Polecane posty

BusteR    16

Znaczniki sobie ustawiasz, tak żeby szerokość robocza siewnika wynosiła 2,4 m. Wtedy 5 przejazdów po 2,4 m daje 12 m, a na 3 przejeździe robisz ścieżkę.


Uczmy się na błędach i ich nie powtarzajmy. Sprzedam Simsona S51 stan dobry brak dokumentów kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

Panowie przyłącze się do niekończącej się dyskusji na temat ścieżek:) zamarzyły mi się ścieżki, mam poznaniak rozstawionego na 2,6 , opryskiwacz 12 ale wyciągnę go na 13 m żeby pasowało ale pytanie czy robiąc ścieżki trzeba siać raz przy razie czy można latać dookoła? Tak myślę że jak siejąc dookoła to wtedy przy jednym zamknięciu redlic zrobię dwie ścieżki bo po obu stronach pola tylko jaki efekt siania dookoła wychodzi potem na środku pola... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

jak byś nie siał to i tak gdzieś wyjdzie nakład i sekcje wyłączyć trzeba  ,to bez znaczenia ,ja jade raz przy razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Mam takie może głupie trochę pytanie, czy mając nowy siewnik ale zakupiony bez sterowania ścieżkami można w nim zamykać poszczególne aparaty ręcznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewno tak . W konnym się da , to i w nowym dać się powinno . :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RS_Systems    0

kellyq Zazwyczaj można zamykać poszczególne aparaty ręcznie. Jedyną wadą tej metody jest to że trzeba pamiętać o zamykaniu i otwieraniu tych aparatów wysiewających.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianDF    0

Witam. Czy jest ktoś w stanie pomóc wyjaśnić, wytłumaczyć ścieżki technologiczne przy siewniku 2,5m a opryskiwaczu 12m, chodzi oczywiscie o przejazdy. Nie jestem pewien czy to dobrze rozumuje. Mógłby ktoś objaśnić to na swój sposób? Z góry dziękuję za pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Czyli wyjmij jedną redlice i tyle i siej z tej strony na małą zakładkę lub nawet może wyjść tak że jak będziesz sial normalnie na 2.5m to opryskiwacz i tak ci zajmnie przez nakładki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Nic nie trzeba zwężać ani mierzyć 

Zamykasz ścieżkę w 3 przejeździe od miedzy potem w co 5 ,wychodzi co 12.5m ścieżka. Podczas pryskania spokojnie doleci 

Robię tak od 12 sezonów 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też tak robię, a dla pewności czy doleci dysze zewnętrzne mam założone kątowe że pryska szerzej  niż 12 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Równiez robię jak koledzy, 3 przejazd od miedzy i później co 5, proponuje Ci zamykać 3 rurkę od zewnątrz po lewej i prawej stronie bo jak zrobisz nakładkę  to ścieżka Ci nie zginie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Nalac  parę litrów w opryskiwacz, rozłożyć lance nad cementem czy tam piaskiem, czy innym podłożem gdzie będzie dobrze widać, podnieść na wysokość robocza i odpalić. Będzie wiadomo jak szeroko daje nam oprysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ewentualnie dorobić 0,5m lancy z końcówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Po co dorabiać 0,5m lancy? Nic nie trzeba zwężać ani poszerzać, belka 12m zajmie całe 5 przejazdów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136
1 godzinę temu, asharot napisał:

Najlepiej przerób opryskiwacz na 10m a jak masz do zasiania 5ha w trzech kawalkach to daj sobie spokój że scieźkami

 

I wyjdzie dziadostwo bo ścieżkę będzie musiał robić w 2 przejazdach po jednym sladzie... 

U siebie mam 15m opryskiwacz i ścieżki niby dobrze ale opryskiwacz zawsze pryska sąsiadowi i trzeba jechać nie po ścieżce.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Jak też od miedzy 3 przejazd ścieżka, potem co 5 siewnik ścieżka i wszystko gra na 12 metrów i opryski i tym bardziej siew nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

U mnie też wszystko gra najpierw 3 ci przejazd potem co 5 tyle lat wszystko się zagrywa co tu kombinować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
1 godzinę temu, Patryk1222 napisał:

 

I wyjdzie dziadostwo bo ścieżkę będzie musiał robić w 2 przejazdach po jednym sladzie... 

U siebie mam 15m opryskiwacz i ścieżki niby dobrze ale opryskiwacz zawsze pryska sąsiadowi i trzeba jechać nie po ścieżce.... 

Jakie dziadostwo? Pierwszy przejazd połową siewnika a dalej normalnie.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialas33
      Witam, Potrzebuje pomocy w ustawieniu ścieżek technologicznych w siewniku euro masz 2,7m, ścieżki pod opryskiwacz 12m. Dodam iż opisy że starszych modeli siewnikow nie pasują gdyż ścieżki załącza się elektroniczne sterownikiem
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Czy próba kręcona przy rzepaku w poznaniaku S043 podaje równą dawkę na ha? czy siewnik później wysiewa inną wartość?
      Bo siałem rzepak i miałem ustawioną skrzynie na dawkę 3,7 kg /ha a w polu wychodziło więcej
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.
    • Przez Majkelo
      Zapewne temat byl gdzies poruszany....
      Panowie jak rozwiazac problem sciezek technologicznych przy szer. opryskiwacza 18m i siewnika 3m.
       
    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj