manYki

Jak sprzedac traktor?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sebe1033    397

czy ja wiem czy zachodnie części muszą kosztować bo takie widzimisie :huh:

po prostu płacisz za technikę nie tylko za materiał ;) (ktoś tu poruszał ten temat bo dorabiał 2-3 razy koło zębate bo cena oryginału powalała ale starczało na m-c więc jednak przełknął cenę i nie żałował)

 

takie porównanie 360 a zetor 7211 przebitka dwukrotna za ten sam rocznik ale płaci się m.in za to że nie wyje nie wieje/kurzy się wygodniejsza obsługa i dłużej jeździ bez rozbierania :P

 

a ta pompa to nie współmierna bo zetorowa to pojedyncza a renualt podwójna ;)

trochę droższa od zetorowej ta jeszcze więcej :D :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

co wy tak z tymi pompami-ja wprawdzie w ursusie 355 z 73r.-pompa mi wytrzymała 15 tyś. motogodzin-dobre olejki swoje robią,a podnośnik dopiero teraz od nowości znajomy robi-a już ma ponad 20 tyś.

w transporcie mało ten ciągnik jeździł.

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

@czesiu Bo ta pompa z Zetora to co ? bo nie wiem... tu masz 4 w cenie jednej i więc nawet idąc twoim dość specyficznym tokiem rozumowania w zetorze musi siadać co 2250 mth a ja jestem przekonany że wytrzyma hoho dłużej... może i ta droższa wytrzyma więcej ale nie przesadzaj.

A co powiesz skoro szyba do drzwi proxy koszt 350zł a Nh td 1200zł? też z jakiegoś lepszego szkła?

Bo co pompa? Padła po prostu była robiona skrzynia hydraulika dostał nowy olej a pompa 2 lata i szlak ją trafił felerna bo kolega w 5211 od kiedy pamiętam to nie tykał. a robi z turem na 100 ha prawie. Ale jak padnie fabryczna to ta nowa nie pociagnie juz tyle napewno


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

@Sebe ale co za technike masz w szybie do drzwi <sory ze sie jej tak czepiłem> że taka droga? A cena nowego NH i Zetora jest bardzo zbliżona a czego ten zachód tak zdziera za części kiedyś bardziej dogłębnie interesowałem się cenami części i do NH wiedzą ile brać... Więc kolega maks ma sporo racji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55aluki    0

wedlug mnie 36 tys powinienes wziac spokojnie jakis jelen sie znajdzie:D

rocznik 93??? przebieg jaki?? stan wizualny?? dodaj jakas jego fotke;)

dla porownania sasiad kupil zetora 7211 przegieg 6200mtg rok 89 rewelki zadnej nie ma szyberdach poobdzierany opony tylnie łyse a cena??

kur** 32tys zl poraza nie dawno kupil opny wydatek 3200... i co oplacalo sie?? gowno sie oplacalo na niecale 10ha :blink:

za 35 tys mam zetora z napedem w dobrym jak nie bardzo dobrym stanie tylko trzeba szukac a nie oogladac 2 a 3 kupic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ltz55aluki to ten twój sąsiad coś nie kontaktuje :blink: swego 7211 za 24 jak wystawiałem to nikt nie chciał podejść :lol:

 

 

mister ja o pompach a Ty o szkłach :lol: no ale tam też jest technika w końcu to nie zawsze są płaskie i w linii prostej cięte szyby ;) . A druga sprawa można kupić za ok pół ceny zamiennik bez markowy. Kupowałem filtr do jakiegoś NH pasujący za 180 zł a oryginał za ok 500 :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

czy ja wiem czy zachodnie części muszą kosztować bo takie widzimisie :huh:

po prostu płacisz za technikę nie tylko za materiał ;) (ktoś tu poruszał ten temat bo dorabiał 2-3 razy koło zębate bo cena oryginału powalała ale starczało na m-c więc jednak przełknął cenę i nie żałował)

 

takie porównanie 360 a zetor 7211 przebitka dwukrotna za ten sam rocznik ale płaci się m.in za to że nie wyje nie wieje/kurzy się wygodniejsza obsługa i dłużej jeździ bez rozbierania :P

 

a ta pompa to nie współmierna bo zetorowa to pojedyncza a renualt podwójna ;)

trochę droższa od zetorowej ta jeszcze więcej :D :mellow:

No niestety zdaza sie tak ze placimy za widzimisie producentow czesci, niedawno dzwonilem o plandeke do przyczepy krone turbo to nowa kosztuje 470zl, dla porownania dorobienie takiej samej plandeki kosztuje ok 70zl i mysle ze wytrzyma tyle samo, podobniue jest z linkami do tej przyczepy gdzie jedna linka kosztuje 90 zl a dorobienie identycznej we wlasnym zakresie to ok 20 zl, wiec nie za kazda czesc warto placic bo oryginał, jezeli chodzi o tryby walki itp no to wiadomo ze oryginal wytrzyma duuuzo wiecej ale jak sa jakies peirdolki to czasem nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55aluki    0

sebe1033 gosc wogole nie kontaktuje:D

poza tym ze kupil go tak drogo to jeszcze zauwazylem jakis wyciek chyba pod głowica widac ze glowica na silikonie ustawiona:D w dodatku ciaga nim plug 3 i kultywator na 11 zebow:D

strata czasu i paliwa... jeszcze w naszych stronach jest mokro na wiosne a ten zetor nie radzi sobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

A to ciekawa dyskusja woal bym tego starego zetora niż jakikolwiek stary wynalazek z zachodu co podobno mało pali. Prawdziwi rolnicy jeżdżą sprawdzonymi maszynami od lat nie zmieniają ich jak rękawiczki bo niema na to pieniędzy i nikt nie będzie dokładał 3czy 5 tysięcy na pompę czy sprzęgło bo to padło a niedawno wymieniane. A tak swoją drogą jak słyszę „no kupiło się traktor 160 tyś kosztował a potem uu oponka do przewracarki 30zł droga”- zabawne. W większości przypadków pieszczotliwie nazywane Renie i wspaniałe J.D. kupowane są dla sąsiadów bo tamten już ma a ja nie zetora trzeba sprzedać.

Do tematy – trzymać cenę dobrze ogłosić kupiec się znajdzie jak niema wad ukrytych – przewaga tego traktora nad nowym to brak jakiego kolwiek serwisu tylko olej ropa i do przodu.

A poco go sprzedajesz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juniorfarm    0

Witam ja mam na sprzedaż MASSEY FERGUSONA 3070 ciągnik oszczędny z dużą mącą silnik 4 z turodoładowaniem ciągnik nie posiada przedniego napędu ale i bez tego jest bardzo silny. niektórzy mówią że drogie w utrzymaniu ja do mojego dokładałem co roku tylko nowy olej w silniku z filtrami i to samo w skrzyni mam go juz 8 lat i żadnych problemów z nim nie miałem jest on bardzo ekonomiczny i komfortowy. Posiada eurochaki które umożliwiają podpinanie maszyn bez wiekszych trudności ma on również klimatyzacją ,radio oraz szybką skrzynie biegów. pracował na 12ha z tego 4ha łąki sprzedaje ponieważ rezygnuje z Gpspodarstwa . Co do ceny to coś około 33tyś do negocjacji. Kontakt:600390158 lub.698670093

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

że to nie giełda i ogłoszeń nie zamieszczaj tu, dwa mam kolege co też tak mówił mi tak że jak brałem swojego to by wżyciu nie wział ciagnika na zwolnicach bo to przestarzałe rozwiązanie, po 3 latach i on brał case jx 90 myk taki że po 730mtg padła prawa zwolnica za którą nie chciał sie przyznać ale dał 2tyś, wczoraj rypła pompa koszt coś ponad 2 tyś także jak mam kupić ciagnik który ma mało palić ale za to części kosmiczne to wole zetora który spali może 2 litry więcej na ha ale za to jest diabelnie dobrze zrobiony a zwłaszcza seria 5211-7711, wujek przerobił już john deera, case, oczywiście używki długo nie zagrzały miejsca zawsze coś sie srało obecnie nowy deutz fahr na razie ładnie chodzi a ma też 5211 z 91r ma zrobione 22tyś mtg i lata aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

Mam do sprzedania Zetora 7340 2003 r 1800mth pierwszy właściciel.Cena jak mnie intersuje to 75 tyś czy trochę nie jest za dużo ????

 

I mam jeszcze do sprzedania mf 3080 z turem cena 45 tyś.Czy cena nie jest za mała ????? Czy za duża ???

'

 

P.S Planuję kupić nowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

jakby mi ktoś dawał 75 tyś za 5341 też z 2003 roku to jeszcze bym rączki całował-powinienem się cieszyć-a ma mniejszy przebieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

jakby mi ktoś dawał 75 tyś za 5341 też z 2003 roku to jeszcze bym rączki całował-powinienem się cieszyć-a ma mniejszy przebieg.

 

 

mój jest większy:) a czego byś rączki całował ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

może i większy(mocniejszy),ale model starszy.

pewnie masz bez półbiegów(wzmacniacza)

to co wtedy xx40 miały za opcje dodatkowe xx41 miał standard.

 

pomyśl trochę-75 to mnie on kosztował-czyli jak tyle bym dostał to było by bdb-co z tego że podrożały(teraz nowe),to są prawie 10 letnie ciągniki,i w dodatku przestarzałej technologi.

 

z resztą trzeba być realistą-radzę posprawdzać ogłoszenia.

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bomba41    0

Przeczytałem cały wątek, i przepraszam, nie chce żeby ktoś się poczuł urażony, ale kupować nowego belarusa... :D :D :D :D

Przeca to stary JUMZ, ino ładnie pomalowany...

Mam porównanie bo sąsiad ma MTZ 82 (ten z naklejkami Pronar na masce) a kuzyn kupił jakiś czas temu belarusa 82.0 nowego, i niewiem który już z kolei simmering na wałku WOM zmieniał, silnik usrany olejem po 2 latach, a u mnie w zetorze dopiero po 13 latach pojawiły się wycieki.

Śmiać mi sie chce jak sąsiad robi swoim MTZ, typowy rusek WRC- warczy ryczy czeszczy i podskakuje a uciągu za cholere w nim nie widze, może i ma te 80 koni ale co z tego jak lata z tymi maszynami co mój zetor.

W ogóle co tu porównywać MTZ do zetora inna klasa inna bajka i tyle...

10x wolę używanego zetora niż nowego MTZ-a....

co do sprzedaży ciągników, to trzeba poczekać na odpowiedniego klienta, a takiego co przyjdzie popatrzy i "panie za te pieniądze kupie se renie co mo silniok fynda i napyndy na cztery kół, albo inkszego jon dyra" grzecznie wyprosić z podwórka :ph34r: ten kto się zna na ciągnikach napewno nie będzie grał chojraka i cwaniakował zjeżdżonymi ciągnikami po niemcach, w których liczniki mają 2 tyś. mth, ale drugi raz nawijane...

Przychodzi na usta cytat z piosenki:

"a Ja się śmieje, kiedy ludzie mówią mi, o tych królach, zza dalekich mórz..." :D :D

Edytowano przez Bomba41

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj