Polecane posty

Karol6130    7183

Przez dział części zawsze drożej 

Ale jakie sterowanie? 

Przy zakupie z siewnikiem tyle 

IMG_20230224_143048.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6574
10 minut temu, Karol6130 napisał:

Przez dział części zawsze drożej 

Ale jakie sterowanie? 

Przy zakupie z siewnikiem tyle 

IMG_20230224_143048.jpg

Za tyle to bym się skusił 😛 a jak można kupić jak nie przez dział części ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7183

Znajdź kogoś kto ich nie potrzebuje, niech zamówi, i niech Ci sprzeda. 

Tylko się dowiedz czy będą pasować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Nikt nie będzie rozbierał ci nowego siewnika. I wątpię, że znajdzie się dzisiaj ktoś kto nie potrzebuje ścieżek przy zakupionym za kilkadziesiąt tys nowym siewniku.

Jak ktoś chce naprawdę tanio to się robi jakąś zasuwkę czy jakoś tak i się wychodzi i zamyka. Kumpel w siewniku agro maszu ma tak zrobione i około 45 ha tym sieje. Opryskiwacz ma 18 m to się za dużo naskakać nie musi. Ale ma tanio.

Ja w swoim poznaniaku mam dokupiony cały zestaw jeśli chodzi o mechanikę rolniki sprzęgiełka. Kosztowało to parę stów. Ale w siłownik i komputer już mi się nie chciało inwestować na moje 15 ha. Więc też robię to ręcznie i żyję. Mało tego w miedzy czasie znalazłem ori siłownik z jakimś prostym sterowaniem na olx w niezłych pieniądzach. Ale olałem stwierdzając, że człowiekowi który na co dzień pracuje za biurkiem ruch jest potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
escha    13

W poznaniaku mam zamykanie zasuwek siłownikami na powietrze po dwa lejki na koło . Rozdzielacz na siewniku a pstryczek elektryczek w kabinie. Po zamknięciu początek scieżki sieje około 3-4 metry ale to niczemu nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

U mnie zasuwki są te plastikowe z ząbkami ten numer by nie przeszedł. Mam dołożone całe ustrojstwo ori. Parę stów kosztowało w Kutnie nowe. Może bym sobie taki siłownik pneumatyczny do tego dołożył drogi on jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
escha    13

Silowniki po około 100zl a elektrozawór też około 100zl. Plus złączki, przewody i własną pracą  razem zamkniesz się 400-500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6574
12 minut temu, escha napisał:

Silowniki po około 100zl a elektrozawór też około 100zl. Plus złączki, przewody i własną pracą  razem zamkniesz się 400-500

masz jakieś linki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Omniq    1

Witam,

jestem gamoniem, czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak zrobić ścieżki pod opryskiwacz 24m siewnikiem o szerokości 4m. Dodam że zamykanie tylko jednej ścieżki na jednym przejeździe a drugiej w kolejnym nie wchodzi w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

przy parzystej ilości siewników na opryskiwacz musisz posiać połówka siewnika. tak samo jak 3m siewnik i ścieżki na 12m


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Dokładnie innej opcji nie ma. Albo zamykanie jednej ścieżki w dwa przejazdy czego robić nie chcesz. Albo zaczynanie siewu połową siewnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Omniq    1

OK, zaczynanie połową nie jest problemem. Czyli półowka i ile przejazdów do ścieżki?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Półnsiewnika i za 3 całym siewnikiem ścieżka, później co 6 przejazd, jeśliby się mylę to poprawcie.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

poł. cały, cały,ścieżka , cały, cały, cały ,cały cały , ścieżka....

chyba tak.. w pamięci se tak tylko ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setik    555

Ma ktoś do sprzedania kompletne ścieżki do Amazonki d7?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    20

siema, 

Tak z ciekawości jak sobie robicie ścieżki na  swoich polach?

Zaczynacie w koło do pierwszej scieżki i pozniej od jednej strony?

oczywiscie bez nawigacji sianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lecę po kolei, a ok cztery ostatnie przejazdy od drugiej strony... chyba że działka wąska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    20

nie tyle waska co bardzo skomplikowany kształt. a na środku wcięcie innej działki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

Pierwsza ścieżka z jednego boku, później przejeżdżam na drugi bok i jadę od boku aż dojdę do tej na początku posianej.

U mnie wszystkie pola są z klina to muszę widzieć dokąd siać.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2392

Ja z początku jezdżę w koło żeby od miedzy  w koło było pełna ścieżka a nie wyszedł jakiś klin , a potem to wsio jedno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    20

o taki cudak :)

działka.png

rozmine mam taką ze zrobie w kolo do ścieżki. Pózniej zaczne od prawej, az dojade do góry tego "ciulka" i wtedy zaczne od lewej i jak juz wyjdzie do konca.

kliny wyjdą mi na "górze"

 

Edytowano przez Okisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2092

Tak jak @mysza103 napisał. Najpierw robię jedną ścieżkę dookoła, a następnie jeżdżę raz przy razie wzdłuż najprostszego boku. 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4826

za***ista działeczka ;) 

Ja u siebie robię tyle przejazdów dookoła aby było na pełen opryskiwacz. Potem zaś od jednego brzegu do drugiego. Jak już wyjdzie, albo tak by potem było wygodnie jeździć z opryskiwaczem. .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialas33
      Witam, Potrzebuje pomocy w ustawieniu ścieżek technologicznych w siewniku euro masz 2,7m, ścieżki pod opryskiwacz 12m. Dodam iż opisy że starszych modeli siewnikow nie pasują gdyż ścieżki załącza się elektroniczne sterownikiem
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Czy próba kręcona przy rzepaku w poznaniaku S043 podaje równą dawkę na ha? czy siewnik później wysiewa inną wartość?
      Bo siałem rzepak i miałem ustawioną skrzynie na dawkę 3,7 kg /ha a w polu wychodziło więcej
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.
    • Przez Majkelo
      Zapewne temat byl gdzies poruszany....
      Panowie jak rozwiazac problem sciezek technologicznych przy szer. opryskiwacza 18m i siewnika 3m.
       
    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj