kopec

Zakleszczony Ursus 3512

Polecane posty

kopec    0

witam,jakis czas temu skrzynia zakleszczyla mi sie na pierwszym biegu i za nic nie chciala wyjsc z jedynki i tylko na jedynce jeździla , ale postanowilem to zrobic na sile i udalo sie wykleszczyc, potem mialem problem zeby wlaczyc jedynke oraz wsteczny , poźniej nie chciala wchodzic dwojka i czworka, teraz jeżdze praktycznie na trojce i bardzo ciężko się wlącza wsteczny , jesli juz jakis bieg wlączy sie na sile to potem jest go ciężko wylaczyc, cianik ma tylko 250 mth , nioestety jest juz po gwzarancji ;)

ktos mial moze podobny problem ?

ogolnie ciągnik jest ten super, malo pali i wygodny ale przez ta skrzynie sie ciężko pracuje, bardzo ciężko,

 

ktoś z Państwa ewie moze jak to naprawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

Też parę razy zakleszczyłem skrzynie jak byłem mały ale tata odkleszczał i widziałem że podnosił tą gumę na dole co zatyka jabłko w lewarku i wybijał tak bolczyk mały i unosił lewarek góra dół i wtedy nastawiał biegi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Ja użytkuje takiego ursusa od ponad 8 lat i nic takiego mi się jeszcze nie zdarzyło ;)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

Jak jest tylko trochę zakleszczona to wystarczy poruszać lewarkiem na prawo i lewo i się odkleszczy ale jak mocno to trzeba nastawiać.

 

@kopec jest też możliwość nasunięcia trybu śrubokrętem trzeba odkręcić korek od wlewu oleju do skrzyni ten obok lewarków do biegów i nastaw śrubokrętem widziałem jak znajomy tak robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopec    0

no bo mi strasznie ciężko biegi wchodza, i jakby zrobic tak jak napisal krystiano35 to by pomoglo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0
@kopec jest też możliwość nasunięcia trybu śrubokrętem trzeba odkręcić korek od wlewu oleju do skrzyni ten obok lewarków do biegów i nastaw śrubokrętem widziałem jak znajomy tak robił.

 

trochę do przodu w stronę silnika później do tyłu musisz to wykonać bardzo lekko gdzyż jak za dużo do przodu popchniesz to później będziesz miał problem z wycofaniem zębatki do tyłu


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz3512    4

Mi niektóre biegi ciężko wchodziły jak pękła ta sprężyna od wajchy zmiany biegów, a jej odłamki latały po trybach. Na szczęście nic sie nie stało, wystarczyło ją wymienic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz3512    4

Niestety jest z tym troche roboty bo trzeba odkręcic ten cały korpus z dźwigniami bo od góry nie dało jej wyjąc.U mnie było słychac co jakiś czas zgrzyty jak odłamki dostały sie między tryby, jeśli tobie też pękła to powinieneś słyszec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Najczęstszą przyczyną kleszczenia się biegów w 3512 jest uszkodzenie (wyłamanie)płytki oporowej wodzików.Następuje to najczęściej z powodu zbyt energicznej zmiany biegów.Naprawa polega na rozłączeniu ciągnika pomiędzy skrzynią biegów a skrzynią pośrednią,odkręceniu 2 śrub i wymuianie płytki.Koszt części w okolicach 30zł(płytka, uszczelki silikon),naprawę wykonałem sam więc nic nie kosztowało .Mechanik ceni sobie za taką naprawę 500zł.Robiąc naprawę po raz pierwszy poświęciłem na to około 12godz. Dodam jeszcze że skrzynia kleszczyła się ewidentnie i na wszelkie sposoby.Po naprawie chodzi jak nowa.

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopec    0

nie wiem jak to jest ale n aprawilem , sciagnalem tylko tyą gume co jest na ten galce od biegow, i tam byl taki pierscionek , takli duzy , odkręcilem go kilka obrotow i przykręcilem z powrotem i....

dziala!! nie wiem jak to jest mozliwe ale dziala

 

 

EDIT:

jesli biegi znow sie posuja to zrobie to co napisal tomek15h d

 

 

 

dziekuje wszystkim za pomoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr26    7

Potrzebuje schematu skrzyni biegów do ursusa 3512 bo chciałbym poznać jak i w którym miejscu są wodziki bo czasami blokują mi się biegi i nie wiem jak je odblokować z góry dziękuje za fotki i informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

R-3-2

1---4

 

A wodziki są na krzyż od biegów, tzn. od R jest w miejscu 4, a żeby odblokować trzeba popchnąć wodzik do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr26    7

