Skocz do zawartości

Zdjęcie

kverneland ciekawostka

34 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Egzo

Egzo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 13:52

kverneland ciekawostka Witam wszystkich ostatnio spotkałem sie z opinniami ze kverneland to najnajlepszy pług. Moim zdaniem tak nie jest ale najciekawsze jest to iz jego cena jest porównywalna do lemkena a nawet wyższa a czy wiecie gdzie on jest składany? W POLSCE jesli kto niedawno kupił ten pług nie obczai to na tabliczce MADE IN POLAND a cena ? Pług może dobry lecz jeśli mamy bardzo cięzkie gleby to musimy dołozec jedno dodatkowe "pióro" do resora a słyszałem ze i tak po pewnym czasie resory sie wyrobia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kverneland ciekawostka Dzisiaj, 02:05
  •  

#2 Share Kruszek

Kruszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 13:58

kverneland ciekawostka To co POLSKIE nie znaczy,że jest złe... nawet w przypadku marki Kverneland.

#3 Share maks95

maks95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Fotografia

Napisany 30 kwiecień 2011 - 14:06

kverneland ciekawostka Używam pługa Kverneland już dwa sezony i nie narzekam spisuje się świetnie i raczej nie zamienił bym go na żaden inny ;)
Trwa ładowanie listy sprzętu |||||||||||| 82% |||||||

#4 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 30 kwiecień 2011 - 14:15

kverneland ciekawostka Egzo ale kvera nie masz a AF jak długie i szerokie UŻYTKOWNICY tego pługa zazwyczaj chwalą... Więc coś w nim jest.

#5 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 kwiecień 2011 - 14:44

kverneland ciekawostka Ja wolę żeby był zrobiony w Polsce niż w Chinach. Też słyszałem dużo dobrego o tych pługach.

#6 Share piotttrek

piotttrek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 15:07

kverneland ciekawostka Czyli co? Wszystkie nowe Kvery są składane w Polsce, czy tylko jakieś wybrane modele?

#7 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 18:08

kverneland ciekawostka powiem ci tak. osobiście wybierałem pług 4x40 zagonowy do mojego belarusa. chciałem kupić akpilu lub agromaszu ale gdy te pługi zobaczyłem to się przestraszyłem. rama cieniutka, słupice delikatne robione chyba z 4mm ceownika bodajże, ale w końcu kupiłem od prywaciarza który robi sam pługi ma formę i wszystko ładnie pięknie ale on robi te pługi z 1 cm blachy więc są o wiele wiele solidniejsze. Miał także wiele pługów polskich i zachodnich. to co do polskich miał kilka sztuk które przywieźli ludzie bo się coś pwyginało, to wziął ten facet pokazał mi co jest wewnątrz tych pługów. sam się przestraszyłem gdy zobaczyłem z jakiej grubości materiału są robione i jakie to delikatne więc nie dziwię się że się powyginały. Zachodnie pługi są robione z cieńszej stali ale z lepszej jakości materiału, ale ten facet też miał dużo pługów takich np kverland lemken które przywoziłli mu żeby blachy zmienił na polskie bo zachodnie dorgie

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#8 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 18:12

kverneland ciekawostka Heh... nie lubię ludzi którzy myślą ze jak coś jest zagraniczne to od razu jest niezawodne a polskie to gó**o! Kolego bylem ostatnio u dilera kverneland-a i pług do mojego ciągnika około 40 tyś zł netto. Znajdziesz mi NOWEGO LEMKENA za takie pieniądze ?? jeżeli tak to daj namiary na dilera.

#9 Share kony111

kony111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 18:22

kverneland ciekawostka Ciekawe jest to co piszesz, musze sie dowiedziec szczegolow :D ale jezeli masz racje to trzeba sie cieszyc ze KV inwestuje w Polsce !!! Jak dla mnie to obojetne gdzie KV składa maszyny, przeciez materiały sa te same !!??(pomijajac Chiny itp) :P

#10 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 18:42

kverneland ciekawostka cena wyzsza od Lemkena, hehe dobre sobie. zobacz sobie cene Kvenrelanda np. EM 100 4-skib, a zobaczysz, ze nie jest to drogi plug. ja mam Kvernelanda juz 5 rok i jakos nie narzekam. raczej jak bede kupowal nastepny plug to bede bral rowniez z Kvernelanda.

