Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spalanie w Proximie

197 odpowiedzi na ten temat

#141 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 12 maj 2009 - 20:12

Spalanie w Proximie

Unas w tartaku maja proxime 8441 chodzi tylko w transporcie i własciciel mowi ze pali sporo ale il to nie wiem :P
Z tego co sie wypowiadał to miał nadziej ze bedzie oszcezdniejsza a tu d*pa zbita ;/
Unas jets ogulnie taka mania ze zetor to cud techniki <szok>

To co szef mówił albo sąsiad gdzieś tam zasłyszał to można o d... potłuc :P Jak mamy konkretne rozmowy i porównania przeprowadzać do troszeczkę bardziej precyzyjniej prosimy .....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Spalanie w Proximie Dzisiaj, 01:17
  •  

#142 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 14:43

Spalanie w Proximie znalazłem w niemieckim pdf-ie http://www.zetor.de/...wer ZD 2009.pdf że spalanie proxy power wacha sie w granicach 223-229 g/kWh, co przy deklarowanym spalaniu Nh T5000 na poziomie 217 nie wygląda źle, podobne wartosci mają perkinsy.

czyżby faktycznie nowe motory by zetor nie były już takimi okrutnymi paliwożercami???
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#143 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 14:56

Spalanie w Proximie Spalanie jednostkowe to jedno a praktyka to drugie, jest już wielu szczęśliwych posiadaczy kilku ciągników porównywalej mocy w tym proxim i oraz konkurencyjnych modeli innych producentów i w tym samym przedziale mocy z tymi samymi maszynami pracując w ten sam sposób osiągają różne wyniki spalania, można poszukać takich userów w galerii i zapytać na PW :D

#144 Share TrackLift

TrackLift

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja Sport Informatyka

Napisany 31 styczeń 2010 - 15:01

Spalanie w Proximie

czyżby faktycznie nowe motory by zetor nie były już takimi okrutnymi paliwożercami???

Dużo osób twierdzi że Zetory paliwożerne ale czy 5-5,5l/mth przy pracy z turem to dużo? :D

P.S
Trzymamy kciuki za Polaków :D
Mam nadzieję że teraz sędziowie nas nie będą w konia robić :D

#145 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 21:26

Spalanie w Proximie nie chodzi mi o pracę w turze tylko przy wykorzystaniu silnika w 85-90% mocy, czyli ciężkie prace polowe. btw. tu macie drugi link z tej samej stronki http://www.zetor.de/...rterra 2009.pdf -zwróćcie uwagę na proxe 105 i forterke 105-te same silniki o symbolu 1305 i spalanie w tym drugim jest o prawie 30 g większe niż takim samym w proxie. teraz pytanie-czy jedno badanie zawyżyło, czy drugie zaniżyło??? :) :) dla porównania stare U912 ma spalanie ok 220-230 g/kWh (chyba?:))

#146 Share TrackLift

TrackLift

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 01 luty 2010 - 09:05

Spalanie w Proximie

nie chodzi mi o pracę w turze tylko przy wykorzystaniu silnika w 85-90% mocy, czyli ciężkie prace polowe.

No to w pługu 4x40 7-8l. ale ja mam ciężką nogę i cisnę mu że nie ma zmiłuj :) i tak wychodzi nie dużo w tym pługu spali mniej niż NH TD80D.

#147 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 luty 2010 - 09:39

Spalanie w Proximie 7-8 l/h to nawet nie 50 % obciążenia Dodany obrazek .

#148 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 01 luty 2010 - 09:45

Spalanie w Proximie czy nowe zetory liczą prawdziwe motogodziny, czy jak większość sprzętu zachodniego godziny zegarowe, bo jeśli spalił zetoerk 5-5,5 l/mth to rewelacja po prostu, zadne deutz-e, prekinsy sie nie umywają :)

#149 Share TrackLift

TrackLift

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 01 luty 2010 - 10:00

Spalanie w Proximie Mi to zwisa czy wy wierzycie czy nie że tyle palą ja wiem swoje bo użytkuje i mi takie spalanie odpowiada kuzyn ma NHTD80D i Zetora Proxime + tur. NH w lżejszych pracach spali trochę mniej ale np. w orce spali trochę więcej od Zetora. Mi to zwisa co Wy sobie myślicie o spalaniu Proximy :)

#150 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 luty 2010 - 10:12

Spalanie w Proximie To nie chodzi o to czy Ci zwisa czy nie-Twoje życie płciowe jest nam obojętne Dodany obrazek -tylko o owo spalanie-nic więcej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share TrackLift

TrackLift

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 01 luty 2010 - 10:15

Spalanie w Proximie Moje sprawy dobrze stoją :) a o spalaniu pisałem i co nie którzy chyba w takie spalanie nie wierzą...

#152 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 01 luty 2010 - 11:50

Spalanie w Proximie gdybyś mi jeszcze na moje pytanie odpowiedział....

#153 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 01 luty 2010 - 12:34

Spalanie w Proximie może bardziej porównywalne bedzie podawanie spalania w l/h pracy, do tego jakiś opis warunków w teście.
liczę że wypowie się-tylko szczerze i bez naciągania(! :) ) kilku userów nowych proxim.

#154 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 01 luty 2010 - 18:52

Spalanie w Proximie Bogdan postaram Ci się odpowiedziec, otóż jak już gdzieś wcześniej gdzieś w ktorymś poście pisałem, jeszcze w tamtym roku mierzyłem ile trwa mth podczas pracy i wyszło o ile dobrze pamiętam przy obrotach 1800-2000 jakieś 50-55min. Nie chcę podawac dokładnie bo już nie bardzo pamiętam ale w takim przedziale to było. Mierzone było podczas orki (pod jarą), spalanie wyniosło koło 10-11litrów, na hektar (ale było to robione jeszcze pługiem 4*30 z którym trzeba było więcej kołek zrobic). W pługu 4*40 wychodzi to deko ekonomicznej bo orzę zazwyczaj (2jka) na tym samym biegu, a jednak kilka lotów do okoła pola mniej. W agregacie uprawowym 3,3 (generalnie z nim się nudzi) wychodzi jakiś 5,5litra na hektar.

#155 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 luty 2010 - 20:48

Spalanie w Proximie Sorki że nie w temacie @Włodiw napisałeś że masz agregat 3,3m jak jeździsz z tym po szosach to bardzo szeroki jesteś dla innych? teoretycznie jakiś arcypies to mógłby się czepić za taki zestaw, czy nie dokońca?

#156 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 01 luty 2010 - 21:06

Spalanie w Proximie Nie Ferdek , nie mam z tym problemu, mieszkam przy w miarę szerokiej krajowce, do tego dla bezpieczeństwa włączam koguta (na pewno nie zaszkodzi...), a policja u nas to generalnie dobre chłopaki i się nie czepiają, no chyba tych co jeżdżą bez sprawnych świateł po nocy czy w utrudnionych warunkach co osobiście uważam za karygodne i szczyt głupoty....

#157 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 luty 2010 - 21:13

Spalanie w Proximie No to trzymając się tematu spalania, to twierdzisz @Włodiw że spalisz na godzinę tyle samo z 4x40 co wcześniej z 4x30, a ciekawe czy z takim agromaszem 4x40 ciągnik ma tak samo "lekko" jak z UG, czy do tego muszą być już pługi na zachodnią modłę?

#158 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 01 luty 2010 - 21:23

Spalanie w Proximie Słuchaj, ten mój stary grudziącki był 3*30 plus 4skiba, raz że nie brał szeroko bo raptem jakieś 120-125, wiec musiałem nim więcej kółek robic a na bardziej kwadratowym polu to już się tego nazbierało, dwa ciężko szedł (był trochę po przejściach, mój dziadek miał ciężka nogę... :)). A te nowe Tury z tymi nowymi odkładniami naprawdę fajnie orzą, raz że szeroko, dwa jak załapiesz jak go ustawic to elegancko i szybko się nimi orze. Kolega który ma atlasa do forterry, pożyczył go ode mnie to mówi ze różnica jest duża (może w końcu Unia Grudziąc uczy się w końcu robic pługi... :) )

#159 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 02 luty 2010 - 17:51

Spalanie w Proximie z Twojego odnośnie długości motogodziny w Zetorze wynika, że nalicza on bardziej roboczogodziny, niż mth, ponieważ aby motogodzina była krótsza od 1 godziny zegarowej ciągnik musiał by pracować powyżej obrotów nominalnych, czyli w przypadku zetora 2200 obr/min. Nie zmienia to faktu, że Twoja Proxima oszczędnie obchodzi się z paliwem :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 02 luty 2010 - 23:12

Spalanie w Proximie Słuchaj ciągnik był wtedy jeszcze na dotarciu wiec nie szalałem z obrotami, teraz już nie długo zaczną się prace w polu wiec się pobawię i dokładnie pomierzę i na wyższych obrotach....