Polecane posty

Czy w kazdym siewniku mozna ustawic sciezki ?Bo mam jakis stary duzy (5 lub 6m) siewnik z kutna i chcialbym zaczac robic sciezki pod opryskiwacz z belka 12 m.I nie bardzo wiem jak to zrobic. Moglby ktos pomoc?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

jak byś miał 6m to nie było by problemu. Jak będzie to siewnik 5m to będzie trochę zabawy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak byś miał 6m to nie było by problemu. Jak będzie to siewnik 5m to będzie trochę zabawy.

 

Jutro zmierze ten siewnik ale chyba ma 6 m. Masz o tym jakies wzgledne pojecie zeby mi to wytlumaczyc?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

jeśli ma siewnik 6m a opryskiwacz 12m to zamykasz z jednej strony 2 rurki i jeździsz raz przy raz. musisz tylko równo jeździć bo jedna ścieżka będzie z 2 przejazdów i jak pokrzywisz to nie zawsze będzie się ciągnik z opryskiwaczem mieścił.

Można jeszcze inaczej. Pierwszy przejazd na 1/2 siewnika a potem zamykasz rurki po środku siewnika i jedzcież ale co drugi przejazd musisz otwierać i zamykać. Czyli w jedno stronę siejesz wszystkimi a w drugą 4 (2x2) zamykasz.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na srodku tzn te ktore pokrywaja sie z kolami ciagnika?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

tak ale nie zawsze. Zależy jaki rozstaw kół ma ciągnik którym będziesz pryskać.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ale nie zawsze. Zależy jaki rozstaw kół ma ciągnik którym będziesz pryskać.

 

 

Bede pryskal tym samym ktorym sieje (Zetor 7211)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

no to te za kołami.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

i 7211 daje radę w 6 m siewniku ? :) jeżeli to 6 m siewnik to siejesz raz koło razu (przy sobie) a długość rozstawu kół dzielisz na połowę i biorąc uzyskany wynik zamykasz denka (z jednej strony). proponuje sobie sobie to rozrysować :)

 

ja tak sie zabawiłem w swoim Amazone


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

to jest wygodne bo nie trzeba zamykać i otwierać na zakrętach ale musisz jechać dokładnie bo jak skręcisz to nie zawsze będzie pasował rozstaw ścieżek do ciągnika.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

i dla tego najlepszy siewnik to 3 metrowy nie dosc ze sciezki sie idealnie nim robi to jeszcze mozna dopiąc agregat i do ciagnika o mocy 80-110KM bedzie idealnie pasowal :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i 7211 daje radę w 6 m siewniku ? :) jeżeli to 6 m siewnik to siejesz raz koło razu (przy sobie) a długość rozstawu kół dzielisz na połowę i biorąc uzyskany wynik zamykasz denka (z jednej strony). proponuje sobie sobie to rozrysować :)

 

ja tak sie zabawiłem w swoim Amazone

 

 

Tak bo to siewnik ciagany;)Jak podziele lugosc rozstawu kół na połowe to wyjdzi mi to ze musze zamknac denka posrodku siewnika tak? Bo ja tak to rozumiem


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdecznie :) Masz u mnie p.i.w.o :)

 

Mam jeszcze pytanie czy jesli bede po siewie bronowal to mi sie te sciezki nie poniszcza?:)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

na czym polegaja te sciezki technologiczne? :) sorry za glupie pytanie ale zawsze mnie to zastanawialo


