Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ścieżki technologiczne

634 odpowiedzi na ten temat

#1 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 30 sierpień 2007 - 19:19

Ścieżki technologiczne Czy w kazdym siewniku mozna ustawic sciezki ?Bo mam jakis stary duzy (5 lub 6m) siewnik z kutna i chcialbym zaczac robic sciezki pod opryskiwacz z belka 12 m.I nie bardzo wiem jak to zrobic. Moglby ktos pomoc?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ścieżki technologiczne Dzisiaj, 04:06
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 sierpień 2007 - 20:02

Ścieżki technologiczne jak byś miał 6m to nie było by problemu. Jak będzie to siewnik 5m to będzie trochę zabawy.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 30 sierpień 2007 - 21:28

Ścieżki technologiczne Najlepsze do tego celu sa siewniki 3 metrowe. Pasują pod wszystko, pod każdą szerokość sprzętu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 31 sierpień 2007 - 22:47

Ścieżki technologiczne

jak byś miał 6m to nie było by problemu. Jak będzie to siewnik 5m to będzie trochę zabawy.

Jutro zmierze ten siewnik ale chyba ma 6 m. Masz o tym jakies wzgledne pojecie zeby mi to wytlumaczyc?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#5 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 wrzesień 2007 - 09:20

Ścieżki technologiczne jeśli ma siewnik 6m a opryskiwacz 12m to zamykasz z jednej strony 2 rurki i jeździsz raz przy raz. musisz tylko równo jeździć bo jedna ścieżka będzie z 2 przejazdów i jak pokrzywisz to nie zawsze będzie się ciągnik z opryskiwaczem mieścił.
Można jeszcze inaczej. Pierwszy przejazd na 1/2 siewnika a potem zamykasz rurki po środku siewnika i jedzcież ale co drugi przejazd musisz otwierać i zamykać. Czyli w jedno stronę siejesz wszystkimi a w drugą 4 (2x2) zamykasz.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#6 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 13:52

Ścieżki technologiczne Na srodku tzn te ktore pokrywaja sie z kolami ciagnika?

sprzedam

#7 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 14:15

Ścieżki technologiczne tak ale nie zawsze. Zależy jaki rozstaw kół ma ciągnik którym będziesz pryskać.

bullet_black.png

#8 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 14:36

Ścieżki technologiczne

tak ale nie zawsze. Zależy jaki rozstaw kół ma ciągnik którym będziesz pryskać.

Bede pryskal tym samym ktorym sieje (Zetor 7211)

sprzedam

#9 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 14:44

Ścieżki technologiczne no to te za kołami.

bullet_black.png

#10 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 02 wrzesień 2007 - 14:45

Ścieżki technologiczne i 7211 daje radę w 6 m siewniku ? :) jeżeli to 6 m siewnik to siejesz raz koło razu (przy sobie) a długość rozstawu kół dzielisz na połowę i biorąc uzyskany wynik zamykasz denka (z jednej strony). proponuje sobie sobie to rozrysować :)

ja tak sie zabawiłem w swoim Amazone
all rights reserved

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 02 wrzesień 2007 - 14:50

Ścieżki technologiczne Może to jest wersja ciągana a nie zawieszna, że daje rade.

#12 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 14:52

Ścieżki technologiczne to jest wygodne bo nie trzeba zamykać i otwierać na zakrętach ale musisz jechać dokładnie bo jak skręcisz to nie zawsze będzie pasował rozstaw ścieżek do ciągnika.

bullet_black.png

#13 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 14:57

Ścieżki technologiczne i dla tego najlepszy siewnik to 3 metrowy nie dosc ze sciezki sie idealnie nim robi to jeszcze mozna dopiąc agregat i do ciagnika o mocy 80-110KM bedzie idealnie pasowal :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#14 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 15:13

Ścieżki technologiczne

i 7211 daje radę w 6 m siewniku ? :) jeżeli to 6 m siewnik to siejesz raz koło razu (przy sobie) a długość rozstawu kół dzielisz na połowę i biorąc uzyskany wynik zamykasz denka (z jednej strony). proponuje sobie sobie to rozrysować :)

ja tak sie zabawiłem w swoim Amazone

Tak bo to siewnik ciagany;)Jak podziele lugosc rozstawu kół na połowe to wyjdzi mi to ze musze zamknac denka posrodku siewnika tak? Bo ja tak to rozumiem

sprzedam

#15 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 02 wrzesień 2007 - 15:51

Ścieżki technologiczne przyślij adres email na moje gg wyślę Ci rysunek :)
all rights reserved

#16 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 16:31

Ścieżki technologiczne Dzieki serdecznie :) Masz u mnie p.i.w.o :)

Mam jeszcze pytanie czy jesli bede po siewie bronowal to mi sie te sciezki nie poniszcza?:)

sprzedam

#17 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 19:47

Ścieżki technologiczne na czym polegaja te sciezki technologiczne? :) sorry za glupie pytanie ale zawsze mnie to zastanawialo
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#18 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 20:24

Ścieżki technologiczne Założenie ścieżek technologicznych jest proste. Mają one nam pomóc w dalszych zabiegach takich jak rozsiewanie nawozów czy pryskanie. Przykład robienia ścieżek mamy opryskiwacz 15 a siewnik zbożowy 3m to siejemy 2 razy na wszystkie sekcje a za 3 przejazdem zamykamy w siewniku te sekcje co są za kołami ciągnika dalej następne 2(+2 na następny opryskiwacz) przejazdy siejemy na wszystkie sekcje a następną znowu zamykamy. I tak do końca pola.Podsumowanie: 2 przejazdy na cały siewnik, 1 z zamkniętymi i 2 znowu na cały daje nam 5 szerokości siewnika czyli 15m co daje nam szerokość opryskiwacza. Zamknięte sekcje wyznaczają nam tor jazdy z opryskiwaczem bo nie będzie na śladach rosło zboże. Założyłem że ten sam ciągnik sieje i wykonuje późniejsze zabiegi.Chodzi o to żeby zamykać sekcje na taki rozstaw kół jakie będzie miał ciągnik co jeździ z opryskiwaczem czy rozsiewaczem. Dzięki ścieżkom wykonujemy dokładne pryskanie pola bo wyeliminowane jest zakładanie się pola oprysku.

#19 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 20:36

Ścieżki technologiczne Dokładnie tak. Dopiero w tym roku zaczalem wykonywac wszystkie prace polowe w tym pryskanie. I strasznie mnie denerwowalo to ze raczej ciezko jest idealnie rowno przyskac ze o sianiu nawozow nie wspomne. A ostatnio nawozy i ŚOR do najtanszych nie naleza. Szkoda mi pieniedzy i od tego roku wchodze z robieniem sciezek. Przynajmniej na wiekszych dzialkach.

sprzedam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 21:20

Ścieżki technologiczne

Założenie ścieżek technologicznych jest proste. Mają one nam pomóc w dalszych zabiegach takich jak rozsiewanie nawozów czy pryskanie. Przykład robienia ścieżek mamy opryskiwacz 15 a siewnik zbożowy 3m to siejemy 2 razy na wszystkie sekcje a za 3 przejazdem zamykamy w siewniku te sekcje co są za kołami ciągnika dalej następne 2(+2 na następny opryskiwacz) przejazdy siejemy na wszystkie sekcje a następną znowu zamykamy. I tak do końca pola.Podsumowanie: 2 przejazdy na cały siewnik, 1 z zamkniętymi i 2 znowu na cały daje nam 5 szerokości siewnika czyli 15m co daje nam szerokość opryskiwacza. Zamknięte sekcje wyznaczają nam tor jazdy z opryskiwaczem bo nie będzie na śladach rosło zboże. Założyłem że ten sam ciągnik sieje i wykonuje późniejsze zabiegi.Chodzi o to żeby zamykać sekcje na taki rozstaw kół jakie będzie miał ciągnik co jeździ z opryskiwaczem czy rozsiewaczem. Dzięki ścieżkom wykonujemy dokładne pryskanie pola bo wyeliminowane jest zakładanie się pola oprysku.

heh tez mam 15m opryskiwacz, rozsiewacz tez 15m i poznaniaka 3m i do tego c-360 na miedzyrzedziach -idealnie sie wszystko zgrywa :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Dodaj odpowiedź