Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakleszczony Ursus 3512

69 odpowiedzi na ten temat

#21 Share krystiano35

krystiano35

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 30 lipiec 2009 - 22:07

Zakleszczony Ursus 3512 @robertbara moim zdaniem wybierak Ci sie wyrobił albo jakoś sie przestawia musisz rozkręcić i zobaczyć , bo skrzynia napewno nie siada to nie c-360 :D

mój też ma 7 tyś mtg i biegi wchodzą lux : P wiec wydaje mi się że u Ciebie też bedzie drobnostka w usterce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakleszczony Ursus 3512 Dzisiaj, 23:03
  •  

#22 Share VixLovelas

VixLovelas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 13:34

Zakleszczony Ursus 3512 wiem ze c 330 jak sie zakleszczy to śrubokręt a jak sie zakleszczy c 360 to pchnąć go innym traktorem wystarczy:D

wójek ma masseya fergusona 255 i raz mu sie zakleszczył to gume wziął podniusł wsadził śrubokręt ugięty i pociągnął i po sprawie:D

#23 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 14:02

Zakleszczony Ursus 3512 Podstawa to prawidłowo i sztywno osadzone gniazdo dźwigni zmiany biegów i niewyrobiony palec wybieraka.

@kopec
Miałeś poprostu minimalnie przekręcone gniazdo (prawdopodobnie od uderzenia lub silnego pchnięcia dźwigni w bok), poluzowałeś tą nakrętke/pierścień, dokręciłeś i mogło sie ustawić jak trzeba. Szkoda że dopiero teraz zobaczyłem Twój problem, jakiś czas jeździłem z poluzowaną nakrętką tak że gniazdo obracało sie jak chciało i chwilami trzeba było sie naprawde naszukać żeby trafić jakiś bieg :( Nie polecam wbijać na siłe, tylko sprawdzić dwie rzeczy które wymieniłem wyżej, najczęściej to w nich tkwi przyczyna, choć może sie dziać coś innego.

#24 Share mateuszm

mateuszm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 08 październik 2009 - 15:47

Zakleszczony Ursus 3512 mi sie zakleszczało jak jechałem na jedynce i wrzucałem wsteczny albo z jedynki na luz a mianowicie z tego powodu ze jak wyłączałem jedynke to nieświadomie podnosiłem lewarek wystarczyło dokrecic srube pod ta guma pod lewarkiem i zmienic technike zmiany biegów hehe

#25 Share Guzek82

Guzek82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 21:05

Zakleszczony Ursus 3512 Witam mam problem zakleszczyłem mojego ferdka na wstecznym jak usunąć tą awarie w najprostrzy sposób ?????

POMOCYYY!!!

#26 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 27 kwiecień 2011 - 21:15

Zakleszczony Ursus 3512 A jak żeś tego dokonał? Te skrzynie to raczej bezproblemowe. Też mam ten ciągnik ale nic mu nie dolega jeszcze.

#27 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 21:15

Zakleszczony Ursus 3512 Ja odkręcałem korek wlewu oleju i na chama łyżką od kół za koło przesuwne. Sa inne metody, m. in.: http://www.agrofoto....leszczenie-255/

#28 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 13 maj 2011 - 16:57

Zakleszczony Ursus 3512 Rozkleszczenie wstecznego to minuta roboty. Odkręcasz korek wlewu oleju i na dole jest koło zębate. Musisz je przesunąć w stronę silnika a potem spowrotem i gotowe.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#29 Share Darious

Darious

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 14:46

Zakleszczony Ursus 3512 Mam podobny problem tylko że u mnie prawdopodobnie zakleszczyło na 2 i gdy przesunąłem to koło w strone silnika dalej to samo i go teraz wogle nie można ruszyć a nie chce tego brać na chama. Co z tym robić?

#30 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 16:28

Zakleszczony Ursus 3512 Ja ostatnio byłem zmuszony zdjąć pokrywę skrzyni, bo nie szło inaczej od kleszczyć go z 1, nie wiem czemu. Zirytował mnie ten MF 255 i podniosłem pokrywę z kierownicą a tam spokojnie wodzik śrubokrętem przesunąłem. To jest metoda jak nie bedzie szło inaczej, ewentualnie popatrz, może dźwignie wyjmiesz i przez okienko po dźwigni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 11 czerwiec 2011 - 19:43

Zakleszczony Ursus 3512 Jak ja zakleszczyłem skrzynię to tato wybił sworzeń (pod gumą jest w poprzek drążka zmiany biegów).
Nastawiasz wodziki drążkiem zmiany biegów i znów wbijasz ten sworzeń. Tacie to zajęło 5-10 min ;)
Wieczny kawaler ;)

#32 Share Darious

Darious

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 20:12

Zakleszczony Ursus 3512 Dzięki za odpowiedzi.

