Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakleszczony Ursus 3512

69 odpowiedzi na ten temat

#41 Share MrFerdek255

MrFerdek255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 09:36

Zakleszczony Ursus 3512 Mi się kiedyś na jedynce zablokował to z tatą odkręcaliśmy całą pokrywę na której trzyma się układ kierowniczy ale wprawiona osoba zrobi to przez wlew oleju

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakleszczony Ursus 3512 Dzisiaj, 19:25
  •  

#42 Share noris2000

noris2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:komputery
    nowe technologie
    elektronika
    filmy
    i oczywiście rolnictwo

Napisany 22 sierpień 2011 - 10:09

Zakleszczony Ursus 3512 da się tylko wodzik od jedynki jest po przeciwnej stronie od dekla więc odblokować jest najgorzej

#43 Share Przemextyn

Przemextyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 10:10

Zakleszczony Ursus 3512

Mi się kiedyś na jedynce zablokował to z tatą odkręcaliśmy całą pokrywę na której trzyma się układ kierowniczy ale wprawiona osoba zrobi to przez wlew oleju

Ja tak robiłem jak mi się na wstecznym zablokowało.To ze trzy godz roboty więc teraz poszukuje prostszego sposobu ::)

#44 Share DrJoint

DrJoint

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 10:22

Zakleszczony Ursus 3512 wystarczy odkręcic dekiel i jest mozliwosc uniesienia go na około 1-2 cm i tyle wystarcza zeby zobaczyc co i jak oraz mocnym i długim np. wkrętakiem cofnąć lub przesunąć do przodu wodzik
przy opuszczaniu dekla trzeba pamiętac, zeby wajhe biegów polowych tez dobrze ustawic bo moze uciec

Edytowany przez DrJoint, 22 sierpień 2011 - 10:23.

#45 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 10:59

Zakleszczony Ursus 3512 Wszystko da się odblokować przez wlew olejku w kilka minut. Skoro jedynka to odkręć korek wlewu i tam na dole w skrzyni będzie koło zębate. Wsadź coś tak aby je sięgnąć i przesuń w stronę silnika a później spowrotem.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#46 Share Przemextyn

Przemextyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 12:09

Zakleszczony Ursus 3512 na szczęście obyło się bez odkręcania dekla, wybiłem kołek od drążka i wyjąłem go, potem przez wlew oleju nastawiłem wodzik i włożyłem drążek następnie wbiłem kołek i wszystko gra dzięki z odpowiedzi. pozdrawiam.

#47 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 16:06

Zakleszczony Ursus 3512 Nie potrzebnie wybijałeś kołek i wyjmowałeś dźwignie. Nawet nie wiedziałem ze tak się da. Nigdy tego nie robiłem a już kilka razy rozkleszczałęm :D

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#48 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 20 październik 2011 - 22:11

Zakleszczony Ursus 3512 Kurde u mnie blokuje wsteczny często ostatnio jak przerzucam z szosowych na polowe co to się dzieje wcześniej tego nie miałem nigdy mi się biegi nie blokowały a ostatnie pół roku to ciągle mam z tym problem może ktoś tak miał i mi powie co jest? :blink: A drugi problem to zapowietrzanie czyściłem bak wymieniłem filter sitko itp. i lipa zawsze jak dostanie po d*pie obroty to go zapowietrzy od roku juz tak ma :huh:
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#49 Share Rpalka

Rpalka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 20 październik 2011 - 23:07

Zakleszczony Ursus 3512 A sprawdzales pompke paliwowa?

#50 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 21 październik 2011 - 07:56

Zakleszczony Ursus 3512 U nas bardzo rzadko się biegi blokują w MF255. Ostatnio w sierpniu zablokowałem to tatko wybił sworzeń ten co przechodzi w poprzek drążka od biegów i drążkiem nastawiał wodziki bez odkręcania korka wlewu oleju. Tym sposobem zawsze da się odblokować, nie ważne na jakim biegu zblokowana była skrzynia. Wszystko zajeło poniżej 5min.

Co do zapowietrzania się to sprawdź pompkę zasilającą. W głowiczce są dwa zaworki, które mogły się popsuć i nie podaje paliwa tak jak powinna. Nie wiem jak będzie u Ciebie bo u nas głowiczka z zaworkami była zespolona i wymieniliśmy na nową, a w tej nowej można same zaworki wymieniać ;)

Edytowany przez samczyk1991, 21 październik 2011 - 07:59.

Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 21 październik 2011 - 19:33

Zakleszczony Ursus 3512 Najprawdopodobniej przyczyną zapowietrzania jest pompka zasilająca.Być może podparty jest zaworek.

#52 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 24 październik 2011 - 19:45

Zakleszczony Ursus 3512 Dzieki koledzy za porady i odzew pomocy, załozyłem sitko tutaj przed pompko jak jest bak i pomogło bo wczesniej nie miałem.
A co do skrzyni to nie wiadomo co jest dzis tak sie zacieły że nie dał rady odblokowac i mechanik to robił i mówił że sam nie wie co to jest bo wszystko niby idealne jest :blink:
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#53 Share Karol0

Karol0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, elektronika, motoryzacja

Napisany 03 listopad 2011 - 13:03

Zakleszczony Ursus 3512 ten typ tak ma dosyć często. W moim często wchodzi 2 i 3 jednocześnie a odkleszczanie opanowałem do perfekcji :D

#54 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 20:13

Zakleszczony Ursus 3512

Mój problem polega na tym, że nie mam możliwości wrzucenia biegów 2,3,4 w ursusie 3512. Naciskając np na pozycję 2 biegu widać jak wodzik drgnie ale używając siły nie można wrzucić biegu. (tak samo z biegami 3 i 4). 
Problem pojawił się po odkleszczeniu 3 biegu (wodzik nasunięty na miejsce) - po tym wszystkie biegi dało radę wybrać. Po odpaleniu ciągnika, wybraniu 2 biegu, ponownego wybraniu luzu nie dało się już wybrać 2,3,4
Jak poradzić sobie z tym problemem?

#55 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 20:24

Zakleszczony Ursus 3512

Prawdopodobnie pęknięte widełki od jedynki i wstecznego często powtarzająca się usterka

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#56 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 20:35

Zakleszczony Ursus 3512

ale 1 i R wchodzą bez problemu

żeby wymienić widełki trzeba rozpołowić ciągnik?

#57 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 20:40

Zakleszczony Ursus 3512

Jak zdejmiesz pokrywę skrzyni to będziesz widział,niestety trzeba rozpołowić przy skrzyni pośredniej

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#58 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 21:18

Zakleszczony Ursus 3512

Gdy wrzucę np 1 przy pękniętych widełkach 1 i R będę wtedy miał możliwość przesunięcia widełek od 2 i 4 przez korek wlewu oleju? ... u mnie w takiej kombinacji również nie da się przesunąć widełek od 2 i 4.

Może ktoś ma zdjęcie od środka skrzyni biegów?

Edytowany przez emtecc, 17 wrzesień 2014 - 21:19.

#59 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 21:33

Zakleszczony Ursus 3512

Pękła blacha od blokady wodzików.Musisz rozpołowić między skrzynią a skrzynią pośrednią.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 18:55

Zakleszczony Ursus 3512

na co muszę zwracać uwagę przy rozpołowieniu między skrzynią a skrzynią pośrednią?