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Założenie ścieżek technologicznych jest proste. Mają one nam pomóc w dalszych zabiegach takich jak rozsiewanie nawozów czy pryskanie. Przykład robienia ścieżek mamy opryskiwacz 15 a siewnik zbożowy 3m to siejemy 2 razy na wszystkie sekcje a za 3 przejazdem zamykamy w siewniku te sekcje co są za kołami ciągnika dalej następne 2(+2 na następny opryskiwacz) przejazdy siejemy na wszystkie sekcje a następną znowu zamykamy. I tak do końca pola.Podsumowanie: 2 przejazdy na cały siewnik, 1 z zamkniętymi i 2 znowu na cały daje nam 5 szerokości siewnika czyli 15m co daje nam szerokość opryskiwacza. Zamknięte sekcje wyznaczają nam tor jazdy z opryskiwaczem bo nie będzie na śladach rosło zboże. Założyłem że ten sam ciągnik sieje i wykonuje późniejsze zabiegi.Chodzi o to żeby zamykać sekcje na taki rozstaw kół jakie będzie miał ciągnik co jeździ z opryskiwaczem czy rozsiewaczem. Dzięki ścieżkom wykonujemy dokładne pryskanie pola bo wyeliminowane jest zakładanie się pola oprysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Dopiero w tym roku zaczalem wykonywac wszystkie prace polowe w tym pryskanie. I strasznie mnie denerwowalo to ze raczej ciezko jest idealnie rowno przyskac ze o sianiu nawozow nie wspomne. A ostatnio nawozy i ŚOR do najtanszych nie naleza. Szkoda mi pieniedzy i od tego roku wchodze z robieniem sciezek. Przynajmniej na wiekszych dzialkach.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Założenie ścieżek technologicznych jest proste. Mają one nam pomóc w dalszych zabiegach takich jak rozsiewanie nawozów czy pryskanie. Przykład robienia ścieżek mamy opryskiwacz 15 a siewnik zbożowy 3m to siejemy 2 razy na wszystkie sekcje a za 3 przejazdem zamykamy w siewniku te sekcje co są za kołami ciągnika dalej następne 2(+2 na następny opryskiwacz) przejazdy siejemy na wszystkie sekcje a następną znowu zamykamy. I tak do końca pola.Podsumowanie: 2 przejazdy na cały siewnik, 1 z zamkniętymi i 2 znowu na cały daje nam 5 szerokości siewnika czyli 15m co daje nam szerokość opryskiwacza. Zamknięte sekcje wyznaczają nam tor jazdy z opryskiwaczem bo nie będzie na śladach rosło zboże. Założyłem że ten sam ciągnik sieje i wykonuje późniejsze zabiegi.Chodzi o to żeby zamykać sekcje na taki rozstaw kół jakie będzie miał ciągnik co jeździ z opryskiwaczem czy rozsiewaczem. Dzięki ścieżkom wykonujemy dokładne pryskanie pola bo wyeliminowane jest zakładanie się pola oprysku.

heh tez mam 15m opryskiwacz, rozsiewacz tez 15m i poznaniaka 3m i do tego c-360 na miedzyrzedziach -idealnie sie wszystko zgrywa :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mierzylem siewnik i ma 6m :) pryskiwacz to Pilmet 612 (belka 12m) i rozsiewacz chyba Amazone ale ni ewiem jakiej szerokosci rozsiewu;( Da to sie jakos sprawdzic?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Mierzylem siewnik i ma 6m :) pryskiwacz to Pilmet 612 (belka 12m) i rozsiewacz chyba Amazone ale ni ewiem jakiej szerokosci rozsiewu;( Da to sie jakos sprawdzic?

ile dales za pilmeta?? ja za 615 zaplacilem 11,5tys :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

wsyp w rozsiewacz nawóz i podczas siewu zmierz jak szeroko sieje


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ile dales za pilmeta?? ja za 615 zaplacilem 11,5tys :)

 

 

Za pilemta to nie pamietam ile dalismy bo to bylo chyba ze 4 lata yemu albo wiecej. A co do sprawdzania szerokosci to nad tym wlasnie sposobem myslalem. Myslalem ze ktos zna inny.Ale chyba najprostszy najlepszy;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ELVIS781    1

Ja siałem od kilku lat 3 metrowym agregatem uprawowo-siewnym z siewnikiem NORDSTEN na hydropaku ze ścieżkami ale teraz wymieniłem agregat na nowy 3m z siewnikiem nabudowanym i nie wyobrażam sobie lepszej pracy bez ścieżek.Przydają się teżznaczniki przedwschodowe (np.rzepak) kiedy trzeba pryskać zaraz po siewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialas33
      Witam, Potrzebuje pomocy w ustawieniu ścieżek technologicznych w siewniku euro masz 2,7m, ścieżki pod opryskiwacz 12m. Dodam iż opisy że starszych modeli siewnikow nie pasują gdyż ścieżki załącza się elektroniczne sterownikiem
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Czy próba kręcona przy rzepaku w poznaniaku S043 podaje równą dawkę na ha? czy siewnik później wysiewa inną wartość?
      Bo siałem rzepak i miałem ustawioną skrzynie na dawkę 3,7 kg /ha a w polu wychodziło więcej
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.
    • Przez Majkelo
      Zapewne temat byl gdzies poruszany....
      Panowie jak rozwiazac problem sciezek technologicznych przy szer. opryskiwacza 18m i siewnika 3m.
       
    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj