Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ścieżki technologiczne

634 odpowiedzi na ten temat

#481 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 24 marzec 2015 - 21:35

Ścieżki technologiczne

Pierwszy przejazd połową , następnie drugi przejazd, następny trzeci ścieżki za kołami i co 4 przejazd,, ścieżki na 10 m i 2,5 m szer zestaw lub siewnik;)

Przejazd pierwszy w ktorym polowa sieje a jak sobie zaznaczasz aby mijak nie wyszedl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ścieżki technologiczne Dzisiaj, 02:08
  •  

#482 Share escha

escha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 24 marzec 2015 - 22:00

Ścieżki technologiczne

Koło siewnika na środek ciągnika.

#483 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 24 marzec 2015 - 22:01

Ścieżki technologiczne

@jacor95  tak ;)

@Sanuf Nie wyjdzie Ci mijak jak pojedziesz kołem po skrajnej redlicy pierwszego przejazdu lub jak dobrze pamiętam jak używasz znaczników to jedziesz drugim przednim kołem w "bruzdzie" znacznika to powinno Ci wyjść  ;) ścieżki na 10 m ostatni raz zostawiałem z 5 lat od tamtej pory na 12 m ;)

Edytowany przez rafto, 24 marzec 2015 - 22:07.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#484 Share jacor95

jacor95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 marzec 2015 - 22:31

Ścieżki technologiczne

@rafto dzięki za pomoc :D Przy najbliższym siewie sprawdzę tę metodę :)

#485 Share jasko1993

jasko1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 19:43

Ścieżki technologiczne

ci mówie że moja stara amazonka ma taką funkcję bez zadnego zapisywania czy zapamiętywania, co 4 przejazdy robi scieżki do 12m opryskiwacza i tyle

#486 Share bools

bools

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 19:24

Ścieżki technologiczne

Witam wszystkich .

mam mały problem postanowilem robic scieżki technologiczne  mam siewnik nodet gc 3 m ale opryskiwacz tylko 10 m wogule nie mam zielonego pojecia jak to zrobic itp...  i czy wogule da sie zrobic prosze o szybka odp . z gory dzieki :) 

#487 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 28 marzec 2015 - 19:39

Ścieżki technologiczne

Odejmij dwie końcówki przy opryskiwaczu żeby miał 9m i siewnikiem 3m zrobisz ścieżki bez problemu. I siej tak: I Ś I I Ś I I Ś I I...

Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#488 Share ursusek-360

ursusek-360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 18:13

Ścieżki technologiczne

Jak zrobić ścieżkę technologiczną pod opryskiwacz 12m siewnikiem konnym 15 lejowym?

#489 Share kapec22

kapec22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 23:57

Ścieżki technologiczne

jak zrobić ścieżki na 12m siewnikiem 2.5m ?wychodzi na 12.5m | | Ś | | | | Ś | | | | ... no to nie bardzo opryskiwacza nie poszerze, można coś zrobić aby na 12m wyszło ?

#490 Share bools

bools

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 07 maj 2015 - 21:43

Ścieżki technologiczne Powiedzcie mi jak zrobic sciezki siewnik 3 m opryskiwacz 12 m

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 08 maj 2015 - 07:49

Ścieżki technologiczne

@kapec22 zmniejsz szerokość siewnika na 2,4m ;)

@bools zaczynasz połową siewnika i później już całą szerokością siewnika siejesz ;) Pierwsze ścieżki załączasz w 3 przejeździe i później co 4 przejazd ;)

#492 Share kapec22

kapec22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 12 maj 2015 - 23:40

Ścieżki technologiczne

żeby zmniejszyć do 2.4m to musiałbym zatkać jeden lejek z jednej strony obok koła i chyba znacznik z tej strony ustawić krócej, tylko czy wtedy będzie  równo wychodził siew ?

A jak wy opryskujecie na uwrociach jak przejeżdżacie z jednej ścieżki do drugiej wyłączacie opylacz czy nie? bo w ten sposób wychodzą nie opryskane kliny i chyba lepiej wyłączać i potem opryskać w poprzek ?

#493 Share kapec22

kapec22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 12 maj 2015 - 23:40

Ścieżki technologiczne

żeby zmniejszyć do 2.4m to musiałbym zatkać jeden lejek z jednej strony obok koła i chyba znacznik z tej strony ustawić krócej, tylko czy wtedy będzie  równo wychodził siew ?

A jak wy opryskujecie na uwrociach jak przejeżdżacie z jednej ścieżki do drugiej wyłączacie opylacz czy nie? bo w ten sposób wychodzą nie opryskane kliny i chyba lepiej wyłączać i potem opryskać w poprzek ?

#494 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 13 maj 2015 - 09:44

Ścieżki technologiczne

Ja u siebie  poprzeczak robię na 12 m i jego pryskam na sam koniec a gdy masz na 12 m to widzisz gdzie wyłączyć opryskiwacz gdy do niego dojeżdżasz bo rośliny rosną w drugą stronę  ;)

Ja u siebie zmniejszyłem szerokości między redlicami ;) A znaczników nie używam ponieważ sieję agregatem uprawowo siewnym ale jak Ty używasz to jakbyś zrobił tak jak ja to znaczniki z dwóch stron musiałbyś zmniejszyć ;)

Edytowany przez rafto, 13 maj 2015 - 09:47.

#495 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 13 maj 2015 - 13:21

Ścieżki technologiczne

zastanawia mnie jedno czy takim siewnikiem można siać dookoła czy raz za razem i co jak ścieżki wyjdą Ci koło granicy ? Tzn jak będzie jeździł dookoła wówczas podwójne ścieżki mogą ci wyjść w środku lub coś dziwacznego a jak raz za razem wówczas moze wyjść pierwszy od granicy. Do rzeczy jak tym się sieje tzn raz za razem czy dookoła co z uwrociami czy np. podniesienie siewnika na uwrociu powoduje zmianę na liczniku tzn. obok granicy 0 uwrocie 1 z drugiej strony 2 drugie uwrocie 3 czy jakoś inaczej to działa  

#496 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 13 maj 2015 - 14:55

Ścieżki technologiczne

Sieje się raz za razem, a ścieżki na uwrociach (czy dookoła pola - zwał jak zwał) robi się osobno. Ja np. u siebie najpierw sieję po bokach, do momentu założenia pierwszej ścieżki z obu stron, a później raz za razem od jednej strony, na poprzeczniaku ścieżki nie zakładam. Na większe areały i opryskiwacze sieję od jednego boku raz za razem, a pod koniec sieję jednym ciągiem poprzeczniaki i drugi bok, tak że ścieżka idzie jednym śladem dookoła pola.

Edytowany przez lukasz222, 13 maj 2015 - 14:56.

#497 Share Janek35

Janek35

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 21 maj 2015 - 20:40

Ścieżki technologiczne

Mam siewnik amazone d7 i automat do ścieżek 01234 , a potrzebny mi jest 012345, jakby ktoś chciał się zamienić to piszcie.

#498 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 21 maj 2015 - 21:00

Ścieżki technologiczne

jak zrobić ścieżki na 12m siewnikiem 2.5m ?wychodzi na 12.5m | | Ś | | | | Ś | | | | ... no to nie bardzo opryskiwacza nie poszerze, można coś zrobić aby na 12m wyszło ?

Ja kiedyś problem 0,5 m rozwiązałem poszerzeniem opryskiwacza o 2 dysze i w nie zamontowałem dysze o mniejszym wydatku, kilka lat tak pryskaliśmy.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#499 Share kosa29

kosa29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 24 maj 2015 - 07:55

Ścieżki technologiczne

a jak zrobić ścieżki na poprzeczkach żeby nie były zarośnięte zawsze mnie to nurtowało bo jak będziemy siać i zajedziemy za daleko to w tedy na poprzeczkach nie zrobi ścieżek chodzi że na 15 a za tym 3 może już być zasiane

m to dopiero za 3 siewnikiem 3m robi się ścieżki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 24 maj 2015 - 10:24

Ścieżki technologiczne

To trzeba trzymać odległość od miedzy i tyle. Kwestia praktyki, na początku można sobie wbijać tyczki po bokach pola i się mniej więcej tym sugerować. Ewentualnie zrobić najpierw te 3 przejazdy na poprzeczniaku, ale wtedy ujeździsz sobie to co zasiane robiąc nawrót

Dodaj odpowiedź