@samczyk1991 przy najbliższej okazji spróbuje Twojego sposobu :)

#33 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 07:42

Zakleszczony Ursus 3512 Żeby dźwignię zmiany biegów wyjąć należy zdjąć pokrywę ponieważ dźwignia od spodu jest zaabezpieczona sprężyną z zatrzaskiem jeżeli da się wyjąć tylko przez wyjęcie bolczyka pod gumą to świadczy że wypadł zatrzask i może być powodem blokowania biegów

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#34 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 12 czerwiec 2011 - 11:10

Zakleszczony Ursus 3512 Ale tato nie wyjął jej przez te zabezpieczenie. Wybił ten sworzeń pod gumą i nastawił wodziki.
Wieczny kawaler ;)

#35 Share strazakosp4

strazakosp4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 17:58

Zakleszczony Ursus 3512 witam,jakis czas temu skrzynia zakleszczyla mi sie na pierwszym biegu i za nic nie chciala wyjsc z jedynki i tylko na jedynce jeździla , ale postanowilem to zrobic na sile i udalo sie wykleszczyc, potem mialem problem zeby wlaczyc jedynke oraz wsteczny , poźniej nie chciala wchodzic dwojka i czworka, teraz jeżdze praktycznie na trojce i bardzo ciężko się wlącza wsteczny , jesli juz jakis bieg wlączy sie na sile to potem jest go ciężko wylaczyc, cianik ma tylko 250 mth , nioestety jest juz po gwzarancji ;)
ktos mial moze podobny problem ?
ogolnie ciągnik jest ten super, malo pali i wygodny ale przez ta skrzynie sie ciężko pracuje, bardzo ciężko,

ktoś z Państwa wewie moze jak to naprawic?

Wiatm. U mnie czasen też zakleszcze to jest tam taki korek do wlewania oleju do skrzyni to odkręć go i daj którki lewarek na luz. Następnie musisz mieś podgięty śubokręt i jak Ci się zalkeszczyła na 1 biegu to musisz włożyć śrobokręt na ostatniego tryba przez ten kotek czyli pierwszy od prawej strony( od gazu) i próbować poruszać do przodu i do tyłu powinno pomóc u mnie pomaga.

Edytowany przez strazakosp4, 08 lipiec 2011 - 17:58.

#36 Share Przemextyn

Przemextyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 08:23

Zakleszczony Ursus 3512 Zablokowała mi się skrzynia biegów w ursusie 3512 na pierwszym biegu i mam pytanie czy da się to odblokować przez wlew oleju czy trzeba odkręcać dekiel? (kiedyś zablokowałem skrzynie tylko nie pamiętam na którym biegu i odblokowałem przez wlew oleju cofnąłem taki jeden wodzik)czy teraz też tak a się? proszę o szybką odpowiedź, z góry dzięki. pozdrawiam

#37 Share Farmer94

Farmer94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO!
    PŁEĆ PRZECIWNA!
    MUZYKA I TECHNIKA!!
    alkohole ;)

Napisany 22 sierpień 2011 - 08:42

Zakleszczony Ursus 3512 jeżeli w moim fergusonie się biegi zakleszczą to odsuwam gumę którą znajduje się na końcu drażka zmiany biegów następnie wysuwam kołka ustawiam drażek na tym biegu na którym stanoł i biorę dźwignię na luz następnie wkładam kołek i sprawdzam czy jest dobrze, chyba o to ci chodziło?

#38 Share max9931

max9931

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 08:53

Zakleszczony Ursus 3512 nam też się kiedyś zablokowała skrzynia kilka razy to do odblokowywaliśmy ją przez korek od wlewu oleju do skrzyni (tam obok hamulca ręcznego)

#39 Share Przemextyn

Przemextyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 08:57

Zakleszczony Ursus 3512

nam też się kiedyś zablokowała skrzynia kilka razy to do odblokowywaliśmy ją przez korek od wlewu oleju do skrzyni (tam obok hamulca ręcznego)

A na jakim biegu wam się zablokowała wtedy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share max9931

max9931

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 09:10

Zakleszczony Ursus 3512 nie pamiętam do końca ale raz bodajże na pierwszym biegu, a kiedyś indziej na drugim. I daliśmy radę odblokować przez ten korek.