fliegl

Jakie są dobre wiertła do metalu ?

Polecane posty

fliegl    22

Chciałem zakupić komplet 1-10mm dobrych wierteł do metalu w cenie do 100zł.

Jakie wiertła polecacie i jakiej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

do jakiego metalu?

jak do stali, to w tej cenie kupisz może 3 dobre wiertła 6,8,10. Porządne wiertło 1mm kosztuje ok 120 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Porządne wiertła do profesjonalnych obrabiarek tyle kosztują, ale do zwykłych ręcznych nie ma sensu bo i tak się złamie uszczerbie itp... ja kupuje zawsze na sztuki ostatnio za 14mm zapłaciłem coś ok 20zł , a te mniejsze kupuje w paczkach hurtowo po 10-20 szt bo dużo mi tego idzie... ok 1zł za szt


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34
Napisano (edytowany)

Ja ostatnio miałem komplet chyba 4-10 mm za 6 zł i wiertłem 5 mm wywierciłem bez problemu chyba z 200 otworów w profilach 2 mm, więc nie ma reguły jakie są dobre. Jeżeli dużo wiercisz to polecam wiertarkę stołową. Są niższe obroty i trudniej złamać wiertło.

Nie polecam wierteł YATO czy jakoś tak (niby tytanowe), może i są twarde ale cholernie kruche, chwila nieuwagi i wiertło złamane.

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

wiertła kupuje na sztuki takie z najtańszych a naj wazniejsze to umiejętne naostrzenie wiertła ;) ja wiertła ostrzę już wkręcone w wiertarkę na kontówce jedno wiertło wystarcza na bardzo długo chyba że nie jakoś niefartownie ułamie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Ja również kupuje najtańsze wiertła -na sztuki i sam ostrze.Najwięcej pracuje na wiertarce stołowej więc mniejsze prawdopodobieństwo złamania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Ja używam wierteł IRWIN i nie mam powodów do narzekania, za 10mm płaciłem chyba 12zł.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam140292    11

Tak jak kolega mówi najlepsze są Kobaltowe

 

no i jeszcze dobre naostrzenie ich bo mogą być najlepsze lecz jak ktoś nie umie naostrzyć to na nic się nie zdadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

A co sądzicie o wiertłach tytanowych? Ostatnio zakupiłem takie z IRWINa 4mm za 8zł i 3mm za 7zł. Jeszcze nie miałem okazji przetestować, bo wiertarkę oddałem na gwarancję. A Wy jakie macie doświadczenie z takimi wiertłami?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

ja mam kobaltowe i tytanowe, są bardzo dobre ale kruche, najlepiej do wiertarki stołowej lub tokarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja używałem ostatnio kobaltowe, biją na głowę tytanowe. Mniej kruche i na prawdę ciężko je stępić.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

To muszę poszukać Kobaltowych jak tak, po pracy podziele się doświadczeniami.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczur    2

Mi sie udalo stepic kobaltowa 8, chyba drzwi w CC wymienialem ale juz nie pamietam, na samych brzegach sie zaokraglilo a naostrzyc nie potrafie..

Miesiac od ost odpowiedzi ale moze mi ktos powie jak to naostrzyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

A co myślicie o wiertłach koronowych? Bo myślę nad zakupem takiego 26mm i 50mm? Czy zwykła wiertarka 710W poradzi sobie z nimi i jak jest z ich trwałością?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Wierciłem takimi makity i bardzo ładnie idzie. Fakt głownie na stołowej ale ręczna też kilka wierciłem w tym 54 mm. Wiertarkę mam 1100W po wywierceniu 4 otworów 54mm w blasze 6 mm nawet ciepła nie była. Tylko ręczna wiertarką najpierw zwykłym wiertłem o takiej samej średnicy jak prowadzące przewierć, bo jeżeli wpadnie ci wiertło z korona to zęby się posypią.

A w temacie to polecam wiertła FANAR i IRWIN


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Wiertła koronkowe jak najbardziej polecam przy większych średnicach. A do normalnego użytku poszukaj wiertła o oznaczeniu HSS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

zapomniałem dopisać że koniecznie przy koronie trzeba oleju używać, na sucho zaraz spalisz. Co do tego że tylko większe średnice nie do końca się zgodzę, łatwiej i szybciej ręczną wiertarką będzie nawet otwór 16mm wywiercić koroną niż wiertłami. Na stołowej to fakt.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

mam dokładnie taki zestaw plus kilka pojedynczych, są naprawdę wytrzymałe i świetnie się wierci. Tylko jedna zniszczyłem wiercąc ręczną wiertarką po przewierceniu pilotem wpadła korona i połowę zęby poleciało. Co ciekawe dalej wierci taka szczerbata nawet za dużo nie rozbija otworów


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

HSS to oznaczenie stali szybkotnącej użytej do produkcji wiertła.

Wywiercisz takim w stali, tworzywie sztucznym, drewnie.metalach nieżelaznych.

Do betonu wiertła widiowe. Z kolei w stali nierdzewnej polecam wiertła kobaltowe bądź tytanowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IREKG    1

Kolego ukasz, jaki olej masz na myśli zwykły np. silnikowy czy jest jakiś specjalny do smarowania wierteł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Jest to olej do sporządzania emulsji z wodą np emulgol albo temu podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

to co mówisz to tak zwane chłodziwo lub emulsja stosowane w tokarkach frezarkach itp. Są dobre ale wymagają ciągłego podawania wiec w tym wypadku kłopotliwe. Ja używałem zwykłego oleju jaki był pod ręka- głównie silnikowy który został z wymian. Co jakiś czas olejarka, czy małym pędzelkiem troszkę kapnąć i ok. Najlepszy jest specjalny olej do wiercenia i gwintowania nie wiem jak się nazywa ale ma kolor niebieski niestety jest bardzo drogi więc stosuje go tylko w specjalnych przypadkach ( utwardzana stal czy inox)


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97
Napisano (edytowany)

Jak gwintujesz w aluminium to się niebieskiego używa tego z trupioczaszka denaturatu

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj