Skocz do zawartości

Zdjęcie

POMOC SĄSIADOWI ?

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share snorli3

snorli3

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 17:15

POMOC SĄSIADOWI ? chce pomóc mojemu sąsiadowi w gospodarstwie poniewaz niema on dzieci ani rodziny więc jak umże może przepisze na mnie ?

oto jego gospodarstwo
19 h ziemi
11 krów mlecznych które daję 2 banie mleka na dzień i sa dojone ręcznie !
3 jałówki i 2 byki małe i jeden duży - wszystkie te zwierzęta stoją w oborze bez stanowisk poprotu na gnoju ! ;[

traktor zetor 7245 i c330 - ale on używa prawie tylko c330 bo zetor za dużo pali !

pługi 4skibowe !
stara sprężynówka
przewracarka do siana
przyczepa
rozpadający sie rozrzutnik
kosiarka 2 talerzowa
bizon zo56

pusta obora w której kiedyś były świnie ale teraz jest tylko bałagan
i jeszcze pare starych sprzętów ! odrazu muwie sprzedanie gospodarstwa niewchodzi w gre ! kredytu sąsiad niechce brać

w tej starej oborze co teraz stoją krowy nieda sie zamotować dojarki

JAK MU POMÓC CO kupić lub co przebudować cokolwiek ?????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
POMOC SĄSIADOWI ? Dzisiaj, 09:06
  •  

#2 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 17:25

POMOC SĄSIADOWI ? przepraszam że się tak wyrażę ale pomożesz mu i włożysz własne pieniądze a okaże się potem że przepisze na kogoś innego albo znajdzie sobie babę ( wiesz różne cuda się zdarzają) albo zawrzyjcie jakąś umowę pomiędzy sobą

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#3 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 28 kwiecień 2011 - 18:26

POMOC SĄSIADOWI ? Może przepisze na mnie haha - idę o zakład że ma rodzinę i to na nich by przepisał niż na obcą osobę... :lol:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 19:25

POMOC SĄSIADOWI ?

więc jak umże może przepisze na mnie ?

Jak umrze to już raczej nie przepisze ;)

#5 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 19:32

POMOC SĄSIADOWI ? Że na tym świecie są jeszcze naiwni ludzie. W razie jego śmierci i gdy do podziału będzie większy majątek to zaraz znajdzie się rodzina która będzie to dziedziczyła. Więc jak chcesz mu pomóc to najwyżej własną pracą a nie pieniędzmi. Jeśli się ugadasz z sąsiadem to zawrzyj z nim umowę. On przepisuje tobie wszystko ale ty zapewniasz mu dożywocie.

#6 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 19:32

POMOC SĄSIADOWI ? Wejdz z nim w spolke ALE NA PAPIERZE bez umowy sie w to nie baw bo mozesz tego gorzko pożałować
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 20:39

POMOC SĄSIADOWI ? Mnie teraz rodzina wykiwała, co dali to na chama odbierają żeby dać jednemu,A chodzi o 10 ha z 70. Bo się za dużo dorobiliśmy.

A co o sąsiadach można powiedzieć?? Nigdy nic bez papieru u notariusza!!

#8 Share zenekbizon

zenekbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Polskie maszyny rolnicze i część zagranicznych

Napisany 28 kwiecień 2011 - 21:16

POMOC SĄSIADOWI ? Widzę człowieku że zmyślasz zdeczka bo w temacie o pojeniu pisałeś że ma 10 sztuk krów a teraz już 11? a po zatem w ogóle to ja bym się w to nie ładował może przepisze lub nie jak tak to wygrasz a jak nie to zapomni o tobie przepisze lub rozsprzeda wszystko... a ska kasę an coś weźmie skoro nawet nieżywa wszystkich sprzętów odnośnie zetora a już nie wspomnę ze zborze kosą kosi bo bizon za dużo pali skoro zetor 4 cyl pali dużo a bizon 6 cyl to już w ogóle...

#9 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 21:38

POMOC SĄSIADOWI ? Ile masz lat snorli3?, bo widzisz 56 lat to nie taki stary jak ci się wydaje ja mam 53 jestem w pełni sprawny i nie myślę kapnąć w kalendarz,tak że facet może jeszcze pociągnąć. :)

Edytowany przez czadowywicek, 28 kwiecień 2011 - 21:38.

#10 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 29 kwiecień 2011 - 06:29

POMOC SĄSIADOWI ? A może przepisze na mnie ha Bystre ma plany chłopak. Powiem Ci tak mam w rodzinie takie małżeństwo co również nie mają dzieci i wiem że wuj ma w planach żebyśmy z bratem uprawiali to jego pole bo ma do tego zamiłowania żeby ktoś bliski uprawiał jego pole kiedyś a nie poszło w obce ręce sprzedane. Ale już widać jak ich bliższa rodzina co mieszka w mieście patrzy aby jak najwięcej wyciągnąć i wszyscy mówią że będą oni mieć się o co prawować później. Nie wolno być takim pewnym że ktoś obcy przepisze na Ciebie gospodarstwo.

#11 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 29 kwiecień 2011 - 06:39

POMOC SĄSIADOWI ?

chce pomóc mojemu sąsiadowi w gospodarstwie poniewaz niema on dzieci ani rodziny więc jak umże może przepisze na mnie ?

Idę o zakład że wcześniej się pokłócicie niż sąsiad przepisze gospodarstwo na ciebie. :lol:

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 kwiecień 2011 - 07:43

POMOC SĄSIADOWI ? Znajomy dogadał się kiedyś z takim trochę pijaczkiem że za dożywotnią rentę przepisał na niego ziemię i znajomy zadowolony bo ma na raty rozłożone i koleś bo ma z czego żyć i nic nie musi robić hehe, a w tym przypadku prędzej czy później zaraz jakaś rodzina się znajdzie, rekordów wydajności chyba tam nie ma od 11 krów 2 bańki z jednego doju czy z jednego dnia? dojarkę możesz bez problemów zamontować niby w czym masz problem, wystarczy gumowy gruby szlauf ogrodowy bańka z aparatami i gdzieś pod okapem dojarka to chyba najprostsze i najtańsze rozwiązanie, w ogóle jeśli sąsiad nie daje rady pogadaj z nim może wydzierżawi część ziemi zresztą, zrobisz jak zechcesz