ??

#79 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 17:48

Ścieżki technologiczne sory dobrze liczysz to moja pomyłka ;)

MTZ jak byś się uparł to byś kupił siłownik pilota i dorobił zamykanie ale pilot 200zł (ale idzie taki sam zrobić kawałek kabla i odpowiedni włącznik)wiem bo kupywałem a siłownik pewnie jeszcze droższy. Możesz zrobić np na hydraulikę pneumatykę albo z centralnego zamka w top agrar i w galerii też coś takiego było na pewno taniej cię by to wyniosło ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 15:21

Ścieżki technologiczne witam nie chce zakładać kolejnego tematu więc pisze tutaj

kupiłem ostatnio siewnik amazone D7
i mam w nim ścieżki technologiczne tylko nie wiem co który przejazd działają, a nie chce próbować na polu żeby później się ludzie ze mnie nie śmiali ze nie dosiało wiec mam problem pomóżcie

na automacie od ścieżek mam liczby od 0 do 6 i sam już nie wiem czy to są na 18 czy na 15 czy na........

pomocy

Dodaj odpowiedź