To jak chodzą biegi to ja wiem tylko chodziło mi o rozrysowaną całą skrzynie tzn tryby i to jak to wszystko wygląda poprostu zdjęcie z katalogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion430    0

a prubował ktoś zwykła spręzyną od nagarniacza od kombajnu???

najprostrze odkleszcze nie skrzynie na pierwszym biegu nie trzeba sie bawić ze sciąganiem żednych osłon ani dekli wystarczy aby odkręcic korek od wlewu oleju do skrzyni wsadzic spreżyne ruszyc wodzikiem i na momęcie odkleszczesz skrzynie z pierwszego biegu


człowiek z zapałem na przyszłość gospodarowania wielkoobszarowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Do odkleszczenia z 1 i R wystarczy mieć lekko zakrzywiony śrubokręt :D

 

Mam taki problem: kilka dni temu zniknęła 3, nie mogłem jej po prostu włączyć, teraz włączyłem 4 i nie mogę jej wyłączyć :)

Od razu mówię, że ciągnik ma 7 tys mtg także ma prawo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

@robertbara moim zdaniem wybierak Ci sie wyrobił albo jakoś sie przestawia musisz rozkręcić i zobaczyć , bo skrzynia napewno nie siada to nie c-360 :D

 

mój też ma 7 tyś mtg i biegi wchodzą lux : P wiec wydaje mi się że u Ciebie też bedzie drobnostka w usterce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

wiem ze c 330 jak sie zakleszczy to śrubokręt a jak sie zakleszczy c 360 to pchnąć go innym traktorem wystarczy:D

 

wójek ma masseya fergusona 255 i raz mu sie zakleszczył to gume wziął podniusł wsadził śrubokręt ugięty i pociągnął i po sprawie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Podstawa to prawidłowo i sztywno osadzone gniazdo dźwigni zmiany biegów i niewyrobiony palec wybieraka.

 

@kopec

Miałeś poprostu minimalnie przekręcone gniazdo (prawdopodobnie od uderzenia lub silnego pchnięcia dźwigni w bok), poluzowałeś tą nakrętke/pierścień, dokręciłeś i mogło sie ustawić jak trzeba. Szkoda że dopiero teraz zobaczyłem Twój problem, jakiś czas jeździłem z poluzowaną nakrętką tak że gniazdo obracało sie jak chciało i chwilami trzeba było sie naprawde naszukać żeby trafić jakiś bieg :( Nie polecam wbijać na siłe, tylko sprawdzić dwie rzeczy które wymieniłem wyżej, najczęściej to w nich tkwi przyczyna, choć może sie dziać coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszm    0

mi sie zakleszczało jak jechałem na jedynce i wrzucałem wsteczny albo z jedynki na luz a mianowicie z tego powodu ze jak wyłączałem jedynke to nieświadomie podnosiłem lewarek wystarczyło dokrecic srube pod ta guma pod lewarkiem i zmienic technike zmiany biegów hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guzek82    0

Witam mam problem zakleszczyłem mojego ferdka na wstecznym jak usunąć tą awarie w najprostrzy sposób ?????

 

 

POMOCYYY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karas111
      Witam, zakupiłem ursusa 3512 i muszę dolać oleju do skrzyni, ale nie wiem jaki był wcześniej zalany. Jaki olej zalać? Nie chcę sobie narobić dziadostwa w skrzyni...
    • Przez krzys111
      Witam wszystkich. W ursusie 4514 zablokował mi się wsteczny bieg. Został wsteczny i nie można przełączyć na inny bieg. Może wie ktoś jak to odblokować? Dzieki. A tak na marginesie chyba trzeba się go pozbyć, przez ten traktor kilka lat będę krócej żył🙁
    • Przez Miran
      Witam. 
      Panowie nie mam 3 biegu ani szosowego ani polowego w moim Ursusie 2812. Pozostałe biegi wchodzą dobrze. Ciągnik był ostatnio rozpoławiany bo był robiony w nim silnik i wymieniane sprzęgło. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy?
       
       
       
    • Przez zbycho77
      Witam , problem po wymianie tarcz  ; Założone nowe tarcze chełmno , pierwszy stopień działa prawidłowo .Drugi stopień nie działa wcale nie można wcisnąć pedału  .Łapki wyregulowane i szczelina drugiego stopnia . Miał ktoś może taki problem ?
    • Przez Damianzzz
      Mam problem z moim 5314 97r. podnosnik bardzo wolno podnosi i szarpie  jak dodam gazu to opada, to samo sie dzieje z hydraulika zewnętrzną na wolnych działa ale trochę wiećej obrotów i juz nie podaje oleju.Stan oleju ok.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj