Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki olej do beczkowozu?

22 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Pablo1970

Pablo1970

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 21:04

Jaki olej do beczkowozu?

Witam mam problem ze swoim beczkowozem a mianowicie ta pompka co podaje olej na kompresor w ogóle go nie podaje myślałem że może węzyk jest zapchany ale był czysty co może przyczyną bo narazie pompa ciągnie ale nie wiem jak długo wytrzyma bez oleju. A jest to kompresor T529.

W moim   kompresorze  MEC  8000  była  podobna  awaria   zrobiłem , podobnie  jak   jest  w  mniejszych  kompresorach    wyrzuciłem

pompkę  a  przewody  ze  zbiornika  oleju  podłączyłem  do zaworu   który  wkręciłem  w górną  część  pompy   gdzie  była  zaślepka

przy   pompowaniu   powstające  podciśnienie zasysa  olej  pompa  działa  już  parę  lat  . Najważniejsze  w  smarowaniu  pompy

to  nie  żałować   oleju  ja  leję  lux lub  miksol . Beczkowóz powinien  być  wyposażony  w  dwa  zawory  odcinające   .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki olej do beczkowozu? Dzisiaj, 03:58
  •  

#22 Share wujekk110

wujekk110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja , hodowla bydła

Napisany 10 grudzień 2014 - 22:08

Jaki olej do beczkowozu?

W beczkowozie "POMOT CHOJNA", do smarowania pompy wg. instrukcji należy stosować olej SELEKTOL SPECJAL SD SAE 20W/40. Do smarowania przekładni, olej przekładniowy TRANSOL SP 320.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 17:34

Jaki olej do beczkowozu?

ORLEN OIL Selektol Special SD 20W-40 przeznaczony jest do stosowania w czterosuwowych silnikach benzynowych, pracujących przy umiarkowanych i wysokich obciążeniach cieplnych i mechanicznych, w których producent zaleca stosowanie olejów klasy SD lub niższych.

Do przekłądni też używam TRANSOL SP 320. bo 460 jest za gęsta. Na nowej pompie MEC zakupionej na www.meprozet.pl są tabliczki o oleju vacuum oraz 460 do przekładni tak samo w instrukcji

Edytowany przez fireseba, 13 grudzień 2014 - 17:35.