Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ścieżki technologiczne

634 odpowiedzi na ten temat

#21 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 21:30

Ścieżki technologiczne Mierzylem siewnik i ma 6m :) pryskiwacz to Pilmet 612 (belka 12m) i rozsiewacz chyba Amazone ale ni ewiem jakiej szerokosci rozsiewu;( Da to sie jakos sprawdzic?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ścieżki technologiczne Dzisiaj, 15:28
  •  

#22 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 21:33

Ścieżki technologiczne

Mierzylem siewnik i ma 6m :) pryskiwacz to Pilmet 612 (belka 12m) i rozsiewacz chyba Amazone ale ni ewiem jakiej szerokosci rozsiewu;( Da to sie jakos sprawdzic?

ile dales za pilmeta?? ja za 615 zaplacilem 11,5tys :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#23 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 22:20

Ścieżki technologiczne wsyp w rozsiewacz nawóz i podczas siewu zmierz jak szeroko sieje

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 03 wrzesień 2007 - 21:32

Ścieżki technologiczne

Za pilemta to nie pamietam ile dalismy bo to bylo chyba ze 4 lata yemu albo wiecej. A co do sprawdzania szerokosci to nad tym wlasnie sposobem myslalem. Myslalem ze ktos zna inny.Ale chyba najprostszy najlepszy;)

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#25 Share ELVIS781

ELVIS781

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 15 październik 2007 - 20:46

Ścieżki technologiczne Ja siałem od kilku lat 3 metrowym agregatem uprawowo-siewnym z siewnikiem NORDSTEN na hydropaku ze ścieżkami ale teraz wymieniłem agregat na nowy 3m z siewnikiem nabudowanym i nie wyobrażam sobie lepszej pracy bez ścieżek.Przydają się teżznaczniki przedwschodowe (np.rzepak) kiedy trzeba pryskać zaraz po siewie.

#26 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 15 październik 2007 - 20:57

Ścieżki technologiczne

A w jakiej wersji masz tego pilmeta ?
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#27 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 16 październik 2007 - 16:24

Ścieżki technologiczne Znacznie gorzej ma się sprawa Poznaniaka 2,7. Trzeba było opryskiwacz przerobić z 12 na 11 m (w siewniku zamknięta jedna redlica za kołem).
W każdym razie nie wyobrażam sobie dokładnego oprysku bez ścieżek. Co niektórzy twierdzą, że ścieżek nie potrzebują...

#28 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 16 październik 2007 - 18:47

Ścieżki technologiczne Bez sciezek nie da sie dokladnie wykonac oprysku ktory jest dosc kosztowny i szkoda ieniedzy aby tak sobie pryskac. A jak dzialaja znaczniki przedwschodowe?Na jakiej zasadzie?

sprzedam

#29 Share r56ha

r56ha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 16 październik 2007 - 18:52

Ścieżki technologiczne To moga byc 2 taleze, ktore znacza slad scierzek. Albo kolo ktore wygniata trase (kolo od taczek np.) miedzy sciezka i wtedy ten slad bierzesz wizualnie na srodek maski traktora. I to jest moim zdaniem lepsze bo ci rowow nie robi na polu.
2m

#30 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 31 marzec 2008 - 20:54

Ścieżki technologiczne Ja mam problem mógł mi by ktoś pomóc jak wyznaczyć ścieżki technologiczne przy siewniku 2,7 m i opryskiwaczu 12 m.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 31 marzec 2008 - 21:50

Ścieżki technologiczne musisz w siewniku zamknąć tylko na jedno koło np jak ciągnik ma 120cm szerokości to musisz zamknąc rurkę na sześćdziesiątym centymetrze (od której strony wolisz) tak ze jak sie odwrócisz siewnikiem to dosiejesz drugi slad :P

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#32 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9685 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 31 marzec 2008 - 22:34

Ścieżki technologiczne mi to cos nie podziałało, probowalem kiedys wlasnie siewnik poznaniaka zwezic do 2.5m i pozniej robic sciezke na 15m, wyszla jedna wielka kupa, ale ludzie mielis posmiewisko, a ze działka ma 11ha to była duuuuża kupa smiechu

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#33 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 31 marzec 2008 - 22:46

Ścieżki technologiczne U mnie już kilka ładnych lat temu ojciec wpadł na pomysł żeby do opryskiwacza 12m dodać po jednej dyszy i wtedy jak znalazł opryskiwacz pasował do poznaniaka i nie było problemu ze ścieżkami, co 5-ty przejazd zamykało się sekcje za kołami i spoko wychodziło.

#34 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9685 postów

Napisany 31 marzec 2008 - 22:55

Ścieżki technologiczne mam taka nadzieje ze to już ostatni rok kombinowałem - oby tylko udało się dopiąc obecne plany to bedzie piknie i sprawnie :P i sciezki bede robil nawet na działce co ma całe 0.92ha

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#35 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 01 kwiecień 2008 - 20:16

Ścieżki technologiczne

Znacznie gorzej ma się sprawa Poznaniaka 2,7. Trzeba było opryskiwacz przerobić z 12 na 11 m (w siewniku zamknięta jedna redlica za kołem).
W każdym razie nie wyobrażam sobie dokładnego oprysku bez ścieżek. Co niektórzy twierdzą, że ścieżek nie potrzebują...

Można bez ścieżek, jak kogoś stać na znaczniki pianowe, ale one potrafią kosztować prawie tyle co prosty opryskiwacz 400l/12m, więc lepiej robić ścieżki, ja robię je na wszystkich polach i potem cudownie się pryska.
a

#36 Share zuczek015

zuczek015

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 01 kwiecień 2008 - 20:37

Ścieżki technologiczne Ja też robie ścieżki na wszystkich kawałkach , a szczególnie przydatne są na polach z klinami . Przy 21m to bez ścieżek nie widać jak jechać :P

#37 Share bogys

bogys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 01 kwiecień 2008 - 20:38

Ścieżki technologiczne ja swój siewnik [poznaniak] kilka lat temu przerobiłem z 2,7 na 3,0 i przestałem kombinować z opryskiwaczem.

#38 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9685 postów

Napisany 01 kwiecień 2008 - 20:57

Ścieżki technologiczne mozesz jakies dokladne fotki zapodac i jakis opis jak to osiagnales - jak to sie sprawuje w praniu? nic nie zapycha w okolicach koła?
z góry wielkie dzieki

#39 Share bogys

bogys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 01 kwiecień 2008 - 21:23

Ścieżki technologiczne foty podam do galerii [jak dam radę] jutro lub po jutrze, a co do kół to odwróciłem je ,póżniej po przestawiałem redlice i to wszycho [siewnik ma tyle samo sekcji co 2,7 tylko w odstępach o 2cm większych].

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9685 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 06:13

Ścieżki technologiczne to ze ma tyle samo sekcji to sie domyslam, przeciez w poznaniaku 2.7m to one chyba sa co 10.8cm czy jakos tak, wiec jak beda co 12 to nic sie nie stanie - a nawet uwazam bedzie lepiej, interesuje mnie szczegolnie jak ci sie udalo rzciagnac te skrajne lejki, czekam na twoje fotki

pozdro
YacentY

Dodaj odpowiedź