Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ścieżki technologiczne

634 odpowiedzi na ten temat

#181 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 22 styczeń 2012 - 19:56

Ścieżki technologiczne Witam! Panowie mam pytanie ile lejkow(rurek) zamykacie na jedna sciezke? Kupilem siewnik i u mnie jest 3 rurki na jedna sciezke. Nie bedzie za szeroko?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ścieżki technologiczne Dzisiaj, 14:40
  •  

#182 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 20:06

Ścieżki technologiczne ja zamykam 2 rurki w poznaniaku i dobrze je widać.

#183 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 14:52

Ścieżki technologiczne

Witam! Panowie mam pytanie ile lejkow(rurek) zamykacie na jedna sciezke? Kupilem siewnik i u mnie jest 3 rurki na jedna sciezke. Nie bedzie za szeroko?

Nie wiem czy ktoś tu jest jasnowidzem żeby czytać w myslach żeby ci odpowiedzieć.

Przecież możesz mieć rozsataw co 16,6cm co przy 3 wyłączonych daje ślad o szerokości 66,4cm i jak pryskasz na ogumieniu gdzieś 320 to tak jest za szeroko. W taki ślad wejdzie opona o szerokości 650.

Albo jak masz ścieżki co 10cm to ślad ma 40cm szerokści i pryskasz na oponach 520 to będzie za wąsko.

Tak więc jak widzisz 3 ściezki to może być aż za dużo albo za mało.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 15:07

Ścieżki technologiczne sciezki mam co 10 cm czyli wychodziloby 40cm opona jest 14,9x28 bo pryskamy C 360 jak narazie

#185 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 17:52

Ścieżki technologiczne To według mnie trochę za wąskie. Wejdzie w ścieżkę i zostanie po jakieś 1-2cm z każdej strony, ale zboża się krzewią na boki i koło będzie niszczyło z obu stron część roślin (nie wspominając o tym że zakładam że ten 1-2cm nie skręcisz w jedną lub drugą stronę bo rozjedziesz cały rządek)
Najlepiej było by gdybyś zrobił ślad 50cm czyli wyłączył 4 rządki. Tylko środek tego śladu musi wyjść na środek opony bo jak to się niezegra to z jednej strony będzie spory zapas a z drugiej nadal 1cm.
Poza tym nie wiadomo czy i teraz nadal opona nie przygniata jeszcze jednego rządka bo wcale nie musi wyjść na środku ścieżki. Czyli przy śladzie 40cm i szerokości opony ok 38cm będzie przesunięcie w którąś stronę o te 3cm co przy mniejszym luzie spowoduje że koło rozjedzie 4rządek i w śladzie zostanie z drugiej strony 5cm luzu.
Zmierz jaki masz rozstaw kół.

#186 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 20:14

Ścieżki technologiczne Wiesz powiem ci tak ze zakladamy do niej waskie kola przy opryskiwaczu mamy 9,5x24 a przy ciagniku sa chyba lekko szersze ale to minimalnie wiec te 40 cm powinno byc ok do tych opon

#187 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 23 styczeń 2012 - 21:23

Ścieżki technologiczne u nas jest ścieżka na 59 cm i jakoś nie ma problemu, na spokojnie można jechać czy to z nawozem czy z opryskiem

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#188 Share markendmark

markendmark

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 15 luty 2012 - 23:12

Ścieżki technologiczne Pozwólcie że się podczepię pod temat, a mianowicie zastanawiał się ktoś czy warto kupić wąskie koła do ciągnika za 16 tyś zł ? a nie lepiej na każdej ścieżce zamknąć o 2 lejki więcej tj. 3 lejki na koło.
Mój przykład uprawiam pszenicę i rzepak, do tej pory robię ścieżki co 15m pryskałem c-360 i 1500l opryskiwacz. Teraz ''60'' zastąpi JD 100 konny na ogumieniu : tył 480 przód 380
i chciałbym jeszcze z 3 a może 5 lat pryskać tym małym opryskiwaczem i już z JD a później zmienię opryskiwacz na 21m to już mi nie będzie szkoda wjechać z tymi kołami. I się zastanawiam czy warto wydać te pieniądze na dodatkowe koła, bo potem jak będzie duży opryskiwacz to myślę że się nie będę bawić w przekładanie, te wąskie opony jak jest mokro to straszne koleiny zostawiają, a ciągnik będzie miał 5 ton. Ciekawe ile mniej zbiorę pszenicy z 60 ha i rzepaku z 20 ha przez to że mam tak gęsto przejazdy i że zamknę 2 lejki więcej niż do tej pory na 1 przejeździe.
Takie trochę dziwne pytania :) zadaje, no ale co zrobić, takie życie.

#189 Share Johny6910

Johny6910

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 17 luty 2012 - 14:02

Ścieżki technologiczne Witam . mam w amazone d7 problem ze scieżkami , kolko właczajace ścieżki ma 0 1 2 3 4 5 i mam problem z ustawieniem go na 15 bo nie pasuje co 6 przejazd :/ wymiana kółka pomoze? a jesli tak mto gdzie takie mozna kupic

#190 Share szymon18022005

szymon18022005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:majsterkowanie

Napisany 17 luty 2012 - 14:32

Ścieżki technologiczne czyli masz "sterownik"na 18 metrów(3 metrowy siewnik rozumiem)0 to ścieżka rozbierz sterownik wytnij między 4 a 5 taki ząbek na kole wtedy będzie przeskakiwać z 3 na 5 i jedn przejazd masz z głowy no chyba że sprzedasz ten co masz np. na allegro i zakupisz sobie drugi na 15 metrów czyli 01234

Edytowany przez Marcin91, 28 maj 2012 - 00:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share rafal2

rafal2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 18:43

Ścieżki technologiczne siemano. zakupiłem siewnik 4m polonez z ścieżkami elektrycznymi
czy bedzie mi pasował do opryskiwacza 20metrowego

dokładnie tomam 18m ale moge dorobic po 1 m na koncach

Edytowany przez rafal2, 07 marzec 2012 - 18:40.

#192 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 13:22

Ścieżki technologiczne Będzie pasował, masz do wyboru albo opryskiwacz 16m i wtedy rytm ścieżek 2301230 ( 0 to ścieżka ) albo opryskiwacz 20m i wtedy rytm 34012340.
Opcja na 20m jest o tyle lepsza że siejesz od razu całym siewnikiem, przy 16m trzeba zaczynać połową siewnika.

Edytowany przez bizar, 08 marzec 2012 - 13:34.

#193 Share celtis

celtis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 13:31

Ścieżki technologiczne Witam, zamierzam zrobić teraz na wiosnę ścieżki, nigdy wcześniej ich nie robiłem więc mam pytanko czy tak to powinno wyglądać:
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Na czerwoni ścieżki.

Siewnik to famarol 3m, opryskiwacz i rozsiewacz 12m i to wszystko chodzi z c-330.

W ogóle powinienem robić ścieżki w poprzek pola czy nie?

Edytowany przez celtis, 18 marzec 2012 - 13:42.

#194 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 18:14

Ścieżki technologiczne Raczej nie robi się ścieżek w poprzek pola ale jak masz takie kwadratowe kawałki to pewnie że można, ten rytm co narysowałeś jest dobry, zaczynasz połową siewnika a potem co czwarty przejazd robisz ścieżki, czyli rytm 2301230 (zero to sciezka). Ja właśnie dlatego zakupiłem opryskiwacz 15m aby nie było problemów z tym zaczynaniem połową siewnika.

#195 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 10:32

Ścieżki technologiczne Mam siewnik 3 m, opryskiwacz i rozsiewacz 15m ścieżki robię tak:
Najpierw jeżdzę DOOKOŁA dwa przejazdy, potem trzeci zakładając ścieżki też DOKOŁA a później już raz koło razu zakładając ścieżki w odpowiednich przejzadach. dzięki temu nie ugniatam roślin na uwrociach i pole jest dokładnie opryskane.

#196 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 19 marzec 2012 - 19:10

Ścieżki technologiczne Jak wy sobie radzicie z pomyłkami ścieżek?
Często zdarza mi się że pomylę ścieżki, w rezultacie rozstaw scieżek się nie zgadza.
Komputer sam przerzuca nr przejazdu, rozpoznaje go za pomoca znacznika. Każde opuszczenie i podniesienie zmienia cyfre.
Wydawało by się że nie można się pomylić ale czasem zdarzają się sytuacje kiedy stracę orientację i nie pamiętam jaka była cyfra na wyświetlaczu bo siewnik był kilka razy opuszczony.
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#197 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 19 marzec 2012 - 20:03

Ścieżki technologiczne ja tam mam siewnik nordstein 3m i automatyczne ustawienie ścieżek u mnie jest takie 1,2,00 i tak na okrągło i jest linka którą można dopasować znaczki do ścieżek

#198 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 20:33

Ścieżki technologiczne My robimy tak że przy uwrociu gdzie jest ścieżka cofamy tak aby na zasianym zostawić ślad i w razie pomyłki jest jakiś ptk zaczepienia, lub weryfikacja przejazdów od początku pola ale to już jest uciążliwe w przypadku pomyłki.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#199 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 19 marzec 2012 - 21:06

Ścieżki technologiczne

ja tam mam siewnik nordstein 3m i automatyczne ustawienie ścieżek u mnie jest takie 1,2,00 i tak na okrągło i jest linka którą można dopasować znaczki do ścieżek

Na jakiej zasadzie działa ten że automat? Kiedy przestawia się na następny przejazd?

Edytowany przez andrejus, 19 marzec 2012 - 21:06.

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 20 marzec 2012 - 16:24

Ścieżki technologiczne jak do jedziesz do końca pola i podnosisz siewnik do góry wtedy następuje zmiana znaczników i przestawiają się ścieżki i nie można w trakcie przejazdu podnosić siewnika bo wszystko się przestawi jak podjedziesz do tankowania to jest taka dżwignia co blokuje ten mechanizm

Dodaj odpowiedź