Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ścieżki technologiczne

634 odpowiedzi na ten temat

#361 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 26 sierpień 2013 - 23:54

Ścieżki technologiczne

Milan to tak nie wyjdzie,
ja przy 15m robie na poczatku na 3. przejeździe a później co 5 przejazdów.
Na 18m (parzystą ilość powtórzeń - 12,18,24,30) musi na początku siać na pół siewnika bo scieżki idą na srodku siewnika, no chyba ze kolega ma wyższy poziom abstrakcji i technologii i zakłada scieżki asymetrycznie - w jednym przejeździe robi jeden slad, w drugim przejeździe drugi slad.
Próbowałem tak ale bez dobrego GPS jest cholernie ciężko zrobić równoległy przejazd

A no to sorry, coś źle obliczyłem, wyjdzie tak jak mówisz. Dobrze że przynajmniej dobrze oceniłem że co 6 przejazd :D
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ścieżki technologiczne Dzisiaj, 01:12
  •  

#362 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1892 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 10:15

Ścieżki technologiczne kolego Bartek za dużo zabawy jak na łączeniu wychodzi. Lepiej na 12m dać 1 cały potem połową i jechać później już całym.

#363 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 14:11

Ścieżki technologiczne Czy ja wiem :) I tak na te 12 metrów trzeba 2 razy wyjść niezależnie od sposobu zakładania. Już się przyzwyczaiłem że zawsze muszę wyjść na drugim poprzeczniaku, czy to zamknąć lub otworzyć zasuwki :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#364 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 27 sierpień 2013 - 14:15

Ścieżki technologiczne ale majac na srodku siewnika 2 sciezki to zawsze odległość od lewej do prawej jest np 120 cm.
robiąc po jednej sciezce - ta odległość faluje. u mnie zdarzał się rozrzut do 40-50cm, raz 90cm a raz 150.
Co później pryskają czy rozsiewając nawóz?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#365 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 17:25

Ścieżki technologiczne Mam u siebie rozstawione na 135 cm (uprawiam buraki i ziemniaki), i odchyleń większych jak 5 cm nie mam.

#366 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 01 październik 2013 - 21:35

Ścieżki technologiczne Tzn. tak co 6 przejazd otwieram zgadza sie a 3,5 przejazdu to od granicy .Zrobilem blad bo moglem kupic burego z belka 21 m a z ta 18m jest troche wiecej kombinacji.

#367 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 09 październik 2013 - 07:11

Ścieżki technologiczne a jak założyć ścieżki siewnikiem poznaniak 2,7m, rozstaw kół do c-330 i szerokość opryskiwacza i rozsiewacza 10m szerokość pola 80 m

#368 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 październik 2013 - 19:55

Ścieżki technologiczne .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 19:14.

#369 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 09 październik 2013 - 20:04

Ścieżki technologiczne zachacz siewnik i jedz pomału po miekkiej ziemi ... jeden patrzy z tyłu gdzie idą koła drugi pomalutku jedzie
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#370 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 09 październik 2013 - 20:07

Ścieżki technologiczne nie trzeba jechac, wystarczy się odsunąc i popatrzyć, ja tak ustawiam i pod duży i pod mały siewnik

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share nowak1061

nowak1061

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 19:43

Ścieżki technologiczne witam mam takie pytanie jak najprościej założyć ścieżki przy siewniku 2,5m i opryskiwaczu 10m

#372 Share Driver220

Driver220

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 22:03

Ścieżki technologiczne Witam, chcę kupić siewnik Amazone D8, tylko nie wiem jak tam załączają się ścieżki technologiczne. Na przykładowych zdjęciach, które zamieściłem są dwa typy załączania, chciałbym się dowiedzieć jak one działają i które rozwiązanie jest lepsze. Proszę o dokładne wytłumaczenie zasady działania. Za odpowiedzi z góry dziękuje. :)

Załączone miniaturki

• Zdjęcie 1.jpg
  • Zdjęcie 2.jpg

#373 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 22:28

Ścieżki technologiczne W pierwszym masz na pilota który tam wisi, a drugie hydrauliczne przełączane razem ze znacznikami .

#374 Share Driver220

Driver220

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 21:03

Ścieżki technologiczne Dzięki Darpol za odpowiedź, czyli w tym pierwszym załączanie polega na tym że jak się belka uniesie to poprzez tego tzw. pilota załącza ścieżki, tak? A w tym drugim przypadku to po nastawieniu za którym razem ma ścieżkę załączyć podczas zmiany znacznika załączają się też ścieżki, dobrze rozumiem??? Które rozwiązanie jest lepsze???

#375 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 20:47

Ścieżki technologiczne Sory! Ja tak napisałem bo myślałem że trochę kumasz i załapiesz mój żart.Pierwszy za każdym przejazdem zmieniasz nastawienie automatu "pilotem" tzn tym sznurkiem a ścieżka robi się kiedy liczydło wskazuje "0"a w drugim samo się przełącza po każdej zmianie znaczników a scieżka też na 0 musisz mieć założoną odpowiednią tarczę w automacie zależną od szer. siewnika i opryskiwacza.

#376 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 02 grudzień 2013 - 20:38

Ścieżki technologiczne

witam mam takie pytanie jak najprościej założyć ścieżki przy siewniku 2,5m i opryskiwaczu 10m

Pierwszy przejazd połową siewnika (pól redlic zamknięte) szerokość siewu 1,25. Drugi przejazd pełen 2,5 metra. Trzeci przejazd 2.5 metra i pośrodku zamkniete poszczególne redlice zależne od rozstawu kół ciągnika. Póżniej trzy przejezdy pełne i następnie czwarty z ścieżkami.

Ja przerobiłem siewnik 2,7m na 2,6m (mam zamiast 25 redlic 21 - szerokość międzyrzędzi 12.4 cm), Opryskiwacz przerobiłem na 13 metrów i rozsiewacz także na 13m. Sieję w ten sposób Pierwszy i drugi przejazd 2,6 metra, trzeci ścieżki, pózniej 4 przejazdy pełne i 5 znów ścieżki.

#377 Share Driver220

Driver220

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 21:37

Ścieżki technologiczne

Sory! Ja tak napisałem bo myślałem że trochę kumasz i załapiesz mój żart.Pierwszy za każdym przejazdem zmieniasz nastawienie automatu "pilotem" tzn tym sznurkiem a ścieżka robi się kiedy liczydło wskazuje "0"a w drugim samo się przełącza po każdej zmianie znaczników a scieżka też na 0 musisz mieć założoną odpowiednią tarczę w automacie zależną od szer. siewnika i opryskiwacza.

Dzięki za odpowiedź, ale jeszcze chciałbym wiedzieć jak to działa od początku do końca. W pierwszym przypadku jak jest inna liczba od "0" to nie robi ścieżek? Jeśli liczydło wskazuje "0" to co te ścieżki załącza? Jak ten mechanizm działa, bo od tego liczydła idzie jakaś dźwignia do tyłu siewnika i chyba odchyla lub dopycha ten wałek z kółkami zębatymi. W tym pierwszym przypadku to do czego służy to srebrne "coś" co jest do belki siewnika przymocowane.
W drugim przypadku to jak na liczydle nastawimy przykładowo "4" to za każdym przejazdem ta liczba się zmienia aż do zera i załącza wtedy ścieżki, tak? Czyli jeśli liczydło wskaże wartość "0" to olej który idzie do siłownika od znaczników idzie przez jakiś zawór czy coś na chyba siłownik od załączania ścieżek? (poprawcie mnie jeśli źle pisze) W tym przypadku trzeba jeździć raz przy razie, żeby to działało, bo jak w koło by się chciało jeździć to znaczniki nie będą zmieniane i ścieżki się nie będą robić.
Na przykładowym zdjęciu jest pokazany ten wałek z kółkami zębatymi, proszę o wytłumaczenie jak to działa. A opryskiwacz i rozsiewacz mam 12m.
Z góry dzięki za odpowiedzi i sory za te moje pytania, ale od tego jest forum. :)

Załączone miniaturki

• Zdjęcie 1.jpg

Edytowany przez Driver220, 04 grudzień 2013 - 21:39.

#378 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1892 postów

Napisany 05 grudzień 2013 - 13:46

Ścieżki technologiczne kolego jak chcesz kupić na 12m to musisz mieć na tej tarczy do 4, koledzy pisali kiedyś jak się przerabia jak masz większą ilość liczb aby włączało co 4 przejazd ścieżki czyli na 0 ma ścieżkę tak jak pisałeś. Jak załącza się ścieżka to odpycha ten prent co masz na zdjęciu i kółeczka na ścieżkach są bez napędu i po prostu nie sieją. Najlepiej sprawdzić przy zakupie czy ten aparat dobrze przerzuca za każdym razem, bo nieraz ktoś coś grzebie i spieprzy robotę i wtedy już nie działa przerzucanie tak jak powinno. U mnie teść nagrzebał bo było do 5 a mamy opryskiwacz na 12m i teraz jak ustawie na zero to ścieżki raz chcą się już za 3 włączyć raz za 5 razem. Nie wiem jak sie sprawdza czy jest luz na łożyskach w przekładni może ktoś podpowie Ci bo jak jest to będzie Ci wysiewał inaczej jak przy próbie kręconej. Ogólnie wolałbym coś z komputerem już

#379 Share Driver220

Driver220

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 05 grudzień 2013 - 19:07

Ścieżki technologiczne Dzięki ChiquitaB za mądrą odpowiedź. Czyli jak będzie na tarczy do 5 to do opryskiwacza 12m nie będzie już pasować? Jak ten mechanizm działa z przodu? Jak przerzucamy znaczniki to olej idzie też na jakiś siłownik co odpycha ten wałek z kółkami zębatymi, tak??? Czy to jakoś inaczej działa? To z komputerem co byś proponował?
Czekam na odpowiedzi i z góry dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 05 grudzień 2013 - 22:33

Ścieżki technologiczne Trochę nie bardzo wiem w końcu jaki masz ten siewnik bo pokazujesz zdjęcia i d-8 mechanicznego i z hydrauliką a teraz d-9 chociaż zasada jest podobna.To duże srebrne z pierwszych zdjęć to automat do przełączania znaczników i w tamtym przypadku nie ma nic wspólnego ze ścieżkami chyba że byłoby jeszcze jedno cięgło od belki zaczepowej do automatu ścieżek to wtedy wszystko samoczynnie przełączyłoby się po podniesieniu siewnika .Jeżeli siewnik ma sterowanie hydrauliczne to jednym przewodem zmieniają się znaczniki i przełącza ścieżka Tarcza w automacie w przypadku siewnika 3m i oprysku 12m musi być 0-1-2-3 i pierwszy przejazd połową siewnika zamykając połowę zastawek aparatów wysiewających lub wykręcając śrubkę M8 na złączce w połowie wałka wysiewającego, z nastawą na automacie ścieżek "2" następnie całym siewnikiem już według tarczy1 przejazd potem ścieżka i 1-2-3 i 0-ściezka itd. do końca pola.A automat ścieżkowy działą tak: siłownik obraca tarczę zębatą i na "0" zapadka wsuwa pręt i opuszcza plastikową zapadkę na zębatkę jednokierunkową na wałku ścieżkowym z tyłu siewnika i wałek przestaje się kręcić i napędzać trybiki wysiewające, które są z niego napędzane,a reszta aparatów wysiewających sieje normalnie.Zębatka jednokierunkowa to bajecznie proste rozwiązanie zwyczajnie pomiądzy zębatką a wałkiem nawinięta jest sprężynka jednym końcem zaczepiona o nią i w jedną stronę sprężyna sciska się na wałku i napędza ,albo po zablokowaniu zapadką rozluznia się i rozłącz napęd

Dodaj odpowiedź