Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ścieżki technologiczne

634 odpowiedzi na ten temat

#41 Share zuczek015

zuczek015

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 06:54

Ścieżki technologiczne jak są koła odwrócone to lejki pasują normalnie . Sam też miałem tak przerobionego poznaniaka 2,7m na 3m i kłopoty się skończyły ze ścieżkami
i jaka wygoda pierwszy siewnik przy siewie zamykasz tak żeby siał tylko 1,5 m w drugim przejeździe już na wszystkie lejki siejesz tylko jedziesz połową
śladu pierwszego w następnym zamykasz ścieżki za kołami i tak co czwarty przejazd i już są ścieżki na 12m :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ścieżki technologiczne Dzisiaj, 17:27
  •  

#42 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9685 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 02 kwiecień 2008 - 12:27

Ścieżki technologiczne wiesz ja mam opryskiwacz 15m to mialbym jeszcze prosciej bo co 5 przejazd :P

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#43 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 13:54

Ścieżki technologiczne Ścieżki to nie tylko to co widać na polu, ale przede wszystkim specjalne urządzenie montowane w siewniku (w starszych jako opcja) które pozwala automatycznie będź ręcznie zblokować wysiew nasion przez niektóre redlice po wykonaniu odpowiedniej ilości przejazdów. Zalety to nie tylko zaznaczenie przejazdu dla opryskiwacza czy siewnika nawozu, ale także zmniejszenie zużycia nasion, uniknięcie rozprzestrzeniania się chorób powstałych od uszkodzonych przez koła roślin, równomierne dojżewanie zboża, możliwość wielokrotnego nawożenia dolistego. Najlpeszy zestaw: siewnik z agregatem 3m, opryskiwacz 15m, siewnik nawozu dwutalerzowy. Polecam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share zuczek015

zuczek015

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 16:09

Ścieżki technologiczne W poznaniaku musiałem biegać i zamykać ręcznie co 12m. zgadza się , teraz mam agregat + siewnik 3m i opryskiwacz 21m i o połowę ścieżek mniej
na polu :P :P

#45 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9685 postów

Napisany 03 kwiecień 2008 - 10:56

Ścieżki technologiczne dzis ojciec zmierzyl naszego poznaniaka - 2.7 to on ma ale od kola do kola, miedzy lejkami jest cale 2.42m wiec czas myslec o nowym sieewniku, tego juz chyba nie bede modernizowal, to by tlumaczylo dlaczego ostatnio mi nie wyszly sciezki

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#46 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9685 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 19:26

Ścieżki technologiczne odswierze lekko temat - jaka macie szerokosc sciezki?
moj siewnik z tego co widze ma sciezki 2 rzedowe co daje dziure w polu na 42cm - nie jest to ciut za duzo?

#47 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 19:49

Ścieżki technologiczne 42cm z dwu rzędów? Jeśli się nie mylę to rozstaw rzędów w siewniku wynosi 12,5 cm co daje 37,5cm
Ja robię ścieżki z wyłączając trzy rzędy co daje 50cm i jest to akurat, bo przy wyłączaniu dwu rzędów przy późniejszych zabiegach nie było już widać gdzie są ścieżki.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#48 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 19:51

Ścieżki technologiczne W Poznaniaku na 2,7 m mam 19 redlic, na ścieżkę zawsze zatykam jedną, wiec szerokość ścieżki pod jedno koło wynosi w przybliżeniu 28,5 cm.

Dla 360. na standardowym ogumieniu wystarcza w zupełności - grunt żeby było widać, jak jechać B)

#49 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9685 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 19:57

Ścieżki technologiczne zamykam 2 rzedy wiec licze 3x14.3cm to wychodzi nawet 43cm "szpary"
moj siewnik ma tylko 21 redlic

#50 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 20:58

Ścieżki technologiczne A chyba że tak:)
Czyli w takim układzie 43 powinno wystarczyć.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 22:27

Ścieżki technologiczne odswiezam temat. a jesli mam siewnik 3 metry i 34 redlic to ile musze zamknac na jedna sciezke zeby sie dalo "60" jechac?
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#52 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9685 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 07:29

Ścieżki technologiczne jakie gumy? 14.9 czy inne w tej 60?
jesli 14.9 to ja bym zamykal po 3

#53 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 21:22

Ścieżki technologiczne tak. gumy 14.9 a teraz z innej beczki. wlasnie ten siewnik o ktorym pisalem ma troche dlugie zanczniki i nie da sie ich regulowac. czy jest jakis inny sposob niz uciecie? i nie wie czasami ktos gdzie i za ile mozna do siewnika amazone kupic podest( ta belka z tylu siewnika gdzie mozna stanac)? pisalem o tym temat ale nikt nie chce odpowiedziec. to jest ten siewnik http://www.allegro.p...one_reform.html ten amazone. wlasnie go kupilem. jutro po niego jade.

#54 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9685 postów

Napisany 25 lipiec 2008 - 10:53

Ścieżki technologiczne rozwiazanie bardzo, bardzo dziwne, moze wypowie sie ktos od amazona jak sobie z tym poradzil, a moze po prostu one sa ustawione na srodek ciagnika?
U mnie w kuhnie jest tak ze sa tak dlugie ramy od znacznikow ze po prostu ustawilem je sobie na srodek ciagnika i mam to z nosie

#55 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 25 lipiec 2008 - 13:33

Ścieżki technologiczne sory pomylka. wlasnie go przywiozlem do domu i zmierzylem. jak sa najbardziej schowane idealnie pasuja na blizsze kolo ;)

#56 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 10 październik 2008 - 11:34

Ścieżki technologiczne Nie zapominajmy że drugim najważniejszym powodem (jak dla mnie) dla którego powinno się robić ścieżki to brak ugniecionego zboża pod kołami ciągnika podczas wykonywania oprysków i zasilania nawozem. Bez ścieżek gnieciemy zboże które w późniejszym czasie się podnosi i jest jeszcze nie dojrzałe gdy cała reszta na polu nadaje się do koszenia. W efekcie czego jesteśmy zmuszeni kosić zboże które jest jeszcze nie dojrzałe - w miejscu po kołach ciągnika.

#57 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9685 postów

Napisany 10 październik 2008 - 12:35

Ścieżki technologiczne powazny argument,
druga kwestia to taka ze bez sciezek nie spsoob zrobic wszystkie zabiegi tym samym sladem, przez co gnieciemy zboze a ono pozniej juz nie odzysuje pelnej "sprawnosci"

#58 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 10 październik 2008 - 21:06

Ścieżki technologiczne nie wiece gdzie mozna kupic taki malutki siłowniczek moze byc cienszy od palca u reki bo mam sciezki w poznaniaku zrobione i było wszystko ok jak był przy 360 to sie linkami zamykało a od dwoch lat jest z agregatem i linki nie wchodza w gre a co 4. przejaz wysiadac mi sie nie usmiecha... skok tak około 10 cm, patrzyłem od amazonki ale w serwisie za nowy beda wołac majatek...
DEZERTER

#59 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 11 październik 2008 - 18:36

Ścieżki technologiczne Mały siłownik wykona ci każdy tokarz, jako gryf siłownika można wykorzystać część amortyzatora od samochodu osobowego lub ciężarowego (będzie to siłownik jednostronnego działania), bo z siłownikiem dwustronnym to już większy problem.

I bez problemu wyjdzie taniej i zastąpi : http://www.allegro.p...32700_rozs.html

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Krzys83

Krzys83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 19:36

Ścieżki technologiczne a propo ściezek jesli sa zrobione to niema problemu ze sie opryskiwaczem omyli i potem chwasty rosną zboże zagłuszone a jak pole kliniaste to bez sciezek to juz wogóle lipa

Dodaj odpowiedź