Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z ładowaczem Skrzat

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomaszbrzoza

tomaszbrzoza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 01 maj 2011 - 09:42

Problem z ładowaczem Skrzat Witam serdecznie szanownych forumowiczów.
Jest to mój pierwszy post wiec proszę o wyrozumiałość ^^.

Ostatnio kupiłem ładowacz Skrzat postanowiłem go wykorzystać do wykopania kilku rowów na głębokość 1 m oczywiście łyżka przedsiębiorczą o szerokości 40 cm.
No i mam problem nie daje rady kopać to znaczy jednorazowe max kopniecie to 5 cm głębokości i to z dużym trudem ziemna nie twarda normalna żadnych korzeni . a no nie daje rady mam go założonego do c 360 i na 1400 obr. ustawionego. Chodzi szybko a nie ma siły. Proszę o opnie może ten typ tak ma wiadomo to nie koparka.
Morze trzeba ustawić zawór bezpieczeństwo albo coś posiadam w nim dwa osobne rozdzielacze 3 i 1 sekcyjny i w każdym jest zawór z tyłu.

Pozdrawiam i proszę o pilna pomoc.

Załączone miniaturki

• 1.jpg

Edytowany przez tomaszbrzoza, 01 maj 2011 - 10:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z ładowaczem Skrzat Dzisiaj, 23:51
  •  

#2 Share mrmtz82

mrmtz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 01 maj 2011 - 10:53

Problem z ładowaczem Skrzat Mam taki rozdzielacz przy c-330 i czasami się zawór zacina z tyłu jak jest zrobione zdjecie.kiedyś kupiłem nową pompe wzmacnianą podniesłem na samą góre tura zawór sie zacioł i pompe rozsadziło na pół w sklepie tego nie uznali takze trzeba było kupić drugi raz nową pompe

#3 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 01 maj 2011 - 11:34

Problem z ładowaczem Skrzat w jakim stanie pompa i olej?

#4 Share tomaszbrzoza

tomaszbrzoza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 01 maj 2011 - 13:43

Problem z ładowaczem Skrzat Pompa wiadoma nie jest nowa ale chodzi dobrze to znaczy wystarcza 1400 obrotów na c360 i skrzat chodzi szybko.
Olej tak samo nie nowy [ładnie wygląda] jest go dużo.
Jest problem z jego mocą wygląda to tak zaczynam kopać pompa przydusza traktor łyżka wchodzi parę centów i staje odciążam[unoszę] ją na ramieniu i się wtedy kopnie te 5 cm dosłownie.
W internecie jest film jak kopie taki skrzat oto link[to jest przykładowy film nie mój] ale mój skrzat wygląda identycznie:

Chciałbym aby mój tak kopał ale...
Wydaje mi się ale to tylko przypuszczenia w cyklopie podkręcało się zawór za pompą aby był mocniejszy a tu da się coś podkręcić.
Dołączam zdjęcie podglądowe tego zaworu,czy jego można podkręcać i jakie są możliwe efekty uboczne dokręcenia.
Rozdzielacz typ RBS 1015.

Załączone miniaturki

• 2.jpg

Edytowany przez tomaszbrzoza, 01 maj 2011 - 15:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 01 maj 2011 - 21:26

Problem z ładowaczem Skrzat z efektów ubocznych to najczęściej pekanie węży, spróbuj nieznacznie dokręcić na zaworze, ale z głową, jak nie będzie poprawy to może już pompa wymaga wymiany, wtedy wróć do poprzednich ustawień

#6 Share tomaszbrzoza

tomaszbrzoza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 01 maj 2011 - 22:06

Problem z ładowaczem Skrzat Dzięki wszystkim za odpowiedzi jutro podkręcę na zaworze ale muszę najpierw go z 2 godziny pomoczyć w wd bo jest strasznie zardzewiały na śrubie

#7 Share tomaszbrzoza

tomaszbrzoza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 02 maj 2011 - 17:56

Problem z ładowaczem Skrzat Witam ponownie niestety nie da się uruchomić tego zaworu zardzewiał na .....

Prosze o podpowiedz jak zmierzyć ciśnienie w układzie jakim manometrem i gdzie go kupić.

A gdzie mozna kupic taki zawór i morze wiecie ile kosztuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share tomaszbrzoza

tomaszbrzoza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 05 maj 2011 - 10:20

Problem z ładowaczem Skrzat Witam problem rozwiązany po wymianie zaworów w rozdzielaczach.
Dziękuje za podpowiedzi.
Proszę o zamknięcie tematu.

Edytowany przez tomaszbrzoza, 05 maj 2011 - 10:20.