Edytowany przez Henius91, 30 kwiecień 2011 - 21:29.

"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share piotttrek

piotttrek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 18:58

kverneland ciekawostka Sprawdziłem tabliczkę na swoim EM'ie. Made in Norway. Pług z 2005roku.

#12 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 19:19

kverneland ciekawostka Koleba coś bajki opowiada.Pracuję w firmie zajmującej się sprzedażą maszyn Kverneland i niczego takiego na tabliczce nie widziałem.Teraz Jest promocja cenowa na maszyny Kverneland i pług w wersji 150 B i 150 S jest w tej promocji i cena jego jest bardzo atrakcyjna a dodatkowo rama jest 150x150.

#13 Share bodzioszajs

bodzioszajs

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Sport,muzyka,fotografia oraz motoryzacja
    KPK Kumurun Team

Napisany 30 kwiecień 2011 - 19:30

kverneland ciekawostka Na moim kverneland'zie również pisze Made in Norway.

#14 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 30 kwiecień 2011 - 19:38

kverneland ciekawostka ja też jutro sprawdzę na moim AB100 z 2007 bodajże

#15 Share Dominiczek12

Dominiczek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, elektronika

Napisany 30 kwiecień 2011 - 19:45

kverneland ciekawostka Mojemu znajomemu w tamtym roku rama pękła w pługu kverneland i teraz kupe kasy musi wydac na ten pług :blink:

#16 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 19:47

kverneland ciekawostka Kverneland nie ma fabryki w Polsce , no chyba że się wstydzą fabryki w Polsce, a nie wstydzą w Rosji :D

#17 Share siwy89

siwy89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 20:45

kverneland ciekawostka prawda jest taka ze kazda maszyna ma swoje zalety i wady. i niemozna jej wielce wychwalac ani z blotem mieszac kver jest konkretna maszyna ktora dosc lekko i labdnie orz. elementy robocze sa zadawalajace w znacznym stopniu ale tez ma wady bo u nas ciagle obrywa sruby od pacomatu i przy predkosci orki ok 10km/h udezajac w przeszkode wygina lemiesze a nie resory <_<

prawda jest taka ze kazda maszyna ma swoje zalety i wady. i niemozna jej wielce wychwalac ani z blotem mieszac kver jest konkretna maszyna ktora dosc lekko i labdnie orz. elementy robocze sa zadawalajace w znacznym stopniu ale tez ma wady bo u nas ciagle obrywa sruby od pacomatu i przy predkosci orki ok 10km/h udezajac w przeszkode wygina lemiesze a nie resory <_<

#18 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 20:58

kverneland ciekawostka Co do ceny Kvernelanda a Lemkena to w tamtym roku szukałem pługa do ciągnika 150 km i w takim samym wyposażeniu ,podobne pługi to Lemken był 2 tyś zł droższy.

Kupiłem używanego Kvernerlanda Vario. Teściu ma 5 skib Lemkena Euro Opal 7 który był przełamany na pół, Wstawił do środka ramy kształtownik 10 mm i teraz ma 20 mm rama.

#19 Share dannygumis

dannygumis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 21:01

kverneland ciekawostka  Mój  AB 100 z 2009r i na tabliczce Made in Norway. A ostatnio zakładam dłuta Duńskie Morblo 

Edytowany przez dannygumis, 30 kwiecień 2011 - 21:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 22:41

kverneland ciekawostka

Koleba coś bajki opowiada.Pracuję w firmie zajmującej się sprzedażą maszyn Kverneland i niczego takiego na tabliczce nie widziałem.Teraz Jest promocja cenowa na maszyny Kverneland i pług w wersji 150 B i 150 S jest w tej promocji i cena jego jest bardzo atrakcyjna a dodatkowo rama jest 150x150.

@grzesiu w jakiej firmie pracujesz jeśli można wiedzieć??
red power