Zaloguj się, aby obserwować  
tomaszbrzoza

Problem z ładowaczem Skrzat

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam serdecznie szanownych forumowiczów.

Jest to mój pierwszy post wiec proszę o wyrozumiałość ^^.

 

Ostatnio kupiłem ładowacz Skrzat postanowiłem go wykorzystać do wykopania kilku rowów na głębokość 1 m oczywiście łyżka przedsiębiorczą o szerokości 40 cm.

No i mam problem nie daje rady kopać to znaczy jednorazowe max kopniecie to 5 cm głębokości i to z dużym trudem ziemna nie twarda normalna żadnych korzeni . a no nie daje rady mam go założonego do c 360 i na 1400 obr. ustawionego. Chodzi szybko a nie ma siły. Proszę o opnie może ten typ tak ma wiadomo to nie koparka.

Morze trzeba ustawić zawór bezpieczeństwo albo coś posiadam w nim dwa osobne rozdzielacze 3 i 1 sekcyjny i w każdym jest zawór z tyłu.

 

Pozdrawiam i proszę o pilna pomoc.

post-36380-0-13352900-1304241158_thumb.jpg

Edytowano przez tomaszbrzoza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrmtz82    0

Mam taki rozdzielacz przy c-330 i czasami się zawór zacina z tyłu jak jest zrobione zdjecie.kiedyś kupiłem nową pompe wzmacnianą podniesłem na samą góre tura zawór sie zacioł i pompe rozsadziło na pół w sklepie tego nie uznali takze trzeba było kupić drugi raz nową pompe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Pompa wiadoma nie jest nowa ale chodzi dobrze to znaczy wystarcza 1400 obrotów na c360 i skrzat chodzi szybko.

Olej tak samo nie nowy [ładnie wygląda] jest go dużo.

Jest problem z jego mocą wygląda to tak zaczynam kopać pompa przydusza traktor łyżka wchodzi parę centów i staje odciążam[unoszę] ją na ramieniu i się wtedy kopnie te 5 cm dosłownie.

W internecie jest film jak kopie taki skrzat oto link[to jest przykładowy film nie mój] ale mój skrzat wygląda identycznie:

Chciałbym aby mój tak kopał ale...

Wydaje mi się ale to tylko przypuszczenia w cyklopie podkręcało się zawór za pompą aby był mocniejszy a tu da się coś podkręcić.

Dołączam zdjęcie podglądowe tego zaworu,czy jego można podkręcać i jakie są możliwe efekty uboczne dokręcenia.

Rozdzielacz typ RBS 1015.

post-36380-0-96863200-1304254863_thumb.jpg

Edytowano przez tomaszbrzoza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

z efektów ubocznych to najczęściej pekanie węży, spróbuj nieznacznie dokręcić na zaworze, ale z głową, jak nie będzie poprawy to może już pompa wymaga wymiany, wtedy wróć do poprzednich ustawień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi jutro podkręcę na zaworze ale muszę najpierw go z 2 godziny pomoczyć w wd bo jest strasznie zardzewiały na śrubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie niestety nie da się uruchomić tego zaworu zardzewiał na .....

 

Prosze o podpowiedz jak zmierzyć ciśnienie w układzie jakim manometrem i gdzie go kupić.

 

A gdzie mozna kupic taki zawór i morze wiecie ile kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Witam problem rozwiązany po wymianie zaworów w rozdzielaczach.

Dziękuje za podpowiedzi.

Proszę o zamknięcie tematu.

Edytowano przez tomaszbrzoza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez piotreksz231
      Witam mam takie pytanie, otóż wymieniam uszczelniacze w obu siłownikach obrotu w cyklopie t 214 i zastanawia mnie czy po złożeniu siłowników i zamontowaniu na miejsce trzeba je jakoś odpowietrzać, chodzi mi głównie o to połączenie z tyłu które łączy oba siłowniki stalową rurką jeden z drugim, bo tak na mój rozum to nie ma tam się skąd wziąć olej bo nie ma połączenia z rozdzielaczami.
       
      Dziękuje z góry za odpowiedź.
    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj