Skocz do zawartości

Zdjęcie

awaria podnośnika mf 3065

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcin5641

marcin5641

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 09:07

awaria podnośnika mf 3065 Witam wszystkich użytkowników. Mam pewien problem i nie znalazłem podobnego tematu. Wyruszyłem dziś w pole z agregatem wszystko było ok i w pewnym momęcie przestał działać EHR kontrolki nie świeciły ani do gury ani do dołu dopiero po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika podnośnik zaczoł działać ta sytuacja powturzyła sie kilkakrotnie podczas godzinnej pracy. Może ktoś wie co jest tego przyczyną.Z gury dziękuje za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
awaria podnośnika mf 3065 Dzisiaj, 00:11
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 10:45

awaria podnośnika mf 3065 sprawdz cienkie kable przy akumulatorze czy nie są po nadrywane raczej jakiś niekontakt lub problem z alternatorem
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share StasiekD

StasiekD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 13:29

awaria podnośnika mf 3065 Kiedyś miałem coś takiego samego też nic nie działało dopiero po ponownym uruchomieniu silnika lub po wciśnięciu przycisków na błotnikach i nie wiem nic nie robiłem i samo przeszło i rok już mi się nic takiego nie powtórzyło

#4 Share kukiteam

kukiteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 14:58

awaria podnośnika mf 3065 Miałem podobne objawy i okazało się, że jest słabe połączenie przy klemie . Po wymianie na nową wszystko jest ok.

#5 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 15:27

awaria podnośnika mf 3065 czy zauważyłeś coś takiego że w chwili kiedy EHR przestaje działać, mignął jednocześnie kontrolki od opuszczania i podnoszenia. Po takim delikatnym błysku wszystko umiera?

#6 Share marcin5641

marcin5641

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 19:48

awaria podnośnika mf 3065 Nie zwruciłem nato uwagi widziałem tylko że bełgają jak przekręce kluczyk w stacyjce i gdy gasze silnik kabelki zarobie na nowo bo te faktycznie jakoś marnie wyglądają.A gdyby tak sie działo jak pisze rafik to co to może być. Jutro z samego rana ruszam do pracy i będe obserwował i dam znać co i jak.

#7 Share marcin5641

marcin5641

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 29 kwiecień 2011 - 07:55

awaria podnośnika mf 3065 Zmieniłem wsówki na cienkich kablach wyczyściłem klemy i niestety nic sie nie zmieniło jest tak jak napisałeś rafik kontrolki bełgną i EHR zdycha

#8 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 29 kwiecień 2011 - 22:00

awaria podnośnika mf 3065 czyli tak jak przypuszczałem zapewne to bedzie przekaźnik od zasilania, na płycie głównej panelu sterujacego EHR. styki Ci się wypaliły.

Edytowany przez rafik256, 29 kwiecień 2011 - 22:01.

#9 Share marcin5641

marcin5641

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 29 kwiecień 2011 - 23:00

awaria podnośnika mf 3065 Więc jak sie do tego zabrać, co robić po kolei, czy to coś poważnego i ile to kosztuje?

#10 Share marcin5641

marcin5641

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 14:04

awaria podnośnika mf 3065 Rozebrałem ten panel i jeśli dobrze zrozumiałem chodzi o przełącznik góra dół sprawdziłem napięcie na kablach na czerwonym było 14v a na żółtym niecałe 10v w momencie gdy ehr przestał działać na żółtym napięcia znikneło.Jakie powinno być prawidłowe, może na żułtym jest za niskie?

Edytowany przez marcin5641, 30 kwiecień 2011 - 14:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 23:24

awaria podnośnika mf 3065 nie chodzi o przełącznik tylko jak już napisałem wyżej o przekaźnik. Znajduje się on na płycie głównej panelu sterującego EHR. Płyta główna jest w takiej czarnej puszce, pod konsolą EHR. Żeby wyjąc całą konsolę odkręcasz tylko śruby na imbus i wtedy wyciągasz wszystko razem. Jak już się dobierzesz do puszki i wyjmiesz płytę główną musisz ja rozłożyć. Dopiero wtedy zobaczysz przekaźnik który jest wielkości paznokcia i stopkami jest wlutowany w płytę. Nie radze go ruszać. Wymiana nie ma sensu bo nie dość że masz marne szanse żeby dostać gdzieś cos takiego żeby idealnie pasował to przy wymianie możesz rozwalić cała płytę. Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest podłączenie równoległego przekaźnika. Po prostu bierzesz najzwyklejszy przekaźnik i podłączasz go pod odpowiednie dojścia do pinów wychodzące z płyty głównej. ten materiał ci się nie przepali przy lutowaniu w przeciwieństwie do ścieżek na płycie przy zastosowaniu nieodpowiedniego sprzętu.

Sposób ten jest tani i pewny. Pierwszy raz zrobiłem coś takiego 7 lat temu i do dzisiaj działa idealnie a koszt naprawy to jedyne 3,5 zł.

Edytowany przez rafik256, 30 kwiecień 2011 - 23:24.

#12 Share marcin5641

marcin5641

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 02 maj 2011 - 15:02

awaria podnośnika mf 3065 sory rafik ale ja sie na tym kompletnie nieznam rozebrałem tą płyte główną i chodzi Ci o takie urządzenie ma miedziany kolor i są w nim styki i kwestia do kturego miejsca przylutować ten przekażnik bo ten jest przylutowany w 7 miejscach

#13 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 02 maj 2011 - 22:56

awaria podnośnika mf 3065 do płyty nic nie lutujesz!!! musisz po ścieżkach dojść który pin (taka blaszka, przez którą cała płyta łączy się z reszta panelu EHR) odpowiada za jaka funkcję i dopiero to tych blaszek od strony płyty lutujesz przewody.

#14 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 04 maj 2011 - 07:31

awaria podnośnika mf 3065 Chcecie zrobić żeby był cały czas wzbudzony bo nie rozumiem ? czy zewnętrznie przkaźnik zamontować może być to przyczyną ale to sprawdzisz, przeczyćś drobnym papierkim ściernym styki i jak właczysz to dociknij czymś żeby był połaczony i będziesz wiedział a lutowanie czego kolwiek, jak koleś nie ma zielonego pojęcia może być dla niego drogą przygodą.
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#15 Share marcin5641

marcin5641

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 04 maj 2011 - 11:06

awaria podnośnika mf 3065 Byłem dziś u elektronika powiedziałem co i jak przylutował kabelki do pionów tylko że pojawił sie problem skąd wziąść zasilanie cewki bo z jednej strony jest dioda a z drugiej tranzystor czy jakoś tak on radził lutować do płytki kabelki albo do pionów diode kabelek i dopiero przekażnik ja chciałem zaczekać i zapytać co otym sądzicie?

#16 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 04 maj 2011 - 11:35

awaria podnośnika mf 3065 Oj jak wy to tak kombinujecie to to chyba nie będzie działało chcesz to wyślij mi to zrobi się tak jak książka pisze a tak to żeby wiecej nie spierniczyć niż już jest przy takich zabawach
Mechanika Rolnicza.

#17 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 04 maj 2011 - 17:19

awaria podnośnika mf 3065 właściciel zrobi zawsze jak tak jak uzna za słuszne. Jak już pisałem pierwszy raz zrobiłem cos takiego 7 lat temu w swoim ciagnik. Po tym czasie i prawie 3 tys. mth wszystko nadal działa idealnie. Także jeżeli wszystko będzie dobrze zrobione to nic nie mam prawa się popsuć.

#18 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 04 maj 2011 - 20:46

awaria podnośnika mf 3065 Ciekawe czego nie mogą znaleźć? Zasilania głównego styku czy zasilania uzwojenia cewki?

#19 Share marcin5641

marcin5641

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 maj 2011 - 07:44

awaria podnośnika mf 3065 Panowie niechce zapeszać ale chyba znalazłem przyczyne :) mianowicie pojedyńczy czarny kabel wychodzący ze stacyjki przechodził pomiędzy silnikiem a kabiną robił zwarcie i niewiem od czego on jest bo wszystko działa a niemoge znaleść drugiej strony bo sie upalił. EHR narazie działa nierozłacza sie mam nadzieje że to było przyczyną. Pozdro dla wszystkich użytkowników

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pisklaczun

pisklaczun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 12 maj 2011 - 20:53

awaria podnośnika mf 3065 witam ja mam od kupienia ciągnika mały problem z wałkiem wom w 3060 gdy przełaczam dzwignią zeby się włączył a on się nie włącza jedynie tak powoli się kręci, dopiero jak ruszam dźwignią 540-1000 to wtedy czasami optrafi załapać ale po zgrzycie. co to może być przyczyną??
wom nie jest mi za bardzo w tym ciągniku potrzebny ale ja wolę żeby działał ;)