Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spalanie w Proximie

197 odpowiedzi na ten temat

#21 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1510 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 21 październik 2007 - 19:27

Spalanie w Proximie moj sasiad posiada ZETORA PROXIME 8441 i w tuze pali okolo 6 litrow na godzine a jak zapial ja do brony to mowil ze doslownie wskazowka od paliwa spadala w oczach mnial wtedy okolo 50 mtg brony byly zwykle 5 polowe ale jak mowil od tamtego czasu spalanie troszke sie uspokoilo ma teraz okolo 120 mtg ale jak sam mowi zadnej rewelacji nie ma spalanie jest na poziomie lambo r4 110 km

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Spalanie w Proximie Dzisiaj, 10:39
  •  

#22 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 21 październik 2007 - 19:45

Spalanie w Proximie

moj sasiad posiada ZETORA PROXIME 8441 i w tuze pali okolo 6 litrow na godzine a jak zapial ja do brony to mowil ze doslownie wskazowka od paliwa spadala w oczach mnial wtedy okolo 50 mtg brony byly zwykle 5 polowe ale jak mowil od tamtego czasu spalanie troszke sie uspokoilo ma teraz okolo 120 mtg ale jak sam mowi zadnej rewelacji nie ma spalanie jest na poziomie lambo r4 110 km

No cóż proxima to jedno wielkie g*wno spalanie bardzo wysokie, zwrotność kiepska awaryjność na poziomie pronara, a uciąg przeciętny, wszyscy zachwycają się bo żyją legendą 7211 ( który bez wątpienia był trwałym ciagnikiem), ale już w okolicy 7341 taką reklamę zrobił że bez zastanowienia mniej o awaryjność obwiał bym się w nowym belarusie lub pronarze, a bardzo wątpie zeby proxima była lepiej poskładana od 7341 bo przecież to to samo, z tym że proxima ma jeszcze bardziej paliwożerny silnik. Ludzie kupują to bo to nowość, ciekaw jestem co będą pisać właściciele proxim za kilka lat jak zacznie się sypać dużo żeczy jeszcze bardziej niż w pronarach.
Moim zdaniem jak ktoś decyduje się na nowy ciągnik i ma te 110 tyś na proxime to trzeba znaleść jeszcze te 30 tyś lub zrezygnować z tura do proximy ( która do tura i tak jest kiepska) i kupić lambo r4 lub evo3, albo jakiegoś landii, bo liczcie sobie jak chcecie, ale przy bardzo przeciętnym użytkowaniu te 30 tyś zwróci sie w paliwie po kilku latach ( max 10 latach) ( prosty rachunek 500 mtg x 2 l większe spalanie = około 3,5 tyś rocznie)a o jakości i trwałości zachodnich maszyn w porównaniu do zetra nie mam co wspominać

#23 Share zetor7441

zetor7441

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 22 październik 2007 - 20:05

Spalanie w Proximie Panowie powiek krodko ja mam proxime 6441 z samego poczatku palila cos okolo 120l na 25mtg po do tarciu zmienilo scie i to na leprze to znaczy caly zbiornik starcza mi na okolo 35-40mtg ale u nas nie przekraczmy 1700 obrotów.A mamy jeszcze zetora 12145 który spalil na 8 ha siewu agregatem cos okolo 8 litrów ale jak spominalem nie przekraczlismy 1700 obrotów

#24 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 22 październik 2007 - 20:07

Spalanie w Proximie

Panowie powiek krodko ja mam proxime 6441 z samego poczatku palila cos okolo 120l na 25mtg po do tarciu zmienilo scie i to na leprze to znaczy caly zbiornik starcza mi na okolo 35-40mtg ale u nas nie przekraczmy 1700 obrotów.A mamy jeszcze zetora 12145 który spalil na 8 ha siewu agregatem cos okolo 8 litrów ale jak spominalem nie przekraczlismy 1700 obrotów

A jaką pojemność zbiornika ma twoja Proxima?

#25 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 październik 2007 - 20:20

Spalanie w Proximie

Panowie powiek krodko ja mam proxime 6441 z samego poczatku palila cos okolo 120l na 25mtg po do tarciu zmienilo scie i to na leprze to znaczy caly zbiornik starcza mi na okolo 35-40mtg ale u nas nie przekraczmy 1700 obrotów.A mamy jeszcze zetora 12145 który spalil na 8 ha siewu agregatem cos okolo 8 litrów ale jak spominalem nie przekraczlismy 1700 obrotów

Jeśli by mtg odpowiadała godz zegarowej to był by ładny wynik, ale pewnie tak nie jest bo na 120 l 40mtg? to wychodzi 3 l/mtg? to niewiele więcej jak mf 255 :) , a co robisz tą proximą czy tylko w lekkich pracach chodzi?

#26 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 22 październik 2007 - 20:49

Spalanie w Proximie Panowie generalnie ciążko jest określić spalanie ponieważ każdy pracuje na innych ziemiach i każdy ma inna nogę do gazu. i każdy z nas może tylko na swoim przykładnie określić. A najgorsze jest to ze ktoś sie wypowiada a nawet nie siedział w Proximie.

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#27 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 październik 2007 - 20:53

Spalanie w Proximie

Panowie generalnie ciążko jest określić spalanie ponieważ każdy pracuje na innych ziemiach i każdy ma inna nogę do gazu. i każdy z nas może tylko na swoim przykładnie określić. A najgorsze jest to ze ktoś sie wypowiada a nawet nie siedział w Proximie.

Pozdrawiam Balzak

Jesli to do mnie to słowo honoru że siedziałem :)

#28 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 22 październik 2007 - 20:56

Spalanie w Proximie Ferdek07 to akurat nie było do ciebie. tylko pisze ogólnie. Bo zdarza sie w wielu tematach że ktoś sie wymądrza a maszyny nawet nie widział nie mowa o tym ze pracował!!!

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#29 Share zetor7441

zetor7441

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 24 październik 2007 - 18:03

Spalanie w Proximie Zbiornik mam jak w kazdej proximie 120l a pracuje przy koszarce dyskowej ladowacz czolowy zgrabiarka. Szczególnie zbiór bel lub zaladunek piasku (mam mokry teren wiec co raz trzeba podsypać)

Pozdrawiam

Edytowany przez Balzak, 07 styczeń 2008 - 23:54.
Ortografia!!

#30 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 październik 2007 - 18:09

Spalanie w Proximie

Zbiornik mam jak w kazdej proximie 120l a pracuje przy koszarce dyskowej ladowacz czolowy zgrabiarka. Szczegulnie zbior bel lub zaladunek piasku (mam mokry teren wiec co raz trzeba podsypac)

Pozdrawiam

No to wychodzi na to że ta proxima 60km pali około 3 - 3,5 l na godz w lekkich pracach, to w takiej robocie mój mf 255 pali niecły litr mniej ( ja licze na godz zegarową - ale to mogą być różne wyniki) ja musze troche obrotów mieć, ale w polu z pługiem czy agregatem to musisz chyba troche obrotów zwiększyć! :D :P ile pali w orce agregacie itp?

moj sasiad posiada ZETORA PROXIME 8441 i w tuze pali okolo 6 litrow na godzine a jak zapial ja do brony to mowil ze doslownie wskazowka od paliwa spadala w oczach mnial wtedy okolo 50 mtg brony byly zwykle 5 polowe ale jak mowil od tamtego czasu spalanie troszke sie uspokoilo ma teraz okolo 120 mtg ale jak sam mowi zadnej rewelacji nie ma spalanie jest na poziomie lambo r4 110 km

Timasz, ale w tym lambo są przecież półbiegi szybka skrzynia itd i nie musi tak deptać w gaz jak w zetorze, no i lambo ma nowocześniejszy silnik, czy masz jakieś przyjkłady spalania tego lambo i proximy z tymi samymi maszynami?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1510 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 25 październik 2007 - 06:39

Spalanie w Proximie Timasz, ale w tym lambo są przecież półbiegi szybka skrzynia itd i nie musi tak deptać w gaz jak w zetorze, no i lambo ma nowocześniejszy silnik, czy masz jakieś przyjkłady spalania tego lambo i proximy z tymi samymi maszynami?
[/quote]
wiesz w tym lambo nie ma zadnych polbiegow ( powershift ) bo jest to podstawowa wersja zero elektroniki jak pisalem zetor pracuje glownie z turem ale ostatnio widzialem ze probowal go w 3 m agregatem uprawowym jak bede mnial okazje to sie go dopytam ile w tej robocie mu spalil

#32 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 październik 2007 - 14:30

Spalanie w Proximie

Timasz, ale w tym lambo są przecież półbiegi szybka skrzynia itd i nie musi tak deptać w gaz jak w zetorze, no i lambo ma nowocześniejszy silnik, czy masz jakieś przyjkłady spalania tego lambo i proximy z tymi samymi maszynami?

wiesz w tym lambo nie ma zadnych polbiegow ( powershift ) bo jest to podstawowa wersja zero elektroniki jak pisalem zetor pracuje glownie z turem ale ostatnio widzialem ze probowal go w 3 m agregatem uprawowym jak bede mnial okazje to sie go dopytam ile w tej robocie mu spalil

Te lambo to 4ka turbo? Kumpel jak brał lambo premium chyba 1050 (czy jakoś tak) wiem że 4T 115km też ściemniali że będzie palił tak jak jego 7211 a w niektórych pracach nawet mniej :P , w sumie to na spalanie lambo nie narzeka i mówi że bardzo mało pali ale w żaden sposób nie ma co porównywać do zetora :D , i w zgrabiarce zetor pali pół tego, a podobno 8441 pali mniej od 7211 to już nie wiem

#33 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1510 postów

Napisany 25 październik 2007 - 19:53

Spalanie w Proximie

Te lambo to 4ka turbo? Kumpel jak brał lambo premium chyba 1050 (czy jakoś tak) wiem że 4T 115km też ściemniali że będzie palił tak jak jego 7211 a w niektórych pracach nawet mniej :P , w sumie to na spalanie lambo nie narzeka i mówi że bardzo mało pali ale w żaden sposób nie ma co porównywać do zetora :D , i w zgrabiarce zetor pali pół tego, a podobno 8441 pali mniej od 7211 to już nie wiem

tak lambo sasiada to 4 z turbo

#34 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 25 październik 2007 - 20:06

Spalanie w Proximie

tak lambo sasiada to 4 z turbo

No a kwestia czy to liczy sąsiad na mtg czy godz zegarową, bo podobno mtg w proximie to 45 min tak przeciętnie, więc te wszystkie zachwyty jak oszczędna jest proxima to tylko złudzenie bo ona nie chla w turze 6 tylko 8 l na godz zegarową :P , a w pługu pewnie około 11 wychodzi.
Pronary mają licznik mtg równy 1 godz i palą mniej od proxim :D

#35 Share Karol22

Karol22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 25 październik 2007 - 20:19

Spalanie w Proximie pronar z seri p5 moze i bedzie dobry ale te stare pronary to takie eksperymenty a zetor to firma z duuza historią i wyrobiona opinią i pronar jak narazie od zetora moze sie tylko uczyc.

#36 Share zetor7441

zetor7441

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 26 październik 2007 - 17:08

Spalanie w Proximie Prosze nie przyrownywac Pronra do zetora bo to jest smieszne.Pronar lapie sie wszystkiego aby mu jakos wyszlo a zetor nic prawie sam wszystko robi Oprócz przodku cararo i podnośnika boscha i to tylo w tych większych. A co do pronara zal na to patrzec wolalbym belarusa wiadomo ze to mtz i pieniadze o wiele mniejsze

Edytowany przez Balzak, 07 styczeń 2008 - 23:52.
Ortografia

#37 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 11:18

Spalanie w Proximie no to teraz coś specjalnie dla ferdka i silvera. wczoraj postanowiłem sprawdzić wasze rewelacyjne dane o długości motogodziny w proximie 8441. wziąłem stoper i podczas wożenia bel . długośc odcinka drogi 2,5km w obie strony , zwirówką prawie na pelnym gazie. pomiar co do sekundy . w ciągu godziny zegarowej wybiło dokładnie 0,68mtg. więc z pelnym obciążeniem nie wydaje mi się zeby mtg trwała 45 minut

#38 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 12:41

Spalanie w Proximie Ciekawe jak szybko wybiłoby np.przy 1200 obr/min ?

#39 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 23:05

Spalanie w Proximie

Ciekawe jak szybko wybiłoby np.przy 1200 obr/min ?

Pewnie tak jak w c360 u kumpla mierzył przy zworzeniu bel i wyszło 6l/mtg, ale jak zmierzył na godz zegarowe to na wolnych obr mtg buje co 1 godz i 20 - 25 min, a z tymi mtg w proximie to ja już nic nie wiem i nei chce chyba wiedzieć, bo przez forum przewija się w tematach że są bardzo krótkie ale to w 7340 itp, a w proximach może inaczej wystopniowane?> :rolleyes: :(

Macie problem z określeniem spalania długość mtg itd, czy nikt nie robi tak jak ja, tzn cignik stoi zatankowany pod korek, odpalam spoglądam na zegarek jak wracam z pola patrze ile czasu pracowałem i mierze ile pod korek weszło znowu paliwa :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 19:01

Spalanie w Proximie Jeśli wychodzi tak jak liczył Wojtas, to ta mth wcale nie wychodzi jakieś 45 minut jak tu twierdzą co niektórzy..... Silver ( Tomaszu niewierny :rolleyes: ) co ty na to?????????