Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ścieżki technologiczne

634 odpowiedzi na ten temat

#321 Share brawo

brawo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 10:01

Ścieżki technologiczne proponuje żebyś rozpatrzył zamiane siewnika, nawet z dopłatom z twojej strony i kupić coś zachodniego np. amazone. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ścieżki technologiczne Dzisiaj, 15:47
  •  

#322 Share polska-farmer

polska-farmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 10:48

Ścieżki technologiczne Witam , mam pytanko związane z siewnikiem amazone d7 super ,chodzio o znaczniki kture przestawia sie za pomoca takiego łańcucha ktury wchodzi do środka skrzyni ,i moje pytanie jest takie czy to przestawia sie ręcznie czy jakoś mechanicznie bo jak recznie to to bardzo ciezko chodzi.

#323 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 12:24

Ścieżki technologiczne W takim siewniku jak jest wszystko sprawne znaczniki przestawiają się same po podniesieniu siewnika.Tam gdzie zapina się górny łącznik -cięgło powinien być mechanizm który wysuwając się podczas podnoszenia siewnika przestawia znaczniki.To rozwiązanie w starszych modelach i kiepsko działało.

Kolego "RYZYNH" masz mały problem bo o ile siewnik accord ma dobry system ścieżek to w twoim przypadku będą dwa problemy.Pierwszy prosty ale kosztowny, bo rozumiem że nie masz całego mechanizmu ścieżek.Musisz kupić np. z allegro cały zestaw używany tzn. sterownik-500-800zł ,4-szt elektrozawory ok.250zł/szt, czujnik przełącznika znaczników, kostkę przyłączeniową ,zamontować i będzie możliwość robienia ścieżek.Drugi problem to zrobienie 4-metrowym scieżki na 16m, bo trzeba zaczynać połową siewnika,co w accordzie jest problemem bo przeważnie nie posiada on zastawek do zamykania rurek,wprawdzie występują one ale jak już to przeważnie tylko kilka sztuk. Jedynym wyjściem jest robienie ścieżek na nie parzystą szerokość przejazdów np. 3x4m,5x4m itd. lub nałożenie połowy dwóch pierwszych przejazdów na siebie.

Dlaczego nie edytujesz, tylko piszesz posta pod postem?

Edytowany przez MAT912, 04 maj 2013 - 21:23.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share michal6033

michal6033

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 14:27

Ścieżki technologiczne Witam! Na wstępie chciałbym się przywitać. Jestem nowym forumowiczem. Otóż mam problem. Posiadam siewnik 3m. Sieje ursusem 1614 ( z agragatem uprawowo-siewnym) opryskiwacz 12m, rozsiewacz 12m robione zetorem 7211 i w tym właśnie problem, że nie mogę obliczyc ścieżek technologicznych. Czy ktoś mógłby mi w tym pomóc? Z góry dzięki za każde cenne wskazówki.

#325 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 21 marzec 2013 - 15:01

Ścieżki technologiczne Ja tak miałem to tak od poczatku pola pierwszy przejazd zamkniete sciezki potem zamykam zewnetrzną strone siewnika i jade spowrotem przy kolejnym przejezdzie z dwuch połówek powstanie sciezka .. aparat wysiewający miałem z prawej strochy patrząc od tyłu
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#326 Share brawo

brawo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 15:09

Ścieżki technologiczne Faktycznie nie zaciekawie to wychodzi, najlepiej gdyby opryskiwacz i rozsiewacz były na 15 m., wtedy to elegancko pasuje B)

#327 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 17:09

Ścieżki technologiczne ścieżki na 12m wychodzą spoko, jedyny mankament to że pierwszy przejazd od miedzy siejesz połową siewnika,a później już siejesz normalnie,(1-połowa siewnika,2-cały, 3-ścieżki,4-5-6-cały, 7-ścieżki, 8-9-10-cały, 11-ścieżka, itd.) przecież to nie wielki problem zatkać 12 zastawek lub jak w amazone d8 wyjąć śrubkę M6 w połowie wałka wysiewającego

#328 Share RYZYNH

RYZYNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 18:34

Ścieżki technologiczne Darpol dzięki za odpowiedź. Mi byłoby potrzebne tylko te elektrozawory a włączałbym je je sam jakoś bo nie mam 100ha do obsiania tylko 30 może 40 jak dobrze pójdzie

#329 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 19:06

Ścieżki technologiczne Raczej będziesz musiał zainwestować i w sterownik bo samymi zaworami będzie trudno sterować.Spróbuj znależć tańszy zestaw albo sterownik zrobić własnym sposobem (kilka diód i przełączników).

#330 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 28 marzec 2013 - 16:25

Ścieżki technologiczne Panowie mam taki mały problem, wymieniłem dzisiaj będenek od ścieżek na 21m wszystko niby okej przerzuca, ale gdy dochodzi do 0 to bardzo ciężko przełączyć i nie chce zeskoczyć na dół to ustrojstwo które przerzuca a przy następnym przełączeniu przeskakuje już na 2 :/ co mogłem żle zrobić lub dlaczego tak się dzieje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share tedi2

tedi2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 21:50

Ścieżki technologiczne witam mam agregat uprawowy 2.5m siewnik hassia dkl ze sciezkami elektrycznymi chciałbym wykonac sciezki pod opryskiwacz 18m jaka metode polecacie

Edytowany przez tedi2, 31 marzec 2013 - 21:51.

ZETOR 7245 -głowny ciagnik
MF-255-jego niezastapiony pomocnik
C-330M- lekkie prace
idealnie się uzupełniają:)

#332 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 10:47

Ścieżki technologiczne 18/2,5=7,2 tzn. z tych parametrów to coś będzie ciężko wykombinować. Jakby siewnik poszerzyć do 2,57 mb to w 4 przejeździe od miedzy ścieżki i 6 przerwy i w 7 znowu ścieżki.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#333 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 20:08

Ścieżki technologiczne Najłatwiej będzie zrobić ścieżki na 17,5m tzn. co 7 przejazd ścieżka .

#334 Share rafix255

rafix255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 04 maj 2013 - 20:34

Ścieżki technologiczne witam wszystkich agrofotowiczów. czytam ten interesujacy temat i tak nie moge za bardzo sie połapać. czy dałoby rade zrobić sciezki technologiczne w starszym poznaniaku 2,7m szrokości przy opryskiwaczu 12m i planuje zakup rozsiewacza nawazów pod ta szerokość aby ssiał na szerokość 12m. z góry dzieki za odpowiedzi i cenne wskazówki.

#335 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 maj 2013 - 21:23

Ścieżki technologiczne Cofnij się do tego posta http://www.agrofoto....60#entry1007637

#336 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 04 maj 2013 - 22:26

Ścieżki technologiczne A najlepiej 3 posty niżej do #279 ;) Chyba najłatwiejszy sposób
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#337 Share grzesiekkk

grzesiekkk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 23 maj 2013 - 21:28

Ścieżki technologiczne Czytam i nie bardzo rozumie,rozrysowałem i dalej nie pasuje, widocznie już stary jestem i tępy.Mam siewnik 2,5 m i większość pisze ze idealnym dla niego opryskiwaczym jest 15 m,a stoje teraz przed kupnem opryskiwacza i nie wiem jaka szerokość wziąć zeby pasował pad siewnik i można było robić śćieżki zamykaac lejki za kołami ciągnika.Może ktoś ma taki zestaw i napisze w których przejazdach zamyka u siebie.Pozdrawiam wszystkich.

#338 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 23 maj 2013 - 21:37

Ścieżki technologiczne Nie mam takiego zestawu ale czytając powyższe sposoby to zaczynasz połową siewnika, potem przy 3 przejeździe ścieżka a następnie co 6 przejazd ścieżki. Jeśli się mylę to poprawcie ;)
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#339 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 23 maj 2013 - 21:40

Ścieżki technologiczne Zaczynasz połową siewnika tzn. 2,5 siewnika bez ścieżek kolejny z ścieżkami , 5 siewników bez i kolejny z ścieżkami tj:

((1/2)0)00X00000X00000X000 itd.

gdzie 0 - siewnik bez ścieżek a X z ścieżkami

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share marcopolo1996v2

marcopolo1996v2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 26 maj 2013 - 09:54

Ścieżki technologiczne Wie ktoś ile kosztuje cały Zespół sterowania ścieżkami (elektroniczny) do Famarola ?

Dodaj odpowiedź