Polecane posty

KRISS75    54

Kriss, możesz opisać szerzej to ?

 

mi się wydaje, że w 3 przejeździe nie mogą być zamykane te same redlice co w 2, bo jedna ścieżka (ta z 3 przejazdu) nie będzie trafiała na koło

 

Zgadza się jeśli zboczysz to Ci się ścieżki rozjadą lub zwężą.Ja tak zaczynałem swoją przygodę ze ścieżkami.

Sposób kolegów jest lepszy o tyle ze za jednym przejazdem masz równe ścieżki.Na ten sposób wtedy nie wpadłem :P

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Aha. No to tak. mam siewnik poznaniak 3 m z 2011 roku.

Zaczynam siać z lewej strony pola, z 27 redlic zamykam 13 te z prawej strony, później otwieram wszystkie. W 3 przejeździe muszę zamknąć redlice na dwa koła. Pryskam Ursusem 4512, szerokość ogumienia 40cm, rozstaw 150mm (chyba). I które mam zamykać redlice w siewniku ?

tutaj instrukcja obsługi poznaniaka:

http://www.cemarol.com.pl/biura/cemarol/parts_download/12/I-Poznaniak.pdf

 

Są jakieś 2 metody wyznaczania ścieżek- B i C czym się różnią to nie wiem...

 

Belka w opryskiwaczu 12m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Zmierz rozstaw kół ciągnika który będzie jeździł w ścieżkach np.od wewnątrz.Następnie podziel siewnik na pół i zamkniesz ten lejek plus jeden lub dwa następne w kierunku na zewnątrz w zależności od szerokości opon.

np:

szer wew.kół:160 cm

środek siewnika - 150cm

od środka na lewo - 80cm plus 2 lejek lub jeszcze 3

od środka na prawo - 80cm plus 2 lejek lub jeszcze 3

Nie wiem jak prościej Ci to wytłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

czyli jak rozstaw kół jest 150cm to w prawo i w lewo po 75 cm od środka siewnika i zamykam kolejno 2 albo 3 redlice w strone zewnątrz ta ? :)

dzięki za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Tak.Ilość zamkniętych redlic zależy od szerokości opon.Ja dla c360 zamykam po 2 lejki,minimalnie za mało ale da się przeżyć.

Jak powschodzi wjedź sobie w ścieżki i się przekonasz czy masz poprawnie założone ścieżki.W razie czego przy następnych siewach skorygujesz ale powinno być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liczner91    0

Mam Takie pytanko. Czy jest jakis latwy i tani sposob na zmiane przelaczania sciezek z linki na hydrauliczne w siewniku famarol gdyz ten mechanizm sie zacina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Panowie może podpowiecie jak zrobić ścieżki w siewniku który ma szerokość 2.25m a opryskiwacz będzie miał 12m. Tak główkuję i jakoś mi to nie wychodzi.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak siać połową siewnika jeśli jest one pneumatyczny ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asdafi    0

Czy opłaca się stosować ścieżki na małych polach tj srednio 1-2h.

Jestem ze Świętokrzyskiego a tutaj straszne rozdrobnienie jest:-/

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekFT675DT    11

Ja stosuje scieżki na małych polach bo jest to bardzo pomocne przy pryskaniu i nawożeniu.

Edytowano przez radekFT675DT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1326

Zależy ile razy wjeżdżasz w łan. Jak kilka razy to oczywiście że się opłaca. Już nie mówiąc o wygodzie, ale takie poprzejeżdżane zboże to wylęgarnia chorób grzybowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asdafi    0

Mam agregat uprawowo-siewny aktywny z siewnikiem amazone 2.5.siewnik nawozu i opryskiwacz będe zmieniał. Jakie szer robocze tych maszyn najlepiej abym mógł w miarę prosto robić sobie ścieżki?

 

 

 

 

edit

juz sobie doczytalem we wczesniejszych:

Bez poszerzania opryskiwacza się obejdzie. 5x2,5m daje 12,5m ale przecież wystarczy że siewnik będzie zachodził na każdym przejeździe 10 cm i już mamy 2,4 x 5 czyli 12m. Ja tak sieje już 3 rok i żadnych problemów nie ma.

Edytowano przez asdafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2099
Napisano (edytowany)

Witam

 

Jak zrobić ścieżki technologiczne w siewniku Amazone D7 2,5m lejek co 13,1 cm na opryskiwacz 12m bez ingerencji ani w siewnik ani w opryskiwacz (typu tu skróć, tam poszerz) ;)

 

EDIT: Już przeczytałem, pasuje mi ta opcja 12,5m stąd pytanie: Czy są jakieś dysze, które by poszerzały szerokość roboczą opryskiwacza?

Edytowano przez misio3p

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Tak , przerobienie opryskiwacza na 13 m i w skrajne założenie mniejszych dysz, kilka lat tak pryskałem (dysze dobrać z tabeli).

  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor135    0

Tak , przerobienie opryskiwacza na 13 m i w skrajne założenie mniejszych dysz, kilka lat tak pryskałem (dysze dobrać z tabeli).

 

witam jak zalozyc sciezki siewnik amazone d8 specjal bebenek 012345 znaczniki hydrauliczne opryskiwacz12 m pozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    71

mam problem ze ścieżkami amazone d7 2,5 ,nie ma tak że robią ścieżki kiedy chcą ,ale np coś sie zawiesza jak zrobi ścieżke 0 i dam na 1 to teraz widze że jeden ślad robił ścieżke i to czasem przez 2-3 przejazdy.

Co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie robi się ścieżek w poprzek pola ale jak masz takie kwadratowe kawałki to pewnie że można, ten rytm co narysowałeś jest dobry, zaczynasz połową siewnika a potem co czwarty przejazd robisz ścieżki, czyli rytm 2301230 (zero to sciezka). Ja właśnie dlatego zakupiłem opryskiwacz 15m aby nie było problemów z tym zaczynaniem połową siewnika.

witam i sorki za odkop ale i ja mam zamiar zrobić sciezki u siebie i nie moge tego pojąć czy mam powtarzać cykl 2301230 2301230 itd czy 2301230 1230 1230 itd jak mozecie to wytłumaczcie mi to dokładniej bo w zyciu nie miałem z tym doczynienia a co do siewnika i reszty sprzętu to poznaniak 3m rozsiewacz12m i opryskiwacz 12m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

dokładnie tak jak napisałeś za drugim razem kolego tylko pod 12m zaczynasz połową siewnika czyli ta 2 od której zaczynasz jest przesiana połową a potem już normalnie całym 3012301230 itd. zero to scieżka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Jedno mnie zastanawia nie mam takiego siewnika więc mnie głowa nie boli chociaż bym chciał ale jak zaczynacie tą połową w przypadku 3m / 12 oprysk tzn chodzi mi o to skąd będziesz wiedział gdzie połowa jeśli będziesz to robić np zestawem uprawowo siewnym czyli agregat plus siewnik. jedziemy na oko ? to torszkę jak z tym chłopem czy można jakoś zaznaczyć to w siewniku. tak by wiedzieć jak jechać lub dajcie jakieś foty lub filmik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Mozesz zaczac inaczej, tzn najpierw siejesz cala szerokoscia siewnika a potem jedziesz tak zeby posiac po dwoch przejazdach lacznie 4,5m. Posiej raz, wyjdz z ciagnika i zobacz jak masz jechac zeby siała tylko polowa. Kolo siewnika powinno jechac w polowie poprzedniego przejazdu, wybierasz sobie jakis punkt, np jak daleko w posianym masz przednie koło ciagnika i wio do przodu


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Ja zawsze pierwszym przejazdem sieje pół siewnika a następnym cały wtedy nie jadę siewnikiem po juz sianym polu. Jadąc drugim przejazdem mam po środku ciagnika slad po zewnętrznym kole siewnika z pierwszego przejazdu . Patrzysz sie do przodu i ogień ;)

Edytowano przez OKEY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialas33
      Witam, Potrzebuje pomocy w ustawieniu ścieżek technologicznych w siewniku euro masz 2,7m, ścieżki pod opryskiwacz 12m. Dodam iż opisy że starszych modeli siewnikow nie pasują gdyż ścieżki załącza się elektroniczne sterownikiem
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Czy próba kręcona przy rzepaku w poznaniaku S043 podaje równą dawkę na ha? czy siewnik później wysiewa inną wartość?
      Bo siałem rzepak i miałem ustawioną skrzynie na dawkę 3,7 kg /ha a w polu wychodziło więcej
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.
    • Przez Majkelo
      Zapewne temat byl gdzies poruszany....
      Panowie jak rozwiazac problem sciezek technologicznych przy szer. opryskiwacza 18m i siewnika 3m.
       
    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj