Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spalanie w Proximie

197 odpowiedzi na ten temat

#61 Share miko

miko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 20:24

Spalanie w Proximie Na pewno proxima pali więcej niż jej konkurenci z zachodu ale Czesi nie są debilami. To nie komuna, że sprzeda się każdy traktor "z miejsca". O klienta trzeba walczyć i inżynierowie z zetora wiedzą chyba co było ich piętą achillesową i naprawiają wszystko co było złe, i dla mnie logicznie niemożliwe jest, żeby tak duża firma sprzedawałą ciągniki palące więcej paliwa niż modele sprzed 20 lat, bo to byłby "gwóźdź do trumny"(ostatnio afera jest o te gwoździe mam, nadzieje że ja kolejnej nie rozpętam ;) ) dla tej firmy, bo nikt nie kupi traktora tylko dlatego, że nazywa się zetor tylko muszą być ku temu poważne powody, a niektórych odstarasza spalanie w lekkich pracach, które w starych modelach było rzeczywiście troszkę ponad normę więc coś w tym kierunku trzeba robić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Spalanie w Proximie Dzisiaj, 02:09
  •  

#62 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 20:26

Spalanie w Proximie

różnica w spalaniu 6441 i 8441 jest nie mała....to sa takie same silniki tylko wieksza dawka paliwa moc nabieraja...i co niestety wiaze sie z tą roznica ze 6441 duzo mniej spali od 8441

A masz za płotem 8441 do porównania?> ;) Na papierze to inaczej wygląda a w praktyce to zupełnie inna sprawa, tak jak wogóle to podajecie różnice max 0,5 - 1l/mtg, z tym że jak piszecie to 6441 pali około 9l/mtg z 4x30, a 8441 z conajmniej 4x35 lub większym nawet, dieler powtarza że to są te same silniki a różnią się tylko nieznacznie dawką paliwa.

ps. to ile pali 8441 z belarką?

#63 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 20:26

Spalanie w Proximie Jak niektórzy chcą jeżdzić na max obrotach to niestety coś za coś, jeśli jeżdzi sie na obrotach 1500-1900 to nawet Zetor uważany przez wszystkich za "pijaka" wcale nie spali dużo. Trzeba uważać na prawą nogę ;) .

#64 Share grzesiekkunick

grzesiekkunick

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 20:33

Spalanie w Proximie 8441 moze spalic gora 2 litry wiencej w tej belarce...ale to nie reguła ...zalezy jeszcze od obrotów

#65 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 20:41

Spalanie w Proximie Jak tak czytam tu o spalaniu starych Zetorów to zastanawiam się czy aby na pewno od 19 lat pracuje u mnie ciągnik tej firmy ;).Choćbyście mnie tu kołem od motorynki łamali to kompletnie nie mogę tych rewelacji potwierdzić-a może filtry mam zapchane od nowości ?:D,albo przewód doprowadzający paliwo ze zbiornika ma za mały przekrój ?:P

#66 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 20:48

Spalanie w Proximie Jarku ja też uważam osobiście że te starsze nie palą dużo :P Ale co ja poradzę że połowa tego forum twierdzi inaczej ;)

#67 Share miko

miko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 20:52

Spalanie w Proximie Hmmm ja mam 7711 i w polu jak dla mnie pali bardzo mało, ale np w przyczepie przy słomie, prasie, czy innych drobnych sprawach wydaję mi się, że jest to dużo bo przesiadłem się na niego z 3P i dla mnie to jest trochę dużo ale to prawie 30 KM więcej więc dlatego tak wielu ludzi podświadomie tak postrzega jak np. ja niezdając sobie sprawy z wielkości silnika.Ogólnie spali mniej w polu od ursusa tej samej mocy ale w lekkich pracach spali niestety trochę więcej ale nie jak krzyczą, że 10 litrow na mtg.

#68 Share grzesiekkunick

grzesiekkunick

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 20:52

Spalanie w Proximie zgadzam sie tommy...starsze zetory wcale duzo nie pala...roki temu miałem zetora 82 km z 1978 roku ale maszyna była super...wiele zachodnich by przy nim nie postojąło z tych lat ;) palił naprawde mało w ciezkich pracach...silnik miał suchutki i bez zadnego remonu o az tylu lat...

#69 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 21:02

Spalanie w Proximie No właśnie aby pognębić przeciwników Zetora (starego) podaję link-w tym Zetorku siedzi taki sam silnik jak w starym 7211-porównajcie sobie nawet z Fendtem czy Deutz-Fahrem (słynących z bardzo oszczędnych silników) http://www.dlg-test..../zetor-5340.pdf
-więcej nawet-nawet Ursus 4514 (tu już podpadam na całej linii)-przegrywa i to sporo-nawet uciągiem-przy wyższej masie własnej !

#70 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2008 - 21:42

Spalanie w Proximie A dlaczego nowe Zetory mają spalanie pow 250g jak stare mają 237? Jak dla mnie żadna rewelacja.http://www.dlg-test....rterra_2004.pdf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 22:02

Spalanie w Proximie No tak Mariusz-ale ja tu cały czas o tych "starych" piszę-bo normalnie krew mnie zalewa jak słyszę wypowiedzi o paliwożernych STARYCH Zetorach-a przy okazji mam satysfakcję że nawet testy DLG potwierdzają moje podejrzenia ;)-już parę razy pisałem że mity o paliwożerności Zetorów swój początek wzięły od ludzi którzy przesiedli się z C-330 na Zetora i podczepili mu bronę trójkę i pług 2*30

#72 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2008 - 22:08

Spalanie w Proximie O starych to może masz rację, ale nowe to już inna bajka. Nowego Zetora bym nie kupił, test dla DLG mi wystarcza ;).

#73 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 22:09

Spalanie w Proximie Wszystko na papierze wygląda inaczej jak w rzeczywistości ;)

#74 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 00:04

Spalanie w Proximie ma ktoś na agrofoto proxime na kołach 18,4/34?

#75 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 07:59

Spalanie w Proximie masz rację jaro . dla porównania ursus z 'bardzo' oszczednym perkinsem http://www.dlg-test..../ursus-4514.pdf czyli słabszy o kilka koni od zetora proximy a pali o wiele więcej?

#76 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 10:06

Spalanie w Proximie No i jescze link dla upartych ;)-http://www.oecd.org/document/24/0,3343,en_2649_33905_2067416_1_1_1_1,00.html-tu można sobie też popodziwiać testy,spalanie-porównać Ursusa z Zetorem...

#77 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 11 styczeń 2008 - 15:33

Spalanie w Proximie My mamy koła 16,9 i są jak na tą moc za wąskie 18,4 założymy jak się te 16,9 zużyją czyli gdzieś za 10 lat ;)

#78 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 16:31

Spalanie w Proximie

My mamy koła 16,9 i są jak na tą moc za wąskie 18,4 założymy jak się te 16,9 zużyją czyli gdzieś za 10 lat ;)

A przednie też będziesz wtedy zmieniał, zastanawia mnie tylko dlaczego na stronie zetora podają przód 13,6 tył 18,4 a przy 16,9 tył przód 12,4, a w seri super to dopiero dowalili do 16,9/30 przód 12,4 tak ten przód drze jak głupi za szybko idzie

ps. masz zwykłą skrzynie szybka jest proxima wystarczająco ze zwykłą skrzynią?

#79 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 11 styczeń 2008 - 21:00

Spalanie w Proximie Skrzynie mam zwykłą przednie koła też pewnie zmienimy bo już są trochę zdarte .Skrzynia jak dla nas wystarczy my mamy pole koło domu więc szybka skrzynia nam nie potrzebna , zamiast szybkiej skrzyni mamy Klime latem jak presuje to przynajmniej się nie ugotuje w traktorku> ;) :P :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Olejniczek

Olejniczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 22:26

Spalanie w Proximie ... a wiec ja uważąm że Proximki sa bardzo fajne ciagniczki ale jak ja bym kupywał teraz ciagnik to albo zamawiam pełna opcje wyposażenia albo nie truje soie głowy i bede pracował tym co mam ... odłoże troche wiecej ,poczekam troche dłuzej ale bogatsza wersje kupił bym ...