Skocz do zawartości

Zdjęcie

kiszonki dla bydła

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 07 maj 2011 - 17:57

kiszonki dla bydła A kto tu mówi o sprzedaży to na krowę ;)
Nie zrozumieliśmy się a może ja źle napisałem, 30 kg kiszonki z qq i potem dodatkowo objętościowe ;)
My kupujemy koncentrat a nie paszę ;)
I tak się opaci bo taką jałówkę musielibyśmy kupić za ok 5-6 tysi ;)
Każdy ma swoją metodę i jej broni bo u niego się sprawdza ;) A nam zboża nie starczy bo 4 ha qq + 2 ha traw/pastwiska daje nam 6 ha a mamy 8 ornego więc tak czy tak nam nie starczy zboża na wykarmienie bydła a gdybyśmy mieli kupować zboże to rachunek wychodzi tak
pszenica ok 2-2,5 tony miesięcznie + 2 tony jęczmienia to nam daję
(2,5*800)+ (2*700)= 2000+1400=3400 zł za zboże dodać do tego ok 2 tys na koncentrat = 5400 zł dodaj do tego jeszcze jakiś dodatek to wyjdzie może nawet 6 tys a za mleko byłoby 4 więc gdzie tu interes?A tak przy kiszonce z qq kupimy koncentrat za 2 tys i zostaje 2 w kieszeni :P
Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kiszonki dla bydła Dzisiaj, 23:15
  •  

#22 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 07 maj 2011 - 18:12

kiszonki dla bydła ja pierdziele,
700kg bydle nie idzie na krowę :lol: ile teraz jest za kg jałówki w RP? 5 zł dobra niech będzie 6zł to za 700kg 4200, pasza 2400 to zostaje 1800, za 1800 zł nie utrzymasz zwierzaka przez 2,5 roku.
kiszonka z qq to też pasza objętościowa no chyba że 30kg ccn dajesz :lol:
ta jasne jakbyś robił sam to trzeba 5t na miesiąc a qq po 800 czy 900 zł to nie kupujesz? ;)
nie wiem jak ty tam hodujesz ale jak dla mnie to się kupy nie trzyma :P taniej wychodzi kupić paszę niż samemu zrobić :blink: i od kiedy koncentrat to nie pasza? wiesz czym się różni koncentrat od paszy pełno porcjowej? czy premixu?
6 ha na objętościowe 2 ha na treściwe potrzeba 5t pasz na miesiąc? to masz 5t to 5000kg podziel przez 30dni to dziennie 166kg na dzień przez 6kg na sztukę bo piszesz że masz mleczne to 41-42 sztuki, niech będzie 40 sztuk (tylko że 40 sztuk na 6 ha objętościowej nie utrzymasz)
40 sztuk x 2kg koncentratuna głowę to dziennie 80kg x 30 dni to 2,4t x 1700 za koncentrat to 4 tyś + qq 40*4*30*850zł/t =4 tyś więc razem 8 tyś

(2,5*800)+ (2*700)= 2000+1400=3400 zł za zboże dodać do tego ok 2 tys na koncentrat = 5400 zł dodaj do tego jeszcze jakiś dodatek to wyjdzie może nawet 6 tys

tyle że robisz 5,6t czyli 1070zł/t

albo ja czegoś nie rozumiem albo ty tak piszesz :lol:

Edytowany przez Lukasz1987, 07 maj 2011 - 18:52.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 maj 2011 - 18:43

kiszonki dla bydła 5 ton paszy na miesiąc i tylko 4 koła za mleko :blink: popytaj sąsiada jak to u niego jest bo na razie to piszesz bzdety ;) :lol: jeszcze się nie zdarzyła aby przy 60t rocznie nie opłaciło się robić paszy dla bydła w RP. Znajomy ma 30 krów i wszystką paszę treściwą robi sam z kupowanych produktów, bo u niego tylko qq i lucerna na kiszonkę oraz trawa na siano

#24 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 07 maj 2011 - 18:49

kiszonki dla bydła przyzwyczaj się na tym forum cuda się zdarzają ;)
może by co chlapną? zapraszam do siebie :)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 maj 2011 - 18:57

kiszonki dla bydła jadę, wezmę "wywar z kukurydzy" od Stasia :D B)

#26 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów

Napisany 07 maj 2011 - 21:57

kiszonki dla bydła Lukasz1987 tak wiem koncentrat to mieszanka paszowa uzupełniająca, i nie stanowi on paszy jest tylko jej częścią ;)
No fakt ze zbożem przesadziłem ale "jestem młody i głupi" A i co do tej jałówki to jutro podeślę Ci fotkę
Ma 1,70 w kłębie więc już to robi masę
Podsumowując: Zagubiłem się i to porządnie
Wyszła stara zasada aby nie mądrować się w temacie gdzie się nie wie wszystkiego ;)
Sorry ;)

Edit: Lukasz ale my nie kupujemy paszy tylko koncentrat i dodatkowo śrutę kukurydzianą ;)Śruty kukurydzianej wychodzi około tona do półtorej miesięcznie co daje nam 1200 zł, do tego koncentrat blattin lac mix 34 za 1300 zł mamy 2500 zł miesięcznie za paszę około 4 tys za mleko mamy 1500 na inne wydatki. Obecnie kiszonka z qq się skończyła a do sianokichy jeszcze troche. Więc na śrucie kukurydzianej jedziemy. Osiągamy średnią wydajność 6800L/rok od sztuki więc chyba nieźle jak na "to żywienie" ;)

Edytowany przez PatrykGY, 07 maj 2011 - 22:41.

#27 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 08 maj 2011 - 00:15

kiszonki dla bydła ale mi to zdjęcie do niczego nie potrzebne ;)
dla mnie wszystko co je bydło to pasza
pasza kupowana ma to do siebie, że producent musi na niej zarobić więc jakby nie patrzeć w domowych warunkach zrobisz taką samą w tej samej cenie lub taniej, bo naprawdę trzeba robić mikroskopijne ilości aby wyszło drożej

#28 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów

Napisany 08 maj 2011 - 09:25

kiszonki dla bydła Zapomniałeś jeszcze o pośrednikach ;) A gotowa pasza granulat np de heus coś tam gdy latem próbowaliśmy to najlepsza sztuka dostawała 10 kg dzień a pasza po 1200 więc sporo wychodziło ;) Tylko tak jak wyżej napisałem nie mamy odpowiedniej powierzchni aby robić paszę z własnej śruty ;)Bo własna śruta z pszenicy starcza nam do listopada/grudnia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 08 maj 2011 - 10:06

kiszonki dla bydła złej baletnicy i rąbek u spódnicy przeszkadza ;)

#30 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 08 maj 2011 - 21:03

kiszonki dla bydła Jak ktoś ma byki mięsne to żeby wyżyć to musi mieć min. 50 sztuk. Lukasz troche chyba xle liczysz bo liczysz 910dnix4kg qq a byki zawsze 4 kg nie będą jadły jak są większe to sie więcej daje ale itak coś duzo ci wyszło tego qq.

#31 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 08 maj 2011 - 21:07

kiszonki dla bydła tak tylko zobacz że na końcu wyliczyłem ile wyniesie koszt paszy i podzieliłem to na pół aby wyszła pi razy drzwi średnia ;)
Dlaczego duża? skoro napisał, że jałówka miała 2,5 roku to 910 dni około, pisze że daje 4 kg qq to wychodzi 3640 kg na zwierzę nawet niech to będzie max to połowa to 1820kg
Jak inaczej byś to widział to napisz ;)

#32 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 10 maj 2011 - 14:22

kiszonki dla bydła Chyba się pomyliłem, dobrze masz obliczone, Sory :rolleyes:

#33 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 maj 2011 - 14:36

kiszonki dla bydła szybko Ci na to nie odpisze ;) bo nie ma jak

#34 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 17 maj 2011 - 21:59

kiszonki dla bydła

Chyba się pomyliłem

Jak to kiedyś ktoś mądry powiedział, mylić się jest rzeczą ludzką ale do błędu przyznają się tylko jednostki wybitne i chwała Ci za to :)

#35 Share dfidjife

dfidjife

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 listopad 2015 - 20:38

kiszonki dla bydła

Czesc koledzy powiecie mi ile mniej więcej trzeba balotów siana dla opasów rocznie na 10 sztuk z góry dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 28 listopad 2015 - 22:27

kiszonki dla bydła 1- tytuł tematu "kiszonki dla bydła"
2- w temacie "żywienie opasów" koledzy już usiłowali Ci pomóc.
3- takie pytanie to nie pytanie, samym sianem chcesz żywic?

Edytowany przez donweter1989, 28 listopad 2015 - 22:29.