Zaloguj się, aby obserwować  
zonk28

Opryskiwaczem RENAL-za duży wydatek cieczy roboczej

Polecane posty

zonk28    1

Witam.Mam problem z moim opryskiwaczem.I nie wiem co jest nie tak.Problem tkwi w tym że wczoraj wlałem 400 litrów wody i jadac czwartym biegiem u C-330 kropiąc zboże poszło mi te 400 litrów wody na 0.8 ha :( , są nowe dysze LECHLERA niebieskie pyli ładnie ale bardzo grubo.Co może być nie tak że tak dużo pobiera wody?Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Chyba tak,u mnie w Biardzkim jest właśnie czerwone pokrętło od ciśnienia koło rozdzielacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Odkręciłem praktycznie na maxa i mimo to wychodzi mi 400 litrów wody na hektar , mam nowe dysze niebieskie i jeżdże 4 w C-330 około 3 bary ciśnienie.Co może być nie tak , że tak dużo wody wychodzi na hektar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

Może jakiś wąż albo złączka cieknie lub te dysze mają taką wydajność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

To wina rozdzielacza zaciął się zawór i mimo kręcenia pokrętłem nie zmienia się wydatek wody.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Wymianę części rozdzielacz (wymień część z rączką do zamykania )tam jest zawór odpowiedzialny za utrzymanie ciśnienia.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@zonk28 a jakie masz ciśnienie w odpowietrzniku?? Powinno być 1/3 ciśnienia roboczego. Spróbuj podmienić też manometr może źle wskazywać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Manometr podmieniałem , ciśnienie w pompie na zaworku mam 2.8. Okropnie mi leje przez dysze tak że jak podłożę rękę to moment zapłynięta wodą.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

na tym zaworku z wętlem na pompie.O którym odpowietrzniku mówisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500
Napisano (edytowany)

O to właśnie mi chodziło tylko źle to nazwałem - to jest powietrznik. Tam właśnie ( na tym wentylu) powinno być 1/3 ciśnienia roboczego. Miałem podobnie że za dużo mi wychodziło ale po ustawieniu wszystkiego teraz jest ok.

Edytowano przez mickas092

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Tu masz tani rozdzielacz http://moto.allegro.pl/rozdzielacz-opryskiwacza-4-sekcje-nowy-solidny-i1582943451.html A do wymiany masz tę część z czerwonym pokrętłem i czerwoną rączką.I ważna sprawa tam gdzie wkręca się manometr powinien być ojej,bo to on powoduje pracę manometru,gdy go niema to zegar może oszukiwać.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Piotrze ale ten rozdzielacz jest całkiem inny jak mój.......ja mam taki jak na swoim linku czyli do rozdzielacza mam jeszcze filtr , no i węże od zaworu idą od góry a nie z dołu.......Poza tym cena u mnie to 110 zł na hurtowni.Czyli jakie ma być ciśnienie robocze na tym wętelku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Twój link mi się nie otwiera może znajdź na allegro i(wstaw link) a ciśnienie na wentylu powinno być 1/3 z ciśnienia z manometru ( gdy pryskasz na 3bary to na wentylu 1bar).


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Nie wiem jaki jest problem ale nie otwieram nawet oryginalnej strony Grene jak i strony ARiMR wywala błąd serwera.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Jutro sprawdze ciśnienie na wętlu .A ciśnienie sprawdza się jak opryskiwacz stoi czy ma pompa pracować? Powinno być około 1 bara tak?Podmienie reduktor i zobaczymy wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Ja ustawiałem na wyłączonej pompie. I chyba tylko na wyłączonej się ustawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ok to ustawie 1 atmosfere.I wymienę ten rozdzielacz , zobaczymy wtedy czy się poprawi.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj