Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spalanie w Proximie

197 odpowiedzi na ten temat

#41 Share miko

miko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 19:56

Spalanie w Proximie

no to teraz coś specjalnie dla ferdka i silvera. wczoraj postanowiłem sprawdzić wasze rewelacyjne dane o długości motogodziny w proximie 8441. wziąłem stoper i podczas wożenia bel . długośc odcinka drogi 2,5km w obie strony , zwirówką prawie na pelnym gazie. pomiar co do sekundy . w ciągu godziny zegarowej wybiło dokładnie 0,68mtg. więc z pelnym obciążeniem nie wydaje mi się zeby mtg trwała 45 minut

No co do tej długości mtg w proximie też nie wierzyłem, bo ja z doświadczenia wiem, że 7711 ma dłuższą mtg od 3p. Mój znajomy ma 8441 i również twierdził, że nic takiego nie ma miejsca, jakoby mtg trwała 45 min. Takie coś to musiałoby się zdarzyć chyba w maxymalnie ciężkiej pracy.
Brawo dla ciebie za poświęcenie i walkę o dobre imię zetora :rolleyes: , bo strasznie mnie wpienia gadanie, że zetor to smok itp, ludzi którzy nigdy nim jeździli, a usłyszeli tylko od kogoś tam i to najczęściej osoby co np. robiła zetorem 7211 agregatem 2,1 m na 2 biegu(to tak dla przykładu weżcie mf 255 i orzcie na jedną skibę-to jest dokładnie to samo) W lżejszych pracah zetor spali więcej np. od ursusa tej mocy ale to jest granica litra max 1,5.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Spalanie w Proximie Dzisiaj, 05:57
  •  

#42 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 20:20

Spalanie w Proximie

Takie coś to musiałoby się zdarzyć chyba w maxymalnie ciężkiej pracy.

Motogodzina nie zależy od obciążenia tylko od obrotów :rolleyes:

#43 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 20:21

Spalanie w Proximie W sumie to zetor podaje moc w oecd r24 czyli odpowiednik starego din, jak by to przyrównać do iso z zachodnich marek to wyjdzie że 8441 ma blisko 90km.

Dzięki Wojtas za obliczenia, 0,68mtg w ciągu godziny, to cała mtg trwała by 88min, czyli prawie 1,5 godz, a więc jeśli, tak jak pali 8441 wujasa 6l/mtg to wychodziło by 4 l/godz zegarową, no to bardzo przyzwoicie, ale żeby na pełnym gazie 1,5mtg?? :rolleyes: , gdybyście tak kiedyś ktoś zmierzyli na godzine zegarową z turem, lub siewnikiem zbożowym i by tak wyszło to bym się na proximie nawrócił!!!

#44 Share miko

miko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 20:23

Spalanie w Proximie

Motogodzina nie zależy od obciążenia tylko od obrotów :rolleyes:

No wiem, że od obrotów ale jak ciężka praca to obroty muszą być wysokie :rolleyes: . To był taki skrót myślowy :(

#45 Share SzTyWnY

SzTyWnY

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 21:50

Spalanie w Proximie Moim zdaniem to najlepiej byłoby podać ile paliwa spali na ha orki przy średnich obrotach typu 1400-1700 bo ja więcej nie daję bo tyle w zupełności wystarcza bo im wyższe obr tym więcej spali i szybciej mtg minie.Tak więc ja uzytkuje narazie 360 i na hektar orki z uwrociami itp na obrotach 1400-1700 wychodzi pomiędzy 9 a 12 litrami natomiast na jedna mtg w takich obrotach wychodzi ok 4-4,5l. I to jest sprawdzone bo gdy wybiła jedna mtg zgasiłem traktor i spusciłem rope i porownałem do tego co wcześniej wlałem

#46 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 22:10

Spalanie w Proximie sztywny widzę że twoja 360 ma takie samo spalanie w orce (tak na 20cm) jak mój zetor 3320, tylko mi to wychodzi tak na około1800-2000tyś obrotów bo ja jednak lubię jak kucyki ostrzej kłusuja ( no ale ja mam tylko 3 gary :angry: ) A co spalania na Mtg to tylko zacznie się robota i mierze.

#47 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 22:18

Spalanie w Proximie

sztywny widzę że twoja 360 ma takie samo spalanie w orce jak mój zetor 3320, tylko mi to wychodzi tak około1800-2000tyś obrotów bo ja jednak lubię jak kucyki ostrzej jadą ( no ale ja mam tylko 3 gary :angry: ) A co spalania na Mtg to tylko zacznie się robota i mierze.

Troche nie w temacie chłopaki :rolleyes: .

Co do proximy to pali ile pali ale tylko jedno chce wiedzieć czy to prawda co mówił mi diler że jak proxima to tylko 8441 bo mniejsze proximy będa miały spalanie na mtg właściwie to samo a zrobią mniej i najlepiej 8441 bo różnica w cenie niewielka (no jak dla kogo niewielka ponad 15 tyś) itd itd bo do 8441 to i większe graty trzeba będzie dokupić i w inetersie dielera jest to że poleca 8441 czy to dieler jednak tak z życzliwości radzi? :rolleyes: :( Wie ktoś coś na ten temat z autopsji?

#48 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 09 styczeń 2008 - 10:50

Spalanie w Proximie jeszcze chciałem dodać że pomiar na "prawie pełnym gazie " dotyczył tylko jazdy po drodze bo wiadomo że wstawianie bel do obory jak i pobieranie z miejsca postoju nie odbywało sie na dużych obrotach tylko raczej na jałowych. tak że gdyby to wszystko odbywało się na jednakowo wysokich obrotach napewno wybiło by troche więcej lecz napewno nie mtg w 45 minut

#49 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 09 styczeń 2008 - 11:22

Spalanie w Proximie Jeśli szybkość nabijania mth wzrasta proporcjonalnie do obrotów to trzeba zmierzyć czas pracy przy stałych obrotach i porównać z tym co pokazał ilcznik mth. Otrzyma sie wtedy "przełożenie" licznika i można będzie to odnieść do dowolnych obrotów :rolleyes:

@wojtas
Nawet jeśli przy Twoich pomiarach czas pracy na pełnym bucie i na jałowych wynosił 50:50 to przy takim wyniku raczej nie da sie wykręcić pełnej mth poniżej godziny zegarowej.

#50 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 styczeń 2008 - 11:32

Spalanie w Proximie

jeszcze chciałem dodać że pomiar na "prawie pełnym gazie " dotyczył tylko jazdy po drodze bo wiadomo że wstawianie bel do obory jak i pobieranie z miejsca postoju nie odbywało sie na dużych obrotach tylko raczej na jałowych. tak że gdyby to wszystko odbywało się na jednakowo wysokich obrotach napewno wybiło by troche więcej lecz napewno nie mtg w 45 minut

Dobra 45 min to nie ale jak popytałem ludzi to w kosiarce rotacyjnej bije co 55min, no ale tam muszą być obroty, ale Wojtas mierzyłeś po drodze, jak pojechałeś sobie po te belki 2km założysz belki i tak właśnie poszwędasz się z turem, ciągnik ma lekko to w 3 godziny wybije 2 mtg tak, czyli 4 l/godz zegarową no to zwracam honor i publicznie przyznaje że proxima nie jest paliwożerna, tylko skąd wzieła się opinia że proximy palą więcej od serii klasik o tych mocach, czyżby w 7340 byłu krótsze motogodziny? :rolleyes: Z tym 45 min to zarwałem właśnie z 7340

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share SzTyWnY

SzTyWnY

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 09 styczeń 2008 - 22:40

Spalanie w Proximie nie wiem jak w zetorze ale w 360 jest to bodajże tak: godz zegarowa pracy silnika na obr 1860=1mtg analogicznie godz zegarowa pracy silnika przy 930obr = 0.5 mtg czyli potrzeba 2godz aby wybiło 1 mtg.Może ktos zna dla jakich obr jest to w zetorze

#52 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 styczeń 2008 - 23:18

Spalanie w Proximie

nie wiem jak w zetorze ale w 360 jest to bodajże tak: godz zegarowa pracy silnika na obr 1860=1mtg analogicznie godz zegarowa pracy silnika przy 930obr = 0.5 mtg czyli potrzeba 2godz aby wybiło 1 mtg.Może ktos zna dla jakich obr jest to w zetorze

W proximie podobno przy 1800 obr bije mtg, zakładasz że przy 930 obr bije 0,5 mtg, kumpla c360 przy zwożeniu bel i lekkich robotach jakiś opryskiwacz zgrabiarka to 1 mtg wybija co 1 godz 15 min - 25 min (przy noszeniu bel), próbowałem się własnie dowiedzieć jak to jest z tymi motogodzinami w proximie, dobrze że Wojtas wkurzył się i zmierzył jak to jest w praktyce :rolleyes:

#53 Share JaJacek

JaJacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 00:02

Spalanie w Proximie Co to jest motogodzina???
Za Wikipedią:
W ciągnikach rolniczych i innych maszynach napędzanych silnikami spalinowymi o zmiennych obrotach motogodzina to czas pracy urządzenia przy znamionowych obrotach:

gdzie:

M - motogodziny,
n - obroty maszyny w jednostce czasu, zazwyczaj na minutę,
nz - obroty znamionowe w jednostce czasu,
t - czas w godzinach.
Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

#54 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2008 - 19:45

Spalanie w Proximie Z czeskiej strony zetora wynika, że proxima ma spalanie 253g/kwh ;). Dla przykładu c 360 ma 260 g/kwh a MF 255 236g/kwh. Konkurencja schodzi nawet poniżej 200...

#55 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 19:48

Spalanie w Proximie Ostatnio kumpel do mnie mówi że Proxima 8441 będzie mniej palić jak mój 7011 ;) Troszkę w to nie dowierzam ale kto wiem...
Teoretycznie nie możliwe bo przy ponad 80km silniku żeby spalanie było niższe jak w 65 :P

#56 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 19:59

Spalanie w Proximie mariusz luknij sobie na to http://www.agromasa....p;id=zetor_8421 jednostkowe zużycie paliwa 221 g/kwh

#57 Share grzesiekkunick

grzesiekkunick

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 20:01

Spalanie w Proximie moja proksimka 6441 z praso sipma farma2 spalił na godzine 5l/ha...jestem bardzo z niej zadowolony,mało pali,jest zwrotna -miesiadz temu kupiłem do niej tura i prezentuje sie z nim świetnie
;)

#58 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 20:05

Spalanie w Proximie Ciekawo czy duża różnica w spalaniu jest między 6441 a 8441 :D

Z tego co piszecie to wynika że wcale te nowe zetory to nie są pijaki B) Kiedyś gadałem z Wojtkiem3222 przez gadu-gadu i zapytałem się ile pali jego Forterra, odpowiedział że jest dość oszczędna ;)

Z tego co czytam na forum i pod fotkami to chyba na prawdę te Proximy to nie są alkoholiki :P

#59 Share grzesiekkunick

grzesiekkunick

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 20:21

Spalanie w Proximie różnica w spalaniu 6441 i 8441 jest nie mała....to sa takie same silniki tylko wieksza dawka paliwa moc nabieraja...i co niestety wiaze sie z tą roznica ze 6441 duzo mniej spali od 8441

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2008 - 20:24

Spalanie w Proximie @ wojtas
Tutaj jak byk stoi 253 g/kwh. Jest to fabryczna strona Zetora. Kto ma racje producent czy dealer???