Polecane posty

ile dales za pilmeta?? ja za 615 zaplacilem 11,5tys :)

 

A w jakiej wersji masz tego pilmeta ?


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Znacznie gorzej ma się sprawa Poznaniaka 2,7. Trzeba było opryskiwacz przerobić z 12 na 11 m (w siewniku zamknięta jedna redlica za kołem).

W każdym razie nie wyobrażam sobie dokładnego oprysku bez ścieżek. Co niektórzy twierdzą, że ścieżek nie potrzebują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez sciezek nie da sie dokladnie wykonac oprysku ktory jest dosc kosztowny i szkoda ieniedzy aby tak sobie pryskac. A jak dzialaja znaczniki przedwschodowe?Na jakiej zasadzie?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r56ha    1

To moga byc 2 taleze, ktore znacza slad scierzek. Albo kolo ktore wygniata trase (kolo od taczek np.) miedzy sciezka i wtedy ten slad bierzesz wizualnie na srodek maski traktora. I to jest moim zdaniem lepsze bo ci rowow nie robi na polu.


2m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem mógł mi by ktoś pomóc jak wyznaczyć ścieżki technologiczne przy siewniku 2,7 m i opryskiwaczu 12 m.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

musisz w siewniku zamknąć tylko na jedno koło np jak ciągnik ma 120cm szerokości to musisz zamknąc rurkę na sześćdziesiątym centymetrze (od której strony wolisz) tak ze jak sie odwrócisz siewnikiem to dosiejesz drugi slad :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

mi to cos nie podziałało, probowalem kiedys wlasnie siewnik poznaniaka zwezic do 2.5m i pozniej robic sciezke na 15m, wyszla jedna wielka kupa, ale ludzie mielis posmiewisko, a ze działka ma 11ha to była duuuuża kupa smiechu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

U mnie już kilka ładnych lat temu ojciec wpadł na pomysł żeby do opryskiwacza 12m dodać po jednej dyszy i wtedy jak znalazł opryskiwacz pasował do poznaniaka i nie było problemu ze ścieżkami, co 5-ty przejazd zamykało się sekcje za kołami i spoko wychodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

mam taka nadzieje ze to już ostatni rok kombinowałem - oby tylko udało się dopiąc obecne plany to bedzie piknie i sprawnie :P i sciezki bede robil nawet na działce co ma całe 0.92ha


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3
Znacznie gorzej ma się sprawa Poznaniaka 2,7. Trzeba było opryskiwacz przerobić z 12 na 11 m (w siewniku zamknięta jedna redlica za kołem).

W każdym razie nie wyobrażam sobie dokładnego oprysku bez ścieżek. Co niektórzy twierdzą, że ścieżek nie potrzebują...

Można bez ścieżek, jak kogoś stać na znaczniki pianowe, ale one potrafią kosztować prawie tyle co prosty opryskiwacz 400l/12m, więc lepiej robić ścieżki, ja robię je na wszystkich polach i potem cudownie się pryska.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

Ja też robie ścieżki na wszystkich kawałkach , a szczególnie przydatne są na polach z klinami . Przy 21m to bez ścieżek nie widać jak jechać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

mozesz jakies dokladne fotki zapodac i jakis opis jak to osiagnales - jak to sie sprawuje w praniu? nic nie zapycha w okolicach koła?

z góry wielkie dzieki


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

to ze ma tyle samo sekcji to sie domyslam, przeciez w poznaniaku 2.7m to one chyba sa co 10.8cm czy jakos tak, wiec jak beda co 12 to nic sie nie stanie - a nawet uwazam bedzie lepiej, interesuje mnie szczegolnie jak ci sie udalo rzciagnac te skrajne lejki, czekam na twoje fotki

 

pozdro

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

jak są koła odwrócone to lejki pasują normalnie . Sam też miałem tak przerobionego poznaniaka 2,7m na 3m i kłopoty się skończyły ze ścieżkami

i jaka wygoda pierwszy siewnik przy siewie zamykasz tak żeby siał tylko 1,5 m w drugim przejeździe już na wszystkie lejki siejesz tylko jedziesz połową

śladu pierwszego w następnym zamykasz ścieżki za kołami i tak co czwarty przejazd i już są ścieżki na 12m :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

wiesz ja mam opryskiwacz 15m to mialbym jeszcze prosciej bo co 5 przejazd :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Ścieżki to nie tylko to co widać na polu, ale przede wszystkim specjalne urządzenie montowane w siewniku (w starszych jako opcja) które pozwala automatycznie będź ręcznie zblokować wysiew nasion przez niektóre redlice po wykonaniu odpowiedniej ilości przejazdów. Zalety to nie tylko zaznaczenie przejazdu dla opryskiwacza czy siewnika nawozu, ale także zmniejszenie zużycia nasion, uniknięcie rozprzestrzeniania się chorób powstałych od uszkodzonych przez koła roślin, równomierne dojżewanie zboża, możliwość wielokrotnego nawożenia dolistego. Najlpeszy zestaw: siewnik z agregatem 3m, opryskiwacz 15m, siewnik nawozu dwutalerzowy. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

W poznaniaku musiałem biegać i zamykać ręcznie co 12m. zgadza się , teraz mam agregat + siewnik 3m i opryskiwacz 21m i o połowę ścieżek mniej

na polu :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

dzis ojciec zmierzyl naszego poznaniaka - 2.7 to on ma ale od kola do kola, miedzy lejkami jest cale 2.42m wiec czas myslec o nowym sieewniku, tego juz chyba nie bede modernizowal, to by tlumaczylo dlaczego ostatnio mi nie wyszly sciezki


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

odswierze lekko temat - jaka macie szerokosc sciezki?

moj siewnik z tego co widze ma sciezki 2 rzedowe co daje dziure w polu na 42cm - nie jest to ciut za duzo?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

42cm z dwu rzędów? Jeśli się nie mylę to rozstaw rzędów w siewniku wynosi 12,5 cm co daje 37,5cm

Ja robię ścieżki z wyłączając trzy rzędy co daje 50cm i jest to akurat, bo przy wyłączaniu dwu rzędów przy późniejszych zabiegach nie było już widać gdzie są ścieżki.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

W Poznaniaku na 2,7 m mam 19 redlic, na ścieżkę zawsze zatykam jedną, wiec szerokość ścieżki pod jedno koło wynosi w przybliżeniu 28,5 cm.

 

Dla 360. na standardowym ogumieniu wystarcza w zupełności - grunt żeby było widać, jak jechać B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

zamykam 2 rzedy wiec licze 3x14.3cm to wychodzi nawet 43cm "szpary"

moj siewnik ma tylko 21 redlic


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A chyba że tak:)

Czyli w takim układzie 43 powinno wystarczyć.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialas33
      Witam, Potrzebuje pomocy w ustawieniu ścieżek technologicznych w siewniku euro masz 2,7m, ścieżki pod opryskiwacz 12m. Dodam iż opisy że starszych modeli siewnikow nie pasują gdyż ścieżki załącza się elektroniczne sterownikiem
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Czy próba kręcona przy rzepaku w poznaniaku S043 podaje równą dawkę na ha? czy siewnik później wysiewa inną wartość?
      Bo siałem rzepak i miałem ustawioną skrzynie na dawkę 3,7 kg /ha a w polu wychodziło więcej
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.
    • Przez Majkelo
      Zapewne temat byl gdzies poruszany....
      Panowie jak rozwiazac problem sciezek technologicznych przy szer. opryskiwacza 18m i siewnika 3m.
       
    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj