Polecane posty

brawo    1

Faktycznie nie zaciekawie to wychodzi, najlepiej gdyby opryskiwacz i rozsiewacz były na 15 m., wtedy to elegancko pasuje B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

ścieżki na 12m wychodzą spoko, jedyny mankament to że pierwszy przejazd od miedzy siejesz połową siewnika,a później już siejesz normalnie,(1-połowa siewnika,2-cały, 3-ścieżki,4-5-6-cały, 7-ścieżki, 8-9-10-cały, 11-ścieżka, itd.) przecież to nie wielki problem zatkać 12 zastawek lub jak w amazone d8 wyjąć śrubkę M6 w połowie wałka wysiewającego

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

Darpol dzięki za odpowiedź. Mi byłoby potrzebne tylko te elektrozawory a włączałbym je je sam jakoś bo nie mam 100ha do obsiania tylko 30 może 40 jak dobrze pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Raczej będziesz musiał zainwestować i w sterownik bo samymi zaworami będzie trudno sterować.Spróbuj znależć tańszy zestaw albo sterownik zrobić własnym sposobem (kilka diód i przełączników).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Panowie mam taki mały problem, wymieniłem dzisiaj będenek od ścieżek na 21m wszystko niby okej przerzuca, ale gdy dochodzi do 0 to bardzo ciężko przełączyć i nie chce zeskoczyć na dół to ustrojstwo które przerzuca a przy następnym przełączeniu przeskakuje już na 2 :/ co mogłem żle zrobić lub dlaczego tak się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedi2    0

witam mam agregat uprawowy 2.5m siewnik hassia dkl ze sciezkami elektrycznymi chciałbym wykonac sciezki pod opryskiwacz 18m jaka metode polecacie

Edytowano przez tedi2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

18/2,5=7,2 tzn. z tych parametrów to coś będzie ciężko wykombinować. Jakby siewnik poszerzyć do 2,57 mb to w 4 przejeździe od miedzy ścieżki i 6 przerwy i w 7 znowu ścieżki.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

witam wszystkich agrofotowiczów. czytam ten interesujacy temat i tak nie moge za bardzo sie połapać. czy dałoby rade zrobić sciezki technologiczne w starszym poznaniaku 2,7m szrokości przy opryskiwaczu 12m i planuje zakup rozsiewacza nawazów pod ta szerokość aby ssiał na szerokość 12m. z góry dzieki za odpowiedzi i cenne wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekkk    8

Czytam i nie bardzo rozumie,rozrysowałem i dalej nie pasuje, widocznie już stary jestem i tępy.Mam siewnik 2,5 m i większość pisze ze idealnym dla niego opryskiwaczym jest 15 m,a stoje teraz przed kupnem opryskiwacza i nie wiem jaka szerokość wziąć zeby pasował pad siewnik i można było robić śćieżki zamykaac lejki za kołami ciągnika.Może ktoś ma taki zestaw i napisze w których przejazdach zamyka u siebie.Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Zaczynasz połową siewnika tzn. 2,5 siewnika bez ścieżek kolejny z ścieżkami , 5 siewników bez i kolejny z ścieżkami tj:

 

((1/2)0)00X00000X00000X000 itd.

 

gdzie 0 - siewnik bez ścieżek a X z ścieżkami

  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asso2    0

Ja mam taki siewnik i opryskiwacz 12m. Ścieżki robię w 3 przejeździe za kołami mtz. Co prawda z siewnika wychodzi 12,5, ale nigdy nie miałem chwastów i moim zdaniem lance sięgają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Czytam i nie bardzo rozumie,rozrysowałem i dalej nie pasuje, widocznie już stary jestem i tępy.Mam siewnik 2,5 m i większość pisze ze idealnym dla niego opryskiwaczym jest 15 m,a stoje teraz przed kupnem opryskiwacza i nie wiem jaka szerokość wziąć zeby pasował pad siewnik i można było robić śćieżki zamykaac lejki za kołami ciągnika.Może ktoś ma taki zestaw i napisze w których przejazdach zamyka u siebie.Pozdrawiam wszystkich.

I tak nigdy równo nie przejedziesz żeby wyszło 2,5 m na każdym przejeździe chyba, że z gps. Wystarczy, że na każdym przejeździe zajedziesz 10cm i wtedy masz szerokość 2,4 x 5=12m. Co pięć przejazdów zakładasz ścieżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asso2    0

Właśnie tak robię jak w kabarecie, przy każdym przejeździe troszkę ścieśniam. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt309c    41

Jeśli opryskiwacz zmniejszę do 11m, a poznaniaka poszerzę do 2,75 to 4 przejazdy siewnikiem będzie 11m tak? ok to W jakim przejeździe należy zamknąć lejki ? w trzecim? za kołami ciągnika tak? czy może należy zamknąć w 2 przejeździe za lewym kołem (zaczynając od lewej strony pola) i jechać tak samo do "góry" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Lepiej Poznaniaka zostaw w spokoju a poszerz sobie opryskiwacz na 13,5m. Wtedy masz 5 przejazdów siewnikiem na jeden przejazd opryskiwacza. Zaczynasz pole robiąc 2 przejazdy bez ścieżek i 3 przejazd ze ścieżkami. Następnie wychodzą ścieżki co 5 przejazd. Ja tak robię ale siewnikiem 3m pod opryskiwacz 15m.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt309c    41

Ten pomysł co podałeś też dobry;) a ten co ja podałem to też może być czy za dużo kombinowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Pytanie jeszcze czym rozsiewasz nawozy czy da radę rzucić, opryskiwacz na 13,5 to problem ale robi się 14 i krańcowe dysze zakłada się mniejsze.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

To proponuję dostosować opryskiwacz , ja z swojego czasu z opryskiwacza 12 m zrobiliśmy 14 m zaś w końcowych latach był już 16 m.

 

Nie wiem jakiej szerokości masz pola, bo ja na jednym kawałku czy wjadę sprzętem 12 m czy 18 m to i tak 2 przejazdy są.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Witam

Planuję zrobić ścieżki do mojego Poznaniaka 2,7m na opryskiwacz 10m i rozsiewacz nawozów również 10m.

Którą rajkę i w którym przjeździe muszę zamknąć ? Najlepiej jak by ktoś to wyraził rysunkiem.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialas33
      Witam, Potrzebuje pomocy w ustawieniu ścieżek technologicznych w siewniku euro masz 2,7m, ścieżki pod opryskiwacz 12m. Dodam iż opisy że starszych modeli siewnikow nie pasują gdyż ścieżki załącza się elektroniczne sterownikiem
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Czy próba kręcona przy rzepaku w poznaniaku S043 podaje równą dawkę na ha? czy siewnik później wysiewa inną wartość?
      Bo siałem rzepak i miałem ustawioną skrzynie na dawkę 3,7 kg /ha a w polu wychodziło więcej
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.
    • Przez Majkelo
      Zapewne temat byl gdzies poruszany....
      Panowie jak rozwiazac problem sciezek technologicznych przy szer. opryskiwacza 18m i siewnika 3m.
       
    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj