Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o Valtrze??

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MrJareczek

MrJareczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 20:16

Co sądzicie o Valtrze?? Chodzi mi głównie o to jak pasowałaby do gospodarstwa o areale około 20 hektarów - czyli około 80 KM. Pytam się bo mam dylemat między New Hollandem, Casem a Valtrą, a poza tym Valtra kojarzy mi sie zawsze z pracą w lesie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o Valtrze?? Dzisiaj, 04:39
  •  

#2 Share fahr67

fahr67

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 20:24

Co sądzicie o Valtrze?? biez tylko case to jest najlepsze valtra i nh niema porównania

#3 Share erni0402

erni0402

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny:)

Napisany 26 kwiecień 2011 - 20:31

Co sądzicie o Valtrze?? @fahr67 widze fachowo mu odpowiedzialeś na pytanie:)

Edytowany przez erni0402, 26 kwiecień 2011 - 20:32.

#4 Share MrJareczek

MrJareczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 20:35

Co sądzicie o Valtrze?? hehe... no chętnie dowiedziałbym sie dlaczego dokładnie nie ma porównania valtra i new holland??

#5 Share lok133

lok133

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 20:39

Co sądzicie o Valtrze?? Ja ci zaproponuje JD 5080M lub 5080R, ja mam M na podobnym areale.

#6 Share SuperSam

SuperSam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Koszykówka,bilard.

Co sądzicie o Valtrze?? MrJareczek wszystkie 3 ciągniki są godne polecenia. Tylko o jakich modelach rozmawiamy? Z tego co wiem Valtra jest robiona na zamówienie, diler spisuje to co chcesz aby w niej było i dostajesz ciągnik zrobiony pod siebie (inny rolnik inne oczekiwania) uważam to za bardzo dobrą zaletę. New Holland i Case to to samo tylko inny kolor, ale ponoć bardziej ten czerwony kolor jest wadliwy ( tak tylko słyszałem). A tak poza tym jaką kwotą dysponujesz? Z NH polecam serie TD a z Case JX bardzo podobne ciągniki.

#7 Share krzychu95

krzychu95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:MUFC

Co sądzicie o Valtrze?? Ja to swojego NH bym nie zamienił na nic ;) 70-56bis i razem z c-330 i c-360 na 40 ha (w tym trochę łąk).
A mam nadzieje, że jeszcze w tym roku zakupie TD 5040. Z tym, że u mnie diler też spisywał co ma być na wyposażeniu ciągnika i sam mogłem wszystko wybrać.

Edytowany przez krzychu95, 26 kwiecień 2011 - 20:43.

#8 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 20:51

Co sądzicie o Valtrze?? przy tych cenach ON valtra to dobry wybór pali bardzo bardzo mało najmniej ze wszystkich ciągników

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#9 Share MrJareczek

MrJareczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 21:23

Co sądzicie o Valtrze?? Czyli ile osób tyle zdań :) to że można sobie dobierać ciągniki pod siebie to wiem bo kontaktowałem sie z dealerami. Jeżeli chodzi o serie to new holland T5000, a jeżeli udałoby się w korzystnej cenie to T6000 ale to marzenie takie :) na razie poważnie myśle o T 5000 :) orientujecie się może w cenach takich traktorków??

#10 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 21:28

Co sądzicie o Valtrze?? Co do niskiego spalania Valtr (jak i innych ciągników) to głównie zależy to od tego czy dany model ciągnika współpracuje z odpowiednią do mocy maszyną.
A to że Valtra lub Kubota jest oszczędna a np. Zetor jest paliwożerny można włożyć między bajki jeśli nie pracują z odpowiednimi maszynami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MrJareczek

MrJareczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 21:32

Co sądzicie o Valtrze?? Zgadzam się z Tb w 100% samex69 :) jak podepniesz pod proxime pług 5 skibowy, a pług podorywkowy 4 skibowy to różnica w spalaniu będzie ogromna :)

Edytowany przez MrJareczek, 26 kwiecień 2011 - 21:32.

#12 Share andrzej83

andrzej83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 05:06

Co sądzicie o Valtrze?? posiada wltre n101 i case MX110 ale jwkos do waltry czesciej wsiadam ;)

#13 Share MrJareczek

MrJareczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 20:33

Co sądzicie o Valtrze?? Czyli mógłby mi ktoś doradzić w sposób fachowy którą spośród tych trzech firm wybrać?? W dodatku jaki model w przedziale 80-90 KM. Ponadto proszę wziąć pod uwagę ceny serwisowania i ceny ciągników (brutto) :)

#14 Share SuperSam

SuperSam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Koszykówka,bilard.

Napisany 27 kwiecień 2011 - 22:36

Co sądzicie o Valtrze?? No tak ale ile masz pieniędzy do wydania 100 tyś. czy może 200 tyś. to zmienia postać rzeczy . Czy po prostu na razie rozważasz zakup? Myślę że New Holland seria TD lub T5000 to będzie dobry nabytek ;)

#15 Share wojtekfarmer

wojtekfarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 22:59

Co sądzicie o Valtrze?? Hej. Każdy ciągnik ma jakieś zalety i wady. Ja mogę się wypowiedzieć na tematy Valtry N92. Na piewrszy rzut oka ciągnik masywniejszy w porównianu do JD 5R oraz NH T5. Myślę, że do tych modeli trzeba go porównać, choć Valtra N92 jest jeszcze na pompie rotacyjnej. Masa Valtry to 4,5 tony + pełen bak oraz obciążniki na tylne koła daje ponad 5 ton, więc ma bardzo dobry uciąg. U mnie współpracuje z talerzówką 2,7m, pługiem zagonowym 4*40cm, brony ciężkie oraz rozsiewacz nawozu Kuhn MDS 1200l. I powiem szczerze, że nie ma za ciężko. Ziemia mozajkowata od III do VI klasy. Prędkość pracy pług od 5km do 9km/h, talerzówka i brony do 12km/h. Rewers elektrohyrauliczny pracuje płynnie bez żadnych szarpnięć, skrzynia pracuje bardzo dobrze, półbiegi wchodzą płynnie choć trzeba nauczyć się w jakim momencie je przełączać. Ogólnie ciągnik obsługiwać można bez użycia sprzęgła, ja używam sprzęgła do podczepiania maszyn kiedy trzeba zachować względy bezpieczeństwa i precyzję. Valtra ma przepracowane 400mth. Co do awarii to był wymieniany tylko czujnik poziomu paliwa w baku, bo coś przekłamywał a tak odpukać nic dodatkowego. Pierwszy przegląd po 100 mth kosztował 1400zł. Na początku trudno było się przestawić. Wcześniej miałem Ursusa 3512. Początkowo miałem problem z wyczuciem odpowiednich przełożeń do wykonywanej pracy aby dopasować odpowiednie obroty silnika. Pracuje przeważnie w zakresie 1400 - 1600 obr., max do 1900obr. przy rozsiewaczu, bo wtedy ma na WOM 540obr. W transporcie rozkręcam do 2000 obr. Zauważyłem, że przy takiej pracy silnika znika pojęcie paliwożerności i silnik pracuje ekonomicznie. W pługu spali od 12 do 15L/ha zależy od warunków, przy rozsiewaczu ok. 8L/h. Przy talerzówce nie sprawdzałem, ale w tym roku zmierzę. Trzeba również uważać w momencie spadku obrotów poniżej 1200, wtedy silnik staje się mułowaty ( turbina przestaje działać ) i można łatwo go zadusić. Zauważyłem również, że Valtra nie lubi ciężkiej nogi, na początku była to frajda wcisnać gaz do dechy i jazda 40km/h ( dokładnie 38km/h - opony 420 przód i 520 tył) ale szybko przekonałem się, że wtedy lubi wypić szczególnie w transporcie z 2 pełnymi przyczepami. Myślę, że wtedy spalanie dochodzi nawet do 18-20L/h (max. obroty 2270) choć nie jestem pewien na 100%, bo nie mierzyłem. Z ciągnika jestem bardzo zadowolony. Tobie polecałbym Valtrę N82 ale to wszystko zalezy od ciebie. Najlepiej wybierz się na jakieś targi albo do dealerów i pooglądaj ciągniki i wybierz taki, który Ci się spodoba.

Pozdrawiam

#16 Share mwmito

mwmito

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,samochody,motocykle

Napisany 24 czerwiec 2011 - 15:46

Co sądzicie o Valtrze?? Mój znajomek ma Valtre i bardzo dobrze sie u niego sprawuje :) jazda Bajka:) model to T202:D

#17 Share adamekk1

adamekk1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 wrzesień 2011 - 19:37

Co sądzicie o Valtrze??

koszt serwisu? filtry:oleju, powietrza, kabiny itp to ok 600-700 zl do tego dochodzi cena oleju, filtry powierza zawsze mozna przeczyscic kompresorem , dodatkowe 200 godzin mozna zrobic ;)moja valtra 900 ma 12400 motogodzin i jeszcze sie trzymie troche rzezi naped i nie ma klimy , a valtry nie powinny kojazyc sie z lasem bo od tego jest firma valmet ktora jest znana z takich maszyn.

#18 Share RafalDM

RafalDM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 październik 2011 - 20:05

Co sądzicie o Valtrze?? Moim zdaniem valtra i case to najbardziej ekonomiczne traktorki z wszystkich marek ponieważ w valtrze w silnikach AGCO SISU POWER to kierowca decyduje ile mocy trzeba do danej pracy, zwykłe pokrętło obrotów w innych traktorach tylko w niewielkim stopniu minimalizuje spalanie a np w Valtrze N111e wciśniesz trybie ecopower i masz 118KM a jak powerbost to osiąga spokojnie 133KM jeśli chodzi o case to przełożenie jest tam nie do opisania, każdy KM jest wykorzystany :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share masax

masax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 26 luty 2012 - 20:16

Co sądzicie o Valtrze?? Polecam Valtre mało pali, silnik ma na przedniej osi co daje dobre obciążenie na przednią oś w czasie ciężkich prac polowych potwierdzi to każdy kto ma Valtre
Moją T132 versu zrobiłem w 2 lata już 1800 m/h ( odpukać jak na razie bez żadnej awarii ) a obskakuje 180h (160h ornej i 20h łąk ) miała wspomóc Ursusa 1634 -160km w lekkich pracach polowych a stało się tak że go wyręczyła praktycznie we wszystkich pracach polowych
Teraz 1634 służy do transportu ziarna i czasem do bron ciężkich jak jest nawał pracy a czemu ? bo Valtra choć ma 135km a nie 160km jak Ursus to dzięki dobrej przyczepności i przełożeniu robi to szybciej !!!!!!!! i na dodatek pali o 4-6 litrów ON mniej na 1 m/h z tymi samymi maszynami !!!
Sąsiad ma JD dla niego one są dobre no ale trochę narzeka na spalanie że mogło by być trochę mniejsze ;)

Edytowany przez masax, 26 luty 2012 - 20:18.