Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki kombajn na 20 ha

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sezam

sezam

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 16:43

jaki kombajn na 20 ha Jaki kombajn na 20 ha do 25 tyś zł posiadam ziemię klasy III i IV . Jaki byście mi doradzili?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki kombajn na 20 ha Dzisiaj, 03:45
  •  

#2 Share sebau1212

sebau1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 kwiecień 2011 - 16:51

jaki kombajn na 20 ha Ja ci polecam claasa Senatora Merkatora Protectora w 25 tys się spokojnie zmieścisz. Kombajny nie zawodne naprawdę polecam :)

#3 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 27 kwiecień 2011 - 16:57

jaki kombajn na 20 ha Ja właśnie na 20ha mam mercatora z silnikiem perkinsa... Użytkuje go od... 21 lat tak więc co nieco wiem, i jak narazie nie planuje zmiany dlaczego? bo tak na prawde jego awarie można policzyć na palcach u jednej ręki. Usług nie świadcze, więc zawsze mam wszystko skoszone w terminie. Heder 3m a dla silnika nie ma żadnego znaczenia czy jedziesz z sieczkarnią czy bez.

#4 Share sezam

sezam

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 17:24

jaki kombajn na 20 ha Chciałbym wymienić po żniwach swojego john deera 940 na jakiś kombajn z hederem minimum 3,6 m

#5 Share bodzioszajs

bodzioszajs

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Sport,muzyka,fotografia oraz motoryzacja
    KPK Kumurun Team

Napisany 27 kwiecień 2011 - 17:27

jaki kombajn na 20 ha no wlasnie mercator to bardzo dobry wybor, sam go mam i daje rade na 40 ha. Zdarzają sie czasami awarie ale to normalne, tak jak w kazdym kombajnie trzeba wymienic łożyska i takie sprawy. Ogólnie to niezly sprzet ;d

Edytowany przez bodzioszajs, 27 kwiecień 2011 - 20:55.

#6 Share sezam

sezam

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 17:43

jaki kombajn na 20 ha A co sądzicie o mf case oglądałem takie fajne zadbane silnik ok bo claasa to dostanę z 80 r z tego co mój john deer

#7 Share adrin6231

adrin6231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza sporty wodne samochody

Napisany 27 kwiecień 2011 - 18:38

jaki kombajn na 20 ha kup mercatora 75 heder 3,6 ale z silnikiem mercedesa 6garów ja taki mam tylko filtry wymieniasz i olej i jezdzisz, nie męczy sie tak jak perkins mojego somsiada i przez to tez nie pali więcej od niego. super sprzęt ja mam na 26ha czasem jakieś 15ha usług robie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 19:18

jaki kombajn na 20 ha Ja bym proponował fortschritta e-514.Heder będziesz miał 4.20, sieczkarnie i jak dobrze poszukasz to rok 88/89.Fortschritty to bardzo dobre kombajny, spalanie w nich jest małe i awaryjność także.Z częściami nie ma problemów.Wydajność tego kombajnu też jest niezła i za te pieniądze to brałbym Fortschritta.

#9 Share DanRol95

DanRol95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 kwiecień 2011 - 19:43

jaki kombajn na 20 ha Ja polecam Bizona ZO56 mamy go nowości i jego awarie tak samo moge policzyć na palcach u ręki... B) mam właśnie 20ha i chodzi jeszcze po zarobkach.... polecam naprawdę.. ;)

#10 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 27 kwiecień 2011 - 21:15

jaki kombajn na 20 ha Sezam masz racje będzie miał pare lat... ale jeżeli dobrze wybierzesz to będziesz zadowolony :) Ja ja swój przyprowadziłem w 90r. To niemiecki akumulator wytrwał ponad 10 lat... a teraz te polskie, sami wiecie jakie są :lol: To tak troche z innej beczki :P

#11 Share feliks135

feliks135

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 09:12

jaki kombajn na 20 ha

A co sądzicie o mf case oglądałem takie fajne zadbane silnik ok bo claasa to dostanę z 80 r z tego co mój john deer

A ja polecam własnie to co mam czyli Case 923. Silnik case pali 8-10 litrów na ha. I tańszy od Clasa i awarii poważnych brak, mam go 5 lat.

#12 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 01 lipiec 2011 - 01:56

jaki kombajn na 20 ha na 20 ha to Forschritt E 514 był by w sam raz jeszcze dodać usługi jak trafisz na dobry egzemplarz to awaryjność będzie znikoma wiem bo u nas na wsi ma Forschritta E 514 to już 2 sezony kosi i tam były poprawiane jakieś drobnostki ze spalaniem najgorzej też nie jest więc wyszedł byś na tym korzystnie :D
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share feliks135

feliks135

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 09:56

jaki kombajn na 20 ha kiedyś zastanawiałem się na Forshitem... ale nie kupiłem go, ponieważ był tańszy od konkurrencji. Pomyślałem że potem będę przy nim siedział i naprawiał. A jak jest w rzeczywistości, czy to dobra maszyna...? to nie wiem