Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spalanie w Proximie

197 odpowiedzi na ten temat

#161 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 03 luty 2010 - 07:40

Spalanie w Proximie nie zmienia to faktu, że w normalnej pracy nie da się zrobić 1 mth poniżej 1h.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Spalanie w Proximie Dzisiaj, 15:46
  •  

#162 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 luty 2010 - 08:08

Spalanie w Proximie jakby nie było to chyba prawde dielerzy mówili że nowa proxima palić ma nawet 1l/godz mniej od pierwszej wersji :)

#163 Share TrackLift

TrackLift

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja Sport Informatyka

Napisany 03 luty 2010 - 09:50

Spalanie w Proximie

Bogdan postaram Ci się odpowiedziec, otóż jak już gdzieś wcześniej gdzieś w ktorymś poście pisałem, jeszcze w tamtym roku mierzyłem ile trwa mth podczas pracy i wyszło o ile dobrze pamiętam przy obrotach 1800-2000 jakieś 50-55min. Nie chcę podawac dokładnie bo już nie bardzo pamiętam ale w takim przedziale to było. Mierzone było podczas orki (pod jarą), spalanie wyniosło koło 10-11litrów, na hektar (ale było to robione jeszcze pługiem 4*30 z którym trzeba było więcej kołek zrobic). W pługu 4*40 wychodzi to deko ekonomicznej bo orzę zazwyczaj (2jka) na tym samym biegu, a jednak kilka lotów do okoła pola mniej. W agregacie uprawowym 3,3 (generalnie z nim się nudzi) wychodzi jakiś 5,5litra na hektar.

Ja orałem pługiem kuzyna był to nowy pług UG 4+1 5x40 ciężki strasznie jest. Orałem nim na biegu 3 lub 4 tylko wtedy bez ostatniej skiby czyli było 4x40.

#164 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 03 luty 2010 - 19:29

Spalanie w Proximie Oj coś Cie chyba ponosi fantazja.... Kolego może orałeś 5*35???, I w to już uwierzę, ale tu tez już Proximie brakuje zaczepienia na kołach... Kolego mam Proxime 85 i wiem na co ja stac i do niej max to TUR4*40 i to jak orzesz głęboko to zaczyna tracic kontakt z podłożem. Raz zaczepiłem do niej na składnicy maszyn na próbę TURA 5*35, to nie było praktycznie jazdy, jedno bujanie i wycie na zwolnicach.... a co mówic dac go w orkę.... Zresztą widziałem w orce z pługiem 5*35 Proxime 95 i powiem, ze też miała co robic.

#165 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 luty 2010 - 19:53

Spalanie w Proximie Przecież napisał że robił z odkręconą 5tą skibą :)
ps. jak to wycie na zwolnicach? z jazdą z podniesionym pługiem?

#166 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 03 luty 2010 - 20:01

Spalanie w Proximie Nie doczytałem z ta piata skibą... :) a tak Ferdek przejechal byś się z taką ciężką i długa piątką UNI to byś zobaczył jak buja i jak się rozpędzisz i zaczynie bujac to wtedy słychac że zwolnice odczuwają przeciążenia (nie jest to głośne, ale odczuwalne, bo tak to nie słychac ich wcale).
Ferdek, wiesz zauwazyłem, ze to co dilerzy mówią to można od kan du.. potłuc. Większośc z nich się nasłucha pierdoł na szkoleniach itp. a potem wciskają kity, czasami oderwane od rzeczywistości, zresztą czego się nie robi, aby zarobic... :)

#167 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 03 luty 2010 - 20:20

Spalanie w Proximie yyy-dobrze zrozumiałem??-proxa ma zwyklaśne zwolnice, coś a'la sześcdziesątka??:)
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#168 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 luty 2010 - 20:25

Spalanie w Proximie tak dokładnie, i w dodatku proxy pierwsze zwykłe nawet taki sam układ biegów

#169 Share TrackLift

TrackLift

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 03 luty 2010 - 20:35

Spalanie w Proximie tak @wlodiw nie doczytałeś :) Proxa z 4x40 ma co robić i buja trochę nią bo ten pług UG jest całkiem ciężki. Jak orałem to do tura miałem podczepioną jeszcze największą łychę to orało się dobrze ale jak odpiąłem ją i podczas orki przejeżdżałem przez bruzdę i zaczęła się kopać trochę to podnosiłem delikatnie podnośnik wtedy Proxa ciągnęła na 2 kołach :) ale to przy przejeździe przez bruzdę :)

#170 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 04 luty 2010 - 07:53

Spalanie w Proximie Nie no z Unijnym Turem 4*40 radzi sobie całkiem dobrze, hektar obskakuje 40-55min zależy od długości pola i ziemi, ale w głębokiej orce brakuje już jej zaparcia na kołach, jak na jej moc, jest deko za lekka i opona z tyłu powinna byc 18". A co do zwolnic to są w niej starego zetorowskiego typu zwolnice, zwolnice dobre i wytrzymałe (nie porównujcie ich do c-360... choc wyglądają podobnie :blink: ale różnica jest kolosalna, inne tryby inne odlewy, obudowy tez). Ale fakt moim zdaniem zwolnice w ciągniku o mocy 80-90 koni to już rzecz nie potrzebna, tym bardziej w proximach 95, czy 105 gdzie prosiło by się naprawdę coś ciężkiego zapiąc na tylny TUZ. Dlatego moim zdaniem jeśli coś z nowych zetorów powyżej 80km to tylko Forterra.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share TrackLift

TrackLift

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 04 luty 2010 - 08:03

Spalanie w Proximie Tak radzi sobie dobrze ale pod górę trochę roboty ma :blink:

#172 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 luty 2010 - 08:15

Spalanie w Proximie 95tka i cała seria power ma zwolnice wzmocnione i mocniejszy przedni most, a z tym 5x35 to racja że buja znajomy do lambo premium jak zapioł 5x35 to bez obciążników wogóle ujechać nie mógł :blink:
a tak z ciekawości zapytam czy nie lżej by szły i mniej by bujało z 5x30 od tych 4x40?

#173 Share TrackLift

TrackLift

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 04 luty 2010 - 08:26

Spalanie w Proximie 5x30 wyjdzie 150cm a 4x40 160cm. z 5x30 chyba też by trochę bujało bo dłuższy by był. Sąsiad ma Kverneland 4x40 jest lżejszy od UG 4x40 dużo lepiej się jeździ :blink:

#174 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 04 luty 2010 - 08:27

Spalanie w Proximie Tzn ten nowy TUR 4*40 ma już inne lepsze odkładnie i orze im się już naprawdę dobrze, zresztą tak jak pisałem pożyczył go ode mnie na próbę kolega który ma Atlasa i był nim zachwycony, im stwierdził ze to już całkiem inna liga. A co wspomnianego 5*30 to jeszcze stare modele pługów i opory stawiają znaczne zresztą tak jak ci pisałem spalanie w orce na hektar 4*30, a 4*40 wyszło na korzyśc tego ostatniego. Co do porównania do był artykuł w RPT co lepiej mniej skib , a szersze, czy węższe i więcej skib, wyszło na to pierwsze czyli szersze a mniej.

#175 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 luty 2010 - 08:37

Spalanie w Proximie Tzn.-od kiedy produkują owe nowe,lepsze odkładnie ?

#176 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 04 luty 2010 - 11:51

Spalanie w Proximie Nie powiem ci tego kolego dokładnie, ale jak porównywałem to te starsze modele Tura mają inne odkładnie i kółko podporowe też jest węższe a w nowym jest już szerokie i odkładnia jest dłuższa i bardziej podkręcona(że tak to nazwę... :blink:) ale my tu o spalaniu a nie o pługach...

#177 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 luty 2010 - 12:18

Spalanie w Proximie Wiem-ale pługi mają wpływ na spalanie Dodany obrazek -ja mam Tura 3+1 (na resorze,z tym "szerszym" kółkiem- o odkładniach nie wiem czy teraz są "inne") pługi co prawda ładnie orzą-ale żeby były lekkie do ciągnięcia to bym nie powiedział (sporo moich znajomych ma Kvernelandy i są "lżejsze")-więc sobie pomyślałem o tych odkładniach...mój jest z 2005 r.

#178 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 04 luty 2010 - 16:32

Spalanie w Proximie Hm... to może masz w takim razie jak i mój. Mój jest z 2009 i diler właśnie mi go zachwalał, ze to już nie taki skrobak, tylko porządny plug z nowymi odkładniami na modłę zachodnia, oczywiście swój rozum mam i porównywałem go z starszymi modelami i także konkurencją np. ten nowymi staltechami, czy akpilami to fakt są dłuższe i bardziej ,,podkręcone". Jak się nim orze to skiba nie idzie w górę, tylko zaraz jest podkręcana i przewalana. Jedynym jego felerem moim zdaniem do konkurencji to jest jednak masa, taki kawał żelastwa :blink:

#179 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 04 luty 2010 - 17:52

Spalanie w Proximie też mam tego nowego tura 4*40 i powiem wam ze ciężko chodzą te pługi ale za to jakość orki jest znakomita-super kryje ze można orać najgorsze ugory i nic sie nie zapcha tylko ze taki staltech czy bomet idzie lekko ale jakość orki tragiczna i lemiesz do wymiany po 5 hektarach na mojej ziemi.

TrackLift-czytam twoje posty i wydaje mi sie ze ty nie wiesz o czym piszesz-proxima 8441 w pługi 4*40 spali 7-8lto ty chyba orzesz na 5 cm bo inaczej to nie jest możliwe.Mam ten pług i wiem co pisze -super orze ale niestety dość cięzko chodzi i wydaje mi sie ze palanie na poziomie 10-11 l było by rewelacyjne. Twierdisz ze sie ciebie czepiam ale poczytaj swoje posty-ciebie naprawde nie można brać na poważnie bo naprawde nie wiesz co piszesz dziecinko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 luty 2010 - 19:06

Spalanie w Proximie Każdy ma inne ziemie i inną technikę pracy zalezy jakim biegiem się jeździ i jak pług ustawi, jak ktoś naprawde delikatnie sprzet traktuje to może i zejdzie do 8l/godz ale mniejsza o to sory ze temat jest o spalaniu ale to też się przekłada na spalanie może rozstrzygnijmy w końcu które pługi idą lżej czy UG z tymi fikuśnymi skibami, czy jakiś bomet czy staltech?