Skocz do zawartości

Zdjęcie

bydło cały rok pod gołym niebem

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sztafek#8482;

sztafek#8482;

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 29 sierpień 2007 - 21:01

bydło cały rok pod gołym niebem Witam. Mam problem i chciałem sie poradzić. Mianowicie na wiosne ocieliły mi się 3 krówki. Nie trudno sie doliczyć że doszły mi w ten sposób 3 sztuki do obory ale jako że nowej jeszcze nie ma a stara jest już w 100% zapełniona postanowiłem trzymać część byczków na polu w zagrodzie. i Tutaj moje pytanie: czy jeżeli będą miały sucho, prowizoryczny daszek nad głową i osłone przed wiatrem to będą mogły tam być przez cały rok czy na zimę będe je musiał spowrotem wprowadzić do obory??czy przetrzymają mrozy i zimowe zawieje? Bo jeśli nie to będe miał mały problem żeby je zmieścić w oborze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
bydło cały rok pod gołym niebem Dzisiaj, 07:06
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 29 sierpień 2007 - 21:03

bydło cały rok pod gołym niebem zrób stanowiska na płycie gnojowej. jakiś daszek dorób i ścianki żeby nie wiało .

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share sztafek#8482;

sztafek#8482;

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 29 sierpień 2007 - 21:16

bydło cały rok pod gołym niebem no właśnie tak sie składa że płyte mam tak starą jak obora ( jakieś 30 lat) i jest ona zagłębiona ok 1,5m w ziemi więc nie będe ich tam trzymał bo to troszke głupie by było a poza tym jest tak mała że musze 2 razy w roku na pryzme wywozić nie wspominając co by było jak bym tam cielaki wsadził.Nowej płyty jeszcze nie mam bo i po co skoro stara jest dobra a nowej obory jeszcze nie ma

#4 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 30 sierpień 2007 - 21:12

bydło cały rok pod gołym niebem Ja moim tez zrobilem takie stanowisko i tez planuje je trzymac zima pod wiata...mam nadzieje,ze da rade bo w oborze malo miejsca. Tylko,ze wpuscilem takie po ok 450 kg,zeby na zime duze byly.

#5 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 30 sierpień 2007 - 22:39

bydło cały rok pod gołym niebem ten pomysł raczej nie wypali nie ten klima przy temperaturach przekraczajacych -10stopni C organizm nawet byka moze nie wytrzymac....prze ten czas nawet przy duzych dawkach paszy nie wytrzyma i przez te 3-4 miesiace bydlak nie tylko nie przytuje ale i straci na wadze a wiec nie mam sesu
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#6 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 30 sierpień 2007 - 22:49

bydło cały rok pod gołym niebem I jeszcze może zdechnąć... :) :)

#7 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 30 sierpień 2007 - 22:56

bydło cały rok pod gołym niebem

I jeszcze może zdechnąć... :) :)

jesli byk juz taki z 500kg to nie zdechnie juz ma dosyc gruba skóre ale szkoda zwierzaka i straci na wadze
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#8 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 31 sierpień 2007 - 07:20

bydło cały rok pod gołym niebem jest dobrze jak koś ma dostęp do ciepłego wywaru...bo jak przydusi powyrzej -10 stopni C do największy problem będzie z zadawaniem paszy...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#9 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 31 sierpień 2007 - 07:33

bydło cały rok pod gołym niebem Nasze krowy w tym roku zimowały na dworze, wiata jest dość duża, a korzystały z niej tylko gdy padał śnieg z deszczem no i jakiś bardzo mocny wiatr, a gdy pogoda była dobra to buszowały po śniegu i spały wokół paśników. Zimą jak się któraś miała cielić na ok 2 tyg przed trafiała do obory. Moja obawa jest taka jak poprzedników wiążąca się ze słabymi przyrostami byków, moje krowy trafiły na dwór bo obora też jest mała, a byki są na uwięzi w oborze. Teraz dodałem zdjęcie tej wiaty w budynkii obejścia, i czy ty masz krowy mleczne?
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#10 Share sztafek#8482;

sztafek#8482;

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 31 sierpień 2007 - 08:52

bydło cały rok pod gołym niebem mam krowy mleczne ale szkoda mi ich trzymać na dworze w zimie. Bede musiał coś wymyślić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 31 sierpień 2007 - 22:23

bydło cały rok pod gołym niebem Witek ale ja nie wiem jakie wielkie byki chce puszczać sztafek#8482;...czarnyyyy byki trzyma pod "wiatą" i on puścił je jak miały gdzieś 450 kg... :)

#12 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 01 wrzesień 2007 - 20:32

bydło cały rok pod gołym niebem Kiedyś w niemczech widziałem tak utrzymywane byki i było tak: duża wiata podzielona na kojce, kazdy kojec miał wybieg nie za duży bo byki nie mogą mieć za dużo miejsca ponieważ całą energię sporzytkują na walki, bieganie itp. Kojce i wybieg były z solidnych rur stalowych, i w kojcu było ok 7-8 sztuk.

#13 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 wrzesień 2007 - 20:41

bydło cały rok pod gołym niebem ale chów zimo na dworze to w naszych warunkach jest mało opłacalny gdyż są mniejsze przyrosty od tych chowanych w oborach. Część energii idzie na utrzymanie temperatury ciała.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#14 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 00:26

bydło cały rok pod gołym niebem Nie ten klimat żeby bydło trzymać pod wiatą...przez lato owszem...ale zima odpada...więcej strat niż zysków... :) :)

#15 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 20:24

bydło cały rok pod gołym niebem Ja planuje je poje wywarem i jak sie zrobi chlodniej to jeszcze wiecej go dostana i dopoki sam sie nie przekonam jak to bedzie zima to nie uwierze;)

#16 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 21:29

bydło cały rok pod gołym niebem juz sa fotki w galerii mojego kojca http://www.agrofoto....t...i&img=28248

#17 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 03 wrzesień 2007 - 14:46

bydło cały rok pod gołym niebem Wrześniowy top agrar opisuje takie gospodarstwo i jest parę fajnych fotek

#18 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 28 wrzesień 2007 - 07:18

bydło cały rok pod gołym niebem Bydło nawet u nas można trzymać na dworze. Podstawowy warunek muszą mieć suche miejsce do leżenia no i oczywiście trzeba je zahartować bo inaczej się pochorują na płuca. TAk jak ktoś powiedział wiata zbita z desek w zupełności opasom wystarczy słać dużo słomy żeby miały sucho i sprawa z głowy. Problemem jest pojenie bo woda zamarza ale to można załatwić.
Powodzenia.

#19 Share JohnyZielony

JohnyZielony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 28 wrzesień 2007 - 18:18

bydło cały rok pod gołym niebem ja trzymam byki w stodole i nawet jak były mrozy poniżej 20 *C to brzałem im wode rano i wieczorem i dodawąłem troche mleka w proszku dla smaku ;) a nawiosne miały 690 kg srednio w wieku 15 miesiecy to chyba nie tak źle

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share JohnyZielony

JohnyZielony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 28 wrzesień 2007 - 18:21

bydło cały rok pod gołym niebem ja trzymam byki w stodole i nawet jak były mrozy poniżej 20 *C to grzałem im wode rano i wieczorem i dodawąłem troche mleka w proszku dla smaku ;) a na wiosne miały 690 kg srednio w wieku 15 miesiecy to chyba nie tak źle pamietajcie ze krowa czy byk to jest zwierze i potrafi sie przystosowac mowa tu oczywiscie o bydle miesnym ale mleczne to lepiej trzymac w oborze bo mój kolega trzymał jedna krowe na dworze w -20 *C i dawała tylko po litrze mleka hehe