krzychusob

ZASADA DZIAŁANIA APARATU WIĄRZĄCEGO

Polecane posty

krzychusob    0

Witam czy może mi ktoś opisać jak działa aparat wiąrzący w prasie wysokiego zgniotu. Za wszystkie informacjie zgóry dziekuje Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Po osiągnięciu przez belę sprasowanego materiału ustalonej długości ,automatycznie załączony zostaje proces wiązania .Igła poruszając się do góry układa wyciągany z komory sznurek na przedniej ścianie prasowanej beli .Poruszając się dalej do góry kładzie sznurek obok wcześniej położonego na prowadnicy dźwigni nożowej i palcu supłacza .W końcowej fazie ruchu igły do góry wkłada sznurek w rowek trzymaka sznurka gdzie znajduje się już jego początek ,a które następnie zaciskane są w trzymaku przez docisk .W momencie gdy igła i tłok osiągają swoje położenie zwrotne (martwy punkt ),zasuwa sznurka wychyla się do przodu odciągając sznurek od wewnętrznej strony igły i napinając go w kierunku przeciwnym do ruchy obrotowego palca supłacza .W tym czasie palec supłacza obraca się tworząc wokół siebie pętlę .Krótko przed osiągnięciem przez palec supłacza pozycji spoczynkowej ,otworzone wcześniej szczęki palca supłacza chwytają sznurki przytrzymywane przez trzymak i docisk .Palec supłacza osiągając swoją pozycję wyjściową ,zaciska pomiędzy szczękami znajdujące się tam sznurki ,które odcinane są od trzymaka sznurka za nożykiem znajdującym się na dźwigni nożowej .Podczas dalszego ruchu dźwigni nożowej ,zgarniacz dźwigni zsuwa pętlę ułożoną wokół szczęk palca supłacza ,przemieszczając ją przez zaciśnięte w szczękach końce sznurka ,tworząc w ten sposób węzeł .Dalszy ruch dźwigni nożowej powoduje całkowite zsuniecie węzła z palca supłacza a końce sznurka zaciśnięte pomiędzy szczękami są wyciągane .Podczas dalszego ruchu beli w kanale prasowania opięty i związany wokół beli sznurek napina się a węzeł zaciska się .Igła wiążąca przemieszczając się do dołu układa sznurek ,którego koniec zaciśnięty jest w trzymaku ,na wierzchu szczęki palca supłacza .W dokładnym jego ułożeniu pomaga prowadnica sznurka na wykonującej ruch powrotny dźwigni nożowej ,Igła wiążąca zajmuje dolne martwe położenie .

Po wykonaniu powyżej opisanych procesów cykl tworzenia sprasowanej beli przebiega od nowa . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Super opisane, proces do opanowania jak kolega napisał w tym momencie jak trzeba prasować a jest problem.

 

A filmiku nie widać !!!???


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

takie przypadki ze instrukcja czy filmiki nic nie da trzeba troche praktyki potłuczonych palców nerwów i po jakimś czasie można zacząć naprawiać i zawsze mogą wyjść zagadki dlaczego nowa nie wiąże a stara prasa śmiga Powodzenia

Edytowano przez nasil90
Błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Szanowny panie Janczak 1176,nie żebym się czepiał o szczegóły ale jak można pisać takie słowa jak "som","mogom ",o kardynalnym błędzie ortograficznym w słowie "można "-pan pisze "morzna "nie wspomnę ,rozumiem że można nie być orłem z języka Polskiego i ortografii ale nie dziwmy się później że ludzie z miasta mają rolników za ludzi gorszej kategorii i nieuków ,jak sami sobie wystawiamy takie świadectwo ;[ .W przyszłości radzę zwracać większą uwagę na błędy ortograficzne i pisownie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Przecież takie błędy to nawet przeglądarka pokazuje !!!!


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ale mądrze gada bo tak jest nie zawsze wg ksiązki ustawisz. To było ze snopowiązałkami u nas. Pokupili WC5 nie wziązały książkowo nie ustawił ale według WC3 tak i wtedy wiązały


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwymirek    2

Pytanie co trzeba zrobić jeśli pętelka nie jest do końca przeciagnieta? Jeden sznurek dobrze a drugi zostaje w pentelce i czasami supeł puszcza...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofix224    26

W przypadku opisanym powyżej stawiał bym, na palec supłacza, gdyż to w nim dwa końce sznurka są wiązane, wydaje mi się, że jeden koniec sznurka ucieka z palca. Przyczyna tego może być taka, że szczęka nie jest dobrze dociskana do palca supłacza, można spróbować dokręcić tą śrubę dolną ze sprężyną chyba na klucz 13 od dociskacza tej rolki która jest na szczęce. Może być również wytarty ten dociskacz. Może być również wytarta ta rolka która jest na szczęce i mieć takie wypłaszczenia przez co nie pracuje płynnie, może być ta rolka również przytarta mocno w jednym miejscu, lub w ogóle zatarta, rolka ta może "na oko" wyglądać na dobrą, a być po prostu równomiernie zużytą ( średnica nowej rolki szczęki palca supłacza dla prasy Sipma Z224 to 16mm). Co do zużycia szczęki palca supłacza to może być przytarty ten ząbek który jest na szczęce i uniemożliwia on utrzymanie sznurka, szczęka również może być wytarta na górze od sznurka (takie półokrągłe wgłębienia) , przez co nie zsuwa się on płynnie sznurek. Sam palec  może mieć na bokach wyżłobienia od sznurka oraz wybity dołek wewnątrz od szczęki. Warto wymienić kołek sprężysty łączący szczękę z palcem gdyż on się również zużywa (wymiar kołka 4X16). oczywiście dźwignia nożowa musi się przesuwać po malcu supłacza, dźwignia nie może mieć nadmiernego luzu. Jeśli palec supłacza ma nadmierny luz osiowy i da się wcisnąć podkładkę dystansową o grubości 0,5mm pomiędzy dolną część koła zębatego palca a element korpusu aparatu to też dobrze jest ją zastosować ( oczywiście zawsze musi być pozostawiony minimalny luz, nie wolno go kasować do zera). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwymirek    2

Właśnie rozebralemaparat palec niby dobry ale teraz temat ten nosek na palcu może być za niski ? Gdy porównuje do sipmy to niby otwór jest troszkę mniejszy... Ale sipma ma cieki sznurek.... A tu jest gruby.... I gdybym nosek lekko piłował to szczelina się zmniejszy ale będzie sznurek łatwiej uciekał bo nosek to nie będzie trzymał.... po lewej nowy sipma po prawej mój..  

15900826988558797939608985985268.jpg

Średnica rolek taka sama... generalnie sipma ten po lewej troszkę delikatniejszy... Ale prawie by pasował... tylko wysokość tej rolki jest troszkę wyższa i ociera o obudowę aparatu ale jest to do przerobienia... niby moc ustawiona na poziomie około 30kg do otwarcia palca... Tak w KS. Pisze...

15900827783155982190471081880234.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwymirek    2

Takie są węzły i czasami trzyma się w palcu za sam koniec po operacji wiązania i dopiero słoma go zdejmie jak snopek się troszkę przesunie... myślę że może być to wina trochę słabo napietego sznurka trochę będę musiał naciągnąć przy wyjściu że skrzynki... lub końcówki są troszkę za długie... tylko jak je skrócić? 

20200524_122233.jpg

I nozyki będę musiał dać do delikatnego zaostrzenia... chyba że jeszcze troszkę przegiąć dźwignie aby troszkę dalej szła... Ale może jak będzie duży snopek sznurek napięty to po prostu lepiej będzie zdejmować z palca bo teraz może zamiast zejść z palca troszkę sznurek pociąga że snopka to może być kwestia 1-2 cm i dlatego nie wyciągnie kikuta z palca...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

i jak prasuje dobrze czy dalej   problemy ?   Bo u mnie niestety więcej materiału to przepuszcza... luźny supełek... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj