Polecane posty

Ferdek07    75

Różne rzeczy słyszę na temat spalania proximy, jedni mówią że chla jak smok inni że mało pali. Kto ma porównanie spalania do starego zetora 7211, lub ursusa 914? Podobno 6441 pali prawie tyle co i 8441 bo różnią się tylko minimalnie nastawieniem dawki paliwa, jak duża jest różnica w spalaniu tych modeli? Czy proxima w porównaniu do zachodnich marek ( silniki perkins iveco, pompowtryski lambo) pali 50% więcej?

Edytowano przez Balzak
Ort+literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Niecałe 9 l/ha-powiem tak-nie wiem jak komuś ale mi wierzyć się nie chcę i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A ja wierze w te 9l na ha, jak ciągnika nie dusze to poniżej 10 l/ ha na lekkich glinkach zszedłem z 3x30 mf 255, ale mnie interesuje najbardziej spalanie w lżejszych pracach, bo wiem że proxima jednostkowe spalanie ma przeciętne i pod dużym obciązeniem to się pokrywa, ale jak cały dzień posmigam ze zgrabiarką, drugi dzień pozwoże belki i poukładam to mi coś tam z tych 120 l w baku zostanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

prosze to włożyć między bajki, ja wczoraj valtrą zaorałem 6ha lekkiej ziemi 4-5klasa i 3ha mozajkowatego pola o podłożu gliniastym 3-6kl z górkami i przyjechałem na oparach dosłownie poszło 160l paliwa

Edytowano przez Nikita_Bennet
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

przypominam ze temat jest o spalaniu w proximie a nie mf'ie, valtrze czy belarusie


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

U nas panuje taka opinia że te nowsze Zetory (proxima, forterra) palą jeszcze więcej od tych starszych, ale ile w tym prawdy to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

nie wierzę w 9 l na ha, najmniejsze spalanie jakie widziałem w życiu to 12l na ha valtrą t140, zresztą proponuję zajrzec to numeru top agrar 6/2007

wszystkie ciągniki w tym teście spaliły 14-16 l na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Różne żeczy słysze na temat spalania proximy, jedni mówią że chla jak smok inni że mało pali. Kto ma porównanie spalania do starego zetora 7211, lub ursusa 914? Podobno 6441 pali prawie tyle co i 8441 bo różnią się tylko minimalnie nastawieniem dawki paliwa, jak duża jest różnica w spalaniu tych modeli? Czy proxima w porównaiu do zachodnich marek ( silniki perkins iveco, pompowtryski lambo) pali 50% więcej?

Ile ogólnie na godz roboty z obciązeniem i w lekkiej pracy, a nie ile na zaoranie 1 ha, bo to nidy nie bedzie miarodajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

ja co do Proximy się nie wypowiem ale mam Zetora Forterre 11441 i pług 4x48cm Ibis najnowszy pomiar to za 12 godzin orki spalił 162l a drugiego dnia 168l, na 1 szosowej i obroty około 1900/min ziemia IVa troche gliniata dokładnie nie umiem określić ile mogłem zaorać za te 12h ale ok. 14-15 hektarów, bo kawałek miał dokładnie 30,5ha i po dwuch dniach zostało odoranie od rowu i poprzeczki myśle że jak na średnią orkę pod przenżyta to wynik w normie te dane są naprawde dokładnie zmierzone na stacji Orlenu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Mi mojaq proxima 8441 na 4 ha orki pługami 4*35 spaliła ok 35 litrów ON. więć mi sie wydaje ze nia az tak dużo, moze w porównaniu do lepszych marek to i duzo ale generalnie nie jest tak duzo.

Pozdrawiam Balzak

Balzak ile pali proxima w belarce i w zworzeniu bel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
ja co do Proximy się nie wypowiem ale mam Zetora Forterre 11441 i pług 4x48cm Ibis najnowszy pomiar to za 12 godzin orki spalił 162l a drugiego dnia 168l, na 1 szosowej i obroty około 1900/min ziemia IVa troche gliniata dokładnie nie umiem określić ile mogłem zaorać za te 12h ale ok. 14-15 hektarów, bo kawałek miał dokładnie 30,5ha i po dwuch dniach zostało odoranie od rowu i poprzeczki myśle że jak na średnią orkę pod przenżyta to wynik w normie te dane są naprawde dokładnie zmierzone na stacji Orlenu

Cieszycie się że nowe zetory proxima palą mało na mtg a tam mtg trwa 45 min i spalanie na godz zegarową jest w niektórych prach grubo ponad 10 l/godz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Nikt nigdzie nie napisał o mth, mowa jest o godzinach zegarowych. W proximie 1 mth to 45 minut? Przy jakich obrotach silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Też słyszałem że przy 2 tyś obr w proximie mtg wyskakuje co 45 min więc na mtg spalanie jest ok ale jak ktoś przeliczy na godz zegarową to ojojoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw21    0

hej ja zorałem 1,5 ha proksimą8441 spaliła30 l około3 godzin pług4*35 a w bajki Balzaka to nie wierzę chyba ze podrzutke robil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja zorałem 1,5 ha proksimą8441 spaliła30 l około3 godzin pług4*35 a w bajki Balzaka to nie wierzę chyba ze podrzutke robil

ja Balzkowi wierze i to nie sa bajki


Power by tradition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

moj sasiad posiada ZETORA PROXIME 8441 i w tuze pali okolo 6 litrow na godzine a jak zapial ja do brony to mowil ze doslownie wskazowka od paliwa spadala w oczach mnial wtedy okolo 50 mtg brony byly zwykle 5 polowe ale jak mowil od tamtego czasu spalanie troszke sie uspokoilo ma teraz okolo 120 mtg ale jak sam mowi zadnej rewelacji nie ma spalanie jest na poziomie lambo r4 110 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
moj sasiad posiada ZETORA PROXIME 8441 i w tuze pali okolo 6 litrow na godzine a jak zapial ja do brony to mowil ze doslownie wskazowka od paliwa spadala w oczach mnial wtedy okolo 50 mtg brony byly zwykle 5 polowe ale jak mowil od tamtego czasu spalanie troszke sie uspokoilo ma teraz okolo 120 mtg ale jak sam mowi zadnej rewelacji nie ma spalanie jest na poziomie lambo r4 110 km

No cóż proxima to jedno wielkie g*wno spalanie bardzo wysokie, zwrotność kiepska awaryjność na poziomie pronara, a uciąg przeciętny, wszyscy zachwycają się bo żyją legendą 7211 ( który bez wątpienia był trwałym ciagnikiem), ale już w okolicy 7341 taką reklamę zrobił że bez zastanowienia mniej o awaryjność obwiał bym się w nowym belarusie lub pronarze, a bardzo wątpie zeby proxima była lepiej poskładana od 7341 bo przecież to to samo, z tym że proxima ma jeszcze bardziej paliwożerny silnik. Ludzie kupują to bo to nowość, ciekaw jestem co będą pisać właściciele proxim za kilka lat jak zacznie się sypać dużo żeczy jeszcze bardziej niż w pronarach.

Moim zdaniem jak ktoś decyduje się na nowy ciągnik i ma te 110 tyś na proxime to trzeba znaleść jeszcze te 30 tyś lub zrezygnować z tura do proximy ( która do tura i tak jest kiepska) i kupić lambo r4 lub evo3, albo jakiegoś landii, bo liczcie sobie jak chcecie, ale przy bardzo przeciętnym użytkowaniu te 30 tyś zwróci sie w paliwie po kilku latach ( max 10 latach) ( prosty rachunek 500 mtg x 2 l większe spalanie = około 3,5 tyś rocznie)a o jakości i trwałości zachodnich maszyn w porównaniu do zetra nie mam co wspominać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7441    0

Panowie powiek krodko ja mam proxime 6441 z samego poczatku palila cos okolo 120l na 25mtg po do tarciu zmienilo scie i to na leprze to znaczy caly zbiornik starcza mi na okolo 35-40mtg ale u nas nie przekraczmy 1700 obrotów.A mamy jeszcze zetora 12145 który spalil na 8 ha siewu agregatem cos okolo 8 litrów ale jak spominalem nie przekraczlismy 1700 obrotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
Panowie powiek krodko ja mam proxime 6441 z samego poczatku palila cos okolo 120l na 25mtg po do tarciu zmienilo scie i to na leprze to znaczy caly zbiornik starcza mi na okolo 35-40mtg ale u nas nie przekraczmy 1700 obrotów.A mamy jeszcze zetora 12145 który spalil na 8 ha siewu agregatem cos okolo 8 litrów ale jak spominalem nie przekraczlismy 1700 obrotów

A jaką pojemność zbiornika ma twoja Proxima?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Panowie powiek krodko ja mam proxime 6441 z samego poczatku palila cos okolo 120l na 25mtg po do tarciu zmienilo scie i to na leprze to znaczy caly zbiornik starcza mi na okolo 35-40mtg ale u nas nie przekraczmy 1700 obrotów.A mamy jeszcze zetora 12145 który spalil na 8 ha siewu agregatem cos okolo 8 litrów ale jak spominalem nie przekraczlismy 1700 obrotów

Jeśli by mtg odpowiadała godz zegarowej to był by ładny wynik, ale pewnie tak nie jest bo na 120 l 40mtg? to wychodzi 3 l/mtg? to niewiele więcej jak mf 255 :) , a co robisz tą proximą czy tylko w lekkich pracach chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Panowie generalnie ciążko jest określić spalanie ponieważ każdy pracuje na innych ziemiach i każdy ma inna nogę do gazu. i każdy z nas może tylko na swoim przykładnie określić. A najgorsze jest to ze ktoś sie wypowiada a nawet nie siedział w Proximie.

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj